Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Mysle, ze to kwestia subiektywna. Nie mowie nawet o vintage ale majac 18 - 18.5 cm nadgarstek podbieralem zonie MV Redentore 36 mm, ktory dla mnie lezy bardzo dobrze (ale ja lubie mniejsze zegarki):

 

Może i tak, teraz patrzę na zdjęcia to w porównaniu do c65 vintage wygląda na sporo większy, natomiast wrażenia na żywo były z goła odmienne.

 

 

20210224_111949.jpg

20210114_161406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyglada jak dla mnie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sielwolf napisał(-a):

Czemu niestety? Wiadomo czemu mechaniki są fajne ale czemu kwarce są złe?

 

Nie napisałem, że kwarce są złe, sam posiadam. Ale po prostu lubię mechaniki, wydają mi się bardziej "zegarkami" - może coś jest w tym banale z tą ich "duszą". Poza tym uwielbiam płynącą sekundę.

 

 

3 godziny temu, michszy napisał(-a):

A ja uważam, że będzie zdecydowanie za mały. Miałem ten model i na żywo sprawia wrażenie delikatnego/małego, odczucie potęguje jeszcze jego niewielka grubość. A nadgarstek mam zdecydowanie mniejszy niż 18,5 cm.


 

 

Właśnie tego się boje, sam jestem raczej tęższej budowy i mały zegarek nieco ginie na nadgarstku. 

 

3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Wyprzedaż na stronie CW jest dwa - trzy razy w roku i trafiają się niezłe przeceny, teraz chyba jakoś w okolicy maja powinna być?

Co do rozmiaru - 39 mm na 18,5 cm nadgarstek to IMO bardzo dobry rozmiar zwłaszcza, że model o którym piszesz ma wąską lunetę przez co optycznie będzie wydawał się większy.

 

 

Dziękuję za tę info. Właśnie widziałem, że w styczniu ten model kosztował 235 euro, więc to wiele wyjaśnia jeśli chodzi o aktualną cenę tego egzemplarza, który zalinkowałem. 

 

10 minut temu, michszy napisał(-a):

 

Może i tak, teraz patrzę na zdjęcia to w porównaniu do c65 vintage wygląda na sporo większy, natomiast wrażenia na żywo były z goła odmienne.

 

 

20210224_111949.jpg

20210114_161406.jpg

 

Na tych zdjęciach wygląda super. Natomiast obawiam się jednego - że zdjęcie nieco przekłamuje. Swojego czasu kupiłem Orisa Aquisa 39.5, na zdjęciach wyglądał super, na żywo jak damka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział nearly new ponownie dostępny. Na tę chwilę ponad 40 pozycji do kupienia w obniżonych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ponownie zrobię magiczną sztuczkę i... nic nie kupię... 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, tts napisał(-a):

To ja ponownie zrobię magiczną sztuczkę i... nic nie kupię... 😎

 

Podziwiam, ja po kolejnych odwykach i turnusach WPAC (Watch Purchase Abstinence Club) wracam do starych nawykow 🤯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tu też zaprezentuje nowy pasek do C65. 

Zainspirowany przez @cordi7zdecydowałem się zamówić pierwszy szyty ręcznie pasek. Padło na kolegę @Fixxxer :)

 

DSC_7262.thumb.JPG.0ecef49aebf749645779242caf75176f.JPG

 

DSC_7260.thumb.JPG.523b6c0b569495d213a81001a4569dbe.JPG

 

DSC_7269.thumb.JPG.5fcfc86d0af3c97a7ed4aac957aa3a3d.JPG

 

DSC_7272.thumb.JPG.571f14fe44258bf9814c77f07f25ab76.JPG

 

I na końcu profesjonalne foto od twórcy 

spacer.png

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pasek, a i zegarek się na nim świetnie prezentuje Ja jednak jestem zdania, że do tego typu zegarków pasek powinien być zwężany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym fajnie wyszlo! Zgadzam sie z kolegami, ze zwezenie o te 2 mm przy koncu by chyba dodalo troche lekkosci. Jak wrazenia z pierwszego szytego na miare paska? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotach pasek prezentuje się troszkę bardziej masywny niż jest w rzeczywistości.

O zwężeniu chwilę myślałem, ale się nie zdecydowałem. Może jakby miał możliwość przymierzeniach to byłoby inaczej.

 

Pasek fajny, zdecydowałem się na krótki (110 na 70) i dzięki temu jest idealnie dopasowany. Nic nie wystaje.

