Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.05.2021 o 12:05, MshR napisał(-a):

Ufffff! W końcu dotarła moja piękna opaska od Nick’a Mankey’a :) 

 

:D teraz czekam na paczkę! 

_20210513_215450.thumb.JPG.e219018af01deeb7471cbb2aea918f26.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, evilym napisał(-a):

 

:D teraz czekam na paczkę! 

_20210513_215450.thumb.JPG.e219018af01deeb7471cbb2aea918f26.JPG

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - za jakieś 2 tyg. u Ciebie :D Zdaj koniecznie relacje :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_7950.thumb.JPG.760ba56854c45e4cd611a08173b7e750.JPG

 

DSC_7948.thumb.JPG.54312b431991a1ddf51e6f0ebefde5e1.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukighost

Gratulację! Czekamy na foty :)

PS - nie boisz się kolejnej Sellity ? :P

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek w drodze, jest cień szansy że dojdzie do piątku ale znając moje szczęście, pewnie przyszły tydzień.

W międzyczasie kilka luźnych przemyśleń:

 

Nie jestem jakimś fanem zegarków, hobbystą. W żadnym wypadku nie mogę powiedzieć, że jestem pasjonatem. Traktuje zegarki jako coś co każdy facet powinien mieć, w szczególności zegarek do koszuli. Takim zegarkiem dla mnie jest Alpina Alpiner AL-525S4E6. Lubię mieć coś po prostu na nadgarstku ale jestem na tyle casualem, że nawet nie używam rotomatu, nakręcam Alpinę jak zamierzam ją założyć i tyle. Jak się zepsuje to mechanizm jest prosty i można go wymienić.

 

Oprócz tego mam kwarcowego Edoxa Les Vauberts z czarną tarczą i plastikowego Casio SGW-500H, którego bardzo lubię bo to taki plastikowy zegarek do robienia wszystkiego w terenie i bez obawy, że się uszkodzi bo za grosze można kupić nowy. Jest czarny i ma pomarańczowe akcenty więc z miejsca jest dla mnie fajny. W sumie dopiero teraz wziąłem suwmiarkę i zmierzyłem wymiary Casio, który dla mnie dobrze leży na ręce: 

bezel ~45mm

LtL: ~48mm

grubość: ~13,50mm

 

więc CW C60 nie jest wcale taki dużo większy co było moim ewentualnym zmartwieniem, że będzie za duży. Tak w sumie to wychodzi, że nawet Glycine 46mm byłby ok, chociaż optycznie byłby na pewno większy mimo podobnych wymiarów - Casio ma plastikowe okienko o średnicy 32mm, reszta to plastikowa obudowa i przyciski.

Napiszę natomiast to co mi się nie podobało przed zakupem oglądając wiele recenzji na YT jak i nadal po zakupie ale z czym mogę żyć bo to nie jest żaden gamechanger dla mnie, po prostu bez tego zegarek wydawałby się lepszy:
 

- tarcza bez szifu/mikrowzoru, już wspominałem w poprzednim poście

- datownik jest zupełnie zbędny i psuje trochę tarczę

- grubość katalogowa 15,4mm zupełnie niepotrzebna, tak samo jak rating 1000m. Ten zegarek w wersji 300m z odchudzonym deklem, nawet zlikwidowanym szkiełkiem dekla byłby idealny bo koniec końców, to są zbędne funkcje, z których w praktyce się nie korzysta, nikt nie będzie schodził z tym zegarkiem na 1km ani patrzył się przez okno na Sellitę.

- koperta z tytanu dla mnie osobiście również zbędna, wersja stainless niczym by nie odstawała

 

Generalnie plus dla firmy CW, za zrobienie droższego i bardziej kolorowego Tridenta C60, wiedzieli jak mnie podejść. Rozumiem, że to taki ich flagowy produkt z flagowych materiałów ale niekoniecznie wychodzi to na plus w ogólnym rozrachunku poza zrobieniem efektu wow przy pierwszym wrażeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla kiedys dyskusja na ten temat, teraz toczy sie jakas wojna na WR pomiedzy producentami.

Skromnie liczac to pewnie gdzies minimum polowa tych zegarkow w zyciu nie zobaczy wody.

Te, ktore zobacza, beda uzywane do plywania i moze jakis promil do rekreacyjnego nurkowania.

W tej sytuacji 200m zupelnie wystarcza, nurek tez nie musi jak dla mnie miec przezroczystego dekla (a nawet nie powinien).

Wole miec zegarek o grubosci 12 - 13 mm z solidnym deklem niz 15 - 16 mm klocka z przezroczystym tylem.

(a na marginesie Muhle Glashutte robi model SAR Rescue Timer z 1.000 m WR i o grubosci 13,5 mm...)

