Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem jakiś rabat od ChW,  gdyby ktoś chciał skorzystać do 31 marca ;)

 

 

Screenshot_20220204-081251_Gmail.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest praktycznie stały rabat u CW. Znika na czas wyprzedaży i potem wraca. Ale miło, że pomyślałeś o kolegach z Form .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałem się podzielić wynikami pomiarów dokładności chodu C60 Trident Pro 600. Noszony od 05.12.2021r. codziennie średnio po 14 godzin. Praca biurowa.

 

Sam zegarek:

 

0.jpg.77bfe511ffa5434ff047bf4021e5ce7b.jpg

 

Okres od 05.12.2021 do 26.12.2021

 

1.thumb.jpg.21b5777a2ed46b9fda7a74ca02a4fee5.jpg

 

 

Okres od 28.12.2021 do 24.01.2022

 

2.thumb.jpg.aaf21f8a077f263094e2b7ecafb06892.jpg

 

Okres od 24.01.2022 do 09.02.2022

 

3.thumb.jpg.d44844b919c7bc1dff83cfb656e78a29.jpg

 

Przed zakupem sporo się naczytałem o "wgryzaniu się" mechanizmu i byłem ciekaw czy to w ogóle jest prawda. Pomiar pokazuje, że przez pierwsze 21 dni używania zegarka średnia odchylenie wynosiło 7,3s a najwięcej zegarek tracił / zyskiwał w nocy - kiedy zegarek odpoczywał frontem ku górze. Wtedy też spieszył o 10-11 s aby przez dzień normować się do średniej.

 

Co ciekawe - były dwa momenty "break in" gdzie na pomiarze bardzo było widoczne zwiększenie dokładności chodu. Były to na przykład poranki kiedy przestałem widzieć wartości 10-11 s a zaczęły się pojawiać wartości 5s czy 6s.

 

Dokładność chodu w okresie od 28.12.2021 do 24.01.2022 to już 5,7s na dobę. W 1,5 miesiąca od używania zegarek stał się o 1,6 s bardziej dokładny.

 

I znowu w okolicach 24.01.2022 nastąpił (finalny jak mi się wydaje) przełom. Do dzisiaj, dokładność to 4,1 s na dobę i raczej życzyłbym sobie aby taki wynik utrzymywał się. Nie notuję już jakichś dziwnych skoków pomiarowych. Po nocy mechanizm ma około 5-6 s odchylenia ale przez dzień schodzi do średniej 4,1 s.

 

Pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie tylko ja mam jopla na punkcie precyzji chodu. 🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, lotnybartek said:

Witam wszystkich. Chciałem się podzielić wynikami pomiarów dokładności chodu C60 Trident Pro 600. Noszony od 05.12.2021r. codziennie średnio po 14 godzin. Praca biurowa.

 

Sam zegarek:

 

 

 

Okres od 05.12.2021 do 26.12.2021

 

 

 

 

Okres od 28.12.2021 do 24.01.2022

 

 

 

Okres od 24.01.2022 do 09.02.2022

 

 

 

Przed zakupem sporo się naczytałem o "wgryzaniu się" mechanizmu i byłem ciekaw czy to w ogóle jest prawda. Pomiar pokazuje, że przez pierwsze 21 dni używania zegarka średnia odchylenie wynosiło 7,3s a najwięcej zegarek tracił / zyskiwał w nocy - kiedy zegarek odpoczywał frontem ku górze. Wtedy też spieszył o 10-11 s aby przez dzień normować się do średniej.

 

Co ciekawe - były dwa momenty "break in" gdzie na pomiarze bardzo było widoczne zwiększenie dokładności chodu. Były to na przykład poranki kiedy przestałem widzieć wartości 10-11 s a zaczęły się pojawiać wartości 5s czy 6s.

 

Dokładność chodu w okresie od 28.12.2021 do 24.01.2022 to już 5,7s na dobę. W 1,5 miesiąca od używania zegarek stał się o 1,6 s bardziej dokładny.

