Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, ze jest - niestety mam wrazenie iz wszystkie dobrze schodzace modele sie nie lapia, sporo tez nearly new. Dzieki za link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione:) szkoda że bransoleta nie jest przeceniona... kupiłem na pasku, ale 200 euro za bransolete to troche za dużo. Choć z tego co czytałem to jest bardzo jakościowa.  


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o C65 Trident Vintage Diver, to były też wcześniej dostępne wersje na bransolecie za ok. 60 euro więcej. Niestety się wyprzedały. Ale jeżeli Ci zależy, to obserwuj tę stronę, bo zdarza się, że wrzucają ponownie te same zegarki (może taka taktyka, a może dlatego, że ktoś anulował zamówienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też nie wytrzymałem, patrząc na na niego ( C65 Trident Vintage Diver) na stronie podobał mi się, ale jak zobaczyłem profil koperty z boku to puściły mi hamulce zakupowe 😉 Z pragmatyczności wolałbym, aby był na bransie, ale z drugiej strony to mam taką przypadłość, że wciągu dnia zmienia mi się obwód nadgarstka i bransolety niezbyt są wygodne :-(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę z bólem przyznać, że przez jeden dzień się powstrzymywałem, ale jednak wczoraj po południu C65 Trident Diver ostatecznie wylądował w koszyku. W sumie chętnie wziąłem na "camelowym" pasku, bo to bardziej EDC niż diver a z tym paskiem wygląda świetnie.

Poza tym zaczynam dochodzić do wniosku, że naciąg ręczny może być wygodniejszy niż automat. Wystarczy raz na dobę nakręcić i nie muszę nosić, żeby bez przerwy chodził. Jakoś mam opór przed dokręcaniem automatów a w rotomaty nie chcę inwestować.

Przeskakując do innego wątku - mam nadzieję, że reklamacje dały im do myślenia i poprawili wadę manualnego naciągu, na którą trafiło już kilka osób z Forum. Żaden ze mnie zegarmistrz, ale z jednego z opisów zaryzykowałbym przypuszczenie, że mocowanie sprężyny w bębnie jest źle przemyślane, albo też zdarza się złe wykonanie i przy nakręcaniu słabo osadzony koniec sprężyny wysuwa się z mocowania i lata potem w bębnie luzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to też nie wytrzymałem, patrząc na na niego ( C65 Trident Vintage Diver) na stronie podobał mi się, ale jak zobaczyłem profil koperty z boku to puściły mi hamulce zakupowe  Z pragmatyczności wolałbym, aby był na bransie, ale z drugiej strony to mam taką przypadłość, że wciągu dnia zmienia mi się obwód nadgarstka i bransolety niezbyt są wygodne :-(.

Też tak mam. Gdy jest ciepło to obwód nadgarstka zwiększa się. Wiele osób tak ma z tego co się orientuję. Bransolety nosiłem zawsze luźniej, ale też wolę paski w sumie.

Świetny pasek ostatnio kupiłem do mojego C65. Mam wersję z czarną tarczą i kupiłem pasek Paratrooper od CheapestNATOStraps. Jest trochę elastyczny. Jeden z najwygodniejszych pasków jakie miałem. 8f1632b0317a0a1fdc9758191ee3a804.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę z bólem przyznać, że przez jeden dzień się powstrzymywałem, ale jednak wczoraj po południu C65 Trident Diver ostatecznie wylądował w koszyku. W sumie chętnie wziąłem na "camelowym" pasku, bo to bardziej EDC niż diver a z tym paskiem wygląda świetnie.
Poza tym zaczynam dochodzić do wniosku, że naciąg ręczny może być wygodniejszy niż automat. Wystarczy raz na dobę nakręcić i nie muszę nosić, żeby bez przerwy chodził. Jakoś mam opór przed dokręcaniem automatów a w rotomaty nie chcę inwestować.
Przeskakując do innego wątku - mam nadzieję, że reklamacje dały im do myślenia i poprawili wadę manualnego naciągu, na którą trafiło już kilka osób z Forum. Żaden ze mnie zegarmistrz, ale z jednego z opisów zaryzykowałbym przypuszczenie, że mocowanie sprężyny w bębnie jest źle przemyślane, albo też zdarza się złe wykonanie i przy nakręcaniu słabo osadzony koniec sprężyny wysuwa się z mocowania i lata potem w bębnie luzem.

Chr Ward pakuje do tych zegarków mechanizmy Sellity, więc sami sobie nie poprawią. Natomiast spostrzeżenie ciekawe. Ciekawe czy to właśnie to zepsuło się w moim... Na razie nie zanosi się na to, aby mieli w niedalekiej przyszłości otworzyć serwis więc mój Krzysiek pewnie długo jeszcze poleży w pudełku :( Niby serwis zamknięty przez pandemię, ale z drugiej strony mają na stronie ogłoszenie o pracę dla technika. Przypadek? Może po prostu nie mają żadnego? Może źle płacili i technicy zwolnili się. Ciekawe co tam się dzieje...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie problemy z mechanizmami ChW opisywane przez kilku forumowiczów powstrzymały przed zakupem C65, choć podoba mi się ten zegar. Może to przypadek, że akurat kilka osób tak miało ale na mojej decyzji to przeważyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Najki napisał:


Chr Ward pakuje do tych zegarków mechanizmy Sellity, więc sami sobie nie poprawią. Natomiast spostrzeżenie ciekawe. Ciekawe czy to właśnie to zepsuło się w moim... Na razie nie zanosi się na to, aby mieli w niedalekiej przyszłości otworzyć serwis więc mój Krzysiek pewnie długo jeszcze poleży w pudełku :( Niby serwis zamknięty przez pandemię, ale z drugiej strony mają na stronie ogłoszenie o pracę dla technika. Przypadek? Może po prostu nie mają żadnego? Może źle płacili i technicy zwolnili się. Ciekawe co tam się dzieje...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Serwis jest od tygodnia otwarty, ale kolejka obowiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis jest od tygodnia otwarty, ale kolejka obowiązuje.

