Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, cordi7 napisał:

Tak się rozwiązuje problem :P

 

Zadowolony z zakupu? Ja nadal uwielbiam swój 😄

 

Zadowolony - świetny zegar 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście masz rację. Z ciekawości pomiaru dokonywałem kilka razy na dobę, stąd informacja, że w zależności od pozostałej mocy odchyłki się wahały od -5/-7s/d do +5/+7s/d. Średnia dobowa była powtarzalna i wynosiła właśnie mniej więcej -0,2/+02s/d. Przy czym mniejszy wpływ miały warunki użytkowania, tj. czy był noszony, czy leżał, pozycja spoczynkowa też nie miała aż takiego znaczenia, w porównaniu do tego ile upłynęło czasu od nakręcania (nakręcany był raz na dobę). Stąd też podana wyżej całkowita odchyłka po ponad trzech tygodniach - więcej nie chciało mi się go męczyć pomiarami 
 
EDYTA
OK, sprawdziłem w aplikacji historię. Pamięć jest nieco zawodna, a może chciałem, aby tak dokładnie chodził. Odchyłki sięgały w zależności od naciągu od mniej więcej -10 do + 10, oczywiście nie mierzyłem w stałych odstępach czasu, więc coś tam się również działo pomiędzy. W efekcie jednak średnia odchyłka wyniosła +0,4 (nie 0,2s) s/d, kończąc pomiar na +10s po ponad trzech tygodniach. Przyznaje się, trochę się pospieszyłem z oceną dokładności chodu. Ale to chyba i tak nie jest źle
Szukałem wczoraj przykładu... zegar, który stoi po miesiącu ma taką samą odchyłkę.. ;) a serio... to dokładność w zależności od poziomu naciągu to norma... mechaniki mają przewagę nad automatami, bo są przewidywalne i od nakręcenia do nakręcenia te odchyłki powinny być stałe... Ciekawym jest jaki by był wyniki testu przy założeniu, że robię pomiar raz na dobę o tej samej porze. Oczywiście nakręcam raz na dobę tak samo, o tej samej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyśki są wśród nas.
I nawet nie sprawdzałem jak dokładnie chodzi. Gdyby o dokładność mi chodziło, to kupiłbym pewnie jakieś fajne Casio. Ja lubię jak sobie tyka. I jak przyjemnie się go nakręca.

062ed282c13388f74e7c5e0de8c93e95.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nakręcaniem to święta prawda. Zastanawiałem się niedawno nad zakupem zegarka marki Dekla, firmy, która daje spore możliwości kastomizacji zegarka, łącznie z werkiem, i nawet mi przez myśl nie przeszło, że mógłbym wziąć automat zamiast mechanika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :)

 

Zakupiony oczywiście w ostatniej promocji, doręczony jakiś czas temu ale niestety nie mogłem się nim w pełni ucieszyć że względu na problemy z kręgosłupem, które nawiedzają mnie co jakiś czas. Zegarki ani nic innego nie cieszą wtedy ale teraz jest lepiej, więc dopisuje się do klubu.

20200803_230841.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzymy zdrówka, bo ono jest najważniejsze i oczywiście radości z posiadania zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał:

Na tzw. mieście jeszcze nie widziałem u nikogo.

 

Nie ma tego gdzie przymierzyć przed zakupem, nie ma gdzie zobaczyć na własne oczy, nie ma nigdzie reklam, nie stoi w gablotach w Apartach i w Krukach i prawie nikt nie wie co to w ogóle jest.

Dlatego na mieście pewnie jeszcze długo nie będzie łatwo spotkać.

I może niech tak zostanie... 😁

Za to jak już kiedyś zobaczysz, to wiesz, że możesz śmiało zagadnąć, bo jest spora szansa, że znasz się już z właścicielem z Forum 😉

A skoro obaj jesteśmy z "Krakowa albo niedaleko", to kto wie, czy się kiedyś nie rozpoznamy "na mieście" właśnie po tym zegarku... 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam. Myliłem się. Niedługo jednak będziemy mogli spotkać C65 często i gęsto. Już jest na Ali.

Tylko na razie w trochę zaporowej cenie. No i oczywiście z niezawodnym i solidnym Seiko NH36 na pokładzie. 🥴

 

obraz.thumb.png.ede45751db727159595d05a4486ec665.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, cena jest ciekawa... Jak się trochę poczeka, to na wyprzedaży CW można będzie upolować niewiele droższy oryginał😄


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, szefowie CW powinni być zachwyceni. C65 właśnie dostąpił zaszczytu i stanął w jednym szeregu z Subem, Yacht Masterem, Daytoną, B-Uhrem, 62-mas'em, Junghansem Max Bill i kilkoma innymi ikonami kopiowanymi radośnie przez Chińczyków. Teraz to już Chińczycy rozsławią ten design na cały świat 😂

Jak to pisze w temacie wątku: "butikowy z aspiracjami", no to Chińczycy właśnie te aspiracje potwierdzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wreszcie otworzył ponownie serwis gwarancyjny... Już wysłałem zgłoszenie. Oby sprawnie poszło z tą naprawą, bo tęsknię za moim C65


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polubiliśmy się od pierwszych chwil razem :) Dla mnie osobiście - świetny zegarek :) 

AAC9AFF6-CDF4-443D-86F4-13B241799D66.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies kody znizkowe sa obecnie aktywne czy ... ?

 

Cos mi sie obilo o uszy, ze 28.09.2020 jesli dobrze odczytalem info na CW forums ma byc premiera nowego modelu? Ktos cos kojarzy czy ja juz mam zwidy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobne. Już prawie pozamiatane. Odświeżyłem stronę i C65 na manualu oraz czarnego C60 już nie ma. 😵

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chińska konkurencja zwiększyła popularność marki i zeszły szybko :)

 

Tak na poważnie to ładne zegarki, niestety trochę za drogie w regularnych cenach, więc jest wielu chętnych na promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam po forach to mnostwo entuzjastow marki czeka przynajmniej na zwyczajowe kody znizkowe - 100 GBP / - 120 EUR ew. wyprzedaze.

W regularnych cenach zegarki te sa ciut mniej atrakcyjne - choc swietnie wykonane ja osobiscie uwazam, ze ta standardowa obnizka pcha je w rejony realnej wartosci.

Limitowana edycja Certiny Sea Turtle Conservancy chodzi po okolo 650 - 750 EUR a jakosciowo niczym nie ustepuje nurkom CW, malo tego - ma certyfikacje nurka ISO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał:

Jakies kody znizkowe sa obecnie aktywne czy ... ?

 

Cos mi sie obilo o uszy, ze 28.09.2020 jesli dobrze odczytalem info na CW forums ma byc premiera nowego modelu? Ktos cos kojarzy czy ja juz mam zwidy?

Kody pewnie się pojawią we wrześniu.

Tak, 28.08. premiera "A new watch. A long-lost mechanism. Resurfaces 28/08/20". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pełen premier ten 28.08., Zelos wypuszcza SF 42 w tytanie, CW też ma premierę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.09. już zajęty przez Rolexa wiec kto wie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.