Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MshR napisał(-a):

Ufffff! W końcu dotarła moja piękna opaska od Nick’a Mankey’a :) Ttoche to trwało, bo przesyłka zawisła gdzieś „nigdzie” na prawie 2 miesiąca, ale ostatecznie zamówienia ze stycznia w końcu u mnie! :D Miałem już tą opaskę i jednoznacznie stwierdzam - MEGA! Super wygodna i moim zdaniem idealnie komponuje się z moim Krzysiem :) 

 

Oceńcie sami :) 

 

Jak dla mnie do tego zegarka słabo, ale to nie mi ma się podobać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TRobert napisał(-a):

Jak dla mnie do tego zegarka słabo, ale to nie mi ma się podobać 😉


Tak jak Pan piszesz - ważne, ze użytkownik zachwycony ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MshR napisał(-a):

Ufffff! W końcu dotarła moja piękna opaska od Nick’a Mankey’a :) Ttoche to trwało, bo przesyłka zawisła gdzieś „nigdzie” na prawie 2 miesiąca, ale ostatecznie zamówienia ze stycznia w końcu u mnie! :D Miałem już tą opaskę i jednoznacznie stwierdzam - MEGA! Super wygodna i moim zdaniem idealnie komponuje się z moim Krzysiem :) 

 

Oceńcie sami :) 

 

 

 

Wygląda świetnie :)

Sam czekam na jego przesyłkę. Tylko mnie trochę przestraszyłeś bo ja zamówiłem w marcu.. I tak liczyłem że w czerwcu będzie, na sezon letni akuratnie... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczepienie wywiało mnie 55km za miasto, bo u mnie brak terminów. Do tego pogoda podła. Na szczęścia Krzysiu wszystko poprawia 8031c11ce95216022b9243e7a88f15dc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, evilym napisał(-a):

Wygląda świetnie :)

Sam czekam na jego przesyłkę. Tylko mnie trochę przestraszyłeś bo ja zamówiłem w marcu.. I tak liczyłem że w czerwcu będzie, na sezon letni akuratnie... 

 

Miałem jakieś przygody z pocztą niestety. Samo przygotowanie paska - faktycznie bite 8 tygodni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MshR napisał(-a):

Miałem jakieś przygody z pocztą niestety. Samo przygotowanie paska - faktycznie bite 8 tygodni ;)

Właśnie dotarł do mnie paseczek ze Wschodu. Do Polski szedł 3 tygodnie a u nas utknął prawie dwa miesiące. Najważniejsze, że dotarł i będzie do mojego składaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce schodzić z ręki ostatnimi czasy 🤓

E753A8F5-32EF-4673-8792-D1A95545183B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takiego Krzysia pamiętacie? Duży księżyc z płynnym ruchem, idealnie wyważony układ tarczy, a do tego niezawodny mechanizm to jest właśnie C1 Grand Malvern moonphase. Zegarek niestety wycofany z oferty.

20210509_145820.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Esgaroth12 napisał(-a):

A takiego Krzysia pamiętacie? Duży księżyc z płynnym ruchem, idealnie wyważony układ tarczy, a do tego niezawodny mechanizm to jest właśnie C1 Grand Malvern moonphase. Zegarek niestety wycofany z oferty.

 


Super fajny! Niech się dobrze nosi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem a Wy będziecie kompetentni. Od jakiegoś czasu szukam diverka i odkąd zobaczyłem Krzysie w C60 Abyss to mnie wzięło. Optimum to takowy Krzysio na  SH21 ale obecnie drogi niemożebnie (przynajmniej jak na moją kieszeń). Zasadniczo mógłbym się zadowolić również C60 na SW200 (cena bardziej przemawia...) jednak mój niepokój budzi pewna drobna kwestia: na zdjęciach obydwa są superwypasione... tj. podobają mi się cholerycznie (szczególnie SH21 z przezroczystym deklem) ta czerń... i w ogóle, natomiast pytanie czy w codziennym noszeniu nie będą wyglądać nieco... plastikowo? Matowa czerń jest piękna dokąd nie przypomina za bardzo plastikowego paska starego Casio. Boję się, że zainwestuję i wtopię bo czar (być może) pryśnie po zobaczeniu na żywo. Czy ktoś z Was widział może te zegarki bezposrednio i może wypowiedzieć się w kwestii rzeczywistego wyglądu czarnego bezela i czarnej matowej koperty?

