Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, tommly napisał(-a):

 

Olej w samochodach też każą zmieniać co 30 tys. km, a w automatycznych skrzyniach biegów nawet nie przewidują wymiany :D

 

Zdrowy rozsądek podpowiada zupełnie co innego.

Bez przesady. W moim zalecali co 5 lat lub 120k km. Nie tak dawno właśnie wymieniałem olej w 9G-Tronic. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, KRZYSIO said:

To raczej nie jest zegarek przewidziany do pływania :( 

No to pyk: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Water_Resistant_mark;)

 

49 minutes ago, tommly said:

To co teraz piszą w instrukcjach, to często można między bajki włożyć ;)

Olej w samochodach też każą zmieniać co 30 tys. km, a w automatycznych skrzyniach biegów nawet nie przewidują wymiany :D

 

Zdrowy rozsądek podpowiada zupełnie co innego.

Oj! W mojej instrukcji stoi jasno

* olej: co 20k km lub co rok, w zależności co nastąpi szybciej,

* skrzynia: co 240k km, ale wiem, że w tym modelu skrzyni wymienia się olej nawet co 60k km więc do 240k raczej czekać nie będę...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Bez przesady. W moim zalecali co 5 lat lub 120k km. Nie tak dawno właśnie wymieniałem olej w 9G-Tronic. 

 

10 minut temu, tts napisał(-a):

No to pyk: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Water_Resistant_mark;)

 

Oj! W mojej instrukcji stoi jasno

* olej: co 20k km lub co rok, w zależności co nastąpi szybciej,

* skrzynia: co 240k km, ale wiem, że w tym modelu skrzyni wymienia się olej nawet co 60k km więc do 240k raczej czekać nie będę...

 

 

Wyjątek potwierdza regułę 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał(-a):

Zdrowy rozsądek podpowiada zupełnie co innego.

 

Zdrowy rozsądek czy paranoja?

 

 

noga-w-gipsie-oto-co-sie-stanie-wedlug-znawcow-z-for-dyskusyjnych-dla-biegaczy-jesli-pobiegasz-10-minut-w-butach-kosztujacych-mniej-niz-300zl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kierownik napisał(-a):

WR 150 to nie jest zegarek nadający się do pływania?

Czyli pod prysznic to tylko z zaworem helowym?

 

EDIT:

Zdjęcie z instrukcji CW.

IMG20220313203843.jpg

Co ma prysznic wspólnego z pływaniem ? 

Ten zegarek jest stylizowany na lata 60-te i niech tak zostanie :) 

10 godzin temu, tts napisał(-a):

Pokaż proszę info dot. tego konkretnego zegarka. Mechanizm ręcznie nakręcany i brak zakręcanej koronki, to raczej garniturowiec a nie nurek  :( 

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CW, to taki retro diver. Ma WR150, więc teoretycznie jak najbardziej się do pływania nadaje. Ale ja do pływania to i tak bym jakąś kostkę G-Shock wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, KRZYSIO said:

Pokaż proszę info dot. tego konkretnego zegarka. Mechanizm ręcznie nakręcany i brak zakręcanej koronki, to raczej garniturowiec a nie nurek  :( 

Czyli jak? "...powiedział, a nie wiedział..."? ;) 

Osobiste preferencje dotyczące zakręcanej, czy nie zakręcanej koronki nie mają tu znaczenia. 

9 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

Ten CW, to taki retro diver. Ma WR150, więc teoretycznie jak najbardziej się do pływania nadaje.

Dokładnie tak. 

 

 

On 3/10/2022 at 11:36 PM, sebster79 said:

Witam Panowie

 

wpadl mi taki zegarek w oko , szukałem typowego drivera , ale strasznie mi się spodobał ten poniżej , cena to 2 tys zł 

i tak posiadam nadgarstek 18,5 , czy 41 nie będzie za mały , do tej pory używałem fortisa 43mm i certiny 43mm 

jak z jakością ? Zawsze podobały mi się divery z lat 60, Orbis kosztuje podwójnie , szkoda ,ze koronki nie ma zakręconej , ale czy to oznacza ,ze zawsze do basenu czy jeziora mam go ściągać bo się zaleje, czy ktoś miał doświadczanie z tym modelem? Dziękuje za info

 

 

Może wydawać się za mały, bo L2L ma 47.1mm, a do tego koperta ma trochę "skosów". Miałem okazję go mieć przez kilka dni i według mnie, jak się podoba, to brać. Bardzo wygodny, nienachalny, zegarek. Dobrze nawiązuje do klimatu retro. Niezakręcaną koronką bym się nie przejmował, bo ma wyst. WR. Tak samo jak, w przypadku zegarków z zakręcaną koronką i tak przed pływaniem trzeba sprawdzić czy nic się nie poluzowało. 

