Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.03.2021 o 11:03, souls_hunter napisał(-a):

 Wychodząc z założenia, że nie można mieć wszystkiego nie chcę chcieć. Przyznaję jednak, że zegarek pięknej urody. Ja bym nie sprzedawał...

Niestety musi iść dalej, aby móc iść dalej. Taki los u mnie zegarków. I oczywiście zgadzam się co do urody. 

 

A tak na lewej wygląd. 

20210321-111241.jpg 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Co sądzicie temacie tego wątku? Podoba wam się, czy wolelibyście "Klub Miłośników zegarków Christopher Ward"? 

 

A mi dzisiaj w pracy towarzyszy właśnie Krzysiek :)

DSC_7562.thumb.JPG.f69eced68163df746370b1f0d2863380.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, evilym said:

Takie pytanko. Co sądzicie temacie tego wątku? Podoba wam się, czy wolelibyście "Klub Miłośników zegarków Christopher Ward"? 

Lepsze jest wrogiem dobrego! ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Takie pytanko. Co sądzicie temacie tego wątku? Podoba wam się, czy wolelibyście "Klub Miłośników zegarków Christopher Ward"? 

 

 

Nie widzę przeszkód, jeśli to w czymś ułatwi korzystanie z forum i tego wątku. Zakładając temat 6 lat temu, nie myślałem o jego rozwijaniu jako oficjalnego kanału komunikacji dla wszystkich miłośników CW w Polsce - chciałem tylko zachęcić do ujawnienia się nielicznych wówczas posiadaczy zegarków tej marki i  zwrócić uwagę na istnienie takiego producenta. Natomiast przez lata sama firma zmieniła charakter, stała się znaczącym graczem na rynku brytyjskim i nie tylko, a jej "butikowość" budzi inne skojarzenia w dobie wzrastającej sprzedaży wyłącznie przez internet. Najkrócej: wątek jest "własnością" piszących w nim i jeżeli dojdą do wniosku, że poważniej i czytelniej brzmi temat zaproponowany przez kolegę @evilym, wprowadzę odpowiednie modyfikacje (bo chyba tylko zakładający ma takie uprawnienia?).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie pytanko. Co sądzicie temacie tego wątku? Podoba wam się, czy wolelibyście "Klub Miłośników zegarków Christopher Ward"? 
 
A mi dzisiaj w pracy towarzyszy właśnie Krzysiek
DSC_7562.thumb.JPG.f69eced68163df746370b1f0d2863380.JPG
 
W tapatalku będę widział tylko początek tematu. Tak już mam z kilkoma innymi obserwowanymi i dopiero po wejściu w temat widzę czego on dotyczy. Ja bym nie zmieniał.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, evilym napisał(-a):

Takie pytanko. Co sądzicie temacie tego wątku? Podoba wam się, czy wolelibyście "Klub Miłośników zegarków Christopher Ward"? 

...

Patrząc na pozostałe tytuły lepiej byłoby zmienić. 

 

 

Mój poszedł dalej. :( Ale znając życie pewnie za jakiś czas jakiś inny wpadnie,  bo to super zegary. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest:) pierwszy compressor w kolekcji3b64c0732ea9016bcc59583ec88b46dd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Krzyśki bardzo lubię, mam kilka.

Dziś pokażę mój najnowszy nabytek.

Po tym jak dostał pasek od JFS, uwielbiam go.

PXL_20210402_145708732.jpg

Edytowane przez michalpotok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ślinka mi cieknie na widok C65 Trident. Jednak niezbyt orientuję się w temacie cen używanych egzemplarzy. W jaką kwotę celować przy w miarę dobrze utrzymanych egzemplarzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy na pasku, czy na bransolecie. Na bransolecie, w zależności od stanu i wersji (trident vintage, trident diver, automat, manual, niebieski, czarny, żółty), to koszt w okolicach 2-2,6k, na pasku jakieś dwie stówki taniej.

Nie pisze tu o C65 Trident GMT oraz o C65 Bronze Ombre, bo one są sporo droższe.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, clusca napisał(-a):

Na bransolecie, w zależności od stanu i wersji (trident vintage, trident diver, automat, manual, niebieski, czarny, żółty), to koszt w okolicach 2-2,6k, na pasku jakieś dwie stówki taniej.

 

 

Dostałem propozycję na 2 letniego, niebieskiego C65 Tridenta opiewającą na kwotę 2900. Właśnie bardziej celowałem w okolice maks 2500. Może ktoś tutaj z forum chce się pozbyć swojego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX masz za 2,5k niebieskiego manuala na bransie. Na FB chyba ten sam za 2,4k. Mnie się manuale C65 bardziej podobają od automatów, ale to oczywiście kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezmiennie ulubionym pozostaje Krzysiek. Portek nie zmieniał odkąd tylko przyjechały od Stewarda te widoczne na zdjęciu

Ile mniej więcej wytrzymuje Wam nakręcona Sellita SW210? U mnie na pewno nie osiąga katalogowych 42 godzin. Dokładnie nie liczyłem, ale jest bardziej w okolicach 26-30 godzin.

Z drugiej strony może to moja wina... boję się nakręcać go odkąd przekręciłem mechanizm w zeszłym roku. Od tamtej pory nie nakręcam już na maxa tylko bardziej w okolicach rekomendowanych w instrukcji 20 obrotów koronki (obrót jest subiektywny niestety). Może 23 czasem. Jak nakręcacie swoje C65?6cfdd078d0a1d8fb3a120d1b3afb199a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nakręcasz go około dwudziestoma obrotami, to masz zapewne spory zapas jeszcze. W moich dwóch manualach od Krzyśka od zera do pełnego naładowania potrzeba około 30-34 "obrotów" (oczywiście nie pełnych obrotów, tylko tych "subiektywnych", o których piszesz). Pewnie dlatego rezerwa nie trzyma deklarowanych 42 godzin. U mnie do zatrzymania się zegarka od pełnego naładowania mija około 44 godzin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Najki napisał(-a):

U mnie niezmiennie ulubionym pozostaje Krzysiek. Portek nie zmieniał odkąd tylko przyjechały od Stewarda te widoczne na zdjęciu emoji28.png

A ja zdecydowałem się na pasek od Nicka Mankey'a... Czas realizacji 8-10 tygodni 😕

 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zdecydowałem się na pasek od Nicka Mankey'a... Czas realizacji 8-10 tygodni 
 

Też rozważałem. Koniecznie zrecenzuj gdy dotrze!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nakręcam ostrożne :)

 

Obrotów nie liczylem specjalnie, żeby się nie sugerować ale dokręcam do pierwszego oporu i tyle. Jak noszę co dzień zegarek z ręcznym naciągiem to i tak mam taki zwyczaj, że rano nakręcam zegarek przed założeniem, wiec 24g rezerwy u mnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nakręcam ostrożne
 
Obrotów nie liczylem specjalnie, żeby się nie sugerować ale dokręcam do pierwszego oporu i tyle. Jak noszę co dzień zegarek z ręcznym naciągiem to i tak mam taki zwyczaj, że rano nakręcam zegarek przed założeniem, wiec 24g rezerwy u mnie wystarcza.

No właśnie tak samo robiłem czyli delikatnie do pierwszego oporu, a jak nosiłem codziennie to rano trochę nakręcałem. No i tak po jakimś czasie rano przekręciłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.