 

Jeśli wygląda dobrze (, czyli nie "plastikowo" i nie różni się zasadniczo od zdjęć) idę w Krzyśka. Jeśli natomiast słabo... na polu bitwy zostaje np. Meccaniche Veneziane Nereide na MV285 albo będę kombinował dalej 🙂

Dzięki za wszelkie komentarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grafikach i fotach ten zegarek wygląda rewelacyjnie! 

Abyss spowodował że mocno zacząłem się interesować tą marką. 

Jeżeli kiedyś będzie na -50% to kupuję :P

 

Jedna dobra informacja dla Ciebie jest taka, że możesz zamówić. Zobaczyć na żywo w różnym świetle (naturalnym czy sztucznym) i ocenić jak się zegarek prezentuje na żywo. 

Jeżeli coś nie podejdzie, to masz z tego co kojarzę 60 dni na zwrot. Kupę czasu na zastanowienie się :)

 

W nim tylko luma świeci tak sobie. Ale podejrzewam że nie będziesz w nim często nurkował 😉

 

spacer.png

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć pewien problem z zakupionym C63. Z jednej strony fajna koperta, zarówno jeżeli chodzi o rozmiar jak i wykonanie - szczotkowana z polerowanymi krawędziami,  ładnie wyglądające szkło z fazowana krawędzią wystające ponad lunetę (średnio praktyczne ale ładnie wygląda) , bardzo wygodny pasek ale są dwie rzeczy które mnie mocno drażnią. Jedną są te pomarańczowe akcenty, które sprawiają wrażenie wyblakniętych a drugą....wskazówki godzinowa i minutowa od patrzenia na które oczy mnie zaczynają boleć.  Chodzi  o to, że obie są z zupełnie różnych bajek prosta minutowa i godzinowa z grotem wielkim jak....w sumie brakuje mi porównania. Na zdjęciach mi to nie przeszkadzało, ale na żywo drażni mnie to trochę.  W sumie indeksy tez mogły by być trochę subtelniejsze...I teraz zaczyna kiełkować mi myśl, żeby go zwrócić jednak.

 

Generalnie mam straszny problem z zegarkami z jasną tarczą. O dłuższego czasu chcę mieć taki, ale jaki bym nie wybrał to za chwilę zaczynam mieć wrażenie, że coś jednak z nim nie tak. Z ciemną tarczą problemu nie mam - mam OSa, którey jest dla mnie genialny pod każdym względem, z  Diverem problemu nie mam odkąd przeskoczyłem na 38 mm a jasna tarcza....ehhh masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ps1974 napisał(-a):

Panowie, mam problem a Wy będziecie kompetentni. Od jakiegoś czasu szukam diverka i odkąd zobaczyłem Krzysie w C60 Abyss to mnie wzięło. Optimum to takowy Krzysio na  SH21 ale obecnie drogi niemożebnie (przynajmniej jak na moją kieszeń). Zasadniczo mógłbym się zadowolić również C60 na SW200 (cena bardziej przemawia...) jednak mój niepokój budzi pewna drobna kwestia: na zdjęciach obydwa są superwypasione... tj. podobają mi się cholerycznie (szczególnie SH21 z przezroczystym deklem) ta czerń... i w ogóle, natomiast pytanie czy w codziennym noszeniu nie będą wyglądać nieco... plastikowo? Matowa czerń jest piękna dokąd nie przypomina za bardzo plastikowego paska starego Casio. Boję się, że zainwestuję i wtopię bo czar (być może) pryśnie po zobaczeniu na żywo. Czy ktoś z Was widział może te zegarki bezposrednio i może wypowiedzieć się w kwestii rzeczywistego wyglądu czarnego bezela i czarnej matowej koperty?

 

Jeśli wygląda dobrze (, czyli nie "plastikowo" i nie różni się zasadniczo od zdjęć) idę w Krzyśka. Jeśli natomiast słabo... na polu bitwy zostaje np. Meccaniche Veneziane Nereide na MV285 albo będę kombinował dalej 🙂

Dzięki za wszelkie komentarze. 

Widziałem go na filmikach i wygląda trochę gorzej jak na zdjęciach, ale mimo to mi się podoba, brałbym chyba na SW200, a jak się nie spodoba to możesz odesłać w ciągu 60 dni. Co do wyprzedaży na -50% to raczej bym nie liczył bo mało co się pojawia na takich przecenach, ale już jako "nearly new" na -30% jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, evilym napisał(-a):

Na grafikach i fotach ten zegarek wygląda rewelacyjnie! 

Abyss spowodował że mocno zacząłem się interesować tą marką. 

