Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietajcie Panowie, ze od 2021 roku wysylki z GB sa tak samo traktowane jak ze Szwajcarii, czyli mamy clo(stawka umowna okolo 3pln) i podatek VAT od wartosci zegarka i kosztow transportu 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ?

btw "nearly new" - to zegarki ze zwrotów? Jakiego stanu można się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod koniec grudnia nie podpisali jakiegoś porozumienia i nie będzie twardego brexitu? Gdzieś mii się obiło o uszy, że cło jednak ma być zniesione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii cla to prawda, jest porozumienie w sprawie preferencji, ktore musza byc umieszczone na fakturze z odpowiednim zapisem i musi byc udokumentowane pochodzenie UE ale dalej zostaje VAT. W zegarkach boli VAT, a nie clo 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o zmianie na funty. Przy takim C65 Vintage jest między funtami a euro około 180 PLN różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, michszy said:

Jesteś pewien ?

btw "nearly new" - to zegarki ze zwrotów? Jakiego stanu można się spodziewać?

Niekoniecznie że zwrotów: to też modele pokazowe, do zdjęć, etc.. Stan? Bardzo blisko nowemu lub jak nowy. Jak nie będzie pasować, można odesłać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to z tym VATem będzie? Ktoś wie na 100%, czy dojdzie, czy nie? Klikłem tam co nieco i się zastanawiam ;)

 

EDYTA:

Na stronie ChW jest zapis: "For orders with shipping addresses outside of the UK and the EU, no VAT will be payable, but Customs Duties may be payable by you depending on local regulations and thresholds."

 

Wynikałoby z tego, że nie powinno być opłat dodatkowych.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedna kwestia, jak było w poprzednich promocjach?

 

Jak jakiegoś modelu w promocji nie było już na stanie, zdarzało się, że uzupełniali stan i dorzucali kilka sztuk w trakcie trwania wyprzedaży?

18 minut temu, clusca napisał:

Na stronie ChW jest zapis: "For orders with shipping addresses outside of the UK and the EU, no VAT will be payable, but Customs Duties may be payable by you depending on local regulations and thresholds."

 

Wynikałoby z tego, że nie powinno być opłat dodatkowych.

 

Dobrze, byłoby to wyjaśnić w 100% bo nie ukrywam, że to mnie trochę powstrzymuje a głosy na ten temat są mocno podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, michszy napisał:

Panowie jeszcze jedna kwestia, jak było w poprzednich promocjach?

Jak jakiegoś modelu w promocji nie było już na stanie, zdarzało się, że uzupełniali stan i dorzucali kilka sztuk w trakcie trwania wyprzedaży?

 

Tak, ale raczej z powodu, że ktoś zrezygnował z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, clusca napisał:

(...)

Na stronie ChW jest zapis: "For orders with shipping addresses outside of the UK and the EU, no VAT will be payable, but Customs Duties may be payable by you depending on local regulations and thresholds."

 

Wynikałoby z tego, że nie powinno być opłat dodatkowych.

 

 

O ile dobrze to rozumiem to chodzi o adres poza UK i UE. A my jesteśmy w UE, więc ten zapis nas raczej nie dotyczy

Edytowane przez Tommen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zapisie chodzi o to, że przy zakupach spoza UK i EU opłata będzie pomniejszona o podatek VAT (klient zapłaci cenę netto), ale mogą go spotkać opłaty importowe w jego kraju. No ale jak już kolega wcześniej zauważył, zapis ten może nie być uaktualniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT doliczą na pewno. Cło też mogą - powraca w zasadzie przepis sprzed akcesji Polski do UE - będzie obowiązywać (wprawdzie uproszczona, ale jednak) tzw. deklaracja o kraju pochodzenia. Jeżeli sprzedawca załączy takowy STATEMENT OF ORIGIN, w którym wyraźnie będzie określone, że przeważająca część lub całość komponentów produktu pochodzi z kraju, w którym go kupujesz (plus produkcja, rzecz jasna), to UC może nie naliczyć cła. Zwracam uwagę na "może". ;) Ciekawe, jak to będzie z pracownikami UC i DHL "podpytującymi" o "Swiss Made" przy zegarku kupionym w UK... :D  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do ChW i powiedziano mi, że jeżeli zapłaciłem cenę z wliczonym VAT, to nie będę musiał płacić go raz jeszcze przy odbiorze. Hmmm... zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie VAT. Dlatego ceny są teraz tak atrakcyjne w porównaniu do poprzednich wyprzedaży, bo dawniej zawierały podatek VAT według stawki brytyjskiej i nie wymagały już opłacenia VAT'u w Polsce. Tym razem podane są ceny netto (bez VAT) a za to trzeba doliczyć 23% naszego VAT'u i jeszcze opłatę dla DHL za dokonanie odprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał:

@clusca C65 Trident Vintage wrocil i jest za 500 na kajdanie ;)

 

image.png.4afa6d66d0b32757ab3eb6a12875148f.png

 

A o mnie to nie pamiętałeś? :P

 

5 minut temu, clusca napisał:

Właśnie dzwoniłem do ChW i powiedziano mi, że jeżeli zapłaciłem cenę z wliczonym VAT, to nie będę musiał płacić go raz jeszcze przy odbiorze. Hmmm... zobaczymy ;)

No zobaczymy. Zamówiłem C65, czekam na paczkę i mam nadzieję że będzie bez dodatkwowych opłat... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję, że będzie podobnie, jak z Creationwatches, itp.  ;) - kiedy zamawiano śladowe ilości, często "miało się farta". Ale za jakiś czas, kiedy "wszyscy się zorientują", że jest kolejna nisza, w której można "przydzwonić", to będą - nawet, jeżeli część klamerki będzie "coś nie bardzo w zakresie regulacji".  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Myślę, że będzie VAT. Dlatego ceny są teraz tak atrakcyjne w porównaniu do poprzednich wyprzedaży, bo dawniej zawierały podatek VAT według stawki brytyjskiej i nie wymagały już opłacenia VAT'u w Polsce. Tym razem podane są ceny netto (bez VAT) a za to trzeba doliczyć 23% naszego VAT'u i jeszcze opłatę dla DHL za dokonanie odprawy.

 

Ale ja mam w zestawieniu zamówienia kwotę brytyjskiego VAT wpisaną, a ceny "halfprice" są takie jak były przy wcześniejszych wyprzedażach. Wcale nie jest taniej.

 

1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał:

Przewiduję, że będzie podobnie, jak z Creationwatches, itp.  ;) - kiedy zamawiano śladowe ilości, często "miało się farta". Ale za jakiś czas, kiedy "wszyscy się zorientują", że jest kolejna nisza, w której można "przydzwonić", to będą - nawet, jeżeli część klamerki będzie "coś nie bardzo w zakresie regulacji".  ;)

 

Kupując z Creation Watches przy przesyłce DHL, czy tam innym kurierem zawsze były dodatkowe opłaty, więc jak ma być VAT, to będzie od razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tych oplat to nie chce komus studzic zapalu, ale w przypadku duzych firm jak DHL, UPS, Fedex bokiem nic nie przechodzi. Kazda paczka celna dostaje pozycje magazynowa i dopiero zwolnienie z odprawy umozliwia opuszczenie magazynu. Nie ma tam zadnej loterii. W dokumentach tez sie nic nie zakreci, bo nadawca bedzie sklep i zanizenie wartosci bedzie skutkowac tym, ze nawet nie Urzad Celny bedzie wymagac dowodu zaplaty, a agent, ktory takie zgloszenie wystawia i wysyla do odprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.