Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak piszecie h21 ma 60 h ale ze dwa tygodnie temu nakręciłem ręcznie i odłożyłem wyszło 64 h. Zegarek u mnie od dwóch lat a zegarek chyba 3 letni ale myślę, że nie czas na przegląd bo i u mnie nie jest tak często noszony. Pewnie i mała aktywność. W biurze czasami pomacham żeby nakręcić 😀

Wiem, że nie lubią ręcznego nakręcania jak miałem pierwszego x winda też bardzo rzadko tego używałem czasami tylko żeby ustawić godzinę

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, robił ktoś zwrot zegarka do Ch.W i podpowie jak to wygląda od strony praktycznej? Może być na pw, żeby nie zaśmiecać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kornel91 napisał:

Co może by przyczyną takiej rezerwy bo mam taki problem z x windem ręcznie nakrecony  64 h a tak 30kilka....

 

I ja musze Aquis sprawdzić.... 

Problem z rotorem. Nie pracuje tak płynnie, jak powinien. W C65 nie mam jak sprawdzić, ale w Aquisie przy przeszklonym deklu widać że rusza się bardzo ociężale, a czasami wcale. 

W porównaniu rotor w moich chrono (Heuer 01 i V7750) zapierdziela jak szalony już przy niewielkim ruchu :)

 

Ten temat był już poruszany nawet tu na forum. Poszukaj. 

4 minuty temu, michszy napisał:

Panowie, robił ktoś zwrot zegarka do Ch.W i podpowie jak to wygląda od strony praktycznej? Może być na pw, żeby nie zaśmiecać tematu.

Nie musi być na PW.

W tym wątku akurat to bardzo cenna informacja. Może się komuś innemu przydać :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, michszy napisał:

Panowie, robił ktoś zwrot zegarka do Ch.W i podpowie jak to wygląda od strony praktycznej? Może być na pw, żeby nie zaśmiecać tematu.

 

Ze strony Krzysztofa:

 

https://www.christopherward.com/60-guarantee.html

 

"Sixty-day free returnsIf you aren’t happy with your watch for any reason, provided it is still in perfect condition and accompanied by all the original packaging and documentation, you can return it to us free of charge for up to 60 days from the date of despatch for a full refund or exchange.

Please use our return form by clicking here to start the process.
In the event this is not the case we will only offer a partial refund, the amount of which will be decided by the condition of the watch and whether there is any missing documentation."

 

Ja odsyłałem do nich kiedyś zegarek, ale nie jako zwrot, tylko przysłali mi o jeden za dużo ;) Skontaktowałem się więc z nimi i otrzymałem maila z linkiem do DHL, za pośrednictwem którego mogłem umówić wizytę kuriera w celu odbioru paczki. Przyjechał kurier, wziął paczkę i już. Przypuszczam, że w normalnym trybie zwrotu wygląda to podobnie. Zapewne jak otrzymają przesyłkę, zrobią Ci zwrot kasy na kartę, konto, PayPal, Revolut, czy czym tam jeszcze można zapłacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, doczytałem trochę.

 

https://www.christopherward.com/returns.html

 

Niby można zamówić kuriera do domu tak jak piszesz, pytanie czy zadziała to w PL. No nic, c60 wystawiony na olx i fb. Jak się nie sprzeda przez weekend to pewnie w następnym tygodniu poleci z powrotem do domu 😉

 

Kurdę, jakbym tych zegarków nie widział na żywo to nie powiedziałbym, że będę wolał c65 vintage. Choć może coś z moim gustem jest nie tak, bo wszyscy w domu mówią, że c60 ładniejszy 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci fajny wintydżowy pasek do mojego C65?

Coś w ten deseń

C65-41AGM1-S0BK0-VC_Picture_1.jpg?sw=200


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, evilym napisał:

Ktoś poleci fajny wintydżowy pasek do mojego C65?

