Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując, jak jesteś zdecydowany to kupuj. Jedynie ryzykujesz, że jak będziesz miał pecha i zatrzymają ci na cle, to zegarek nie trafi do ciebie następnego dnia, tylko zajmie to 3 do 4 dni roboczych. Przynajmniej tak jest na Rębiechowie. Na Okęciu, może im to zabrać więcej czasu.
Najgorzej jak jest wysyłka pocztą, to wtedy i miesiąc jest mało, a do tego musisz jechać na pocztę i podpisać upoważnienie do reprezentowani.

Ale CW wysyła DHL Expess. I to jest inna dywizja niż zwykły DHL.

Ps. Ja też jestem paskowy, ale bransolety CW są wygodne. A jak Ci nie podejdzie to sprzedaż. Szybko zejdzie, jak nie będziesz chciał na niej zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, czy aby po raz kolejny nie wdepnąć do tej samej sadzawki :) Tym razem tylko niebieską wersję na bransolecie biorę pod uwagę (moja ulubiona wersja kolorystyczna):

C65 Trident manual (miałem na bransolecie - mua foto nr 1, to był mój ulubiony zegar) vs C65 Trident automat (przyznam, że ta wersja ma u mnie najsłabsze notowania, głównie przez datę) vs C65 Dartmouth ?

Dylematy...

A może ktoś ma na zbyciu?

 

 

 

 

20190612_133018_zmiana rozmiaru.jpg

c65-trident-automatic-bracelet-blue-dial.jpg

c65-dartmoutj-bracelet-blue-dial.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja obiektywny nie będę😄. Mam od miesiąca C65 Automatic tylko w wersji afroamerykańskiej, tą znów ja chciałem mieć, gdyż jeśli chodzi o divery to mam zdecydowaną przewagę niebieskich i nie chciałem kolejnego. Szczerze mówiąc nie żałuję. Jestem mega zadowolony z tego akurat modelu i tego konkretnego egzemplarza.

Mam nadzieję że to nie mój ostatni ChW....

Tobie oczywiście życzę trafnego wyboru 😉

Właśnie dotarły mi gatki na zmianę i powiem że całkiem, całkiem. 

20230116_195756.jpg

20230203_153407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Dylematy...
A może ktoś ma na zbyciu?
 
 
 
 


Jakbyś zmienił preferencje, to może będę miał na zbyciu białego Sealandera na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Miszkolc napisał(-a):


 

 


Jakbyś zmienił preferencje, to może będę miał na zbyciu białego Sealandera na pasku. emoji12.png

Białą mam 300-kę i ona mi w zupełności wystarcza 🥰

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Białą mam 300-kę i ona mi w zupełności wystarcza
 
"Niezbadane są ścieżki Pana"
Swoją drogą mocno się zastanawiałem nad nią, ale nie mam już "przestrzeni" na divery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2023 o 07:53, RoKoKo napisał(-a):

opłaca się procedować przez revolut? zastanawiam się czy perfidnie tego wprost z mbanku nie puścić.

 

Zdecydowanie Revolut. Nie pamiętam, czy mBank dolicza sobie prowizję za przewalutowanie, ale nawet jeśli nie, to różnica w kursie waluty będzie co najmniej odczuwalna.

Najlepiej Revolut, płatność w funtach, bo zazwyczaj tak wychodziło znacznie korzystniej, tylko unikaj płatności Revolutem w weekendy, bo doliczają zdaje się 1% na ewentualne zmiany kursu walut przez weekend. Chyba, że funty kupiłeś już wcześniej i tylko płacisz, a nie dokonujesz przewalutowania środków.

 

 

17 godzin temu, tommly napisał(-a):

Myślę, czy aby po raz kolejny nie wdepnąć do tej samej sadzawki :) Tym razem tylko niebieską wersję na bransolecie biorę pod uwagę (moja ulubiona wersja kolorystyczna):

C65 Trident manual (miałem na bransolecie - mua foto nr 1, to był mój ulubiony zegar) vs C65 Trident automat (przyznam, że ta wersja ma u mnie najsłabsze notowania, głównie przez datę) vs C65 Dartmouth ?

