Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nakręcasz go około dwudziestoma obrotami, to masz zapewne spory zapas jeszcze. W moich dwóch manualach od Krzyśka od zera do pełnego naładowania potrzeba około 30-34 "obrotów" (oczywiście nie pełnych obrotów, tylko tych "subiektywnych", o których piszesz). Pewnie dlatego rezerwa nie trzyma deklarowanych 42 godzin. U mnie do zatrzymania się zegarka od pełnego naładowania mija około 44 godzin. 

Zrobiłem od zatrzymanego 32 „subiektywne” obroty i wytrzymał mi 30h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pomiar nic nie mówi, nakręć do oporu i wtedy badaj. Mam dość sporo różnych ( jest też 2801 i ..04)manuali i w każdym wyraźnie czuć kiedy jest koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2021 o 08:39, boski napisał(-a):
 
Dostałem propozycję na 2 letniego, niebieskiego C65 Tridenta opiewającą na kwotę 2900. Właśnie bardziej celowałem w okolice maks 2500. Może ktoś tutaj z forum chce się pozbyć swojego?

 

Obserwuj stronę CW i wątek o zegarkowych okazjach na Forum. Wcześniej czy później będzie -50% i kupisz nówkę za jakieś 2-2,5k.
C65 zwykle się na tych wyprzedażach pojawiają. Jak się spóźnisz, to parę tygodni później będą się pojawiać „nearly new” z rabatem 30%. To też dobre oferty.
Stawiam, że najbliższa wyprzedaż będzie jeszcze przed końcem czerwca.

 

W dniu 25.04.2021 o 01:39, Najki napisał(-a):

No właśnie tak samo robiłem czyli delikatnie do pierwszego oporu, a jak nosiłem codziennie to rano trochę nakręcałem. No i tak po jakimś czasie rano przekręciłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pamiętam Twoją historię. Duża wpadka CW (albo raczej Sellity), bo chyba nie tylko Tobie się to wtedy przytrafiło. Myślę, że to była jakaś partia źle zmontowanych mechanizmów. Normalnie, to naprawdę trudno „przekręcić” sprawny mechanizm. Mnie się to nigdy w żadnym zegarku nie udało a kilka manuali mam. Mój C65 na Sellicie SW210 nakręca się genialnie i daje wyraźny, sprężysty opór na końcu.
Po naprawie, nie bój się nakręcać do końca. Nic złego nie ma prawa się stać.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Obserwuj stronę CW i wątek o zegarkowych okazjach na Forum. Wcześniej czy później będzie -50% i kupisz nówkę za jakieś 2-2,5k.
C65 zwykle się na tych wyprzedażach pojawiają. Jak się spóźnisz, to parę tygodni później będą się pojawiać „nearly new” z rabatem 30%. To też dobre oferty.
Stawiam, że najbliższa wyprzedaż będzie jeszcze przed końcem czerwca.

 

Jeżeli schemat z zeszłego roku się powtórzy, to na początku lipca kolejna wyprzedaż. Styczniowa rozpoczęła się dokładnie tego samego dnia, co w ubiegłym roku, tj. 6 stycznia. Lipcowa była też jakoś na początku miesiąca. Ja złożyłem zamówienie 9 lipca, ale nie jestem pewien, ile wtedy już trwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku jeszcze lepiej ten compressor wyglada:)db5c3144b2c376bc158847405bf5b636.jpg&key=d0d7dfdfd54da84a9267a78494f0e4a36263890144c2bf511408aba965a767b1

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka



005a6d26e25ec4f4341dea795b779288.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nakręciłem do większego oporu. Stres przy tym był, bo w pamięci miałem ten poprzedni raz, gdy przekręciłem go. Doszedłem do subiektywnych czterdziestu kilku obrotów. Teraz mogę powiedzieć, że wytrzymał 44h, więc nawet lepiej niż katalogowo.

Dzięki za dobre słowa, które przekonały mnie do sprawdzenia tego lepiej. Czy będę częściej nakręcał do oporu? Mimo wszystko, chyba nie.

Może ta poprzednia Sellita faktycznie była wadliwa, ale mimo wszystko skutecznie zniechęciła mnie do naciągu manualnego. Ten model krzyśka uwielbiam wizualnie i na pewno nie będę sprzedawał, ale na ten moment nie planuję innych manuali default_tongue.png

Swoją drogą ciekawe czy dałoby się takiego Frankenwatcha zrobić, że wsadzić do tego modelu automat SW201 hehe. Pewnie nie, bo grubszy o 1,25mm default_wink.png No ale byłby to ideał dla mnie, bajka - ten model z automatem. Szkoda, że dla automata zrobili osobny projekt.

2a757dbd041d023b0e9ddb4b4ab290d8.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszną masz spinę ;) . Ja nakręcam do oporu całą gamę od FHF przez alfę, unitas, sh21 po odmiany 28xx i nigdy się nic nie stało. Jeśli mechanizm jest wadliwy prędzej czy później zrobi d*p.

Do tego czasem nakręcam auto VJ i różne ETY i też jest dobrze, tu jednak oporu brak:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kiedyś zepsuł śruta w rękach  więc uszkodzenie manuala jest bardzo prawdopodobne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof leci z nowościami lepiej niż Seiko ;) Na szczęście to nie same odgrzewane kotlety, a ciekawe i świeże projekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bialy a'la Explorer II calkiem fajny 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już oficjalnie w sprzedaży. Bardzo ciekawe propozycje :)

 

unnamed.thumb.png.13f88ee7fac3c6310d6123d108a2f503.png

 

 

438803308_unnamed(1).thumb.png.b2ea8f0351a11e6b7fd3bae171f80774.png

 

 

1206071701_unnamed(2).thumb.png.50eda47387ae2014c9a861690b0db10e.png

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 mm Christopher Explorer miodzio - i rozmiar i styl mi pasują.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu Znajdz 5 szczegółów:

 

73C0F3DE-572B-41BE-BC03-55B9B80343AC.png.eda928b36918bd5ceed2eda7087ae572.png

69D70F82-EF06-4C31-916C-B4001E958C07.thumb.jpeg.94819b6df9aee81c1a6be8606c206f0e.jpeg

F0633EAB-CA87-4682-8D0C-A1462383289B.thumb.jpeg.2f1dcee81b12a5be4c72c0d6cc362e3c.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji premiery nowych modeli przydałaby się promocja na stare. Taka powiedzmy przynajmniej -30%. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby posiadania GMT, więc taki by mi chyba najbardziej przypasował, i do tego tańszy 😛

 

111.JPG

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trojki w ogole dla mnie GS ale jesli ma byc automat to Krzys wydaje sie byc swietna propozycja, nosilbym - az zaluje, ze juz mam GMT w kolekcji :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie wyglada tak gleboko osadzona tarcza - sprawdzanie godziny to niemal jak zagladanie do studni


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inspiracja GS, od Rolka są jednak dalej.

Niemniej bardzo udane projekty.

W tym Elite myślałem, że te wycięcia to wskaźnik dzień (biały) / noc (czarny), ale jak się okazało to tylko dla chłodzenia silnika :).

Rezerwa chodu 330-2 wymiata (56h).  Ukryta koronka bardzo fajna, więc nawet na małych nadgarstkach te 40-ki będą ok rozmiarowo.

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.