Masz jakieś przecieki na ten temat? Na stronie nadal piszą, że nie przyjmują nowych zgłoszeń. Tak samo jak pisali miesiąc temu. Minimalnie tylko ten tekst zmienił się wraz z nową wersją ich strony internetowej.

https://www.christopherward.com/service-and-repairs.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem mail, że mam wysłać im zegarek, zgłoszenie z marca.

To dobre wieści. Ja niestety zgłoszenia nawet nie mam, bo gdy mi się zepsuł to już mieli wyłączony formularz zgłoszeniowy. Pisałem tylko maila do obsługi klienta.

Pewnie najpierw obsłużą te zaległe zgłoszone naprawy. Zanim dojdą do mojego to jeszcze poczekaaam... No trudno. Powodzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie problemy z mechanizmami ChW opisywane przez kilku forumowiczów powstrzymały przed zakupem C65, choć podoba mi się ten zegar. Może to przypadek, że akurat kilka osób tak miało ale na mojej decyzji to przeważyło.
Ja wychowałem się na zegarku nakręcanym więc mam wprawę, mam też Steinharta na Unitasie. Dodatkowo większość zegarków zakładam okazjonalnie i w takim przypadku nakręcanie jest wygodniejsze. Nie boję się przekrencenia. gdyż oprócz wyczucia, jeszcze liczę obroty. Ake pamiętam, że jak byłem dzieckiem to zerwałem sprężynę w budziku :-)

Też tak mam. Gdy jest ciepło to obwód nadgarstka zwiększa się. Wiele osób tak ma z tego co się orientuję. Bransolety nosiłem zawsze luźniej, ale też wolę paski w sumie.

Świetny pasek ostatnio kupiłem do mojego C65. Mam wersję z czarną tarczą i kupiłem pasek Paratrooper od CheapestNATOStraps. Jest trochę elastyczny. Jeden z najwygodniejszych pasków jakie miałem. 8f1632b0317a0a1fdc9758191ee3a804.jpg&key=aef1fd784fa4078b8b1ebac8f01735ccc5185ef4150451126d35f647c04a8de0


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja już wymyśliłem że kupię do niego hybryde, guma ze skorą" tylko jeszcze koloru nie wybrałem. Zastanawiam się nad popielatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Miszkolc napisał:
2 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał:
Mnie problemy z mechanizmami ChW opisywane przez kilku forumowiczów powstrzymały przed zakupem C65, choć podoba mi się ten zegar. Może to przypadek, że akurat kilka osób tak miało ale na mojej decyzji to przeważyło.

Ja wychowałem się na zegarku nakręcanym więc mam wprawę, mam też Steinharta na Unitasie. Dodatkowo większość zegarków zakładam okazjonalnie i w takim przypadku nakręcanie jest wygodniejsze. Nie boję się przekrencenia. gdyż oprócz wyczucia, jeszcze liczę obroty. Ake pamiętam, że jak byłem dzieckiem to zerwałem sprężynę w budziku 🙂

 

Podejrzewam, że inni użytkownicy też nakręcali w miarę ostrożnie a i tak awaria im się przydarzyła. Jeżeli mechanizm jest źle skręcony i na przykład sprężyna słabo zamocowana, to obawiam się, że żadna ostrożność nie pomoże. 😟

P.S. Ja swój pierwszy zegarek mechaniczny - radziecki Cornawin - prezent od komunii - załatwiłem już pierwszego dnia. Też przy nakręcaniu, bo nakręcałem go uparcie w przeciwną stronę 🥴. Potem zegarmistrz nie potrafił już tego porządnie naprawić. Cała korzyść z tej sytuacji jest taka, że rzadko go potem używałem i po kilkudziesięciu latach wciąż wygląda jak nowy. Za jakiś tydzień lub dwa wraca od zegarmistrza. Może w końcu zostanie dobrze naprawiony.

Do przekręcenia budzika - to trzeba było mieć krzepę i młodzieńczy entuzjazm 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident za chwilę trafi na nadgarstek. Kiedy ja go ostatnio nosiłem? 🙄

 

DSC01410.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty, to "pewniak" w stajni CW, będę długo żałował, że sprzedałem...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, hubsey napisał:

Dzisiaj do mnie przyjechał :)

0d91f05397512cf6506a3db1812c0708.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Już miałem go w "koszyku", ale odpuściłem.

Chyba szukam czegoś bardziej wakacyjno-sportowego...

Tak czy siak gratulacje :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał:

Już miałem go w "koszyku", ale odpuściłem.

 

To gorzej niż zbrodnia – to błąd. 😬 😢

 

Charles-Maurice de Talleyrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

To gorzej niż zbrodnia – to błąd. 😬 😢

 

Charles-Maurice de Talleyrand

Na dwa brakuje budżetu, a Doxa uśmiecha się do mnie już od dwóch tygodni xd 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak długo ze mną zostanie ale póki co jestem na tak ;) Jeszcze jedno foto z dziś:

b4b0126d90c2cf6ec5447017227233a8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.