Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, evilym napisał(-a):

A mi się wydaje, że w ogóle go nie będzie na przecenach

 

W tym roku jeszcze nie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy rzut oka na lumę wyglądał obiecująco, a jej dwukolorowość nasunęła mi na myśl nawet Balle. Ale niestety, gdy „zapalili światło” to czar prysł i nie wziąłbym go nawet za 1k zł ;) Choć obiektywny nie jestem, bo raczej nie jestem wielkim fanem skeletonów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, cordi7 said:

https://www.christopherward.com/dive/c60-concept/C60-42A5D3-T0BG0-B0.html

Grade 2, SH21, prawie 16 mm grubości i prawie 5 koła € 😳

Dużo, natomiast warto popatrzeć co dostajemy za tą cenę. 

 

12 hours ago, clusca said:

To chyba pewniak na najbliższy Half Price u Krzysztofa ;)

Nie sądzę. Zresztą ten Half Price od dawna już taki Half Price nie jest. ;) Dla Nas zegarkomaniaków, źle, bo nie można tanio kupić wypasionych zegarków, natomiast po tylu latach na rynku, ciągłym rozwoju, rzeczy fanów firma powoli się "ustatkowuje".

 

11 hours ago, Balansujący Na Osi said:

Strasznie się cenią po tym brexit :)

Wszystko drożeje, a ten model to ewidentnie nie jest model, który ma trafić do mas. Wielu producentów ma w ofercie takie zwariowane projekty, które mają pokazać ich możliwości. Bardzo dobrze, że nadal, mimo podnoszenia cen przez wszystkich, CWL i ma zegarki w różnym przedziale cenowym, i potrafi je robić w jakości, która potrafi zawstydzić innych w podobnych przedziałach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tts napisał(-a):

Dużo, natomiast warto popatrzeć co dostajemy za tą cenę. 

 

Nieczytelna tarcze i nieporeczny rozmiarowo zegarek. Omega 300m jest tansza, Brajtek SOH II jest tanszy. Co takiego dostajemy? Moze jest cos, czego nie widze :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, cordi7 said:

 

Nieczytelna tarcze i nieporeczny rozmiarowo zegarek. Omega 300m jest tansza, Brajtek SOH II jest tanszy. Co takiego dostajemy? Moze jest cos, czego nie widze :)

 

Omega 300M,  Brajtek SOH II to raczej standard w tamtych markach, tu mamy jak pisałem pokaz możliwości CWL i chyba tyle. Tytan, SH21, etc. Powiem więcej jak los pozwoli go pomacać. :) Na temat poręczności czy nieporęczności się nie wypowiadam, bo to co mamy na papierze, w konfrontacji z rzeczywistością może polec. Sam przez długi czas nie "chciałem się dać tknąć" i nosić zegarków o takiej wysokości, a teraz na co dzień noszę Planetę. I nadal też pluję sobie czasem w brodę, że odpuściłem Vulcaina Nautilcala właśnie przez swoje 18mm wys. Post factum przymierzyłem i był sztos. :) 

Suma summarum, też bym w tym budżecie wybrał coś innego, natomiast jakbym był fanatykiem marki, miał już skompletowaną "łyszlistę" zegarkową, to pewnie bym rozważył. I zgoda, tarcza nieczytelna, ale takie to są "szkielety".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze nie wszystkim podoba sie to samo - bo byloby nudno. Ja PO mierzylem i dla mnie za wielka niestety ale jak mowie to kwestia indywidualna.

W tym budzecie tez wybralbym cos innego ale tak sobie mysle, ze my narzekamy na rozmiar i cene a ten model sie wyprzeda i to calkiem szybko chyba.

Jak ktos jest fanem / fanatykiem marki, ma wolna gotowke i nie szuka pierwszego tudziez uniwersalnego zegarka - to czemu nie?

 

A co do szkieletow - sa lepsze i gorsze.  Znam takie, ktore oferuja mimo wszystko calkiem niezla czytelnosc.

Ba, malo tego, od CW modele z szafirowa tarcza byly wedlug mnie duzo ciekawsze i czytelniejsze a wiec praktyczniejsze.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, cordi7 said:

Fajnie, ze nie wszystkim podoba sie to samo - bo byloby nudno. Ja PO mierzylem i dla mnie za wielka niestety ale jak mowie to kwestia indywidualna.

W tym budzecie tez wybralbym cos innego ale tak sobie mysle, ze my narzekamy na rozmiar i cene a ten model sie wyprzeda i to calkiem szybko chyba.

Jak ktos jest fanem / fanatykiem marki, ma wolna gotowke i nie szuka pierwszego tudziez uniwersalnego zegarka - to czemu nie?

 

A co do szkieletow - sa lepsze i gorsze.  Znam takie, ktore oferuja mimo wszystko calkiem niezla czytelnosc.

Ba, malo tego, od CW modele z szafirowa tarcza byly wedlug mnie duzo ciekawsze i czytelniejsze a wiec praktyczniejsze.

 

Zgoda. Pokazali na co ich stać. My tu o cenie, a przecież to nie będzie masowo produkowany zegarek. 
 

Te szafiry od CWL, podobnie jak pozostałe C6x z nowymi wskazówkami to fajny progres. Te wskazówki, mimo swoich smaczków mi nie podchodzą, ale... liczę, że zmienię zdanie jak zobaczę je w końcu na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopracowany inhausowy SH21 z certyfikatem COSC ze 120 godzinną rezerwą chodu (po jakiejś metamorfozie) trochę musi kosztować  zwłaszcza, że pod względem jakości wykończenia jest przyrównywany do mechanizmu Czapka i MB&F. Do wyprzedaży może nie doczekać bo dostępnych jest tylko 210 sztuk

 

image.jpeg.462e4b475f6bc9f402a01bc8e1d902ab.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SH21 mial swego czasu problem z dokladnoscia chodu w zaleznosci od stopnia naciagu sprezyny, rozwiazali to?

