Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Johno napisał:

nie było pytania.. Fajny, ale nie aż tak :P pre-order więc pewnie z czasem cena poleci, ale nawet o połowę bym się zastanawiał.. 

 

Nie poleci. Zwykły Abyss kosztował na początku ok. 1K Euro i nadal tyle trzeba za niego zapłacić. Na promocjach -50% nie występuje. 

4 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał:

Dużo za dużo, pomimo że zegar fajny.

Czy ja wiem... 

W cenie do ok 10k PLN nie ma takiego zegarka. Manufakturowy mechanizm z 5 dniową rezerwą chodu, przeszklona tarcza, chronometr, Swiss Made. Do tego niespotykane wzornictwo. 

 

W moim zestaweijiu nurków nie ma żadnego takiego...

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, evilym napisał:

przeszklona tarcza

I to akurat mnie nie dziwi 😉 ale, że mechanizm przeszklony przy WR 600m to szacuneczek.

Edytowane przez arckx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te detale mechanizmu utrzymane w tym samym klimacie, aż by się chciało nosić na odwrót tarcze, a na godzinę spoglądać na telefonie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, arckx napisał:

...ale, że mechanizm przeszklony przy WR 600m to szacuneczek.

Chodzi Ci o dekiel


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z cenami Ch. Warda?

To są dość adekwatnie wycenione zegarki na to co oferują.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Szymon. napisał:

A co jest nie tak z cenami Ch. Warda?

To są dość adekwatnie wycenione zegarki na to co oferują.

 

Zegarki są dobrze wykonane ale nie najtańsze. Marka staje się rozpoznawalna i odpowiednio to wycenia, niemniej dla mnie niezaleznie od grubosci portfela to bardziej adekwatne ceny są te promocyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już kiedyś chyba tu pisałem.Ch.Ward to będzie kiedyś taką marką jak Maurice lacroix albo Raymond Weil.Dobre zegarki ,ładne ale ceny po promocji będą wtedy akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zegarki są dobrze wykonane ale nie najtańsze. Marka staje się rozpoznawalna i odpowiednio to wycenia, niemniej dla mnie niezaleznie od grubosci portfela to bardziej adekwatne ceny są te promocyjne.
Ucieknę się do takiego porównania.

Standardowy Trident 600 kosztuje 885EUR (bez promocji które bywają u Warda często). Czyli jakieś 3975PLN.
Balticus Deepwater kosztuje 2999PLN

Różnica to niecały 1000PLN a przeskok jest o co najmniej 2 ligi. I nie mówię tego po przeczytaniu tabelek tylko po kontakcie z obydwoma zegarkami.

Bez zmieniania czegokolwiek innego podmieniony logo na Longinesa i wszyscy pialiby ze szczęścia, że tak tanio i okazja ;) Jak oni będą takiej tak działać to to jest w niedalekiej przyszłości pełnoprawny segment premium.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę. Tylko co by trzeba jeszcze zaproponować lub wymyślić żeby przeskoczyć takiego Maurica np.Nie jest to niewykonalne ale bedzie ciężki.Mi się np.ChW podoba i cena na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że ChW zepsuł nieco rynek sprzedając swoje zegarki w opcji "half price". Wprawdzie mnie to pomogło przekonać się do marki, bo nie znając jej zegarków, pewnie nigdy bym nie kupił od nich zegara za 100% ceny, ale kiedy już się skusiłem, to sądzę, że taki C65 nie jest ostatnim zegarkiem, jaki od nich kupiłem, nawet gdybym musiał zapłacić cenę katalogową. Być może taka właśnie jest ich strategia marketingowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zepsuł rynek, czy raczej konkretny model czyli właśnie C65 z manualnym naciągiem (nawet teraz trochę żałuję, że go nie kupiłem), bo to głównie ten model był wyprzedawany z takimi rabatami, przynajmniej w ostatnim czasie. Najczęściej jest to -30% na zegarki ze zwrotów, co uważam za uczciwe. Fakt, gdybym nie kupił mojego C7 w dobrej cenie, to w normalnej bym się raczej nie zdecydował, a to świetny zegarek i jak coś się jeszcze trafi w dobrej cenie to na pewno się zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę off top, to cała ? familia Ward założyła nową firmę - Tribus Watches.

Są tam Christopher (ojciec) i synowie - James, Jonny i Jake.

No i wart polecenia Dywizjon 303.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze do cen, to sęk w tym, że obecnie ChW to nie Longines ani Maurice Lacroix, więc cena nie może być taka sama.

 

Wiele osób z forum i nie tylko kupiło ich zegarki z przecen i łącznie ze mną tylko dlatego, że był tańszy, więc to też o czymś świadczy. Ja kupiłem C65 i bardzo mi się podoba sam zegarek i jego wykonanie, ale jeśli kupię kolejny to raczej nie w regularnej cenie. 

