Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

36 minutes ago, clusca said:

A czym różni się wersja mechanizmu? :)


https://www.watchuseek.com/threads/sellita-sw300-and-330-power-reserve-increased-to-56-hours-when-and-how.5324153/

https://www.sellita.ch/index.php/fr/calibres

 

Wedle danych na stronie CWL obie wersje mają mieć min 42 godzin rezerwy, wedle strony Sellity oba mają do 56 godzin. Co cieakawe, na stronie CWL przy C63 piszą o rezerwie 56 godzin, vide: https://www.christopherward.com/sport-new/c63-sealander-gmt/C63-39AGM3-S00W0-B0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie te niektóre nearly new wyglądają

Foto net


97003c523b7db6d36c751a25fcaca5fa.jpg
b9072a726bae7ed28cf65531bfb30c5c.jpg
bcedf9db5a56c5932a9d4a56e238bfc2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tts napisał(-a):


https://www.watchuseek.com/threads/sellita-sw300-and-330-power-reserve-increased-to-56-hours-when-and-how.5324153/

https://www.sellita.ch/index.php/fr/calibres

 

Wedle danych na stronie CWL obie wersje mają mieć min 42 godzin rezerwy, wedle strony Sellity oba mają do 56 godzin. Co cieakawe, na stronie CWL przy C63 piszą o rezerwie 56 godzin, vide: https://www.christopherward.com/sport-new/c63-sealander-gmt/C63-39AGM3-S00W0-B0.html

 

Takie coś znalazłem, ale dalej nie ma pewnego info co do rezerwy chodu:

https://www.cousinsuk.com/pdf/products/9055_doc12847720210319071006.pdf 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, clusca said:

 

Takie coś znalazłem, ale dalej nie ma pewnego info co do rezerwy chodu:

https://www.cousinsuk.com/pdf/products/9055_doc12847720210319071006.pdf 

No to jest konkret!

13 minutes ago, michszy said:

Fajnie te niektóre nearly new wyglądają emoji50.png

Nie sądzę, że tak wygląda każdy egzemplarz. Można odesłać jak takie coś przyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę, że tak wygląda każdy egzemplarz. Można odesłać jak takie coś przyjdzie?

Zazwyczaj są spoko, ale trafiają się nieraz takie kwiatki. Odesłać zawsze można.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, michszy said:


Zazwyczaj są spoko, ale trafiają się nieraz takie kwiatki. Odesłać zawsze można.

To nie ma zmartwienia. Swoją drogą, to zdjęcia zdjęciami, ale czy przy tej okazji jest info jaki rabat został naliczony? Jak mały to lipa, jak duży to nie ma co marudzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamówiłem tego sealandera, na sale się żadne nie załapałem ale to nic. W ciągu miesiąca kupiłem 4 zegarki :o) zeby się przekonać że od razu trzeba było kupić jeden a porządny..:)

Zakup opłacony kartą, i teraz pytanie ile będę czekał?  Mam nadzieję że jak przyjdzie to nie będę go odsyłał bo okaże się za mały.. pochwalę się zdjęciami jak już będzie

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czterech dni czekałem na ChW  jak były na stanie przy dwóch zakupach u nich. Całkiem możliwe, że po drodze trzeba będzie DHL uświadomić, że vatu opłacać nie trzeba bo sprzedawca to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama, tylko oczywiście dopasowana do C63, bo Sandhurst ma inny rozmiar z tego co pamiętam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Miszkolc napisał(-a):

Może być, że ze względu na niecentrowanie wskazówki, został zwrócony.

 

Też tak sobie pomyślałem.

Natomiast wysyłanie takiego niecentrującego zegarka do nabywcy jest słabe i niestety kiepsko świadczy o firmie. Niby można to sobie poprawić samemu i w instrukcji pisze jak to zrobić, ale i tak nie każdy doczyta i nie każdemu się chce w to bawić. Poza tym jakaś kontrola jakości powinna w firmie istnieć i taki "tuning" powinien być obowiązkowy przed wysyłką. Szczególnie, że skoszona o trzy sekundy, duża, czerwona wskazówka po prostu wali po oczach zaraz po otwarciu pudełka.

Jak chcą mieć opinię firmy o wysokiej jakości obsługi, to lepiej niech nie idą tą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem ChW, ale jak pojawiły się rabaty to zdecydowałem, że zamówię z myślą o ewentualnym 60 dniowym zwrocie. 

