Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Mi najbardziej podoba sie nazwa, Slimline Sqared :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przygarnąłbym czarną wersję w rozsądnej cenie  Jak coś to pisać na PW.

A była czarna Pamietam białą i niebieską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sviety, nową (NOS) dorwałeś, czy używka? Bardzo szacowny zegar, gratuluję udanych łowów🙂 Brakuje mi takiej kostki w nowym portfolio CW...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka ale w niezłym stanie, Szkiełko jak nowe bez rysek, pasek wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt promocji z zeszłego tygodnia w załączeniu. Dzisiaj na ręce. Najbardziej podoba mi się nakręcanie. Żaden z moich zegarków nie nakręca się tak przyjemnie i w żadnym opór mechanizmu nie jest przy tym tak dobrze dobrany. Plus dla Sellity.

aa2e2f148f698f3f788f60eebc5ac6f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś technikę nakręcania?

Co do nakręcania - Unitas jest wzorcem

 

c543cf2cc74ad7e11f66104efb7d7e87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcam co wieczór do oporu. Raczej ostrożnie i spokojnie, mając na uwadze problemy, które spotkały już kilku kolegów z Forum. 😉

Natomiast sam proces nakręcania jest dla mnie bardzo przyjemny. Może częściowo z powodu dużej koronki. Wiadomo, czym większa, tym nakręcanie łatwiejsze. Ale nie tylko dlatego. Opór mechanizmu jest stosunkowo niewielki w porównaniu do innych zegarków. Do tego mechanizm wydaje przy nakręcaniu delikatny, przyjemny dźwięk. To wszystko razem daje takie uczucie satysfakcjonującej jakości. 😁

Niedawno trafił do mnie Epos Originale na ETA 2824. To zegarek automatyczny więc co do zasady się go nie nakręca. Ale czasem trzeba go lekko dokręcić na rozruch. albo jeżeli był krótko noszony a ma przetrwać noc. Dokręcanie tego zegarka (który skądinąd uwielbiam) to doświadczenie zupełnie odwrotne do CW. Opór mechanizmu jest bardzo duży, a cały proces sprawia wrażenia jakby mechanizm był zanurzony w smole i trzeba było walczyć z tym oporem. Czym mocnej próbuje się kręcić, tym opór większy. Bardzo nieprzyjemne uczucie. Podobno wynika to z uszczelnienia koronki. Być może, co nie zmienia faktu, że jest to bardzo nietypowe i nieprzyjemne. Aż wybrałem się do salonu i sprawdziłem inne egzemplarze tego modelu. Było bardzo podobnie.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się otworzyć wątek bo znów będzie "ce sześćdziesiąt pięć" ;) .... dla odmiany i dla zdrowotności tym razem... "ce sześćdziesiąt" 20200725_194935.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump... ;)20200726_165259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest zdecydowanie ładniejszy jeśli już porównywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tts napisał:

Bump... ;)

Tomek, chcesz, żeby mi wypryski sumienia wróciły...? Każdy mój CW, który poszedł do ludzi, mile wspominam, ale tego bym od razu odkupił, jakby nie pilnowało mnie myślenie: "eyes on the prize"...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ledr napisał:
Tomek, chcesz, żeby mi wypryski sumienia wróciły...? Każdy mój CW, który poszedł do ludzi, mile wspominam, ale tego bym od razu odkupił, jakby nie pilnowało mnie myślenie: "eyes on the prize"...

Znam te numery.... dlatego nic ost. nie kupuję wedle maksymy: "eyes on stars"... choć kusi... ost. w rozsądnej cenie można było odkupić MkII czarnego z zielonym bezelem... nadal nie wiem czemu go pognoniłem... ;(20200726_175703.jpg

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza?20200802_163424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykupili co było na promocjach to cisza 😉 Ja niestety nie załapałem się na nic czego szukałem, więc wrzucę co mam 😃

 

20200802_165832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś nie rozumiem czemu przestali robić C60 z białą tarczą w rozmiarze 38mm... moja żona - jeszcze bardziej :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2020 o 16:55, tts napisał:

Bump... ;)20200726_165259.jpg

 

Bardzo ładny zegarek, w szczególności podobają mi się wskazówki (sekundowa jak trójząb) super, jak z dokładnością czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyśki chodzą tak dokładnie, że to czas się z nimi synchronizuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2020 o 17:26, Mariux napisał:
 
Bardzo ładny zegarek, w szczególności podobają mi się wskazówki (sekundowa jak trójząB) super, jak z dokładnością czasu?