 

I znowu w okolicach 24.01.2022 nastąpił (finalny jak mi się wydaje) przełom. Do dzisiaj, dokładność to 4,1 s na dobę i raczej życzyłbym sobie aby taki wynik utrzymywał się. Nie notuję już jakichś dziwnych skoków pomiarowych. Po nocy mechanizm ma około 5-6 s odchylenia ale przez dzień schodzi do średniej 4,1 s.

 

Pozdrawiam wszystkich ;)

Standardowe pytanie jakie zadaję wszystkim: dlaczego nie robisz pomiarów raz na dobę o tej samej porze?
Stawiam hipotezę, że wtedy wyniki powinny być i miarodajne i bardziej stabilne. 😎

 

8 hours ago, mario1971 said:

Widać, że nie tylko ja mam jopla na punkcie precyzji chodu. 🤣

Też mam. To skrzywienie skutecznie wyleczyło mnie z Seiko. 🤣
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_5394p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie znalazł się już w grupie ulubionych codzienniaków, jak ogarnę zmiany będzie fajny czterozegarkowy zestaw😛

 

 

20220216_193235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2022 o 19:37, Amatsubu napisał(-a):

Zdecydowanie znalazł się już w grupie ulubionych codzienniaków, jak ogarnę zmiany będzie fajny czterozegarkowy zestaw😛

 

Ja zmian już dawno nie ogarniam, rzeczywistości też coraz mniej... Ale zielony w każdym odcieniu to powiew wiosny i nadziei🙂

 

IMG-0135.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po weekendowych przemyśleniach postanowiłem znacznie ograniczyć zasoby zegarkowe - Sealander ze zdjęcia powyżej (i poniżej) jest już na bazarku, jakby ktoś chciał o nim pogadać, proszę o PW.

 

Zdj-cie-07-03-2022-09-09-23.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde podoba mi się bardziej niż mój c63 gmt.. 

Jeszcze ten kurs euro i funta...(

Screenshot_20220309-194052_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Amator87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki. Złoty lekko odrabia straty. Trzeba poczekać i trochę optymizmu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

wpadl mi taki zegarek w oko , szukałem typowego drivera , ale strasznie mi się spodobał ten poniżej , cena to 2 tys zł 

i tak posiadam nadgarstek 18,5 , czy 41 nie będzie za mały , do tej pory używałem fortisa 43mm i certiny 43mm 

jak z jakością ? Zawsze podobały mi się divery z lat 60, Orbis kosztuje podwójnie , szkoda ,ze koronki nie ma zakręconej , ale czy to oznacza ,ze zawsze do basenu czy jeziora mam go ściągać bo się zaleje, czy ktoś miał doświadczanie z tym modelem? Dziękuje za info

1840E98A-302B-4363-8B17-CF785852CBD9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sebster79 napisał(-a):

Zawsze podobały mi się divery z lat 60, Orbis kosztuje podwójnie , szkoda ,ze koronki nie ma zakręconej , ale czy to oznacza ,ze zawsze do basenu czy jeziora mam go ściągać bo się zaleje, czy ktoś miał doświadczanie z tym modelem? Dziękuje za info

 

A o jakim modelu Orbisa piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest zegarek przewidziany do pływania :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

To raczej nie jest zegarek przewidziany do pływania :( 

WR 150 to nie jest zegarek nadający się do pływania?

Czyli pod prysznic to tylko z zaworem helowym?

 

EDIT:

Zdjęcie z instrukcji CW.

IMG20220313203843.jpg

Edytowane przez Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kierownik napisał(-a):

WR 150 to nie jest zegarek nadający się do pływania?

Czyli pod prysznic to tylko z zaworem helowym?

 

EDIT:

Zdjęcie z instrukcji CW.

IMG20220313203843.jpg

To co teraz piszą w instrukcjach, to często można między bajki włożyć ;)

Olej w samochodach też każą zmieniać co 30 tys. km, a w automatycznych skrzyniach biegów nawet nie przewidują wymiany :D

 

Zdrowy rozsądek podpowiada zupełnie co innego.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.