Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

A ja niezmiennie spamuje 😁

PXL_20210924_154357859.thumb.jpg.fb2c2706ec0e85bd01bfdd8fd3134ebe.jpg

 

Jestem mega zadowolony z wyboru c65 na EDC. Prawie wszystko mi w nim pasuje, rozmiar, bransoleta, prosta tarcza z arabskimi cyframi. Zmieniłbym ze swojej strony jedynie 3 rzeczy:

1. Odrobinę krótsza wskazówka minutowa - żeby nie wjeżdżała na torowisko.

2. Mniejsza koronką - ta jest trochę nieproporcjonalna, do tego nie ma ochrony i zdążyło mi się, że się odkręciła od ruchów nadgarstka. No i właśnie...chyba bym wolał niezakręcana nawet kosztem niższego WR np. WR100

3. Bransoleta. Sama w sobie jest świetna, do tego ma możliwość szybkiego demontażu bez narzędzi i rewelacyjną mikroregulacje. Ale to co jest zaletą jest też wada, dzięki mikroregulacji samo zapięcie jest dosyć duże. Dzięki połówkowym ogniwom da się ją przynajmniej u mnie wyregulować idealnie, a nadgarstek dzięki wątlemu rozmiarowi nie zmienia swojej średnicy w ciągu dnia. Dlatego chyba wolałbym mniejsze zapięcie bez mikro z typową regulacja na dwóch, trzech dziurkach i teleskopie.

Zegarek dla mnie wart każdej wydanej złotówki 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, poczekam, może się opatrzy🤨😄

 

 

Edytowane przez meku1950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2021 o 19:07, Łukasz_M napisał(-a):

Jestem mega zadowolony z wyboru c65 na EDC. Prawie wszystko mi w nim pasuje, rozmiar, bransoleta, prosta tarcza z arabskimi cyframi. Zmieniłbym ze swojej strony jedynie 3 rzeczy:

1. Odrobinę krótsza wskazówka minutowa - żeby nie wjeżdżała na torowisko.

2. Mniejsza koronką - ta jest trochę nieproporcjonalna, do tego nie ma ochrony i zdążyło mi się, że się odkręciła od ruchów nadgarstka. No i właśnie...chyba bym wolał niezakręcana nawet kosztem niższego WR np. WR100

3. Bransoleta. Sama w sobie jest świetna, do tego ma możliwość szybkiego demontażu bez narzędzi i rewelacyjną mikroregulacje. Ale to co jest zaletą jest też wada, dzięki mikroregulacji samo zapięcie jest dosyć duże. Dzięki połówkowym ogniwom da się ją przynajmniej u mnie wyregulować idealnie, a nadgarstek dzięki wątlemu rozmiarowi nie zmienia swojej średnicy w ciągu dnia. Dlatego chyba wolałbym mniejsze zapięcie bez mikro z typową regulacja na dwóch, trzech dziurkach i teleskopie.

Zegarek dla mnie wart każdej wydanej złotówki 🙂

 

Mi tam koronka w tych modelach bardzo pasuje (mam nienurkowego C65 Vintage). Nadaje zegarkowi masywniejszego i surowszego charakteru. Ja mam jednak wersją wciskaną (z WR 150m). Nigdy nie miałem z nią problemów.

 

A mikroregulacja jest genialna! Większość dużych i wyżej pozycjonowanych graczy na rynku powinno się od Ch. Warda uczyć! Wielkość samego zapięcia mi akurat nie przeszkadza.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slucham i slucham o tym mega zapieciu, niech ktos wrzuci jakies fotki zebym oko nacieszyl osiagnieciem brytyjskiej mysli techniczniej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa (foty poniżej) 

Naciskasz ten prostokątny element i wysuwasz bransoletę z zapięcia (na zdjęciu jest maksymalnie pomniejszona), aby ją powiększyć. 

 

Aby zmniejszyć po prostu "wciskasz" ją do zapięcia. Można to zrobić nawet bez zdejmowania zegarka z ręki. 

 

Banalnie proste - tylko faktycznie zapięcie jest dość duże. 

 

@Perpetuum Mobile miał gdzieś link do video recenzji, gdzie była ta regulacja pokazana. 