Dylematy...

A może ktoś ma na zbyciu?

 

 

Taki? :)

 

20200905-20200905_121624-800pxhigh.thumb.jpg.80c307c2f3c385fd96047fd6d24bfc0b.jpg

 

 

Zdecydowanie ładniejszy od automatów MZ. Miałem przez chwilę czarnego C65 w automacie i nie przypadł mi do gustu. Głównie przez bezel, który wydawał mi się jakiś taki "pusty". Podobnie indeksy - na zdjęciach wydają się być "mięsiste", na żywo są w odbiorze raczej filigranowe. Data, pomimo że bez ramki, wydaje mi się być okay. Nie widziałem niebieskiego na żywo, na zdjęciach wygląda świetnie, ale czarny w porównaniu z wersją z naciągiem manualnym niestety MZ przegrywa i to znacznie.

 

A tak w ogóle, to ze wszystkich C65 te wersje wydają mi się najciekawsze :)

 

image.png.3d3ac7a35085bef90d4fcf131697b83a.png

 

 

9vp6eu4kb8n81.jpg

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, clusca napisał(-a):

 

Taki? :)

 

20200905-20200905_121624-800pxhigh.thumb.jpg.80c307c2f3c385fd96047fd6d24bfc0b.jpg

 

 

Zdecydowanie ładniejszy od automatów MZ. Miałem przez chwilę czarnego C65 w automacie i nie przypadł mi do gustu. Głównie przez bezel, który wydawał mi się jakiś taki "pusty". Podobnie indeksy - na zdjęciach wydają się być "mięsiste", na żywo są w odbiorze raczej filigranowe. Data, pomimo że bez ramki, wydaje mi się być okay. Nie widziałem niebieskiego na żywo, na zdjęciach wygląda świetnie, ale czarny w porównaniu z wersją z naciągiem manualnym niestety MZ przegrywa i to znacznie.

 

Taki :) Mój osobisty i zdecydowany faworyt.

Jednak na razie musi zaczekać, Dartmouth jedzie, trzeba popróbować wszystkiego 😜

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, clusca napisał(-a):

Zdecydowanie Revolut. Nie pamiętam, czy mBank dolicza sobie prowizję za przewalutowanie, ale nawet jeśli nie, to różnica w kursie waluty będzie co najmniej odczuwalna

 

mBank ostatnio uruchomił kantor walut na wzór Revoluta. Też dwoma-trzema kliknięciami przewalutowujesz sobie środki. Jak kupowałem coś miesiąc temu chyba w USD to kurs do PLN był nawet lepszy niż w Revolut. Po prostu najlepiej sprawdzać tuż przed transakcją. Jedno jest pewne - nie płacić w walucie obcej z konta w PLN, tylko najpierw przewalutować, a dopiero potem zapłacić.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tommly napisał(-a):

Jednak na razie musi zaczekać, Dartmouth jedzie, trzeba popróbować wszystkiego 😜

 

A już myślałem, że będziesz korumpował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, clusca napisał(-a):

 

A już myślałem, że będziesz korumpował ;)

Będę miał w pamięci 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
mBank ostatnio uruchomił kantor walut na wzór Revoluta. Też dwoma-trzema kliknięciami przewalutowujesz sobie środki. Jak kupowałem coś miesiąc temu chyba w USD to kurs do PLN był nawet lepszy niż w Revolut. Po prostu najlepiej sprawdzać tuż przed transakcją. Jedno jest pewne - nie płacić w walucie obcej z konta w PLN, tylko najpierw przewalutować, a dopiero potem zapłacić.
W mbanku najprościej to konto walutowe podpięte pod kartę płatniczą z opcją walutową, która jest podpięta pod paypala. Należy tylko uważać aby pp obciążał kartę w £. Jak pp rozlicza w PLN to po mocno zaniżonym kursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIm8V0P.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... Długo się wstrzymywałem ale nałóg zrobił swoje. Zamówiłem dziś dziada. Teraz tylko przebrnąć tą całą odprawę celną, a znając moje szczęście łatwo nie będzie 😅 

