Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, clusca napisał:

Mnie się wydaje, że ChW zepsuł nieco rynek sprzedając swoje zegarki w opcji "half price". 

Trochę prawdy w tym jest. Z chęcią kupiłbym coś od ChW, ale na myśl że za chwilę ten zegarek może być przeceniony na -50% troszkę mnie do zakupu zniechęca :P

 

22 godziny temu, Iko napisał:

A tak trochę off top, to cała ? familia Ward założyła nową firmę - Tribus Watches.

Tylko czemu sponsor Liverpoolu? 🙄

 

17 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Na takiego Lympstone'a albo Abbysa bym się skusił, ale właśnie za pół ceny. Pełnej kwoty raczej nie zapłacę, i to nie dlatego, że uważam, że to zegarki gorsze od innych diverów w podobnej cenie. Odwrotnie. Sądzę, że te zegarki oferują być może jeszcze więcej niż podobnie wycenione divery Longines, Oris, Doxa, Epos itp... Po prostu kwota w okolicy 1.000 EUR za zegarek na razie wydaje mi się w ogóle zbyt wysoka (użytkownicy Rolków i Omeg się teraz śmieją). Jeżeli kiedyś do takiej decyzji dorosnę (a coraz częściej o tym myślę), to wtedy pewnie wśród diverów wybrałbym takiego ChW prędzej niż inną bardziej popularną markę.

 

obraz.png.5cb60f813e2b595a9dfd837b0d502ec0.pngobraz.png.735ad395fad9731371bdd21a94f2dc85.pngobraz.png.c81d0c4cd84273e42a9c11f9c50dd736.png

 

 

 

Ja akurat traktowałbym to jako zaletę. Wiesz, że masz coś wysokiej jakości a przy tym nie zwracasz uwagi otoczenia i nie epatujesz znanym logo. Za to jeżeli ktoś się zna, to jak to mówią - "pozna swój swego".

 

Lepsze od Orisa czy Doxy nie wiem. Od Longinesa i Eposa na pewno :) Ale fakt, Abyss to jeden z ciekawszych diverów w tym przedziale cenowym i na pewno na szczycie mojej listy życzeń jeżeli chodzi o portfolio ChW. 

 

16 godzin temu, cordi7 napisał:

Nie wiem co wy tak na to logo psioczycie :) Pozycja na godzinie 9 jest oryginalna a samo logo ok, są gorsze ;)


Pierwszy z brzegu przykład:

50D0046C-4856-40D5-AFC7-F030FE3B5FAD.jpeg.4d4f5993b2777acf8ac7abd23d7a4453.jpeg

 

Na szczęście zmienili w tym roku:

CA76249F-22DE-487A-94B7-953EB4B0D008.thumb.png.5a152cac53878fefdf27a0b6c57e9047.png

 

:)

 

 

Stare logo jak na metce majtek z targowiska. Nowe jak producenta śrubek i zawiasów... 

A co do logo od Krzyśka... 

Reakcja mojego znajomego na foto jednego z zegarków ChW:

spacer.png

 

Godzinę temu, arckx napisał:

Jeśli ktokolwiek poszukuje splendoru pośród ignorantów to ChW  z pewnością nie jest dla niego.

Jak zresztą 95% wszystkich zegarkowych brandów. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajdan zdjęty, w jego miejsce dedykowana skora.
20201114_141316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nocny Jastrząb napisał:

A tak z czystej ciekawości będzie ktoś z was kupował tego C60 w tej limitowanej wersji niebieskiej?

 

Nie. Za rzadko mam okazję pochodzić z diverem na ręce.

Ale jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że moja żona zareagowała na ten zegarek bardzo pozytywnie. Raczej się na codzień nie emocjonuje zegarkami, ale ten wyraźnie jej się spodobał. Rzadko jej się to zdarza, ale jak już się zdarza to wtedy zawsze i bez wyjątku przy bardzo porządnych zegarkach. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nocny Jastrząb napisał:

Takie pytanko zegarki idą z Wielkiej Brytanii i są bez cła i innych opłat czy coś się w tym względzie zmieniło?

