Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

To nie kwestia wyboru losowego. To musi być ktoś z długimi rękami.

Sugerujesz, że trzeba będzie wyciągać spod lady w Maidenhead? Kiedy sprzedawca się odwróci...? No, jak ruskie w 1945 r. się nie poobwieszamy tymi sikorami, trzeba przecież jeszcze przetransportować pudełka - ale duża rodzina wtedy się przyda, żeby uzasadnić takie zakupy, skoro jest przepis, że można nie tylko dla siebie przywieźć :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To jak będziecie lecieć to wpiszcie mnie na listę

 

PS

 

Jako kandytat do lotu odpadam. Ręce i nogi mam króciutkie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załapię się jeszcze na ekspozycję "Kalejdoskop wintydży CW"?

Przyłączę się...

 

post-52348-0-43689200-1581852861_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wasze C65 mechanical są też tak podatne na stopień naciągu sprężyny? Izochronizm - tak ten parametr chyba się nazywa.

 

Od razu wyjaśnię - nie, nie szukam dziury w całym, nie spędza mi to snu z powiek, potrafię z tym żyć ;) Pytam ot tak, z ciekawości, bo prawie każdy posiadacz tego modelu pisze "mój ma odchyłkę 2s/d", ale czy w każdej pozycji (zarówno nakręcony, jak i "jadący na oparach") jest podobnie, czy tylko średnia jest 2s/d? Mogę przecież napisać o zegarku, który robi -30 leżąc tarczą do góry i +30, kiedy jest noszony, że ma również odchyłkę 2s/d, albo i wcale.

 

Poniżej wartości z moich obserwacji. Wszystkie wartości większe od +/- 5s/d, to właśnie wyniki na kilka godzin po nakręceniu, albo w okolicy końca podawanej przez producenta rezerwy chodu.

 

Mój z tych mniej dokładnych ;) tzn. okolo +5s na dobę, ale - że tak powiem - na całej długości sprężyny.

Sprawdzałem to nosząc zegarek kilkanaście godzin i odkładając zwyczajnie na szafkę, szkiełkiem do góry, bez testowania stu różnych pozycji.

 

Ponoć może przyspieszać pod koniec rezerwy, ale krótko po nakręceniu powinien raczej trzymać tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój z tych mniej dokładnych ;) tzn. okolo +5s na dobę, ale - że tak powiem - na całej długości sprężyny.

Sprawdzałem to nosząc zegarek kilkanaście godzin i odkładając zwyczajnie na szafkę, szkiełkiem do góry, bez testowania stu różnych pozycji.

 

Ponoć może przyspieszać pod koniec rezerwy, ale krótko po nakręceniu powinien raczej trzymać tempo.

Potwierdzam z moich doświadczeń z tą Sellitą - dokręcam go ponownie zwykle po 20-30 godzinach od wcześniejszego nakręcenia na maksa i w całym tym przedziale trzyma równo w okolicach +1s/d. Jak będzie okazji, to zostawię sprężynę na 40 godzin i zobaczę, czy dużo odbiega przy końcówce rezerwy... Ciekawa sprawa: precyzję chodu trzyma nawet w lecie, przy większej wilgotności, niezależnie od skoków temperatury - większość innych mechaników (ale automaty) ma "humory" w zależności od zmieniających się okoliczności higroskopijnych i termicznych.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada Malverna 595 i mógłby podzielić się doświadczeniami? Chodzi mi ten zegarek po głowie, ale nie jestem pewien czy w swojej prostocie nie będzie taki zwykły i nie będzie ginąć na nadgarstku. Od CW mam już divery i jestem bardzo zadowolony. Zwłaszcza C65 manual ma to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karol1329 mam i polecam jesli szukasz prawdziwego garniturowca.

5,95 mm grubosci, nieprawdopodobna lekkosc i prosta, klasyczna elegancja.

Cos konkretnie budzi twoje watpliwosci? Daj znac, chetine odpowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karol1329 mam i polecam jesli szukasz prawdziwego garniturowca.

5,95 mm grubosci, nieprawdopodobna lekkosc i prosta, klasyczna elegancja.

