Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

dubel - sorry

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny jest :) Ciekawe jsk bedzie wyglądał na pasku?

Gdyby taki się pojawil prośba o foto.

Edytowane przez Balansujący Na Osi
Coś nie zadziałało i zapisała sie wiadomość  kilka razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morzu czy na szlaku... do "zapachu niedźwiedziego mięsa" jak zwykle pasuje C60....

20210717_203028.thumb.jpg.1136d18e196254ea5b69fb9c7a8aad9f.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210719_091439.thumb.jpg.1da577617a27135485081fed4977ad7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_8422.thumb.JPG.130dbd8433f6658733aec481ebcb07f2.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy CW, jakościowo rzeczywiście super sprawa w swojej cenie. Tylko Ball mu dorównywał jakościowo z moich doświadczeń.

Ale nie wiem czy się polubimy na dłużej bo na co dzień noszę vintage max 37mm, a tu 41mm i jakoś mam wrażenie, że mimo 47 l2l jest za spory. Nie zmienia to faktu, że jest na co patrzeć i się zachwycać :) 

 

PXL_20210810_104637483-2.thumb.JPG.ac77ee598468f3252910445543881ce5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Mam pytanie do osób  uczestniczących w tym wątku, które z całą pewnością lepiej się znają na temacie ode mnie.

Dostałem w prezencie: image.jpeg.b24f8bb1ef7904960a2d90f9d6078a37.jpeg

 

Zegarek nakręca się podczas noszenia. Pozostawiony w działającym rotomacie np.na 4-5 dni przestaje działać tak jakby nie następowało nakręcanie. Co może być powodem? Kwestia ustawienia rotomatu (zbyt mało, zbyt rzadkie obroty)?

Czy zegarek ten mogę nakręcać dodatkowo za pomocą koronki? 

 

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

 

Edytowane przez Strycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest Sellita SW200 COSC, którą możesz dokręcić.

Czy rotomat jest sprawny (albo dobrze ustawiony) czy nie można łatwo stwierdzić, po prostu nosząc zegarek.  Już ok. 8h noszenia w normalnych warunkach powinno wystarczyć do 100% nakręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

próbowałem dokręcać i zastanawiam się ile obrotów? Ile przy tym jak się zatrzyma wystarczy doboelnego nakręcenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakrecaj do pierwszego oporu.

Potem lepiej odpuścić bo można uszkodzić naciąg. Kilku kolegów odsyłało zegarek z tego powodu do serwisu. Chyba było o tym w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2021 o 08:38, Strycho napisał(-a):

Zegarek nakręca się podczas noszenia. Pozostawiony w działającym rotomacie np.na 4-5 dni przestaje działać tak jakby nie następowało nakręcanie. Co może być powodem? Kwestia ustawienia rotomatu (zbyt mało, zbyt rzadkie obroty)?

 

Problemy zdarzały się z wersją z ręcznym naciągiem SW210. Tu jest automat SW200 więc dokręcać możesz a wyraźnego oporu nie poczujesz.  Jak mechanizm będzie już dokręcony, to włączy się sprzęgiełko i po prostu dalej będziesz kręcił bezproduktywnie.

 

Jeżeli w rotomacie działał przez 4-5 dni, to znaczy, że się nakręca i że jest OK. Gdyby się nie nakręcał to stanąłby po około 40 godzinach. Po prostu zbyt mało obrotów jest ustawionych na rotomacie i zegarek szybciej tracił rezerwę chodu niż rotomat go dokręcał. Dlatego to trwało aż 4-5 dni. Wrzuć kolejny bieg w rotomacie i wszystko będzie OK.

Swoją drogą bardzo fajny zegarek w kopercie z brązu i bardzo ładny prezent. Chyba już nie produkowany i niedostępny na stronie producenta. Gratulacje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega Perpetum Mobile pisze. Sprawa naciągu w SW210 tak mnie przeraża, że tego pięknego tridenta automatycznie skojarzyłem z naciągiem ręcznym..

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi
Literki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Twoje fotki śmiało mogą konkurować i wygrywać z ich fotami. emoji106.png

Widzę to trochę inaczej, ale bardzo dziękuję za miłe słowa - staram się :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.