Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, jak to się mówi, otworzyłeś "puszkę z Pandorą" ;-)

Gdybym wiedział jaki będzie efekt... to otworzylbym puszkę z piwkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gdybym wiedział jaki będzie efekt... to otworzylbym puszkę z piwkiem :)

I to jest pomysł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Piszę po długiej przerwie jako bardzo zadowolony nosiciel Chr.Ward Trident Pro 600. Po dokładnie 2.5 roku noszenia go dzień w dzień (nie mam innych zegarków) zebrał on sporo rysek na polerowanej części bransolety. Pierwsze pytanie, czy robić coś z tym w domowych warunkach czy lepiej to oddać do jakiegoś zegarkowego SPA ? Po drugie, mój mechanizm jest od samego początku dość niedokładny,ale w normie fabrycznej (+15s dziennie). Czy to dobry pomysł oddać go do regulacji w fabryce ? Ile coś takiego mogłoby kosztować ?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

1. Możesz spróbować sam ściereczkami cape code, ale ja bym oddał do zegarmistrza.

2. Norma fabryczna raczej standardowa, jak oddasz na polerowanie koperty poproś o regulację mechanizmu.

Co do kosztów - zależy od zakładu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzień dobry,

Piszę po długiej przerwie jako bardzo zadowolony nosiciel Chr.Ward Trident Pro 600. Po dokładnie 2.5 roku noszenia go dzień w dzień (nie mam innych zegarków) zebrał on sporo rysek na polerowanej części bransolety. Pierwsze pytanie, czy robić coś z tym w domowych warunkach czy lepiej to oddać do jakiegoś zegarkowego SPA ? Po drugie, mój mechanizm jest od samego początku dość niedokładny,ale w normie fabrycznej (+15s dziennie). Czy to dobry pomysł oddać go do regulacji w fabryce ? Ile coś takiego mogłoby kosztować ?

Z góry dzięki.

Jeśli potrzebne Twojemu zegarkowi SPA, to ja w zasadzie znam tylko jeden adres - Konrad, Kolega @spatz. Na forum są galerie z jego pracami. Nie znam nikogo, kto robi takie rzeczy lepiej niż Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Piszę po długiej przerwie jako bardzo zadowolony nosiciel Chr.Ward Trident Pro 600. Po dokładnie 2.5 roku noszenia go dzień w dzień (nie mam innych zegarków) zebrał on sporo rysek na polerowanej części bransolety. Pierwsze pytanie, czy robić coś z tym w domowych warunkach czy lepiej to oddać do jakiegoś zegarkowego SPA ? Po drugie, mój mechanizm jest od samego początku dość niedokładny,ale w normie fabrycznej (+15s dziennie). Czy to dobry pomysł oddać go do regulacji w fabryce ? Ile coś takiego mogłoby kosztować ?

 

Z góry dzięki.

Tak jak pisał Jash, jeżeli masz trochę wprawy, to kup ściereczki Capecod (na forum, na bazarku, albo sprowadź z zagranicy, są w sklepach internetowych) i pobaw się w usuwanie rys samodzielnie. Taka zabawa zbliża właściciela do zegarka... :)

15 s/dzień to sporo nawet jeśli mieści się w normie dla niecertyfikowanej (bez COSC, czyli certyfikacji chronometru) ETY/Sellity. Najprościej podejść/podjechać do sprawdzonego majstra, który jest w stanie ustawić częstotliwość pracy regulatora balansowego, czyli potocznie mówiąc wyregulować chód zegarka. Mój zaprzyjaźniony fachowiec robi to z dokładnością do 2-3 sekund, a często udaje mu się nawet do 0-1 sek.

Ale żeby Ci podpowiedzieć, gdzie się udać, musiałbyś wpisać sobie lokalizację w profilu - to ułatwia kontakty z innymi użytkownikami...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świąteczny króliczek Warda...?

 

IMG-20190422-175127.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Trident C60 +12 s/dobę, poźniej w dowolnej pozycji +15s/dobę.  Wysłalęm do ChW  na gwarancyjną regulację i po powrocie  +7s/dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Trident C60 +12 s/dobę, poźniej w dowolnej pozycji +15s/dobę.  Wysłalęm do ChW  na gwarancyjną regulację i po powrocie  +7s/dobe.

 

Też zmierzyłem odchyłki w swoim modelu i mieszczą się w przedziale od 6s do 10s na +.

