Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, hubsey napisał:

Zobaczymy jak długo ze mną zostanie ale póki co jestem na tak ;) Jeszcze jedno foto z dziś:
 

 

Wygląda elegancko. Na bransoletę już się nie załapałem, bo za długo się zastanawiałem. Ale na "camelowym" pasku też wygląda bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat. Zamówiłem wiedziony prastarym instynktem korzystania z okazji, kiedy się tylko przytrafia, sądząc że wybór będzie prosty, ale niestety się przeliczyłem. Oba wydają się ciekawe.

 

20200714_142609-1000px.jpg.cfc7dff94a7d54101cc2895776106da5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem zawsze za bransoleta (bo pasek da sie dokupic) ale akurat temu konkretnemu modelowi wg mnie lepiej na pasku.

Jesli roznica w cenie niewielka - bierz branse, choc osobiscie czarna tarcza dla mnie jest ladniejsza.

 

Swoja droga kolego @clusca dobry miesiac masz, zniwa normalnie - sporo tych nowych zakupow, gratuluje i niech sie nosza :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO zdecydowanie bransoleta. A kolorystycznie oba są zjadalne, z lekkim wskazaniem na czarnego.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewietrzyłem ostatnio pudełko, kilka zegarków poszło do ludzi, więc uzupełniłem zapasy ;)

 

Czarnego już miałem, niebieskiego zamówiłem na bransie właśnie dlatego, że różnica była niewielka, chociaż akurat ten model pasuje mi bardziej na pasku. Mój dylemat dotyczy w zasadzie tylko koloru tarczy. Obie są fajne, z tym że niebieski nieco bardziej casualowy i ma charakterek, bo w zależności od oświetlenia tarcza inaczej wygląda, a czarny jest... po prostu czarny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, clusca napisał:

No i mam dylemat. Zamówiłem wiedziony prastarym instynktem korzystania z okazji, kiedy się tylko przytrafia, sądząc że wybór będzie prosty, ale niestety się przeliczyłem. Oba wydają się ciekawe.

 

Jak im pozamieniasz paski/bransolety - to tak jakbyś miał cztery 😂

A poważnie, to za dwa miesiące kurz po 50% promocji opadnie i na bazarku nie stracisz. Ja czekam na wysyłkę zamówionego egzemplarza po 20 lipca. Jeżeli ten niebieski kolor jest taki jak na zdjęciu, to o taki mi właśnie chodziło 😁

Co do korzystania z okazji, to już nawet nie powinienem włączać przeglądarki. Dzisiaj widziałem Tissota PR100 Powermatic 80 za 225 USD (ale na szczęście wysyłka tylko do USA) oraz Hamiltona Broadway (Chrono) H001.43.516.641.01 za 615 USD (plus 30 USD wysyłka i niestety opłaty). Nie mam jeszcze żadnego Hamiego i ten od razu mi podszedł. Ale nie zamówiłem. Jeszcze resztki instynktu samozachowawczego mi się włączają. Choć pewnie gdyby nie wysyłka i opłaty celne, to bym się nie powstrzymał. Za dużo okazji "niestety" ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile można mieć "takich samych" zegarków ;)

 

Nie wiem, czy masz monitor skalibrowany, albo na ile wyświetla to, co jest w rzeczywistości, ale niebieski "leci" lekko w taki wypłowiały morski, powiedziałbym, że to taki morski vintage. Mnie ten odcień bardzo odpowiada.

Ja już chyba podjąłem decyzję - niebieski zostaje, czarny pójdzie raczej dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, clusca napisał:

No i mam dylemat. Zamówiłem wiedziony prastarym instynktem korzystania z okazji, kiedy się tylko przytrafia, sądząc że wybór będzie prosty, ale niestety się przeliczyłem. Oba wydają się ciekawe.

 

20200714_142609-1000px.jpg.cfc7dff94a7d54101cc2895776106da5.jpg

 

NIebieski zdecydowanie ładniej wydobywa vintydżowy kolor wskazówek i indeksów.

No i bransoleta - zawsze lepiej niż jakiś pogryziony przez mrówki pasek.

 

 

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, clusca napisał:

Tylko ile można mieć "takich samych" zegarków ;)

 

Nie wiem, czy masz monitor skalibrowany, albo na ile wyświetla to, co jest w rzeczywistości, ale niebieski "leci" lekko w taki wypłowiały morski, powiedziałbym, że to taki morski vintage. Mnie ten odcień bardzo odpowiada.

