Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, memo88 napisał(-a):

Orientujecie się czy zamawiając i kupując bezpośrednio od Christopher Ward zostanie naliczony jeszcze jakiś podatek i cło? 

 

Nie. Nic już nie zapłacisz. CW jest zarejestrowanym podatnikiem w UE i ogarnia to przy wysyłce. Żadnych dodatkowych opłat nie ma.

Poczekaj z zakupem, za chwilę powinny być aktywne kody na 120EUR/100GBP (choć może nie na te najnowsze modele).

Zakup w GBP może wyjść odrobinę taniej niż w EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sobie patrzę i oglądam i niestety czasy tanich Krzyśków chyba już odchodzą w przeszłość. Wszystkie nowe modele w cenach bazowych ponad 5.000 PLN.

Do tego te modele za bardzo nie odbiegają od ich wcześniejszych propozycji. Nihil novi.

Ten sam zestaw wskazówek - fajnych i sprawdzonych, ale ponownie tych samych.

Ten sam profil koperty - fajny i sprawdzony, ale ile można go eksploatować.

Fajnie, że samo logo umieszczone jest centralnie i bez pełnej nazwy firmy. Może akurat w tym punkcie w końcu osiągną nirwanę i przestaną kombinować.

 

Podobają mi się te dwie wersje na bransolecie:

obraz.png.48498b21ebf54634bf3aeae8d1e23922.pngobraz.png.d30d85db1b47e47bad145dce173c4d5c.png

i wersja COSC w brązie też ma swój urok:

 

obraz.png.782d0dfaf9d52e32d714ecf9993a8278.png

 

ale cała paleta jak to się mówi "d*py nie urywa". W zasadzie to wolę klasyczny, nurkowy design ich C60 Trident Pro 600 a w wersji retro to C65 Trident Diver z wąskim bezelem. Ten Aquitaine jest jakiś taki nijaki. Brak mu charakteru bo jak dla mnie, to za dużo czerpie z wcześniejszych modeli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

 

Nie. Nic już nie zapłacisz. CW jest zarejestrowanym podatnikiem w UE i ogarnia to przy wysyłce. Żadnych dodatkowych opłat nie ma.

Poczekaj z zakupem, za chwilę powinny być aktywne kody na 120EUR/100GBP (choć może nie na te najnowsze modele).

Zakup w GBP może wyjść odrobinę taniej niż w EUR.

 

Podatek lub jego brak płacisz przy checkout. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DawidM86 napisał(-a):

 

Podatek płacisz przy checkout. 

 

Kupowałeś u nich coś ostatnio i jest to Twoje praktyczne doświadczenie, czy teoretyzujesz?

Kupowałem u nich zegarek kilka miesięcy temu (chyba w styczniu), na ostatniej wyprzedaży i nie było żadnych dodatkowych opłat i doliczania czegokolwiek przy "checkout". Zapłaciłem dokładnie tyle, ile w ofercie na stronie internetowej.

Z tego co kojarzę, to inne osoby kupujące ostatnio też niczego nie płaciły. Na stronie 255 tego wątku jest ostatnia dyskusja na ten temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w tym roku kupując nic dodatkowego nie płaciłem poza tym co naliczył sklep CW. 

Inna sprawa że później mój bank zabrał mi z konta 250zl prowizji za przewalutowanie gdyż nie miałem żadnego subkonta w euro.. Ale to już od banku zależy i tego czy ma się konto walutowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Amator87 napisał(-a):
… Inna sprawa że później mój bank zabrał mi z konta 250zl prowizji za przewalutowanie gdyż nie miałem żadnego subkonta w euro.


Czas chyba najwyższy pożegnać się z tym bankiem. Taka prowizja to nieśmieszny żart z klienta.

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłacisz PayPal-em w PLN to też tyle prowizji mniej więcej zabiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bank pobrał ode mnie kiedyś "przez pomyłkę" ok. 5% prowizję za przewalutowanie na złotówki wpłaty z konta wielowalutowego w EUR. Był to zwrot środków wpłaconych w EUR na rachunek powierniczy CH24. Po złożonej reklamacji przeprosili, zwrócili pobraną prowizję, wycofali przeliczone złotówki z konta i wpłacili prawidłową kwotę na konto walutowe w EUR.   

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Jak zapłacisz PayPal-em w PLN to też tyle prowizji mniej więcej zabiorą.

 

Najczęściej płacę takie rzeczy Revolutem. Nie ma żadnej prowizji a kursy walutowe są bardzo korzystne. W "zwykłym" banku też zadbałem, żeby mieć rachunek, w którym nie ma prowizji przy podobnych transakcjach i żeby kursy walutowe nie były "z tabeli" przy płaceniu z konta z inną walutą oraz przy płaceniu w innej walucie kartą. Można już takie rzeczy ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Krzyśki płaciłem bezpośrednio w funtach z konta walutowego podpiętego do mojej karty płatniczej. Co do logo to wydaje mi się, że nie przestaną kombinować, bo takie jak wyżej było już np. w moim C7 Rapide którego już dawno nie ma w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, Perpetuum Mobile said:

 

Kupowałeś u nich coś ostatnio i jest to Twoje praktyczne doświadczenie, czy teoretyzujesz?

Kupowałem u nich zegarek kilka miesięcy temu (chyba w styczniu), na ostatniej wyprzedaży i nie było żadnych dodatkowych opłat i doliczania czegokolwiek przy "checkout". Zapłaciłem dokładnie tyle, ile w ofercie na stronie internetowej.

Z tego co kojarzę, to inne osoby kupujące ostatnio też niczego nie płaciły. Na stronie 255 tego wątku jest ostatnia dyskusja na ten temat.

 

 

Sprawdziłem, wybrałem inny kraj niz PL i cena za zegarek była niższa o VAT. Z tym checkout to chodziło mi o automatyczną kalkulację na stronie CHW. 

 

Generalnie mi to lotto, używam do zakupów karty angielskiej bo tutaj mieszkam. Więc w większość przypadków jestem na uprzywilejowanej pozycji. ;)

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując w PL mamy wszystkie opłaty w cenie zegarka. CW jest zarejestrowany w PL jako płatnik. Nic nie dopłacamy. 

 

 

DSC_0285~2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Sealander GMT. Popatrzyłem, przymierzyłem 2-3 razy i jednak to nie to. 

Jakby ktoś był chętny przejąć to jest okazja mieć za dwa dni u siebie. Ewentualnie poleci zwrot. 

20220503_101009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie mój pierwszy magazyn Loupe. 

Chwilę na niego czekałem, ale wybrzydzać nie będę - w końcu za darmo 😉

 

DSC_0213.thumb.JPG.403a0867ec8f1617a1603c2d422e3ee0.JPG

 

DSC_0214.thumb.JPG.9d2495e827bccfbb6e407bbf811e99d1.JPG

 

DSC_0216.thumb.JPG.dd4155628eaafd9bd638e2cf9c54249d.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minutes ago, evilym said:

Wczoraj dotarł do mnie mój pierwszy magazyn Loupe. 

Chwilę na niego czekałem, ale wybrzydzać nie będę - w końcu za darmo 😉

 

 

Polecam notkę na temat strategii dotyczącej logotypów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek na lato super,  chociaż rozstaw dziurek sprawia że albo jest za ciasno albo za luźno: )

20220508_221532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.