Jeżeli kiedyś będzie na -50% to kupuję :P

 

Jedna dobra informacja dla Ciebie jest taka, że możesz zamówić. Zobaczyć na żywo w różnym świetle (naturalnym czy sztucznym) i ocenić jak się zegarek prezentuje na żywo. 

Jeżeli coś nie podejdzie, to masz z tego co kojarzę 60 dni na zwrot. Kupę czasu na zastanowienie się :)

 

W nim tylko luma świeci tak sobie. Ale podejrzewam że nie będziesz w nim często nurkował 😉

 

 

 

Ciągnie mnie do niego jak misia do miodu. A jeszcze bardzej do tego z SH21 - kurczę, jest piekny, tylko cena makabryczna. Czekam na jakąś potężną promocję z początkiem lipca - jeśli cena będzie akceptowalna spróbuję się przymierzyć. 10% off dla nowo zarejestrowanych na stronie producenta to jednak trochę za mała zniżka. 

Co do nurkowania - nie, nurkować nie zamierzam ale jakieś pływanie w wodach słodkich, słonych i chlorowanych: jak najbardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam SH21 ma problem z izochronizmem, pokop w wątku - ktoś miał i opisywał, dokładność chodu zmienia się wraz ze stopniem naciągu. Jeśli to ma być twój jedyny bądź chociaż często noszony zegarek to nie będzie wielkim problemem bo powinien być zawsze nakręcony do oporu :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abbys pięknie wygląda na zdjęciach producenta i też bardzo mi się podoba. Jak się obejrzy filmiki na YT i zdjęcia użytkowników, to wygląda to nieco inaczej. Z tego co pamiętam, to bezel i koperta są raczej ciemnoszare niż czarne i dość mocno różnią się kolorem od tarczy. Mi osobiście trochę to przeszkadza. Na zdjęciach użytkowników widać to dużo wyraźniej niż na zdjęciach CW.
W każdym razie, tak jak pisali już koledzy, możesz zamówić i zwrócić na koszt CW do 60 dni. Byle bez znaków użytkowania. Warto doczytać wcześniej warunki zwrotów u CW. Z tego co pamiętam, to już zdjęcie folii z bransolety oznacza „oznakę użytkowania”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz_M na Twoim miejscu nie spieszyłbym się z decyzją o zwrocie.

Masz fajny zegarek. Jak będziesz szukał problemów, to na pewno je znajdziesz.

Patrząc na swoją nędzną "kolekcję" mogę powiedzieć, że:

- Reverso łapie rysy na kopercie "od patrzenia". Mimo tego uważam, że to fajny zegarek

- Rolex Ex II Polar ma niedomalowane wskazówki (widać to w dużym makro, pisał o tym @Bugs wątku Rolexa). Mimo tego uważam, że to fajny zegarek

- TH Monaco ma fatalną dokładność chodu. Nawet już jej nie sprawdzam, bo nie chcę się denerwować. Mimo tego uważam, że to fajny zegarek

- Breitling Transocean Chronograph Limited nakręca się (dokręcanie ręczne) z wyraźnym oporem a operowanie pusherami chronografu wymaga większej siły niż, np. w przypadku Valjoux 7750. Mimo tego uważam, że to fajny zegarek

Znalazło by się jeszcze kilka innych przykładów z marek "pozycjonowanych" wyżej (znacznie wyżej) niż Ch. Ward 😎

Masz fajny zegarek, moim zdaniem.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Navy wiem, że fajny. Tylko w innych jakoś mi wszystko siadało od początku a tutaj jakieś ale....

 

Ehhhh....20210511_172444.thumb.jpg.3a97727cb0a1546ac4ef0371ee718b9a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyglądam się C63 Sealander Elite (Titanium/Titanium + dodatkowa guma).

Te wycięcia w tarczy są trochę dziwne. Poza tym bardzo OK.

Ale kilka lat temu powiedziałem sobie, że nie kupię już żadnego zegarka. Na razie się tego trzymam. 😀

 


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi w sprawie C60 Abyss... no to zawahałem się. Obejrzę dokładnie to co YT ma do zaoferowania. Zegarek ma być w użyciu codziennym, więc problem ze zmianą dokładności w czasie wykorzystywania zasobów rezerwy chodu będzie niewielki lub nie wystąpi. Zastanawiam się jeszcze nad trwałością koloru na kopercie i bransolecie podczas ciągłego noszenia: wytrze się, zacznie zanikać?

