Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Panowie, orientujecie się jak teraz wygląda procedura zakupu w CHW? Doliczamy do kwoty zegarka dodatkowe 23% naszego VATu ?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientujecie się jak teraz wygląda procedura zakupu w CHW? Doliczamy do kwoty dodatkowe 23% ?

 

Z tego co wiem do końca roku bez zmian, dopiero negocjują warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załapię się jeszcze na ekspozycję "Kalejdoskop wintydży CW"?

 

IMG-20200211-165428.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dołączyłem do klubu :)

Pasek fajny, przyjemny, ale mam wrażenie, że nie wytrzyma zbyt długo.

post-101270-0-84566700-1581581209_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z tego co wiem do końca roku bez zmian, dopiero negocjują warunki.

No właśnie z tego co teraz czytam na stronie to wszystko płaci odbiorca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wasze C65 mechanical są też tak podatne na stopień naciągu sprężyny? Izochronizm - tak ten parametr chyba się nazywa.

Od razu wyjaśnię - nie, nie szukam dziury w całym, nie spędza mi to snu z powiek, potrafię z tym żyć ;) Pytam ot tak, z ciekawości, bo prawie każdy posiadacz tego modelu pisze "mój ma odchyłkę 2s/d", ale czy w każdej pozycji (zarówno nakręcony, jak i "jadący na oparach") jest podobnie, czy tylko średnia jest 2s/d? Mogę przecież napisać o zegarku, który robi -30 leżąc tarczą do góry i +30, kiedy jest noszony, że ma również odchyłkę 2s/d, albo i wcale.

Poniżej wartości z moich obserwacji. Wszystkie wartości większe od +/- 5s/d, to właśnie wyniki na kilka godzin po nakręceniu, albo w okolicy końca podawanej przez producenta rezerwy chodu.
 

49529303532_8b6f85491b_b.jpg

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zapytałem w CHW odnośnie VATu:

 

Good Afternoon,

 

Thank you for your email.

 

You will need to speak to your local customs regards the charges on the watch, I cannot advise in regards to this.

 

The VAT will stay the same for this year.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładać się nie będę, ale wyraźnie wszędzie mówili że brexit do końca roku jest tylko polityczny, nie wydaje mi sìę zeby nagle nasi zaczęli vatować, zresztą wówczas powinna być możliwość kupna w GB bez Vatu. Logika jedno a życie swoje. Po nowym roku powinno się uporządkować i albo będzie jak dotychczas, albo z GB kupimy bez Vat i doliczą u nas, jakby nie było tragicznych podwyżek nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wasze C65 mechanical są też tak podatne na stopień naciągu sprężyny? Izochronizm - tak ten parametr chyba się nazywa.

 

Od razu wyjaśnię - nie, nie szukam dziury w całym, nie spędza mi to snu z powiek, potrafię z tym żyć ;) Pytam ot tak, z ciekawości, bo prawie każdy posiadacz tego modelu pisze "mój ma odchyłkę 2s/d", ale czy w każdej pozycji (zarówno nakręcony, jak i "jadący na oparach") jest podobnie, czy tylko średnia jest 2s/d? Mogę przecież napisać o zegarku, który robi -30 leżąc tarczą do góry i +30, kiedy jest noszony, że ma również odchyłkę 2s/d, albo i wcale.

 

Poniżej wartości z moich obserwacji. Wszystkie wartości większe od +/- 5s/d, to właśnie wyniki na kilka godzin po nakręceniu, albo w okolicy końca podawanej przez producenta rezerwy chodu.

 

 

W przypadku naciągu ręcznego chód powinien być bardziej stabilny niż w przypadku naciągu automatycznego. Jeżeli chcesz sprawdzać chód domowymi sposobami (sam używam tej aplikacji) proponuję robić pomiar co 24h i to powinno być bardziej miarodajne. Oczywiście, na to należy nałożyć położenie i naciąg sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładać się nie będę, ale wyraźnie wszędzie mówili że brexit do końca roku jest tylko polityczny, nie wydaje mi sìę zeby nagle nasi zaczęli vatować, zresztą wówczas powinna być możliwość kupna w GB bez Vatu. Logika jedno a życie swoje. Po nowym roku powinno się uporządkować i albo będzie jak dotychczas, albo z GB kupimy bez Vat i doliczą u nas, jakby nie było tragicznych podwyżek nie będzie.

 

Dokładnie, wyszli politycznie więc tak naprawdę są członkiem bez prawa głosu i do końca roku mają ustalać warunki. Tak więc nasi nie powinni do końca tego roku naliczać żadnych opłat jak to było do tej pory, no ale właśnie nie powinni...

 

A tak poza tematem  :)

post-106574-0-58003000-1581688115_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To trza nakupić na zapos. ;)

No właśnie chyba nie. Rozmawiałem z Urzędem celnym. Z CHW jest problem, bo są z GBR, ale zegarki są SWISS MADE, a dla nich oznacza to tyle, że w GBR jest tylko magazyn, czyli cło i VAT się należą, a to już mniej ciekawie się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, wyszli politycznie więc tak naprawdę są członkiem bez prawa głosu i do końca roku mają ustalać warunki. Tak więc nasi nie powinni do końca tego roku naliczać żadnych opłat jak to było do tej pory, no ale właśnie nie powinni...

 

A tak poza tematem  :)

Fajny Krzysiek jaki rozmiar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba nie. Rozmawiałem z Urzędem celnym. Z CHW jest problem, bo są z GBR, ale zegarki są SWISS MADE, a dla nich oznacza to tyle, że w GBR jest tylko magazyn, czyli cło i VAT się należą, a to już mniej ciekawie się robi.