 

Generalnie jestem zadowolony :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz malo ktory seryjny pasek bedzie ci pasowal, wiem bo przerabialem ... :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek ładny ale grubszy niż uszy więc troche sie gryzie i jak @clusca dobrze radzi, zwężany chyba lepiej by pasował

Przejrzyj ofertę tego sklepu

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/vintage-watchbands

Paski przyzwoitej jakości, choć na początku tracą mocno chemią, no i mamy na forum sporo dobrych paskorobów, choć temu paskowi nic nie brakuje to jednak poszukałbym czegoś innego :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, artooro napisał(-a):

Pasek ładny ale grubszy niż uszy więc troche sie gryzie i jak @clusca dobrze radzi, zwężany chyba lepiej by pasował

Hmm, w ogóle mi to nie przeszkadza. Nie uważam też żeby się to ze sobą gryzło :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko ale jesli moge cos zasugerowac to zrob do niego grafitowy zamsz / welur z przeszyciem albo pod kolor vintage lumy albo czarne.

Jak cos podrzuce ci namiar kto moze za rozsadne pieniadze do ogarnac, jak moze byc drozej to Mistrz Filip bedzie dobrym wyborem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, evilym napisał(-a):

Hmm, w ogóle mi to nie przeszkadza. Nie uważam też żeby się to ze sobą gryzło :)

 

Chodziło mi oto, że za gruby pasek nie pasuje do profilu koperty, ale jak nie przeszkadza to nie ma co kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jest spoko ale jesli moge cos zasugerowac to zrob do niego grafitowy zamsz / welur z przeszyciem albo pod kolor vintage lumy albo czarne.

Jak cos podrzuce ci namiar kto moze za rozsadne pieniadze do ogarnac, jak moze byc drozej to Mistrz Filip bedzie dobrym wyborem :)

 

Zawsze nosiłem surowe paski i nie jestem do końca przekonany czy potrzebny mi jest welur 🤔 Musiałbym kupić sobie jakiś sklepowy i przetestować...

 

11 minut temu, artooro napisał(-a):

Chodziło mi oto, że za gruby pasek nie pasuje do profilu koperty, ale jak nie przeszkadza to nie ma co kombinować ;)

Wiem, wiem :)  Moim zdaniem, przy C65 można jednak troszkę poszaleć.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 22:11, qwerf napisał(-a):

...

choć jest co prawda trochę mały (39 mm) i nie wiem jak on pasował będzie do ok. 18,5 nadgarstka. 

...

Wg. mnie będzie za mały. Chyba, że nosisz małe zegarki. Jednak wówczas nadal będzie maly.  :D

W dniu 25.02.2021 o 08:41, evilym napisał(-a):

To tu też zaprezentuje nowy pasek do C65. 

Zainspirowany przez @cordi7zdecydowałem się zamówić pierwszy szyty ręcznie pasek. Padło na kolegę @Fixxxer :)

Radek robi naprawdę świetne paski. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się C65 w wersji super kompresor z niebieską tarczą. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak go kupić w "niezwariowanej" cenie? Myślałem o nowym, ale niezmęczoną używką też nie pogardzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mieczus napisał(-a):

Napaliłem się C65 w wersji super kompresor z niebieską tarczą. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak go kupić w "niezwariowanej" cenie? Myślałem o nowym, ale niezmęczoną używką też nie pogardzę. 


Jeśli nic się nie zmieniło to w okolicach maja powinna być znów wyprzedaż na stronie CW.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Jeśli nic się nie zmieniło to w okolicach maja powinna być znów wyprzedaż na stronie CW.

 

Dziękuję. A kojarzysz może jak to teraz wygląda z importem. Śledziłem dyskusję w jakimś wątku i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dziękuję. A kojarzysz może jak to teraz wygląda z importem. Śledziłem dyskusję w jakimś wątku i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. 

Cofnij się kilka stron to się wszystkiego dowiesz. 

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mieczus napisał(-a):

Dziękuję. A kojarzysz może jak to teraz wygląda z importem. Śledziłem dyskusję w jakimś wątku i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. 


CW jest zarejestrowany jako płatnik VAT w Polsce, kupując naliczy ci podatek jak trzeba, nic nie dopłacisz przy odbiorze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam w temacie pasków Radek robi świetne paski i jest bardzo dokładny. Super paski robi Santino na kizi nie ma swojego tematu. 

 

http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=29006&start=1050

 

Oczywiście tutaj jest Filip, Bartek i jeszcze kilku innych. Mam od Radka kilka pasków i portfel i teraz do Hamiltona Broadway też pewnie mi coś uszyje. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.