Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę jest tych nowości ten C65 Super Compressor nawet fajny 😃

 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

7.PNG

8.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, ale on tylko udaje kompresor. ja bym obstawiał raczej dwa ostatnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również obstawiam dwa ostatnie. Jakby były 200m zamiast 600m i zgolili by trochę z ceny byłoby idealnie.

Nie rozumiem tego parcia na jak największe WR, mało kto będzie topił ten zegarek - to będą desk divery.

W tych rejonach cenowych mamy kilku mocnych zawodników jak Oris Aquis czy Longines Hydroconquest.

Nie mówię, że CW nie jest wart tych pieniędzy ale okolice 750-800 EUR wyglądałyby dla mnie bardziej strawnie. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał:

okolice 750-800 EUR wyglądałyby dla mnie bardziej strawnie. :)

 

Ja mam tak z Rolexem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba Lympstone, tarcza (z włókien węglowych mieszanych z żywicą) robi robotę i ciekawe nawiązanie w nazwie do bazy szkoleniowej komandosów brytyjskich na południowym wybrzeżu. Nawet dekiel czarny - chyba że mnie monitor zawodzi...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Wygląda nieźle, ale on tylko udaje kompresor

Tak z ciekawości zapytam, czego takiego mu brakuje do bycia kompresorem pełną gębą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, proki1971 napisał:

Kompresor świetny 😀

Szkoda, że nie ma wersji z czarną tarczą, IMO byłby czad 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien wyglądać. Ale źle się układa na nadgarstku. 

 

 

main.jpg

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafna odpowiedź :) 

Tak poważnie to porównaj go z LLD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęć/renderów oceniam Super Compressora BARDZO pozytywnie. Szczególnie podobają mi się warianty na bransolecie. Całość sprawia doskonałe wrażenie. Brak daty to dla mnie plus w tym przypadku. C60 Lympstone też nie wygląda najgorzej - mam tylko taki "indywidualny" problem, że za każdym razem, kiedy rzucę na niego okiem, kojarzy mi się jakoś (pewnie przez fakturę tarczy) z Boldr Globetrotter GMT Meteoblack (którego posiadam w swoim prywatnym zbiorze). Ale także bardzo ok.

 

C60 Trident w obecnej odsłonie zupełnie mi się nie podoba, niezależnie od wariantów, więc i te tutaj nie wywołują u mnie pozytywnych wrażeń. 

 

C65 z datownikiem w formie dość "biednie" wyglądającej "dziury" to też nie moja bajka - a z czerwonym bezelem będzie chyba hitem jedynie wśród chilijskich weteranów walki z Pinochetem. ;)


 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja im dłużej patrzę na Super Compressora, to tym bardziej mi się podoba, tylko 1000f już mniej 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iko napisał:

Ależ on jest superkompresorem, tu jest wszystko wyjaśnione:

 

https://www.revolution.watch/christopher-ward-salvages-the-super-compressor/

 

Wygląda nieźle, a cena? Cóż, albo kompresor, albo normalny nurek.

 

No właśnie... Oczywiście, byłoby miło, gdyby kosztował mniej, ale jeżeli tak porównać z konkurencją, to... czy ja wiem... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy co przyjmiesz za konkurencje dla CW :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lincoln Six Echo napisał:

 

Zegarki o zbliżonych parametrach, porównywalnie (lub bardziej) rozpoznawalnych marek.

 

No wlasnie do tego daze - z czym porownasz? Longines LLD? Longines to jednak marka o nieporownywalnej historii i dla mnie stojaca (nadal jeszcze) powyzej CW.

CW zaczal jako mikrobrand, na chwile obecna raczej przestal nim byc, wstapil na pagode i pnie sie w gore po piramidzie prestizu.

Dan Henry robi 1970 na NH35 i minerale za 290 USD, w tej sytuacji premium za mechanizm i szafir to moze kolejne 290 USD, reszta to oplata za marke.

 

Uwielbiam CW ale mam wrazenie, ze coraz wiecej ludzi czatuje na kupony, wyprzedaze i nearly new - i to jest ok, jesli taki maja biznes model.

 

Gdzie upatrywalbys najwiekszego konkurenta tego konkretnego super compressora?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cordi7 napisał:

No wlasnie do tego daze - z czym porownasz? Longines LLD? Longines to jednak marka o nieporownywalnej historii i dla mnie stojaca (nadal jeszcze) powyzej CW.

CW zaczal jako mikrobrand, na chwile obecna raczej przestal nim byc, wstapil na pagode i pnie sie w gore po piramidzie prestizu.