 

Suma sumarum... jak gada, brać! Dobrze wykonany zegarek za dobre pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Co ma prysznic wspólnego z pływaniem ?

 

Nie wiem... może wodę?

Ale mogę się mylić - w przedszkolu dużo spałem.

 

Poprzedni właściciel mojej Glycine na Unitasie chwalił się, że cały urlop topił ją w morzu.

Przeżyła, pomimo WR100 i braku zakręcanej koronki.

Jakoś bidony rowerowe nie są zakręcane, a te lepsze nie przeciekają (mają znacznie niższej jakości uszczelnienia niż zegarki).

 

 

19 minut temu, tts napisał(-a):

Może wydawać się za mały, bo L2L ma 47.1mm, a do tego koperta ma trochę "skosów". Miałem okazję go mieć przez kilka dni i według mnie, jak się podoba, to brać. Bardzo wygodny, nienachalny, zegarek. Dobrze nawiązuje do klimatu retro. Niezakręcaną koronką bym się nie przejmował, bo ma wyst. WR. Tak samo jak, w przypadku zegarków z zakręcaną koronką i tak przed pływaniem trzeba sprawdzić czy nic się nie poluzowało. 

 

Suma sumarum... jak gada, brać! Dobrze wykonany zegarek za dobre pieniądze.

 

Mam w nadgarstku w okolicach 17cm i decyzję o sprzedaży podjąłem gdyż mi się wydawał minimalnie za duży.

Dla mnie byłby to ideał przy 39,5-40mm.

No ale ja mam nadgarstek gimnazjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Kierownik said:

Mam w nadgarstku w okolicach 17cm i decyzję o sprzedaży podjąłem gdyż mi się wydawał minimalnie za duży.

Dla mnie byłby to ideał przy 39,5-40mm.

No ale ja mam nadgarstek gimnazjalisty.

 

Mam podobny nadgarstek. No, może ciutkę większy. Ten zegarek, w przeciwieństwie do typowych, współczesnych nurków ma świetnie wykończoną kopertę z detalami. Ten design zastosowano później w kolejnych modelach CWL. Jako, że przesiadałem się z C60 MkII, który tą kopertę ma dość prostą, na początku miałem wrażenie, że taki filigranowy i mały. Mylne wrażenie, jak się po czasie okazało. 47.1mm po kilku godzinach obcowania, przy takim profilu koperty okazało się bardzo wygodne. Śmiem twierdzić, że dla mnie nawet wygodniejsze, niż C60 MkII 38mm.

 

Jeżeli Kolego @sebster79 jesteś zdecydowany na oględziny i zakup, to proponowałbym przed, ponosić chwilkę coś mniejszego niż te 43mm, o których pisałeś. Inaczej może być mylne wrażenie, że to mały zegarek jest.

Zresztą... co ja gadam... C65 miałem przez chwilę, dzięki uprzejmości Kolegi @ledr. Myślę, że jako użytkownik C65 z większym stażem, coś od siebie dorzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że dorzuci, chociaż zegar poszedł do ludzi już rok temu. Ale chętnie bym do niego wrócił, jakby nie kolejka innych kandydatów na zaszczytne miejsce na nadgarstku;-)

Bardzo przyzwoity mechanizm, wygodne nakręcanie, kulturalna praca koronki, a na ręku jak przyklejony. Ten rozmiar jest dobrze dopasowany do koperty, bo to często kwestia proporcji średnicy, wysokości i wyprofilowania. Czasem też szerokość lunety/bezela ma znaczenie dla wizualnego odbioru wielkości całego zegarka. W C65 retro diverze wszystko gra - na zdjęciu archiwalnym poniżej (na świetnym kajdanie) na moim nadgarstku 19cm:

IMG-20181006-153208.jpg

I jeszcze jedno na skórce:

IMG-20190930-094956.jpg

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nadgarstku 17,5 cm też leży wygodnie. Świetnie profilowana koperta bardzo przy tym pomaga. U mnie jak widać, na skórzanym, oryginalnym pasku, bo nie zamierzam go pławić w basenach. Od tego mam G-Shocka, Amfibię na gumie i tym podobne zegarki.
C65 świetnie się u mnie spisuje jako taki weekendowy casualowiec, a że markę polubiłem, to i o C63 coraz częściej rozmyślam.

bc7f1361551441b2bd0cbf91d37e38d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kierownik napisał(-a):

 

Nie wiem... może wodę?

Ale mogę się mylić - w przedszkolu dużo spałem.