Edytowane przez Kozaq00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało się... Długo się wstrzymywałem ale nałóg zrobił swoje. Zamówiłem dziś dziada. Teraz tylko przebrnąć tą całą odprawę celną, a znając moje szczęście łatwo nie będzie  
Jutro dostaniesz maila o wysyłce, pojutrze będzie na lotnisku i monitoruj czy została wstrzymana odprawa. Jeżeli tak, to sprawdź maile. Będzie tam mail od dhl z oświadczeniem i prośbą o potwierdzenie kwoty zakupu. Uzupełnij i odeślij. W środę będzie u Ciebie w środę popołudniu wrzuć fotki zegarka i uśmiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tridenta 300, czarnego, najlepiej w rozmiarze 38?  Z chęcią zobaczyłbym forumowe fotki. W ciemno jakoś ręka mi się trzęsie zamówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z ciekawości, zwracał ktoś zegarek do UK? Jak to wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś tridenta 300, czarnego, najlepiej w rozmiarze 38?  Z chęcią zobaczyłbym forumowe fotki. W ciemno jakoś ręka mi się trzęsie zamówić

Nie bierz 38mm. To trochę za mało na divera. Będzie beczułkowaty i wcale nie będzie się nosił lepiej niż 40mm. Nawet na małym nadgarstku. Bierz 40mm. Będzie dobrze leżał i będzie bardziej proporcjonalny. No i zawsze możesz zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 17,5 ,celowałem w coś nie dużego. Chłopaki od BB58 i ich 39 nie narzekają:P

 

Myślicie, że 38 będzie mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 17,5 cm to spokojnie brałbym 40mm. Diver 38mm to na nadgarstek w okolicach 16 cm.
Pamiętaj, że 38mm i 40mm będą mieć tę samą grubość. Mam podobny nadgarstek i też wolę mniejsze zegarki, takie między 38 - 40 mm, ale dla diverów robię wyjątek i każdy ma 42-44 mm. Ze względu na bezel nie wyglądają na zbyt duże. Do tego ChW ma bardzo fajnie profilowane koperty i ucha, więc te zegarki dobrze siadają na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być. 38 leżą a 42 i 40 znikają. Prawdopodobnie jak weźmiesz 38 to będziesz mi mógł powiedzieć jak wygląda procedura zwrotu.
A poważnie, też mam 17.5 wziołem 40 i trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar koperty rozmiarem koperty, ale nie mniej ważna jest odległość miedzy końcami uszu koperty (angielskie lug to lug). Czasem duża koperta z krótkimi uszami może wyglądać na danym nadgarstku dobrze, a mała koperta z długimi uszami będzie wystawać. Swego czasu chorowałem na Longines Legend Diver, ale jak policzyłem L2L do mojego 17,5cm nadgarstka to wyszło mi, że ryzykowna gra i przeszło mi to zauroczenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w 100% racje, w moim przypadku mam 17.5 ale dość płaski nadgarstek 6cm i l2l do 5.3 jest akceptowalne i dlatego mogę sobie pozwolić bez problemu na zegarki 42mm. Ale poniżej 39 już tak sobie wyglądają. Nie dotyczy garniturowca 36mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RoKoKo napisał(-a):

Nadgarstek 17,5 ,celowałem w coś nie dużego. Chłopaki od BB58 i ich 39 nie narzekają:P

 

Myślicie, że 38 będzie mało?

MAŁO

BB58 ze swoimi 39mm to całkiem inny zegarek, całkiem inna koperta, można porównać go do standardowego rozmiaru 41mm. Miałem, więc uwierz mi na słowo. Porównywałem go nawet z Rolkiem 41mm i są praktycznie identyczne rozmiarowo, L2L również.

W Wardzie 40mm już wydawało mi się ciut mało, a też mam 17,5-18cm w nadgarstku.

Miałem dwie albo nawet trzy C60 w tym rozmiarze i długo miejsca nie zagrzały.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.