Dan Henry robi 1970 na NH35 i minerale za 290 USD, w tej sytuacji premium za mechanizm i szafir to moze kolejne 290 USD, reszta to oplata za marke.

 

Uwielbiam CW ale mam wrazenie, ze coraz wiecej ludzi czatuje na kupony, wyprzedaze i nearly new - i to jest ok, jesli taki maja biznes model.

 

Gdzie upatrywalbys najwiekszego konkurenta tego konkretnego super compressora?

 

 

No przecież napisałem: "porównywalnie lub bardziej rozpoznawalnych marek." Cena nowego LLD w detalu jest SPORO wyższa od tego CW - na bransie mesh właściwie niemal dwukrotnie.

 

DH to jednak coś z zupełnie innej kategorii, IMO.

 

Ale na przykład tutaj mamy chyba podobny przedział:

 

https://usd.farer.com/collections/aqua-compressor-automatics


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSRP mnie nie interesuje, porownujmy za ile da sie kupic dany zegarek. Glycine ma MSRP na poziomie 1.000 USD + a realnie chodzi po 350 - 500 USD ;)

 

Moze to moj bol d*py, ktory musze przebolec ale pamietam ceny CW sprzed 2 lat i widze roznice - nie mowie, ze to zle ale to zawsze wywoluje gdzies opor i bunt.

Jasne - jakosc jest swietna, tak - rozumiem ze marka sie repozycjonuje, final jest taki, ze przestaje byc 1szym wyborem swietnych designersko, jakosciowo i przystepnych zegarkow.

Mowimy, ze to super compressor - ceny C65 w wersji 600m WR wcale nie sa nizsze i w moim odczuciu wchodza w segment cenowy Longines HC i z tej dwojki nie wiem co bym bral:

 

https://www.chrono24.de/longines/hydroconquest-ceramic--id9732348.htm

 

https://www.christopherward.com/dive/c60-trident-pro-600/C60-40ADA3-S0KW0-B0.html

 

Nie znaczy to, ze nie znajda sie na nia chetni, znaczy to, ze statystyczny klient CW bedzie po prostu inny. 

 

PS. A na sam koniec powiem, ze ten bialy jest fajny kurcze, naprawde :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na definicji oraz podstawach budowy należy uczciwie stwierdzić, że większość tych zegarków o stylistyce zbliżonej do LLD to jednak nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cordi7 napisał:

MSRP mnie nie interesuje, porownujmy za ile da sie kupic dany zegarek.

 

Może Ciebie prywatnie nie interesuje, ale IMO jedyne mające sens porównanie to cena sugerowana/detaliczna producenta. To, "za ile się da kupić dany zegarek", może być wynikiem miliona różnych czynników, więc trudno mówić o jakimś obiektywnym kontekście. 

 

Prawdziwych i "fałszywych" kompresorów jest parę. Weźmy choćby i tak Alpinkę - pomijając kwestię gustu odnośnie samego wyglądu zegarka, jak ona się plasuje względem CW wyżej..? 

 

https://www.fratellowatches.com/alpina-seastrong-diver-heritage-hands-review/

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem ciekawy wątek na forum CWL na temat strategii odnośnie do wyprzedaży, i tu sprawa była prosta: z jednej strony wyprzedaż to pozbycie się zalegających stanów magazynowych, uwolnienie kapitału i zrobienie miejsca pod nowe modele, zmiana logo,  ale z drugiej, celowe działanie CWL aby ludzie kupili ich zegarki na próbę. Jak się okazało ta strategia się sprawdziła i okazuje się, że Ci co kupili produkty przecenione wracają po zegarki w regularnych cenach. To działa. Niestety, ale chyba "stety" wraz z umacnianiem się pozycji firmy na rynku, firma będzie wprowadzać do produkcji rozwiązania bardziej pracochłonne, a tym samym kosztujące, przykład: C60 MkIII. Kolega @vitriol jakiś czas temu wyliczył ile to "nowych" rozwiązań pojawiło się w ich flagowym nurku, a to wszystko przecież kosztuje. Dodatkowo, do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zmiana wartości pieniądza w czasie i dodatkowe koszty, których nie widzimy, bo o cenie zegarka lubimy myśleć jako o koszcie materiałów plus robocizna. Ponadto, skoro ceny innych zegarków rosną, to czemu nie mają rosnąć ceny zegarków CWL?

Odnośnie do Nearly New, to jak sprzedaje się zegarki przez Internet opcją zwrotu, to przecież coś trzeba z tym zwracanym towarem zrobić, prawda? Fajnie, że firma nie stawia na odpicowywanie ich i sprzedawanie jako nowych, a sprzedaje je po prostu z rabatem. 