Coś w ten deseń

C65-41AGM1-S0BK0-VC_Picture_1.jpg?sw=200

Pasek Morellato Munch EC Seta Calf 20 mm

 

Pasek skórzany do zegarka - Morellato A01X4271B13086CR20 - 20 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy paskach, poleci ktoś do c65 (41mm), w uszach 22 jakąś fajną gumę? Coś zbliżonego do ich oryginalnego tropica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie do końca guma, ale polecam z czystym sumieniem - właśnie czekam na swój pasek  Dla mnie naprawdę najwygodniejsze rozwiązanie  
 
https://nickmankeydesigns.com/shop/the-hook-strap-elastic-watch-band
Nato mam od Blushark i też jest świetne, ale teraz chciałem spróbować czegoś na gumie. Ale może ten też kupię bo słyszałem, że jest mega wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie do końca guma, ale polecam z czystym sumieniem - właśnie czekam na swój pasek  Dla mnie naprawdę najwygodniejsze rozwiązanie  
 
https://nickmankeydesigns.com/shop/the-hook-strap-elastic-watch-band
Wysłali Ci już czy czekasz na realizację? Na stronie podają, że może to potrwać 8-10 tygodni, zanim wyślą, też planuję zamówić, ale przeraża mnie ten czas oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radekzaj napisał:

Wysłali Ci już czy czekasz na realizację? Na stronie podają, że może to potrwać 8-10 tygodni, zanim wyślą, też planuję zamówić, ale przeraża mnie ten czas oczekiwania emoji6.png


Dokładnie tyle trzeba czekać - idealnie na wiosnę przyjdzie ;) I nie - jeszcze nie wysłali ;) 
 

Ale miałem już w rękach ten pasek i naprawdę —> RE-WE-LA-CJA! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MshR napisał:

Może nie do końca guma, ale polecam z czystym sumieniem - właśnie czekam na swój pasek ;) Dla mnie naprawdę najwygodniejsze rozwiązanie :) 

 

https://nickmankeydesigns.com/shop/the-hook-strap-elastic-watch-band

Mocno myślałem nad jakimś rozwiązaniem ala marine nationale dla mojej Carrery na lato. 

Pasek od Nicka zbierają świetne recenzję w necie. Może faktycznie zdecyduję się na to :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tyle trzeba czekać - idealnie na wiosnę przyjdzie  I nie - jeszcze nie wysłali  
 
Ale miałem już w rękach ten pasek i naprawdę —> RE-WE-LA-CJA! 
Chyba się skuszę, akurat dojdzie na lato W celu zapoznania się z tego typu paskami kupiłem "elastic" od LuffWatchStrap, który też jest bardzo wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że padło kilka nazw, którymi również interesowałem się od jakiegoś czasu i niektóre kupiłem. Fajne wideo porównujące najwygodniejsze paski zdaniem autora i mowa o powyższych również.



Od CheapestNATOStraps mam dwa paski tego typu i oba omawiane w wideo:

Marine Nationale od CNS jest bardzo wygodny, ale też bardzo dziwny konstrukcyjnie. Jest o tym więcej materiałów w internecie niż ta krótka wzmianka w powyższym wideo. Ta dziwna konstrukcja ich wersji paska MN powoduje, że staje się on bardzo krótki. CNS ma ma stronie podane dwa sposoby noszenia tego paska. Jeden z nich jest chyba na nadgarstki 15cm, bo ja mam 17,5 i nie mogłem wcisnąć. Zostaje drugi sposób i na nim całkiem wygodny pasek, ale dziwne umiejscowienie metali wtedy. Kupiłem go dla Flightmastera.

Paratrooper jest całkiem wygodny (chociaż chyba minimalnie mniej wygodny niż powyższy MN) i polecam. Niestety zakładanie go nie jest super wygodne. Noszę na nim C65. Był za długi i po czasie przyciąłem, ale za dużo. Od tego momentu zaczął mnie denerwować.

Po przygodzie z nieudanym skróceniem paska pojawił się pretekst do zakupu nowego. Po obejrzeniu powyższego wideo padło na TheWatchSteward w wersji original.