 

Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz, a wydaje mi się to absurdalne to i tak przecież nikt nie będzie się nad takimi pierdołami pochylał i sprawdzał czy aby ten zegareczek od wyspiarzy nie był czasem swiss made...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, wyszli politycznie więc tak naprawdę są członkiem bez prawa głosu i do końca roku mają ustalać warunki. Tak więc nasi nie powinni do końca tego roku naliczać żadnych opłat jak to było do tej pory, no ale właśnie nie powinni...

 

A tak poza tematem  :)

Fajny Krzysiek jaki rozmiar ?

 

42mm, ale fajny na małe nadgarstki bo L2L ok 48mm

No właśnie chyba nie. Rozmawiałem z Urzędem celnym. Z CHW jest problem, bo są z GBR, ale zegarki są SWISS MADE, a dla nich oznacza to tyle, że w GBR jest tylko magazyn, czyli cło i VAT się należą, a to już mniej ciekawie się robi.

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale skoro tak to powinni naliczać od zawsze, a chyba nikomu nie naliczyli na razie. Także wszystkie zegarki które zamawiamy ze sklepów z EU i są "swiss made" powinny być naliczane z cłem i vatem? Przypomina mi to jedynie komedie Barei, i myślę że osoba z którą rozmawiałeś nie ma pojęcia o czym mówi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Akurat osoba z która znam to jedna z najlepszych celniczek pod względem wiedzy jakie znam a mam z nimi z racji pracy do czynienia. Nie jest do końca tak jak piszesz ale to jest mega skomplikowane i przyznaje ze jak mi tłumaczyła to połowy nie zrozumiałem. Z reszta gdyby ustalenia były jasne co do cła i vatu między UE a GBR po Brexitcie to w CHW by o tym wiedzieli a tak odsyłają do UC.

Mnie tez się to wydaje niedorzeczne ale znając pomysłowość naszych urzędów wszystko jest możliwe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm, ale fajny na małe nadgarstki bo L2L ok 48mm

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale skoro tak to powinni naliczać od zawsze, a chyba nikomu nie naliczyli na razie. Także wszystkie zegarki które zamawiamy ze sklepów z EU i są "swiss made" powinny być naliczane z cłem i vatem? Przypomina mi to jedynie komedie Barei, i myślę że osoba z którą rozmawiałeś nie ma pojęcia o czym mówi...

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy Chw jest swiss czy z chin (podatkowo) czy jeszcze inny, vat był przecież naliczany do każdego zegarka , zobaczcie na rachunek.

"Jako osoba fizyczna nabywająca towar lub usługę w UE (W tym przypadku w jednym z 28 państw członkowskich lub w Islandii, Liechtensteinie bądź Norwegii), podatek VAT powinieneś płacić tylko raz – w kraju, w którym dokonałeś zakupu.

 

Możesz przywieźć do domu wszelkie towary zakupione w innym kraju UE, bez konieczności zatrzymywania się na granicy ani dokonywania zgłoszenia celnego. Jest tylko jeden warunek: towary muszą być przeznaczone na potrzeby Twoje lub Twojej rodziny i nie mogą być nabywane w celu odsprzedaży."

 

Zasady do końca grudnia te same. Później może być zakup bez vat GB i doliczony polski Vat. Nic strasznego się nie stanie.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że urzędy lubią komplikować to co jest jasne ale:

 

 

  • Wielka Brytania 1 lutego 2020 r. opuści UE prawdopodobnie w sposób uporządkowany, na podstawie umowy z Unią Europejską o wystąpieniu.
  • Przypominamy, że w tym dniu rozpocznie się okres przejściowy obowiązujący do końca 2020 r., w którym Wielka Brytania będzie nadal uczestniczyć we wspólnym rynku i unii celnej.
  • Oznacza to, że w okresie przejściowym zasady handlu, w tym regulacje celne, między Polską a Wielką Brytanią nie zmienią się.

Źródło:

https://www.gov.pl/web/finanse/brexit-do-konca-2020-r-bez-zmian-w-relacjach-handlowych-z-wlk-brytania

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać, że okres przejściowy może zostać przedłużony. Do pełnego brexitu jeszcze daleka droga. Póki co wszystko jest po staremu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Akurat osoba z która znam to jedna z najlepszych celniczek pod względem wiedzy jakie znam a mam z nimi z racji pracy do czynienia. Nie jest do końca tak jak piszesz ale to jest mega skomplikowane i przyznaje ze jak mi tłumaczyła to połowy nie zrozumiałem. Z reszta gdyby ustalenia były jasne co do cła i vatu między UE a GBR po Brexitcie to w CHW by o tym wiedzieli a tak odsyłają do UC.

Mnie tez się to wydaje niedorzeczne ale znając pomysłowość naszych urzędów wszystko jest możliwe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

No właśnie chyba nie. Rozmawiałem z Urzędem celnym. Z CHW jest problem, bo są z GBR, ale zegarki są SWISS MADE, a dla nich oznacza to tyle, że w GBR jest tylko magazyn, czyli cło i VAT się należą, a to już mniej ciekawie się robi.

 

Regres do kryteriów, które nie są w ogóle brane pod uwagę przy ustalaniu wspólnotowego statusu towaru? Niezła bzdura :D

 

Min. do końca roku UK zostaje w unii celnej, więc dla nas (konsumentów zegarków) nic się nie zmieni przy zakupie z UK.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie przejmujmy się na zapas, są tanie linie lotnicze, w najgorszym wypadku wyślemy umyślnego (wylosujemy, kto z nas dostanie wycieczkę ;)) i nakupi całej grupie na miejscu w Londynie, po czym wróci z nadbagażem... :P Jeszcze grupowy rabat dostaniemy od CW.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.