Może weź go potop trochę a potem nam opowiesz :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczytny cel, ale zegarek (tarcza) średnio mi się podoba. 

_20220318_160046.thumb.JPG.5b24b9c7f1a13eafd2fb88bbcb125909.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na WUS albo Instagramie widziałem taki mockup z OP albo Datejusta. Rolex nie wykorzystał okazji, to Krzysiu skorzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U CheapestNATOStraps paski Ukraińskie też. Cel szczytny, ale zegarek nie podoba mi się. Zresztą chciałbym żeby zegarek sprawiał mi radość i przyjemność, a nie przypominał o wojnie w Ukrainie :( Heroizm Ukraińców też, ale jednak myśli negatywne o wojnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Exuberant said:

Gdzieś na WUS albo Instagramie widziałem taki mockup z OP albo Datejusta. Rolex nie wykorzystał okazji, to Krzysiu skorzystał.

Może Rolex policzył, że wojna nie potrwa parę/kilka lat? ;)

1 hour ago, evilym said:

Szczytny cel, ale zegarek (tarcza) średnio mi się podoba. 

 

Zobacz jaką część ze sprzedaży  rzeczywiście przekażą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Najki napisał(-a):

U CheapestNATOStraps paski Ukraińskie też. Cel szczytny, ale zegarek nie podoba mi się. Zresztą chciałbym żeby zegarek sprawiał mi radość i przyjemność, a nie przypominał o wojnie w Ukrainie :( Heroizm Ukraińców też, ale jednak myśli negatywne o wojnie.
 

Tu raczej nie zegarek jest najważniejszy. Ale mogliby by dać wybór z innymi modelami w tej samej formule (tzn całość kasy przeznaczona na Czerwony Krzyż). Myślę że byłoby zdecydowanie większe zainteresowanie. 

 

1 godzinę temu, Exuberant napisał(-a):

W klimacie Warda mogli dać małą flagę zamiast ich logo albo po prostu na deklu.

Mając naprawdę dobrych projektantów, mogli zrobić coś lepszego niż flagę. Co by nie mówić, nie mieli wiele czasu. 

Ale to tylko takie marudzenie. Duży plus za całą inicjatywę. 

 

44 minuty temu, tts napisał(-a):

Zobacz jaką część ze sprzedaży  rzeczywiście przekażą. 

Tak, widziałem że wszystko. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2022 o 09:47, ledr napisał(-a):

Jasne, że dorzuci, chociaż zegar poszedł do ludzi już rok temu. Ale chętnie bym do niego wrócił, jakby nie kolejka innych kandydatów na zaszczytne miejsce na nadgarstku;-)

Bardzo przyzwoity mechanizm, wygodne nakręcanie, kulturalna praca koronki, a na ręku jak przyklejony. Ten rozmiar jest dobrze dopasowany do koperty, bo to często kwestia proporcji średnicy, wysokości i wyprofilowania. Czasem też szerokość lunety/bezela ma znaczenie dla wizualnego odbioru wielkości całego zegarka. W C65 retro diverze wszystko gra - na zdjęciu archiwalnym poniżej (na świetnym kajdanie) na moim nadgarstku 19cm:

IMG-20181006-153208.jpg

I jeszcze jedno na skórce:

IMG-20190930-094956.jpg

Ale mi panowie robicie ochotę na takiego krzyśka:) Niebieski jest dostępny nowy na brytyjskim ebayu, ale mi się najbardziej podoba żółty ze stalowym bezelem. W tym niebiskim indeksy są malowane, czy nakładane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Laponek napisał(-a):

Ale mi panowie robicie ochotę na takiego krzyśka:) Niebieski jest dostępny nowy na brytyjskim ebayu, ale mi się najbardziej podoba żółty ze stalowym bezelem. W tym niebiskim indeksy są malowane, czy nakładane?

A czarny na naszym bazarku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Laponek napisał(-a):

Ale mi panowie robicie ochotę na takiego krzyśka:) Niebieski jest dostępny nowy na brytyjskim ebayu, ale mi się najbardziej podoba żółty ze stalowym bezelem. W tym niebiskim indeksy są malowane, czy nakładane?

Malowane, pokryte lumą w kolorze vintage.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... 

Ciekawe o ile. 

_20220320_113917.thumb.JPG.bf4da6270ea239c01bd59d2840854826.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja, więc jak wielu innych i u ChW podniosą ceny, niezależnie od tego o ile wzrosły ich koszty.

 

Nikt nie chce odpuścić wiele że swojej marży, a powszechny wzrost cen jest świetna okazja do podniesienia swoich ale to szerszy temat i nie na ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.