Niestety jeszcze nie mam opinii, bo wysyłają przez USPS, a tam jakiś mega kryzys po świętach i COVID. Miesiąc już czekam, a przesyłka nie wyszła jeszcze z USA. Z przesyłkami z USA radzę uzbroić się w cierpliwość. 69ab74746d05b1cb6bca244e2c2a819e.jpg
fd6e9a59d2d1e6438b7bd050b5262117.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby ktoś tam z Was nie był do końca zadowolony z Tridenta Vintage - zapraszam na PW - na pewno się dogadamy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radekzaj napisał:

Chyba się skuszę, akurat dojdzie na lato emoji6.png W celu zapoznania się z tego typu paskami kupiłem "elastic" od LuffWatchStrap, który też jest bardzo wygodny.

I to jest mój drugi kandydat na taki pasek :P

Też zbierają dobre opinie. 

 

8 godzin temu, Najki napisał:

Widzę, że padło kilka nazw, którymi również interesowałem się od jakiegoś czasu i niektóre kupiłem. Fajne wideo porównujące najwygodniejsze paski zdaniem autora i mowa o powyższych również.
 

 


Od CheapestNATOStraps mam dwa paski tego typu i oba omawiane w wideo:

Marine Nationale od CNS jest bardzo wygodny, ale też bardzo dziwny konstrukcyjnie. Jest o tym więcej materiałów w internecie niż ta krótka wzmianka w powyższym wideo. Ta dziwna konstrukcja ich wersji paska MN powoduje, że staje się on bardzo krótki. CNS ma ma stronie podane dwa sposoby noszenia tego paska. Jeden z nich jest chyba na nadgarstki 15cm, bo ja mam 17,5 i nie mogłem wcisnąć. Zostaje drugi sposób i na nim całkiem wygodny pasek, ale dziwne umiejscowienie metali wtedy. Kupiłem go dla Flightmastera.

Paratrooper jest całkiem wygodny (chociaż chyba minimalnie mniej wygodny niż powyższy MN) i polecam. Niestety zakładanie go nie jest super wygodne. Noszę na nim C65. Był za długi i po czasie przyciąłem, ale za dużo. Od tego momentu zaczął mnie denerwować.

Po przygodzie z nieudanym skróceniem paska pojawił się pretekst do zakupu nowego. Po obejrzeniu powyższego wideo padło na TheWatchSteward w wersji original.

Niestety jeszcze nie mam opinii, bo wysyłają przez USPS, a tam jakiś mega kryzys po świętach i COVID. Miesiąc już czekam, a przesyłka nie wyszła jeszcze z USA. Z przesyłkami z USA radzę uzbroić się w cierpliwość. 69ab74746d05b1cb6bca244e2c2a819e.jpg
fd6e9a59d2d1e6438b7bd050b5262117.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki za opinię! 

Potwierdzają że CNS mają jednak średnie te paski. 

 

TheWatchSteward może być ciekawe. Pochwal się koniecznie jak już dojdą i daj znać jak z jakością bo też go rozwazam... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdyby ktoś tam z Was nie był do końca zadowolony z Tridenta Vintage - zapraszam na PW - na pewno się dogadamy  
He he do mnie też zapraszam, dam zawsze więcej niż kolega

U mnie brat wkręcił się w tego vintage i jest mocno zdeterminowany aby go kupić.

Jest jeden na olx, ale gościu go ceni 3200 zł więc spora przebitka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michszy napisał:

He he do mnie też zapraszam, dam zawsze więcej niż kolega emoji12.png

U mnie brat wkręcił się w tego vintage i jest mocno zdeterminowany aby go kupić.

Jest jeden na olx, ale gościu go ceni 3200 zł więc spora przebitka.

A po ile był na wyprzedaży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rebrov napisał:

A po ile był na wyprzedaży ?

 

jak pamiętam na bransie 444 funty, na paskach był tanśzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.