Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo nieregularny, to gorsze niż sama wielkość odchyłka. Co to za mechanizm?

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, michszy said:

To u was ładnie Panowie.

Mi się trafił jakiś sprinter ;)

 

To nie wygląda na poprawny pomiar... Spróbuj raz na 24h o tej samej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie większe 5-cio sekundowe odchyłki to jak leżał w nocy odłożony.

 

Na ręku jest stabilniejszy ale i tak konsekwentnie przyspiesza. SW200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś za bardzo poszalał z zakupami na ostatniej wyprzedaży u "Krzyśka" i chciał się czegoś pozbyć w "normalnych" pieniądzach to jestem chętny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś jeszcze odważył się na żółtka i zostawia? 


Świetny jest
Gdybym nie miał już takiego, to żółty pewnie wpadłby i do mnie na ostatniej wyprzedaży.
Gratuluję.

0ff059a7ad9d5dc30a37416da917ce16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2021 o 09:02, Rikimaru75 napisał:
Gdyby ktoś za bardzo poszalał z zakupami na ostatniej wyprzedaży u "Krzyśka" i chciał się czegoś pozbyć w "normalnych" pieniądzach to jestem chętny

 
Jak coś wiem kto ma na sell 


 

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2021 o 18:41, michszy napisał:

Jak u was wyregulowane są sw200. Mi robi +9s czy na ręku czy leży. Szału nie ma.

U mnie był noszony dopiero kilka godzin - głównie leżał w pudełku, ale robił jakieś +12 sek na dobę więc się ciesz :P

 

Szczerze to bardziej mnie interesuje rezerwa chodu, bo Oris kupiony w listopadzie będzie wysyłany na serwis. Rezerwy chodu przy noszeniu, mam maks 29 godzin 😕(nakręcony ręcznie na maksa ma ponad 40h). Jak się okazało nie jestem jedyny z takim problemem w Aquisie na forum 😶

 

Dzisiaj pierwszy raz ubrałem C65 do pracy - ponoszę cały dzień i sprawdzę jutro jak pracuje.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba c65 vintage mi lepiej leży przy tym samym rozmiarze 😜 może przez niższą kopertę 

 

 

 

 

20210121_114122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C65 Vintage w ogóle chyba sporo lżejszy jest dzięki dużo mniejszemu WR. Szafir cieńszy, dekielek mniej masywny itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_20210121_133445.thumb.JPG.495c59525a8b8d644fe001ec215469be.JPG

 

DSC_6756.thumb.JPG.5b7f08129bda9007e4ca405746b54047.JPG

 

@clusca

Mikroregulacja bransolety się przydała. Popuściwszy jeden ząbek, teraz leży dobrze :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident Vintage jest PRZEKOZAK, genialny sikor, swietny rozmiar zarowno zegarka jak i koronki, z calego serca gratuluje wszystkim, ktorzy nabyli. Zebym nie mial juz czegos w tych klimatach to bym sam bral bo w cenie z wyprzedazy az zal nie wziac bylo :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

C65 Vintage w ogóle chyba sporo lżejszy jest dzięki dużo mniejszemu WR. Szafir cieńszy, dekielek mniej masywny itp.

 

c65 38mm jest cięższy o 1g. Ma 74g vs 73g c60 38mm 😉 oczywiście obie wagi bez kajdanu

 

jest za to niższy 11,5mm vs 12,7mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michszy napisał:

c65 38mm jest cięższy o 1g. Ma 74g vs 73g c60 38mm 😉 oczywiście obie wagi bez kajdanu

jest za to niższy 11,5mm vs 12,7mm

 

Coś mi to nie dawało spokoju i zerknąłem na stronę ChW. Z ich danych technicznych wychodzi, że C60 jest cięższy. Może różne modele mamy na myśli. U Krzyśka spora różnorodność 😁.

Mnie chodziło o C65 Vintage i C60 Trident Pro 600.

 

Przy rozmiarze 38mm:

 

obraz.png.d0fe836aa6f9f54a295e81689b9cd54b.pngobraz.png.26a670d5fd8c9b4a24d29621a2fdfb47.png

 

Nawet z kopertą 41mm C65 jest lżejszy od C60 38mm:

 

obraz.png.74e80fdd4156b4f3bb5e327d3fe56970.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym samym zegarku, czyli c65 vintage.
 