 

Co do datownika ... jesli by przyjac, ze nurek to zegarek do nurkowania to pewnie daty nie potrzebujesz :)

Prawda jest natomiast taka, ze divery staly sie najbardziej uniwersalnymi zegarkami codziennymi i w tym zastosowaniu data sie przydaje.

 

Tytan do zegarka nurkowego pasuje akurat bo nie koroduje i jest lzejszy, co przy niektorych klockach jest nie bez znaczenia :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

@lukighost

Gratulację! Czekamy na foty :)

PS - nie boisz się kolejnej Sellity ? :P

 

nie kraczemy 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Co do datownika ... jesli by przyjac, ze nurek to zegarek do nurkowania to pewnie daty nie potrzebujesz :)

Prawda jest natomiast taka, ze divery staly sie najbardziej uniwersalnymi zegarkami codziennymi i w tym zastosowaniu data sie przydaje.

 

Ze względu na to, że 99,999% ludzi ma smartfona, na którego zerkają multum razy w ciągu dnia, zdecydowanie więcej razy niż na zegarek to wiedzą jaka jest data i dla mnie osobiście to jest zbędna funkcja nie wnosząca zupełnie niczego. W swojej Alpinie od kiedy ją kupiłem nawet nie ustawiam tej daty bo i tak z tego nie korzystam zarówno w pracy jak i poza nią, po prostu mi się nie chce gdy nie noszę jej dzień w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JackP napisał(-a):

 

Ze względu na to, że 99,999% ludzi ma smartfona, na którego zerkają multum razy w ciągu dnia, zdecydowanie więcej razy niż na zegarek to wiedzą jaka jest data i dla mnie osobiście to jest zbędna funkcja nie wnosząca zupełnie niczego. W swojej Alpinie od kiedy ją kupiłem nawet nie ustawiam tej daty bo i tak z tego nie korzystam zarówno w pracy jak i poza nią, po prostu mi się nie chce gdy nie noszę jej dzień w dzień.

 

Ja regularnie korzystam z daty ba - lubie zegarki day date bo czesto sie lapie na tym, ze majac w tygodniu roboczym piec poniedzialkow nie wiem gdzie w czasoprzestrzeni jestem (a w pracy nie zawsze mam telefon przy sobie). Rozne gusta, rozne potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dlatego nie uważam tego za wyjątkowe wady, większość zegarków różnych marek, również tych luksusowych wciskają te daty, może faktycznie ludzie z tego korzystają a może to taki rynkowy standard i marki wolą podejść do tematu bezpiecznie i boją się, że w recenzji brak datownika może być wadą.

Tak czy siak jeśli komuś pasuje to dobrze, gdybym miał do wyboru wersję bez to bym taką wybrał, zdecydowanie bardziej wolałbym "porządek" na tarczy niż dodatkowe okienka i ramki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datownik w zegarku noszonym na codzień się przydaje. Ważne, żeby był ładnie wkomponowany w tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze przyłączę, jako tzw. inny glos:

1. Od nieco ponad miesiąca nie mam zegarka na nadgarstku i źle się z tym czuję, więc może to i kwestia przyzwyczajenia ale smartfon (dla mnie) nigdy, przenigdy nie zastąpi zegarka.

2. Też kwestia gustu ale mnie cieszy okienko z datą (a jeszcze lepiej z dniem tygodnia...)

3. Muszę mieć przezroczysty dekiel... bez przezroczystego dekla czuję się pozbawiony przyjemności oglądania ruszającego się mechanizmu - nawet Sellity. No jakże to tak: mieć mechanika i widzieć jedynie ruch wskazówki sekundowej? (open heart-y mnie jednak nie ruszają). 

Tak więc punkt widzenia bardzo mocno zależy od upodobań.

4. Co do tytanu - OK, nie koroduje, ale zastosowanie przyzwoitej stali nierdzewnej (np. 316) powoduje, że nie ma opcji, żeby koperta zardzewiała. A niektórzy tutaj piszą, że tytan szybko... dziadzieje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł po małych przygodach.

Out of the box jest uszkodzona klamra przy pasku, wygląda to jakby się komuś jakieś ciach-narzędzie omsknęło i zrobiło rysę w materiałe + ucieło trochę paska, kawałek odpadł w rękach. Klamra nie jest niczym zabezpieczona w pudełku, nie ma naklejki lub owijki tak jak koperta.

Sam pasek hybrydowy jest zaskakująco miękki i elastyczny. Słyszałem, że poprzednia wersja była grubsza i sztywniejsza ale mimo wszystko bałem się, że ta wstawka z cordury mocno go usztywni a jednak jestem pozytywnie zaskoczony.