Na pewno do końca roku bez cła i VATu, a potem to nikt do końca chyba nie wie, bo to zależy od umowy po okresie przejściowym - jak się w końcu dogadają, to całkiem możliwe, że nie będzie opłat, a jak twardy brexit, to raczej się odbije na naszych portfelach.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie zamawiając i płacąc teraz za preordera, którego data jest na grudzień wszystko po staremu a jakby premiera się przełożyła na przyszły rok a wskoczyłby twardy brexit to wówczas dojdą opłaty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Na pewno do końca roku bez cła i VATu, a potem to nikt do końca chyba nie wie, bo to zależy od umowy po okresie przejściowym - jak się w końcu dogadają, to całkiem możliwe, że nie będzie opłat, a jak twardy brexit, to raczej się odbije na naszych portfelach.


Okres przejściowy kończy się 31 grudnia i od nowego roku cło i 23% VAT


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, ledr napisał:

a jak twardy brexit, to raczej się odbije na naszych portfelach.

Jeżeli duża część ich zamówień ląduje w Europie i zobaczą spadek zamówień, to może częściej będą robić promocję :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, evilym napisał:

Jeżeli duża część ich zamówień ląduje w Europie i zobaczą spadek zamówień, to może częściej będą robić promocję :)

Ja bym miał dla nich inną propozycję: skoro zegary robią w Szwajcarii, transportują je do UK, żeby stamtąd prowadzić dystrybucję, to lepiej zrobić centrum dystrybucyjne (z kontrolą jakości na miejscu) gdzieś w Europie, albo przynajmniej w Irlandii. Co do terminów i opłat - decyduje dzień przekroczenia polskiej granicy przez przesyłkę, wtedy naliczą cło i VAT, a nie w dniu zakupu, czy przelania środków na konto CW.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ledr napisał:

Ja bym miał dla nich inną propozycję: skoro zegary robią w Szwajcarii, transportują je do UK, żeby stamtąd prowadzić dystrybucję, to lepiej zrobić centrum dystrybucyjne (z kontrolą jakości na miejscu) gdzieś w Europie. 

To by było dla nas najlepszym rozwiazaniem.

Pewnie już się nad tym zastanawiali :) kwestia opłacalności.

 

10 minut temu, ledr napisał:

gdzieś w Europie, albo przynajmniej w Irlandii.

Brzmi jakby Irlandia nie była w Europie :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, evilym napisał:

To by było dla nas najlepszym rozwiazaniem.

Pewnie już się nad tym zastanawiali :) kwestia opłacalności.

 

Brzmi jakby Irlandia nie była w Europie :D

 

Irlandia to jest mój drugi dom na świecie i złego słowa nie powiem o jej mieszkańcach:-)  Ale prawda jest taka, że wszyscy mieszkańcy Wysp Brytyjskich, w tym Irlandczycy, wyraźnie rozgraniczają między Europą kontynentalną, a wyspami właśnie. Irlandia czuje się mocno związana z UE, ale geograficznie to - również z perspektywy Brytyjczyków - nieco inny świat niż leżący na wschód od nich kontynent.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irlandia brzmi jak opcja. Nardi z Kickstartera (z większości produkcji w UK) nastawiając się na ewentualne dalsze opóźnienia też przygotowują się do dystrybucji z Irlandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak się chce jakiś model to warto jeszcze w tym roku żeby później się nie zdziwić. Chyba, że rzeczywiście mają sprawę przemyślaną i będzie tak jak dotychczas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że teraz też płaci się VAT. Temat był już wałkowany. Po zakończeniu okresu przejściowego możliwe jest, że będzie doliczany polski VAT i cło (bardzo niewielkie), możliwy będzie za to zwrot VAT GB ( z tego co wiem 20%).

Tragedii nie będzie.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej patrzę na C60 Blue tym bardziej mi się podoba. Świetny zegar i ta tarcza z falami plus pasek z plastiku z oceanów świetnie się komponują, IMO fajna alternatywa dla BB 58 Blue w mniejszych pieniądzach. Biorac pod uwagę różnice w cenie między C60 Trident Vintage a Sandhurst mogli się w podobnej dopłacie (Około 100-120 GBP) zmieścić się z COSC i byłaby miazga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to inspiracja... ARCHITEKT`em od VC😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w czarnej kopercie jest całkiem fajny :) Ciekawe jaka cena, ale tanio pewnie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.