Ja już chyba podjąłem decyzję - niebieski zostaje, czarny pójdzie raczej dalej :)

Niebieski u mnie miał ostry dyżur przez dwa lata - nie mogłem się z nim potem rozstać, nawet myślałem, czy nie odkupić teraz po dobrej cenie z wyprzedaży... W tym kolorze jest fajne, że zmienia nasycenie i odcień w zależności od padającego światła. Przy sztucznym jeszcze inaczej wygląda - skala jest duża, od pastelowego błękitu po głęboki granat.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ja z kolei - kupując czarnego w wyprzedaży przed paroma miesiącami - żałowałem, że nie ma niebieskich i że nie na bransolecie.

 

Teraz kiedy znów było "half-price", miałem niebieski na bransie w koszyku, pół dnia biłem się z myślami i ostatecznie spasowałem. Czarnemu nic nie brakuje, a na pasku wygląda świetnie. "Old radium" pasuje IMVHO idealnie do czarnego. Kolejne zdjęcia, które to wrzucacie, utwierdzają mnie w tym przekonaniu. :P

 

Tak czy siak, niecałe 2k za ten zegarek to moim zdaniem rewelacyjna okazja. Ten model jest wyjątkowy wizualnie, przyzwoicie wykonany (pewnie drobne niedoróbki do zaakceptowania w tej cenie) i fantastycznie zaprojektowany. Koperta to mistrzostwo - kształt, linie, wykończenie. Szkiełko szafirowe "retro" - super. Noszę od paru miesięcy i nie mogę się nim nacieszyć. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Malvern 595 na forum - super :)

 

Jak wrazenia? Ja mam i jestem zachwycony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, cordi7 napisał:

Kolejny Malvern 595 na forum - super :)

 

Jak wrazenia? Ja mam i jestem zachwycony :)

Zaczepiałem Cię w sprawie tego zegarka wcześniej 😀 pierwsze wrażenie jest super, świetnie wyważony, długość uszu, grubość ( a raczej chudość). Do koszuli rewelacja👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, nie skojarzylem - przepraszam.

 

Zgadzam sie, jest tak cienki i lekki, ze w ogole go nie czuc.

Wchodzi pod mankiet idealnie, do tego jest swietnie wykonany.

 

Fajnie, ze jestes zadowolony z zakupu, niech sie nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nas tu nie było... 20200715_113330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym pasku zdecydowanie lepiej.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w praktyce wynosi u Was rezerwa chodu po całkowitym nakręceniu mechanizmu w C65? Już 2 razy zdarzyło mi się, ze zegarek stanął po <24h i zastanawiam się, co robię nie tak? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, ale to nie kwestia ChW a Sellity. Żeby wlać pod korek trzeba się  nią naruszać. Po dwóch dniach przy biurku, dojazd autem i zdejmowania w domu trzyma między 24 a 30 h w zależności od ilości ruchu w międzyczasie. Zrób próbę i pokręc koronką te 40 razy. Powinno wystarczyć na ok 40 h.

 

A przepraszam. Doczytałem że chodzi o tzw mechanizm mechaniczny ;) to nie pomogę. Ile razy kręcisz koronką żeby był opór?

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie korzystając z promki wpadła klasyka od Krzysia. 

krzys.jpg


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubsey napisał:

Ile w praktyce wynosi u Was rezerwa chodu po całkowitym nakręceniu mechanizmu w C65? Już 2 razy zdarzyło mi się, ze zegarek stanął po <24h i zastanawiam się, co robię nie tak? :D

Około 44-46h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubsey napisał:

Ile w praktyce wynosi u Was rezerwa chodu po całkowitym nakręceniu mechanizmu w C65? Już 2 razy zdarzyło mi się, ze zegarek stanął po <24h i zastanawiam się, co robię nie tak? :D

Ale piszesz o mechaniku, czy automacie? C65 Vintage Diver mechaniczny trzyma u mnie deklarowane 42h minimum. Może nie dokręcasz do końca? Tylko uważaj, bo kilku kolegów już przekręciło swoje C65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, clusca napisał:

Ale piszesz o mechaniku, czy automacie? C65 Vintage Diver mechaniczny trzyma u mnie deklarowane 42h minimum. Może nie dokręcasz do końca? Tylko uważaj, bo kilku kolegów już przekręciło swoje C65.

 

O mechaniku. No właśnie też się boję przekręcić, stąd przestaję gdy wyczuwam opór koronki. 42h jeszcze mi się nie udało osiągnąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.