Napisałem do supportu CW co robimy z tym fantem.

 

Zegarek jest gruby, to widać od razu a wypukły dekiel jednak nie wbija się głęboko w skórę. Poza tym pierwsza przymiarka i wygląda ok, jeszcze go nie odwinąłem z folii.

 

IMG_20210519_153445.thumb.jpg.b9ff025276abd8068c36ee26e4da5672.jpg

 

IMG_20210519_153519.thumb.jpg.65a32de1cf3af412275305dced323db7.jpg

 

IMG_20210519_153702.thumb.jpg.69f362d13b5e02cd705f091a7f2cfdad.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

A jak się zrobi cieplej to na jaśniejszy pasek go.  

A jak się zrobi cieplej to na jaśniejszy pasek go.  

 

Jak zrobi się cieplej, to pewnie na jakąś gumę trafi, albo szmaciane NATO. Może na bransę z powrotem. A już mnie nachodziły myśli o sprzedaży, bo sobie leżał w pudełku i czekał na cieplejsze dni. Jednak to, jak wygląda w świetle słonecznym skutecznie mnie od tego pomysłu odwiodło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lukighost napisał(-a):

nie kraczemy 😜

Mój leży na serwisie od 4 maja. Dostałem właśnie info że jest "naprawiony" i teraz trwa regulacja i sprawdzanie, które potrwa kolejne 2 tygodnie... :o

 

5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Datownik w zegarku noszonym na codzień się przydaje. Ważne, żeby był ładnie wkomponowany w tarczę.

To racja. Ktoś, kiedyś napisał że zegarek bez datownika, jest bezużyteczny. Ja też regularnie sprawdzam datę. Ale z drugiej strony, te bez daty, chyba bardziej mi się podobają... 

 

A z tym wkomponowywaniem się to już bywa różnie. Tego, kto wcisnął datę w El Primero Sport między 4 a 5 osobiście bym ukatrupił... 

 

Niesety w wielu zegarkach data jest wciskana na siłę.

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W El Primero 38 mm byla tak oryginalnie, reedycja zegarka jest wierna w tym wzgledzie. I mnie akurat kompletnie to nie przeszkadza, malo tego - wystarczy reke o 45 stopni obrocic aby date odczytac :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, evilym napisał(-a):

Dostałem właśnie info że jest "naprawiony"

to ciekawy jestem, będę swój testował na urlopie, ale słabo mimo „regulacji” to widzę...z drugiej strony uwielbiam Orisa... dasz znać jak u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyślą kuriera po kompletny pasek i odeślą nowy.

Kilka fotek po rozpakowaniu pod oknem:

 

IMG_20210519_160917.thumb.jpg.d8088c4c643a4e96387fc5c38150369f.jpg

 

IMG_20210519_160942.thumb.jpg.a7d797538fef5fd5f85196c3fbff1592.jpg

 

IMG_20210519_161025.thumb.jpg.dc5361ed27c84ca759cc0040b7309510.jpg

 

IMG_20210519_161146.thumb.jpg.8a1e295d127f410fcf992a81dc766c21.jpg

 

IMG_20210519_172314_2.thumb.jpg.05c5d3f50f86ce734bd6c07977ea9772.jpg

 

 

Na żywo nie jest wcale taki duży ale jest gruby, szczególnie ze względu na wypukły dekiel. Szkło w bezelu wystaję niecały milimetr - szkoda, że nie jest na równi z bezelem bo pewnie akurat w przyszłości o coś uderzę krawędzią szkiełka i będzie odprysk lub pęknie.

Ogólnie zegarek jest ok. Podoba mi się na żywo ale idealny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo ... doslownie i w przenosni :D Fajnie wyglada na twojej rece, niech sie dobrze nosi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, evilym napisał(-a):

Mój leży na serwisie od 4 maja. Dostałem właśnie info że jest "naprawiony" i teraz trwa regulacja i sprawdzanie, które potrwa kolejne 2 tygodnie... 

 

A co się stało "temu misiu"? Długo pochodził, zanim zdecydował się zaszwankować?

To zaczyna wyglądać słabo, bo to już kolejna naprawa Krzyśka, o której słyszę na Forum. Może trzeba będzie zrewidować poglądy odnośnie jakości wykonania CW. 🤔

Mój na razie chodzi bez problemów.

 

 

6 minut temu, JackP napisał(-a):

Kilka fotek po rozpakowaniu pod oknem:

 

Gratulacje. Piękny zegarek. Choć faktycznie trochę grubasek. Ja pewnie nie szedłbym w WR1000, bo to trochę za dużo niepotrzebnych i bardzo drogich milimetrów.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.