Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej cenie tej Certiny na pasku, to i tak ChW na bransolecie wydaje się być bardzo atrakcyjny.
Tutaj to bym dylematu nie miał i brałbym Krzyśka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Dokładnie o to mi chodzi.

ChW zawsze był atrakcyjną cenowo alternatywą dla marek z trochę wyższej półki (takich z historią i z mocną i rozpoznawalną marką). Dobra jakość, mniej znana marka, atrakcyjna cena.

Z rosnącymi cenami, bez kuponów i z wyprzedażami dużo mniej atrakcyjnymi niż kiedyś, ChW może przestać być tak atrakcyjną alternatywą. Znacznie łatwiej być alternatywą dla (na przykład) Longinesa za pół jego ceny niż za 80% ceny. Powinni to sobie dobrze przemyśleć, bo właśnie taka droższa wersja ChW, stworzona przez tych samych ludzi, czyli Tribus - nie utrzymała się przecież na rynku.

Pewnie masz rację tylko jak pisałem w innym temacie @tomaliusz potwierdzi w styczniu dwa lata temu Oris Aquis kosztował 7 700 zł bez rabatów (15% bez łaski a nawet do 30 %) 10 990 zł to nawet po rabatach to ponad 8 k to jednak CW wychodzi ok 4,7 k bez rabatów już ta konkurencyjność jest.

 

Rynek pewnie pokaże co dalej.

 

Godzinę temu, RoKoKo napisał(-a):

no mnie już przekonali do szukania alternatywy. Szukałem czegoś edc, nadającego się na każdego typu pasek, czegoś co jak stuknę to nie popłaczę się siedząc w kącie :). Planowałem 

 

https://www.christopherward.com/watches/c60-trident-pro-300/C60-38ADA31S0KK0-B0.html

 

jak wywalili rabat, to zostaje mi 10 % na pierwszy zakup. Teraz realnie zastanawiam się nad 

 

https://jubitom.com/zegarki/certina/ds-2/zegarek-certina/c0244071804100

Tylko Certina to jednak inny typ zegarka. Jak szukasz Divera to może jakiś mikrobrand. A może jakiś używany Longines  :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Pewnie masz rację tylko jak pisałem w innym temacie @tomaliusz potwierdzi w styczniu dwa lata temu Oris Aquis kosztował 7 700 zł bez rabatów (15% bez łaski a nawet do 30 %) 10 990 zł to nawet po rabatach to ponad 8 k to jednak CW wychodzi ok 4,7 k bez rabatów już ta konkurencyjność jest.

 

Pełna racja. Miałem właśnie taką pokusę, żeby we wcześniejszym poście napisać Oris zamiast Longines, ale w porę się połapałem, że Oris to nie będzie dobre zestawienie, bo też szybko drożeje i nadal od ChW cenowo sporo odstaje. Chyba wszystkie marki po Covidowych wyprzedażach i na fali inflacji nadrabiają cenowe zaległości 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Pełna racja. Miałem właśnie taką pokusę, żeby we wcześniejszym poście napisać Oris zamiast Longines, ale w porę się połapałem, że Oris to nie będzie dobre zestawienie, bo też szybko drożeje i nadal od ChW cenowo sporo odstaje. Chyba wszystkie marki po Covidowych wyprzedażach i na fali inflacji nadrabiają cenowe zaległości 😉

Tak jak napisałeś po Covidzie bo ceny porównywałem z recenzjami.

 

https://ch24.pl/oris-i-nowa-generacja-divera-aquis-date-basel-2017-cena/

 

I tutaj ta cena około 7800 była z premiery. 

 

No ale Longines zrobił to samo :)

 

https://ch24.pl/recenzja-longines-flagship-heritage-zdjecia-live-cena/

 

Teraz z metki jest 8200 zł czyli realnie przy rabacie 20% 6560 zł.  Nie wiem ile masz swój egzemplarz ale myślę, że płaciłeś w granicach 5 k :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Nie wiem ile masz swój egzemplarz ale myślę, że płaciłeś w granicach 5 k :)

 

Dokładnie tak jak piszesz. Z rabatem wyszło jak dobrze pamiętam jakieś 5,3 kPLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze dostępny niebieski Trident C60 Pro 600 40 mm na bransolecie za 640,5 funta, czyli trochę ponad 3400 zł. Mam i polecam. Chyba ostatnia szansa do lipcowej wyprzedaży na zakup w tej cenie.