Realna cena... no cóż, dawno dawno temu... każdy chciał kupić C60 MkII w cenie wyprzedażowej... a teraz... Sam ost. szukałem i niestety ale za zegarek w dobrym stanie, w takiej jak chcę wersji kolorystycznej, trzeba zapłacić cenę zbliżoną do ceny regularnej MkII.

I na koniec porównanie z konkurencją... myślę, że każdy z Nas się zgodzi, że na dłuższą metę i tak kupujemy zegarki sercem, a każda cena za mechanika, jak by nie była jest po prostu za duża. Gdyby tak nie było, każdy z Nas kupił by jakiś kwarcyk do 100USD i byłoby pozamiatane. ;) To, że porównujemy ceny, to jest tylko próba racjonalizacji Naszych szaleństw zakupowych... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln Six Echo Zgódźmy się, że co do sposobu szacowania wartości się nie zgadzamy ;)

Dla mnie to realna cena zakupu jest tą, która mnie interesuje.

Cokolwiek innego to jak promocje, gdzie zawyżona cena jest przekreślana by podać bardziej realną.

 

Jak pisałem wcześniej, nie twierdzę że ten zegarek nie jest tyle warty.

Zastanawiam się, ile osób wybierze markę CW ponad innymi, bardziej uznanymi.

Mikrobrandy (choć CW takim już nie jest) przyciągają ludzi jakością, nowością, designem, obsługą klienta i ceną.

W momencie kiedy HC kosztuje tyle samo, co CW zadaję sobie pytanie ile osób wybierze którą markę.

Pytanie już bardziej do właścicieli i strategów marki, bo raczej jest to skalkulowany ruch a nie gra na ślepo.

(VW o parametrach przewyższających Audi nadal nie wystawi ceny wyższej niż Audi bo znaczek nie ten, tu był błąd stojący za porażką Phaetona)


Marka istnieje długo, rozwija się, stworzyła własny mechanizm - to musi kosztować, bez dwóch zdań.

Jak pisze @tts do odmierzania czasu wystarcza kwarc za kilkadziesiąt USD, reszta to męska biżuteria i hobby.

(choć nawet w kwarcach da się kupić 9F od GS za trochę więcej niż 100 USD i są powody, dla których warto)


Pojawiają się nowe marki, by wypełnić próżnię po tych, które idą dalej - świat nie znosi próżni :)

 

38 minut temu, KRZYSIO napisał:

Opierając się na definicji oraz podstawach budowy należy uczciwie stwierdzić, że większość tych zegarków o stylistyce zbliżonej do LLD to jednak nie to samo.


Ilu potencjalnych kupujących wybiera oczami i sercem a ilu stwierdzi „to nie jest prawdziwy super compressor - nie kupię”?

 

:)
 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, cordi7 napisał:

 

PS. A na sam koniec powiem, ze ten bialy jest fajny kurcze, naprawde :)

zwłaszcza na czarnej hybrydzie 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość w przypadku zegarków mechanicznych to śliski temat... ile to już było takich marek, modeli, które z chwilą zakupu traciły, a z kolei ile które po czasie zyskiwały na wartości? Jak dla mnie trzeba się pogodzić z tym, że kupując stracę, a ew. brak straty to bonus... Oczywiście to nie oznacza kupowania na ślepo po MSRP. ;) Natomiast po czasie, po kupieniu iluś zegarków z napędzanych cenową okazją stwierdzam, że wolę zapłacić więcej za taki model, kolor, etc... jaki mi się podoba niż kupować nie do końca to czego szukam w dobrej cenie. To po prostu na dłuższą metę, oczywiście, jeżeli jest zamiar noszenia, się nie broni...

 

7 minut temu, cordi7 napisał:

W momencie kiedy HC kosztuje tyle samo, co CW zadaję sobie pytanie ile osób wybierze którą markę.

Pytanie już bardziej do właścicieli i strategów marki, bo raczej jest to skalkulowany ruch a nie gra na ślepo.

To zależy chyba od tego czego się oczekuje? Osobiście HC bym nie kupił, szanuję, rozumiem ale po prostu do mnie nie gada.

I jeszcze jedno... chorowałem na C65 od chwili pierwszej wzmianki o nim, potem nawet dzięki uprzejmości @ledr miałem okazję go trochę ponosić i mimo, że cena, jakość wykonania są świetne, a koperta wprost obłędna, nie kupiłem... wybrałem w podobnych pieniądzach zegarek o zbliżonej kopercie, zacięciu vintage ale zapewne nie z takim stosunkiem jakości do ceny... ale jest mi z tym dobrze, bo po prostu do mnie gada, mimo swoich wad... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.