Rewelacja to nie jest, ale tragedii też nie ma :)

Edytowane przez streszo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój retro diver C65 na korbkę (czyli Sellita SW 210 w środku) robi regularnie od prawie roku odchyły poniżej 1 sek./dobę. Mechanizm ustawiony fabrycznie, trzyma precyzję chodu od dłuższego czasu, nie ma dziwnych "wyskoków" - to kolejny powód, by uznać ten model za wyjątkowo udany w portfolio CW. A może to tylko mój egzemplarz taki "grzeczny"? Tomek, jak u Ciebie z mechanizmem? Kto z kolegów jeszcze może porównać SW 210?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zatem jakiś wybrakowany egzemplarz C60 Pro 600... w dłuższych okresach czasu średnie odchyłki jakie miewał to ok -3,4s na dobę, bliżej mu jednak do -1s. Co ciekawe, potrafi ładnie trzymać się blisko zera bardzo długi czas, po czym coś się ancymonowi przestawia i jednej doby zrobi -15s po czym wraca do poprzedniego stanu. Pozostałe egzemplarze jakie miałem, oscylowały w granicach maks. +/-6s na dobę, przy czym im nowszy egzemplarz tym odchyłki były bliższe zeru. Ten, który użytkuję od ok 3 lat, można przyjąć, że jest regulowany raz na ok 6 miesięcy, przy okazji zmiany czasu... Nie liczę syt. kiedy po prostu stanie od nienoszenia - ot, czasem musimy sobie od siebie odpocząć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój retro diver C65 na korbkę (czyli Sellita SW 210 w środku) robi regularnie od prawie roku odchyły poniżej 1 sek./dobę. Mechanizm ustawiony fabrycznie, trzyma precyzję chodu od dłuższego czasu, nie ma dziwnych "wyskoków" - to kolejny powód, by uznać ten model za wyjątkowo udany w portfolio CW. A może to tylko mój egzemplarz taki "grzeczny"? Tomek, jak u Ciebie z mechanizmem? Kto z kolegów jeszcze może porównać SW 210?

U mnie podobnie, jeden z dokładniejszych zegarków jakie miałem lub mam w pudełku. Staram się zostawać przy takich egzemplarzach na dłużej :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zmierzyłem odchyłki w swoim modelu i mieszczą się w przedziale od 6s do 10s na +.

Rewelacja to nie jest, ale tragedii też nie ma :)

Nie ma co narzekac :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Trident C60 Vintage średnio ok +1sec  SW 201  ( najdokładniejszy z moich zegarków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka fotka Tridenta jeszcze się w sieci pojawiła.b240efc5d19e5ba9947644d7f257b269.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tak:

 

 

Fajny pasek. Koperta też. Ogólnie coś innego niz się spodziewałem ale ciekawe. Trzeba jeszcze 5 dni poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pasek. Koperta też. Ogólnie coś innego niz się spodziewałem ale ciekawe. Trzeba jeszcze 5 dni poczekać. 

 Z tego co czytałem, ten pasek to jakaś większa nowość. Nie wypowiadam się co do całości - chcę zobaczyć. Na razie ciekawie. Po ilości wycieków domniemam, zapowiada się mocna kampania reklamowa i że szybko dostaniemy dobrej jakości zdjęcia od niezależnych recenzentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Leżę i czekam, co tam pokażą 1 maja... Jakoś spokojny jestem, że mój pan się mnie nie pozbędzie dla jakiejś kolejnej nowości, skoro po prawie roku wspólnej przygody ciągle mi po cichu powtarza - jak żona nie słyszy - że tylko ja się dla niego liczę i za nic by mnie nie oddał! Tak samo mu na mnie zależy jak w dniu zakupu, bo w niczym go nie zawiodłem, a to, że logo średnio wygląda na 9, to już nie moja wina, tylko rodziców wybierających imię współwłaścicielowi marki :P  Ja swoją robotę odwalam każdego dnia: mechanizm się sprawuje bez zarzutu, rysek nie łapię nawet na polerach, wygodę w użytkowaniu zapewniam (która koperta tak zgrabnie leży! jaki kajdan tak się dobrze eksploatuje poza Aquisem i może jeszcze Kontiki!) Więc C60 mi nie podskoczy, bo ja jestem C65 - te 5 więcej mówi samo za siebie :D ":

 

IMG-20190426-120157-1.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie Leszku piszesz. I do tego ładnie. Ciekawe jednak co przyszłość przyniesie albo jakie kierunki stara się nakreślić.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połaczenie akcentów niebieskich i pomarańczowych, podoba mi sie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o połączeniu niebieskiego/granatowego z pomarańczowym, to z tych wszystkich ewentualnych protoplastów ideowych wolałbym, żeby poszli w stronę designu Omegi:

 

post-66359-0-78654700-1556278717_thumb.pngpost-66359-0-85489900-1556278723_thumb.jpgpost-66359-0-70610900-1556278728_thumb.jpgpost-66359-0-67119300-1556278735_thumb.jpgpost-66359-0-21476100-1556278749.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale suspense! Tym bardziej, że nie chodzi o tylko kosmetyczną zmianę.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.