 

https://www.christopherward.com/clearance/c60-trident-pro-600/S60-40ADA3-S0BB0-B0.html

Edytowane przez tomek.wzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś może i chce się pozbyć Christopher Ward C65 Super Compressor? A najlepiej któryś z tych dwóch wersji ze zdjęć  :D 

image.png

Edytowane przez Kozaq00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kozaq00 napisał(-a):

Posiada ktoś może i chce się pozbyć Christopher Ward C65 Super Compressor? A najlepiej któryś z tych dwóch wersji ze zdjęć  :D 

image.png

Coś czuję że zaraz będzie kolejka 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Coś czuję że zaraz będzie kolejka 🤭

To będę musiał kupić prosto od producenta. Powiedz mi, jeśli wiesz. Kupując prosto z oficjalnego sklepu, będę musiał płacić vat i cło pewnie, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kozaq00 napisał(-a):

To będę musiał kupić prosto od producenta. Powiedz mi, jeśli wiesz. Kupując prosto z oficjalnego sklepu, będę musiał płacić vat i cło pewnie, zgadza się?

Nie, Christopher Ward jest płatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce. Nawet jeśli dostaniesz info od firmy przewozowej, że trzeba coś uregulować, to powołaj się na dane na temat rejestracji VAT. Przy zakupie wybierz na dole strony opcję płatności w funtach brytyjskich, wyjdzie znacznie taniej.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca się procedować przez revolut? zastanawiam się czy perfidnie tego wprost z mbanku nie puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minutes ago, RoKoKo said:

opłaca się procedować przez revolut? zastanawiam się czy perfidnie tego wprost z mbanku nie puścić.

Powinno być taniej przez Revolut ale porównaj sobie dzisiejsze kursy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie walczę ze sobą czy brać na bransolecie. Mój minister finansów mówi, że nie brać, bo się jej nie podoba. I sam czuję, że głownie paski skórzane, nato i guma. Ale jakiś głoś podpowiadana ....a może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, RoKoKo said:

Na razie walczę ze sobą czy brać na bransolecie. Mój minister finansów mówi, że nie brać, bo się jej nie podoba. I sam czuję, że głownie paski skórzane, nato i guma. Ale jakiś głoś podpowiadana ....a może

Przy odsprzedaży może być łatwiej mając bransoletę. Do tego te nowe mają mechanizm szybkiego zdejmowania i mikro regulacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, czy ma ktoś ChW C63 Sealander w wersji z niebieską tarczą i chciałby się podzielić zdjęciami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RoKoKo napisał(-a):

Na razie walczę ze sobą czy brać na bransolecie. Mój minister finansów mówi, że nie brać, bo się jej nie podoba. I sam czuję, że głownie paski skórzane, nato i guma. Ale jakiś głoś podpowiadana ....a może

Rżónica przy gumie to 120 funtów a pasku 110 funtów co do bransolety.  600 zł mało nie jest chociaż na branolecie wygląda bardzo dobrze. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - 600 zł dopłaty.....

 

jeszcze dopytam - jaki jest nominalny zakres regulacji tej bransolety? (zakres wymiarów nadgarstka).

Edytowane przez RoKoKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ledr napisał(-a):

Nie, Christopher Ward jest płatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce. Nawet jeśli dostaniesz info od firmy przewozowej, że trzeba coś uregulować, to powołaj się na dane na temat rejestracji VAT. Przy zakupie wybierz na dole strony opcję płatności w funtach brytyjskich, wyjdzie znacznie taniej.