 

DSC_8912.thumb.JPG.9e727b3f29d616e06df79bd81688d64f.JPG

 

DSC_8910.thumb.JPG.10e602eb45aefbb4b70f2b528fd52b39.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, evilym napisał(-a):

@Perpetuum Mobile miał gdzieś link do video recenzji, gdzie była ta regulacja pokazana. 

 

Za cholerę nie pamiętam. 🤷‍♂️

 

Ale tutaj gdzieś w dziewiątej minucie to widać:

https://www.youtube.com/watch?v=xg1VUj_C-xk

 

a tutaj w piątej minucie:

https://www.youtube.com/watch?v=YQKkdhK9Zgg

 

A ja Krzyśka mam akurat na pasku skórzanym. 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Zapiecie faktycznie jest dosc duze, ja m. in. dlatego pozbywalem sie bransolety z Hamtun Neona - tez byla regulacja w zapieciu ale calosc byla wielka i przez to malo wygodna.

Ja chyba jednak wole mniejsze zapiecie nawet jesli odbywa sie to kosztem regulacji, ewentualnie 3-4 mozliwosci przepiecia spring bar-a w zapieciu plus idealnie pol-ogniwa wystarczaja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to zapięcie wcale nie jest jakoś specjalnie większe od tych z pinami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Za cholerę nie pamiętam. 🤷‍♂️

 

Ale tutaj gdzieś w dziewiątej minucie to widać:

https://www.youtube.com/watch?v=xg1VUj_C-xk

 

a tutaj w piątej minucie:

https://www.youtube.com/watch?v=YQKkdhK9Zgg

 

A ja Krzyśka mam akurat na pasku skórzanym. 🤷‍♂️

Chyba o to mi chodziło 😉

 

6 minut temu, clusca napisał(-a):

Ale to zapięcie wcale nie jest jakoś specjalnie większe od tych z pinami :)

Zapięcie z mojego C65 Vintage vs Oris Aquis 41,5mm. 

DSC_9035.thumb.JPG.86249287891a86658544f9cc335b4043.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapiecie z plynna regulacja bez uzycia narzedzi w Hamtun Neonie bylo niemal tak wielkie jak sam zegarek:

 

IMG_1992.thumb.JPG.2018dd41bee99d2101cd2c840740c392.JPG

 

Po przerzuceniu na hybrydowy pasek Hirsch Robby jest O NIEBO lepiej - zegarek stal sie bardzo wygodny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, evilym said:

Mam takie dwa (foty poniżej) 

Naciskasz ten prostokątny element i wysuwasz bransoletę z zapięcia (na zdjęciu jest maksymalnie pomniejszona), aby ją powiększyć. 

 

Aby zmniejszyć po prostu "wciskasz" ją do zapięcia. Można to zrobić nawet bez zdejmowania zegarka z ręki. 

 

Banalnie proste - tylko faktycznie zapięcie jest dość duże. 

 

@Perpetuum Mobile miał gdzieś link do video recenzji, gdzie była ta regulacja pokazana. 

 

O! Mam takie zapięcie podobne (bo jak patrzę teraz to moje ma przyciski w kształcie walców) w bransolecie do C60 z 2016 roku. Nie kojarzę tylko czy działał wariant z "wciskaniem" do zapięcia.
W przypadku wielkości C60 nawet nie zwróciłem uwagi na jego wielkość. Jak zegarek wróci "z suchego doku" to sobie sprawdzę. :)

 

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, evilym napisał(-a):

Zapięcie z mojego C65 Vintage vs Oris Aquis 41,5mm. 

 

Faktycznie, jest sporo większe. Ja mam porównanie tylko do dwóch innych zegarków i wydawało mi się, że nie odbiega zbyt mocno wielkością.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, clusca napisał(-a):

 

Faktycznie, jest sporo większe. Ja mam porównanie tylko do dwóch innych zegarków i wydawało mi się, że nie odbiega zbyt mocno wielkością.

 

Jak tylko dwóch? 

Ta cała fura zegarków jest na pasku? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna nie tolerowałem bransolet. Poza tym "fura zegarków" składa się głównie z G, a one w przeważającej większości na paskach... i to gumowych. Dodatkowo ostatnio kilka zegarków poszło w świat, więc już nie jest tak licznie :)

Na bransach mam tylko Krzyśka C65, Seiko SPB051 i Citizena w tytanie, ale on się nie liczy do porównania w zasadzie, bo przy tak lekkim zegarku w ogóle nie zwracałem uwagi na rozmiar zapięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Zapiecie z plynna regulacja bez uzycia narzedzi w Hamtun Neonie bylo niemal tak wielkie jak sam zegarek:

 

 

 

Po przerzuceniu na hybrydowy pasek Hirsch Robby jest O NIEBO lepiej - zegarek stal sie bardzo wygodny.