 

https://www.christopherwardforum.com/general-discussion/sh21-accuracy-c8-power-reserve-chronometer-t45038.html

 

Jak nosisz codziennie to nie jest to wielki problem bo sprezyna powinna byc zawsze na full, jak odkladasz na weekend - to juz tak sobie.

Warto tez pamietac, ze podczas certyfikacji COSC mechanizm jest nakrecany codziennie wiec problemy 4-tego i 5-tego dnia nie wplywaja na wynik.

 

Co do wykonczenia mechanizmu to na razie widac tyle, co na oficjalnych zdjeciach i renderach ale do Czapka to chyba brakuje...

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przy modelu Abyss i cenie 2,5K € były głosy że drogo. 

Nie wiem ile zmodyfikowali od tego czasu w SH21, ale podbitka ceny prawie dwa razy, to chyba przesada. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

SH21 mial swego czasu problem z dokladnoscia chodu w zaleznosci od stopnia naciagu sprezyny, rozwiazali to?

Nie mam pojęcia  jak aktualnie wygląda sprawa związana z tym problemem. Gdzieś tam czytałem artykuł którego główną tezą było stwierdzenie, że w wyniku ciągłego udoskonalania SH21 (na rynku od 2014 r.) udało się go wznieść na całkiem nowy, dużo wyższy poziom. Są to oczywiście tylko ogólniki, których prawdziwość zapewne zostanie za jakiś czas zweryfikowana.

Jeśli chodzi o porównanie do Czapka to też uważam, że nieźle ich poniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, Łukasz_M said:

Jakby co to wrócił kodzik rabatowy

 

Uzupełnię i podsumuję:

  • 120LOUPE23 - dla zakupów w EUR (-120EUR)
  • 100LOUPE23 - dla zakupów w GBP (-100GBP)
  • MOD10 - 10% rabatu niezależnie od waluty
Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, w Euro chyba dalej jest -120 EUR, a nie 100.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, ledr said:

Tomku, w Euro chyba dalej jest -120 EUR, a nie 100.

 

Leszku, dziękuję za czujność. Poprawione!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, ledr said:

Czujność to ja dzisiaj miałem na kuriera😅 Chyba pierwszy zielony Sealander na forum, więc poprzynudzam zdjęciami na szybko właśnie cykniętymi. Na dalszych już jest skrócona bransa i ustawiony czas.

Ło Panie! Ciekawie to wygląda. Przynudzaj do woli!

 

Jakie wrażenia? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Sealandera. Nie kupiłem niebieskiego bo „odpoczywałem” po innych zegarkowych zakupach, a w międzyczasie pojawił się zielony i wpadł na listę zakupową. Jeżeli miałbym wybrać jeden zegarek w stylu rolexowego Explorera, to właśnie tego Sealandera bym wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tts napisał(-a):

Ło Panie! Ciekawie to wygląda. Przynudzaj do woli!

 

Jakie wrażenia? 
 

Dzięki, wrażenia zbiorę jeszcze w ciągu dnia i może wieczorem już coś napiszę, ale tak na gorąco: jakość i staranność wykonania jak w "dawnych" Tridentach, świetna tarcza, nie myslałem, że aż tak ciekawie się zrobi przez to porysowanie, czyli efekt (h)ombre, czy jakoś tak tam;-), idealny rozmiar, bardzo dobra czytelność wskazówek, ogólnie taki stonowany ale rasowy edc.

21 minut temu, clusca napisał(-a):

Gratulacje, świetny jest :)

No właśnie, jakie wrażenia?

Dzięki i zbiorę trochę więcej obserwacji, wtedy coś więcej napiszę. Fotki wrzucę jeszcze też.

5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Gratuluję Sealandera. Nie kupiłem niebieskiego bo „odpoczywałem” po innych zegarkowych zakupach, a w międzyczasie pojawił się zielony i wpadł na listę zakupową. Jeżeli miałbym wybrać jeden zegarek w stylu rolexowego Explorera, to właśnie tego Sealandera bym wybrał.

No jak mam nosić bez obstawy i na co dzień, to wolę już CW;-) A dla mnie budzi skojarzenia z Milgaussem (zielonym) i trochę też jest kompromisem między BB41 i BB36, ten pierwszy Tudor za "klockowaty" dla mnie, a drugi za mały. Ale niech Sealander zapracuje sobie na nadgarstku na własną tożsamość, bo takie porównania są zwodnicze i często niesprawiedliwe dla tych tańszych "zamienników" czy homarów🙂

15 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Nówka a tarcza porysowana I jeszcze jakaś blada :)

Naczy: odsyłać? Czy odsprzedać koledze za pu ceny?😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, ledr said:

Naczy: odsyłać? Czy odsprzedać koledze za pu ceny?😉

Pińcet dam! ;) Konkretnie czego to się dogadamy... ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Za pu ceny biorę nawet porysowany :)

 

1 godzinę temu, tts napisał(-a):

Pińcet dam! ;) Konkretnie czego to się dogadamy... ;)

Wrócimy do tematu, jak się będą kończy dwa miesiące miodowe (60 dni na zwrot)😉 Na razie słabo koledzy motywujecie😅


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ledr napisał(-a):

Wrócimy do tematu, jak się będą kończy dwa miesiące miodowe (60 dni na zwrot)

 

Z tym zwrotem to chyba nie jest tak rózowo w ChW. Wymagają zegarka w zasadzie nienoszonego aby otrzymać 100% zwrotu ;)

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.