 

@Szymon, porównanie do Balticusa zupełnie nietrafione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

Wiele osób z forum i nie tylko kupiło ich zegarki z przecen i łącznie ze mną tylko dlatego, że był tańszy, więc to też o czymś świadczy. Ja kupiłem C65 i bardzo mi się podoba sam zegarek i jego wykonanie, ale jeśli kupię kolejny to raczej nie w regularnej cenie.

 

Ze mną było bardzo podobnie, cena C65 mnie skusiła w "hafprajsie", a sam zegarek sprawił, że mógłbym na chwilę obecną rozważyć zakup innego w ofercie "Nearly New". Nie miałem przyjemności obcować z innymi zegarkami z ich oferty, ale kto wie, czy znajomość pozostałych modeli nie przyczyniłaby się do tego, że byłbym w stanie zapłacić pełną cenę. Problem, a raczej specyfika ChW jest MZ taka, że zegarki oferują naprawdę wiele, jednak prestiż marki jest jeszcze na tyle mały, że część potencjalnych klientów woli kupić coś bardziej "topowego", choćby nawet jakością ustępowało Krzyśkowi. No i niestety logo ChW nie pomaga przechylić szali na ich stronę ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym logo to niestety masz rację. Pokazałem kiedyś zdjęcie modelu C65 bo miałem na niego dużego smaka i oto co usłyszałem: "a co to za kolejny galeriowy wynalazek pokazujesz, co oni jeszcze sprzedają buty czy torebki tak jak Kazar, który też ma swoje zegarki" No niestety ale świadomość ogólna jest taka a nie inna i nazwa typu imię i nazwisko ewidentnie nie kojarzy się z marką zegarkową i chyba tego nic nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiego Lympstone'a albo Abbysa bym się skusił, ale właśnie za pół ceny. Pełnej kwoty raczej nie zapłacę, i to nie dlatego, że uważam, że to zegarki gorsze od innych diverów w podobnej cenie. Odwrotnie. Sądzę, że te zegarki oferują być może jeszcze więcej niż podobnie wycenione divery Longines, Oris, Doxa, Epos itp... Po prostu kwota w okolicy 1.000 EUR za zegarek na razie wydaje mi się w ogóle zbyt wysoka (użytkownicy Rolków i Omeg się teraz śmieją). Jeżeli kiedyś do takiej decyzji dorosnę (a coraz częściej o tym myślę), to wtedy pewnie wśród diverów wybrałbym takiego ChW prędzej niż inną bardziej popularną markę.

 

obraz.png.5cb60f813e2b595a9dfd837b0d502ec0.pngobraz.png.735ad395fad9731371bdd21a94f2dc85.pngobraz.png.c81d0c4cd84273e42a9c11f9c50dd736.png

 

42 minuty temu, clusca napisał:

No i niestety logo ChW nie pomaga przechylić szali na ich stronę

 

2 minuty temu, Nocny Jastrząb napisał:

No niestety ale świadomość ogólna jest taka a nie inna i nazwa typu imię i nazwisko ewidentnie nie kojarzy się z marką zegarkową i chyba tego nic nie zmieni.

 

Ja akurat traktowałbym to jako zaletę. Wiesz, że masz coś wysokiej jakości a przy tym nie zwracasz uwagi otoczenia i nie epatujesz znanym logo. Za to jeżeli ktoś się zna, to jak to mówią - "pozna swój swego".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy tak na to logo psioczycie :) Pozycja na godzinie 9 jest oryginalna a samo logo ok, są gorsze ;)


Pierwszy z brzegu przykład:

50D0046C-4856-40D5-AFC7-F030FE3B5FAD.jpeg.4d4f5993b2777acf8ac7abd23d7a4453.jpeg

 

Na szczęście zmienili w tym roku:

CA76249F-22DE-487A-94B7-953EB4B0D008.thumb.png.5a152cac53878fefdf27a0b6c57e9047.png

 

:)

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki fajne i nie można na nie narzekać, zatem chociaż pomarudzimy o logo😜 ale na poważnie to tak jak napisał kolega @Perpetuum Mobile zegarki wysokiej jakości bez epatowania znanym logo w sumie też to jest wartość dodatnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale nie tylko używki dość często, teraz chyba już nie tak często dało się kupić w dużych upustach. Mnie to akurat nie pasuje, podkreślam- to moje zdanie. Nie monitoruje też jakoś często produktów CHW i ich cen więc mogę się mylić. Sprzedają też w "normalnych" cenach, część ludzi którzy kupili wysoko może się nie wkurzyc, zapłacili tyle bo było warto, natomiast większość raczej będzie mieć niesmak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktokolwiek poszukuje splendoru pośród ignorantów to ChW  z pewnością nie jest dla niego.

Edytowane przez arckx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.