A tak ogólnie to pewnie posłucham rozsądnej rady  i jeśli będzie (w SH21) na jakiejś zacnej promocji to go sobie ściągnę i albo zostanie albo odeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ps1974 napisał(-a):

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi w sprawie C60 Abyss... no to zawahałem się. Obejrzę dokładnie to co YT ma do zaoferowania. Zegarek ma być w użyciu codziennym, więc problem ze zmianą dokładności w czasie wykorzystywania zasobów rezerwy chodu będzie niewielki lub nie wystąpi. Zastanawiam się jeszcze nad trwałością koloru na kopercie i bransolecie podczas ciągłego noszenia: wytrze się, zacznie zanikać?

A tak ogólnie to pewnie posłucham rozsądnej rady  i jeśli będzie (w SH21) na jakiejś zacnej promocji to go sobie ściągnę i albo zostanie albo odeślę.

Bez obaw DLC jest praktycznie nie do zdarcia. Jest zdecydowanie trwalsze od PVD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego Warda z powłoka DLC i jest naprawdę bardzo trwała, natomiast w tym przypadku wg. tego co jest na stronie DLC jest tylko bezel i dekiel, a koperta i bransoleta to pvd w kolorze "gunmetal" więc ciężko powiedzieć jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TRobert napisał(-a):

Mam jednego Warda z powłoka DLC i jest naprawdę bardzo trwała, natomiast w tym przypadku wg. tego co jest na stronie DLC jest tylko bezel i dekiel, a koperta i bransoleta to pvd w kolorze "gunmetal" więc ciężko powiedzieć jak to będzie.

W opisie jest "case" DLC, nie "caseback". 

 

https://www.christopherward.com/dive/c60-abyss/C60-42ADA3-SGKK0-HR.html 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łukasz_M napisał(-a):

@Navy wiem, że fajny. Tylko w innych jakoś mi wszystko siadało od początku a tutaj jakieś ale....

 

Ehhhh....20210511_172444.thumb.jpg.3a97727cb0a1546ac4ef0371ee718b9a.jpg

Fajny jest. Mi się godzinowa wskazówka podoba :)

Moimi zdaniem wystaw na sprzedaż, albo odeślij. Te "ale" , Cię nie opuści. I za każdym razem zamiast się cieszyć z zegarka będziesz widział "te wady". 

 

1 godzinę temu, Navy napisał(-a):

Ja przyglądam się C63 Sealander Elite (Titanium/Titanium + dodatkowa guma).

Te wycięcia w tarczy są trochę dziwne. Poza tym bardzo OK.

Ale kilka lat temu powiedziałem sobie, że nie kupię już żadnego zegarka. Na razie się tego trzymam. 😀

 

👍

Ja sobie obiecałem że nie będę miał więcej jak 4 zegarków. Na razie się tego trzymam. 

Oczywiście plastikowy g-shock się nie liczy :P

 

 

46 minut temu, ps1974 napisał(-a):

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi w sprawie C60 Abyss... no to zawahałem się. Obejrzę dokładnie to co YT ma do zaoferowania. Zegarek ma być w użyciu codziennym, więc problem ze zmianą dokładności w czasie wykorzystywania zasobów rezerwy chodu będzie niewielki lub nie wystąpi. Zastanawiam się jeszcze nad trwałością koloru na kopercie i bransolecie podczas ciągłego noszenia: wytrze się, zacznie zanikać?

A tak ogólnie to pewnie posłucham rozsądnej rady  i jeśli będzie (w SH21) na jakiejś zacnej promocji to go sobie ściągnę i albo zostanie albo odeślę.

Sprawdzałeś jakieś są koszty serwisu tego mechanizmu? Rozumiem że za każdym razem wysyłka do UK? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, evilym napisał(-a):

 

Sprawdzałeś jakieś są koszty serwisu tego mechanizmu? Rozumiem że za każdym razem wysyłka do UK? 

Przyznam, że nie sprawdzałem. Producent gdzieś wspomniał, że mają szybki serwis własnych zegarków w reasonable price... czym jest owo "reasonable" nie wnikałem.

Co do powłok to cytując stronę CW: "And thanks to the case’s brushed stainless-steel construction and elements of grey gunmetal PVD and black DLC (diamond-like carbon) coating (...)" rzeczywiście część zegarka ma powłokę z DLC a część jest robiona techniką PVD, co po kilku latach może sprawić problem w postaci wycierania elementów z powłoką PVD najbardziej narażonych na ścieranie (chcę nosić codziennie lub prawie codziennie). Kurczę....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.