 

Łooo ludu. Fakryczbje grubas. To od Krzyśka jest zdecydowanie lepsze. 

 

2 godziny temu, clusca napisał(-a):

 

Faktycznie, jest sporo większe. Ja mam porównanie tylko do dwóch innych zegarków i wydawało mi się, że nie odbiega zbyt mocno wielkością.

 

Zapięcie w moim Aquisie jest chyba takie jak w Orisach Sixty Five, a w modelu 43.5mm jest większe, więc i porównanie wyszło by inaczej. 

 

2 godziny temu, tts napisał(-a):

O! Mam takie zapięcie podobne (bo jak patrzę teraz to moje ma przyciski w kształcie walców) w bransolecie do C60 z 2016 roku. Nie kojarzę tylko czy działał wariant z "wciskaniem" do zapięcia.
W przypadku wielkości C60 nawet nie zwróciłem uwagi na jego wielkość. Jak zegarek wróci "z suchego doku" to sobie sprawdzę. :)

 

 

Wysunięte na maksa wygląda tak. 

To działa na zasadzie tych ząbków. W jedną strone się da wsunąć a w drugą się blokują. Ale mi się nie zdażyło, aby sama zmieniła wielkość. 

DSC_9039.thumb.JPG.a9e3eb714ffbf95746e285e277e0d2d5.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, evilym said:

Wysunięte na maksa wygląda tak. 

To działa na zasadzie tych ząbków. W jedną strone się da wsunąć a w drugą się blokują. Ale mi się nie zdażyło, aby sama zmieniła wielkość. 

W C60 jest tak samo. Po prostu w ten sposób z tego nie korzystałem. 

 

Inna sprawa, że na pierwszy rzut oka wygląda mi na to, iż zapięcie w C65 jest nieproporcjonalnie w stosunku do koperty. Muszę sobie to głębiej zinwestygować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to zapięcie ale IMO Hamilton x wind jednak oceniam wyżej. 

@cordi7

To co pokazałeś może i wielkie za to bardzo wygodne. Bo bez zdejmowania zegarka sobie regulujesz. Mi to w Boldr najbardziej pasowało. Lepsze zapięcie większe z regulacją niż całkowicie bez. 

Mi nadgarstek pracuje i muszę mieć troszkę luźniej nie tak jak koledzy piszą aby palec wszedł. I citizen signature gts mam troszkę luźniej a i Ball aerogmt 2 niestety jeszcze bardziej bo bez półogniwa miałem dyskomfort. Tym bardziej że śpię w zegarku. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kornel91 ja się nie upieram, pisałem że dla mnie wygodniejsze jest mniejsze nawet kosztem regulacji bo ten klocek mi przeszkadzał.

 

A swoją drogą da się zrobić małe i z regulacją, od 1:15 bodajże:

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapięcie jest extra.

I ja się nie upieram ale ogólnie fajnie jak jest mikro regulacja. W x wind jest jakaś chyba sprężyna i zapięcie się rozsuwa samo dopasowując się do nadgarstka. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, kornel91 said:

Fajne to zapięcie ale IMO Hamilton x wind jednak oceniam wyżej. 

 

Jest coś nowego w "Cross-Windzie" czy mówisz o tym co od zawsze był w trzy-elementowej bransoelcie?

 

Nie wypada może tu pisać ale jednak mimo dobrego wykonania bransoleta od C60 nie jest tak wygodna jak ta w X-Windzie. Jakby miał to określić krótko to w Xie, mimo że masywna i solidna jest taka jakby "przytulna" w użytkowaniu. 

4 minutes ago, kornel91 said:

To zapięcie jest extra.

I ja się nie upieram ale ogólnie fajnie jak jest mikro regulacja. W x wind jest jakaś chyba sprężyna i zapięcie się rozsuwa samo dopasowując się do nadgarstka. 

Ok. Mam odpowiedź. To fajne rozwiązanie ale może wkurzać ucisk całej bransolety na rękę przez siłę działania sprężyny. Mimo to fajne, podobało mi się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.