Są jakieś rozbieżności w necie z danymi.

Szkoda, że młodzi uszkodzili mi w domu wagę kuchenną to bym sprawdził na bieżąco

 
1098516202_2021-01-2118_33_47-c65vintage38mmspecs-SzukajwGoogle.jpg.4b7f8c522582991147fe74c07e766b04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kilka wersji C65 Trident Vintage (3 zdaje się, ale głowy nie dam). Poprzednie dwie w innej kopercie, więc stąd zapewne rozbieżności. Ten ostatni będzie chyba najlżejszym z nich, bo koperta podobna do C65 Trident Diver, który jest lżejszy od C60.

BTW, nawet C65 GMT 41mm waży 71g. 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One ogólnie leżą bardzo podobnie i tej wagi się nie odczuwa. Bardziej wysokość i przez to plus minimalnie wyższa waga trochę gorsze zbalansowanie na nadgarstku. Oczywiście to moja subiektywna opinia 😉

 

 

CollageMaker_20210121_185153313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, clusca napisał:

Było kilka wersji C65 Trident Vintage

 

Faktycznie, wygląda na to, że kolejne wersje w różnych kopertach miały różne parametry.

 

1 godzinę temu, michszy napisał:

Szkoda, że młodzi uszkodzili mi w domu wagę kuchenną to bym sprawdził na bieżąco emoji6.png

 

Chyba już nie trzeba 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, evilym napisał:

U mnie był noszony dopiero kilka godzin - głównie leżał w pudełku, ale robił jakieś +12 sek na dobę więc się ciesz :P

 

Szczerze to bardziej mnie interesuje rezerwa chodu, bo Oris kupiony w listopadzie będzie wysyłany na serwis. Rezerwy chodu przy noszeniu, mam maks 29 godzin 😕(nakręcony ręcznie na maksa ma ponad 40h). Jak się okazało nie jestem jedyny z takim problemem w Aquisie na forum 😶

 

Dzisiaj pierwszy raz ubrałem C65 do pracy - ponoszę cały dzień i sprawdzę jutro jak pracuje.

Co może by przyczyną takiej rezerwy bo mam taki problem z x windem ręcznie nakrecony  64 h a tak 30kilka....

 

I ja musze Aquis sprawdzić.... 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kornel91 napisał:

Co może by przyczyną takiej rezerwy bo mam taki problem z x windem ręcznie nakrecony  64 h a tak 30kilka....

Marcin, skąd wziąłeś te 64h? H-21 (czyli Valjoux 7750) ma standardowo 60h. Może już trzeba zrobić serwis, ale może to po prostu wina wahnika, który nakręca w Valjoux tylko w jedną stronę i jak się lekko zatrze (wiem, wiem, nie zaciera się... ale czasem wilgoć czy inne czynniki powodują, że "ciężej" się kręci), to za słabo nakręca? A jeżeli z koronki nakręcany robi tylko 30h, to już chyba do przeglądu...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, kornel91 said:

Co może by przyczyną takiej rezerwy bo mam taki problem z x windem ręcznie nakrecony  64 h a tak 30kilka....

 

I ja musze Aquis sprawdzić.... 

 

7 minutes ago, ledr said:

Marcin, skąd wziąłeś te 64h? H-21 (czyli Valjoux 7750) ma standardowo 60h. Może już trzeba zrobić serwis, ale może to po prostu wina wahnika, który nakręca w Valjoux tylko w jedną stronę i jak się lekko zatrze (wiem, wiem, nie zaciera się... ale czasem wilgoć czy inne czynniki powodują, że "ciężej" się kręci), to za słabo nakręca? A jeżeli z koronki nakręcany robi tylko 30h, to już chyba do przeglądu...

H21 ma min. 60h więc i 64 nie wygląda na mało realne.
 

Co do nakręcania ręcznie, to V775x bardzo tego nie lubią, vide https://www.rwg.bz/board/index.php?/topic/1613-a7750-handwinding-damage-wind-at-your-own-risk-so-easy-to-cause-damage/ 

Co do 30h rezerwy, to poza podanymi przez Leszka może być jeszcze kwestia mniejszej aktywności spowodowanej pandemią? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.