Wszystkie egzemplarze C60 MkII jakie miałem były w miarę stabilne, zgodnie ze specyfikacją ETA-2824 lub SW200. Można przyjąć w praktyce, że -4/+4s na dobę choć ten noszony jako daily driver co jakiś czas postanowi zrobić psikusa i wyskoczyć na -15s... ale... Ot taką ma fanaberię... Generalnie, wieść gminna niesie, że CWL wsadza najwyższe wersje mechanizmów ale póki co nie sprawdzałem. Jak będzie czas serwisu to się dowiem czy ma w środku ETA czy Sellita i jaką wersję werka. Póki co, nie ruszam, a fanaberię raz na kilka miesięcy zarzucam na karb sposobu użytkowania.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozwiązuje problem :P

 

Zadowolony z zakupu? Ja nadal uwielbiam swój 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mariux, po zakupie C65 w styczniu sprawdzałem jakiś czas dokładność chodu i byłem bardzo zaskoczony, bo po niecałym miesiącu miał odchyłkę 0,2s od czasu z początku pomiarów. Za to w ciągu tego samego dnia potrafił częściowo iść na -5-7s/d, co później nadrabiał. Pewnie było to związane z rezerwą mocy, jaką w danym momencie dysponował. Z tym, że to mechanik jest.

 

27 minut temu, cezary1976 napisał:

Mój też pracuje bardzo precyzyjnie. Odchyłek sekundowych nie sprawdzam 😎

 

Minutowe też możesz tylko na oko ocenić ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, clusca napisał:

@Mariux, po zakupie C65 w styczniu sprawdzałem jakiś czas dokładność chodu i byłem bardzo zaskoczony, bo po niecałym miesiącu miał odchyłkę 0,2s od czasu z początku pomiarów. Za to w ciągu tego samego dnia potrafił częściowo iść na -5-7s/d, co później nadrabiał. Pewnie było to związane z rezerwą mocy, jaką w danym momencie dysponował. Z tym, że to mechanik jest.

 

 

Minutowe też możesz tylko na oko ocenić ;)

 

0,2s po miesiącu nic nie mówi. Sorry, taki mamy klimat.. ;)

Cokolwiek może powiedzieć zestaw pomiarów w czasie raz na dobę, mniej więcej o tej samej porze. Też trzeba pamiętać, że na odchyłkę będzie miał wpływ nie tylko poziom naciągu, ale też warunki użytkowania, np. temperatura otoczenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację. Z ciekawości pomiaru dokonywałem kilka razy na dobę, stąd informacja, że w zależności od pozostałej mocy odchyłki się wahały od -5/-7s/d do +5/+7s/d. Średnia dobowa była powtarzalna i wynosiła właśnie mniej więcej -0,2/+02s/d. Przy czym mniejszy wpływ miały warunki użytkowania, tj. czy był noszony, czy leżał, pozycja spoczynkowa też nie miała aż takiego znaczenia, w porównaniu do tego ile upłynęło czasu od nakręcania (nakręcany był raz na dobę). Stąd też podana wyżej całkowita odchyłka po ponad trzech tygodniach - więcej nie chciało mi się go męczyć pomiarami ;)

 

EDYTA

OK, sprawdziłem w aplikacji historię. Pamięć jest nieco zawodna, a może chciałem, aby tak dokładnie chodził. Odchyłki sięgały w zależności od naciągu od mniej więcej -10 do + 10, oczywiście nie mierzyłem w stałych odstępach czasu, więc coś tam się również działo pomiędzy. W efekcie jednak średnia odchyłka wyniosła +0,4 (nie 0,2s) s/d, kończąc pomiar na +10s po ponad trzech tygodniach. Przyznaje się, trochę się pospieszyłem z oceną dokładności chodu. Ale to chyba i tak nie jest źle ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.