Dzwoniłem przed chwilą do agencji celnej, która ostatnio mi doprawiała zegarek z UK. Pani stwierdziła, że jeśli zegarek jest na ponad 150 euro ( wartość przesyłki ) to i tak zapłacę VAT czy tam cło (nie pamietam dokładnie. To jak to jest z tym naprawdę? Twierdziła, że faktem jest brak opłat jeśli sklep puści to jakimś systemem IOS i będzie w przesyłce nadany numer CNN ale to tyczy się zegarków poniżej 150 euro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kozaq00 napisał(-a):

Dzwoniłem przed chwilą do agencji celnej, która ostatnio mi doprawiała zegarek z UK. Pani stwierdziła, że jeśli zegarek jest na ponad 150 euro ( wartość przesyłki ) to i tak zapłacę VAT czy tam cło (nie pamietam dokładnie. To jak to jest z tym naprawdę? Twierdziła, że faktem jest brak opłat jeśli sklep puści to jakimś systemem IOS i będzie w przesyłce nadany numer CNN ale to tyczy się zegarków poniżej 150 euro. 

Zgodnie z przepisami zegarek sprowadzany spoza Unii (czyli z UK) podlega opłatom celnym i VAT. Ale tu chodzi o firmę, która jest zarejestrowana w Polsce (czyli w Unii) jako płatnik VAT - a ten VAT jest już doliczony do ceny dla klienta indywidualnego z terenu Unii. Po brexicie sprowadzałem już dwa CW i nigdy niczego nie płaciłem, ani nie zatrzymywali mi na cle.

https://www.christopherward.com/duties-and-taxes.html

Tu jeszcze link, który podawał jakiś czas temu kolega @cordi7:

https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka/


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z przepisami zegarek sprowadzany spoza Unii (czyli z UK) podlega opłatom celnym i VAT. Ale tu chodzi o firmę, która jest zarejestrowana w Polsce (czyli w Unii) jako płatnik VAT - a ten VAT jest już doliczony do ceny dla klienta indywidualnego z terenu Unii. Po brexicie sprowadzałem już dwa CW i nigdy niczego nie płaciłem, ani nie zatrzymywali mi na cle.
https://www.christopherward.com/duties-and-taxes.html
Tu jeszcze link, który podawał jakiś czas temu kolega[mention=107466]cordi7[/mention]:
https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka/
W ostatnim roku kupiłem 2 Krzyśki, i z dwoma miałem przeboje na cle. W pierwszym UC zakwestionował wartość zegarka. Wszystko skończyło się pomyślnie dla mnie, gdyż umowa CW z DHL jest taka, że wszystkie opłaty są przeżucane na CW. Informację taką otrzymałem od Agencji celnej DHL. Jedynie trzeba złożyć oświadczenie i potwierdzić wartość i strukturę poniesionego kosztu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

W ostatnim roku kupiłem 2 Krzyśki, i z dwoma miałem przeboje na cle. W pierwszym UC zakwestionował wartość zegarka. Wszystko skończyło się pomyślnie dla mnie, gdyż umowa CW z DHL jest taka, że wszystkie opłaty są przeżucane na CW. Informację taką otrzymałem od Agencji celnej DHL. Jedynie trzeba złożyć oświadczenie i potwierdzić wartość i strukturę poniesionego kosztu zakupu.

W obu przypadkach udało Ci się uniknąć opłat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Kozaq00 napisał(-a):

W obu przypadkach udało Ci się uniknąć opłat ?

Ja bez opłat kupowałem w połowie listopada. Przedstawilem tylko płatność paypal. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się uniknąć opłat, tylko opłaty zostały przerzucone na CW.
Ja też przedstawiałem zamówienie i potwierdzenie paypala.

Kupowałem też zegarek z UK bez odprawy i wtedy musiałem poczcie zapłacić koszty odprawy plus cło plus vat. Dostałem zaświadczenie o tym, które wysłałem sprzedawcy, a on zwrócił mi vat angielski , coś ok 20%, dokładnie nie pamiętam.





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]RoKoKo [/mention] - CW warto kupić na bransolecie. Sam jestem raczej „paskowy” ale te bransolety z mikroregulacją są tak dobre, że warto dopłacić. Mam przy C63 i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.