Cos konkretnie budzi twoje watpliwosci? Daj znac, chetine odpowiem :)

Pokaż swoje zdjęcia - zawsze takie w realu są bardziej wiarygodne i pozwalają wyrobić sobie zdanie.

A co do rozmiaru - @Karol1329, to ma być zegarek, który nie rzuca się agresywnie w oczy, w końcu to klasyczny garniturowiec, czyli umiar, elegancja i prostota. W tym rozmiarze będziesz czuł, jakby go w ogóle na nadgarstku nie bylo :D

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to jest z klasycznymi zegarkami. Do takich zadań ma Stowa Antea 390. Jest prosty i elegancki, a mimo to ma swój charakter i nie ginie na nadgarstku. Nie chodzi mi o rozmiar, tylko o brak efektu wow. Jak patrzę na tę Stowę to myślę sobie, że to kawał porządnego zegarka i mimo prostoty ma coś w sobie. 

Po prostu obawiam się, że CW będzie takim gorszym bratem, który nie będzie się niczym wyróżniał. 

Przymierzałem kiedyś zegarki Junkers bauhaus i właśnie z nimi tak było. Zdjęcia super, a w rzeczywistości były takie mdłe i niewyraźne. 

Obawiam się też tego loga, czy nie jest za bardzo eksponowane z powodu braku innych elementów na tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-107466-0-53536400-1582032159_thumb.jpg

 

post-107466-0-16124200-1582032168_thumb.jpg

 

post-107466-0-95257000-1582032174_thumb.jpg

 

post-107466-0-06849800-1582032183_thumb.jpg

 

post-107466-0-70733900-1582032189_thumb.jpg

 

prosze nie wpatrywac sie zbyt mocno w tlo na zdjeciach  :D

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @cordi7! Szczególnie na nadgarstku robi wrażenie ta koperta, a tarcza efektownymi wskazówkami też przyciąga wzrok. Logo w takiej postaci niewielu odpowiada, ale co zrobić...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Nie jestem do końca przekonany, ale pewnie jak przyjdzie najbliższa wyprzedaż i pojawią się malverny, to skonczy się jak zwykle. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze polecam, nie czuc go na nadgarstku w ogole, bardzo wygodnie sie nosi i wyglada swietnie.

Jest idealnym dopelnieniem stroju a nie wybija sie na pierwszy plan - tak jak to powinno byc przy garinturowcu.

Tarcza na zywo ma perlowy poblask i w polaczeniu z minimalizmem calego projektu robi robote, logo - dla mnie ok.

 

Postaram sie zrobic jutro jakies lepsze zdjecie i wrzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja też się przywitam.

 

post-110877-1582368238,4466_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się nosi.. Super zegareczek, ja nie żałuje, że go kupiłem.

 

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki w tych Trindetach eliminują ten zegarek wśród poważnych ludzi. Produkt kierowany raczej do młodych osób w BMW przekraczając prędkość na mieście.

Ale o które Tridenty Ci chodzi - bo inne zupełnie są wskazówki w Tridentach retro C65, a inne w tych nowych C60 - takie sportowe a la Seiko? Kilka postów wcześniej koledzy pokazywali C65 w automacie i manualu...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to bym nie wpadł.

Ale to przez sekundową, czy może minutową albo godzinową?

Za bardzo się błyszczą, za szybko poruszają?

Może kolega miał ChW i mu mocno spieszył, stąd skojarzenia i żal w sercu? Ale jeśli ponad normę, to jest kilka lat gwarancji - jak w BMW.

 

Zabawne, że ktoś wyładowuje swoje frustracje akurat tutaj. Prawie jak w fanklubie Rolexa. :P

 

A „krzyśki” to fajne zegarki są. Ze świecą szukać czasomierzy tak charakterystycznych, a jednocześnie „nienachalnych” w swej urodzie i uniwersalnych. Pasują i do BMW, i na rower, i do tramwaju. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się chętnie dowiedział jakie wskazówki są dla poważnych ludzi? I kto to wgl jest ten poważny człowiek...

Normalnie czasem mnie przeraża co się ludziom w głowach rodzi... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.