Dotarł w 3 dni i mimo, że "Nearly New" to nie widzę żadnych śladów. Wygląda jak nówka.

Jakoś zdecydowanie lepsza niż się spodziewałem. Nieporównywalna do np. Seiko w tym samym budżecie.

Teraz tylko zostaje decyzja... Zwrot czy zostawić? 

 

 

DSC05428.jpg

DSC05446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, olivjer napisał(-a):

Nie planowałem ChW, ale jak pojawiły się rabaty to zdecydowałem, że zamówię z myślą o ewentualnym 60 dniowym zwrocie. 

Dotarł w 3 dni i mimo, że "Nearly New" to nie widzę żadnych śladów. Wygląda jak nówka.

Jakoś zdecydowanie lepsza niż się spodziewałem. Nieporównywalna do np. Seiko w tym samym budżecie.

Teraz tylko zostaje decyzja... Zwrot czy zostawić? 

 

 

Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś. Oczywiście zostawić 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił, moim zdaniem CW oferuje bardzo dobrą jakość w tych pieniądzach, ciężko Ci będzie znaleźć wyraźnie lepszego divera nawet jak zwiekszysz budżet do 6k. Może znajdziesz coś z historią, ale poza tym przeskoku jakościowego raczej nie poczujesz, czasem nawet w drugą stronę biorąc pod uwagę chociażby to jak wyglądają koperty u Krzysia😛

 

Sam się trzymam Sealandera, bo lepiej zrobionego EDC do kilku tysi można ze świecą szukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, olivjer napisał(-a):

Nie planowałem ChW, ale jak pojawiły się rabaty to zdecydowałem, że zamówię z myślą o ewentualnym 60 dniowym zwrocie. 

Dotarł w 3 dni i mimo, że "Nearly New" to nie widzę żadnych śladów. Wygląda jak nówka.

Jakoś zdecydowanie lepsza niż się spodziewałem. Nieporównywalna do np. Seiko w tym samym budżecie.

Teraz tylko zostaje decyzja... Zwrot czy zostawić? 

A ja trochę w inny sposób zapytam 😜

- czy potrzebujesz divera? (pierwszego, kolejnego)

- czy kupiłeś ChW tylko dlatego, że był na promocji, czy faktycznie Ci się podoba?

- czy w niewiele większych pieniądzach nie ma innych zegarków, które zdecydowanie bardziej byś chciał?

- czy nie przeszkadza Ci logo i/lub nazwa na tarczy oraz ich umiejscowienie?

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, evilym napisał(-a):

A ja trochę w inny sposób zapytam 😜

- czy potrzebujesz divera? (pierwszego, kolejnego)

- czy kupiłeś ChW tylko dlatego, że był na promocji, czy faktycznie Ci się podoba?

- czy w niewiele większych pieniądzach nie ma innych zegarków, które zdecydowanie bardziej byś chciał?

- czy nie przeszkadza Ci logo i/lub nazwa na tarczy oraz ich umiejscowienie?

 

Ahaaa...ktoś chyba robi podchody aby za pół ceny odkupić zegarek ;) 

A serio,  jeżeli kolega @olivier zakupił pod wpływem emocji/promocji i do końca nie jest pewien, ja bym odsyłał jak jest taka możliwość. Jedyna opcja pozbycia się tego zegarka bez straty finansowej.

Z tym, że w tych pieniądzach oferuje większą jakość niż seiko...no nie wiem. mam aktualnie sandhursta i spb241j1, gdzie pierwszy kosztował około 4,5k a drugi 3k, to Seiko absolutnie nic nie brakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, olivjer said:

Nie planowałem ChW, ale jak pojawiły się rabaty to zdecydowałem, że zamówię z myślą o ewentualnym 60 dniowym zwrocie. 

Dotarł w 3 dni i mimo, że "Nearly New" to nie widzę żadnych śladów. Wygląda jak nówka.

Jakoś zdecydowanie lepsza niż się spodziewałem. Nieporównywalna do np. Seiko w tym samym budżecie.

Teraz tylko zostaje decyzja... Zwrot czy zostawić? 

To decyzja, którą należy podjąć w cichości własnego serca. ;) Masz dużo czasu na potencjalny zwrot. Natomiast jak po czasie będziesz się nadal zastanawiał, to znaczy, że nie ma co trzymać, nawet za "pu ceny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.