Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Recommended Posts

Guest fidelio

Mnie w zasadzie tylko pasek trochę mnie martwi, tym bardziej, że dość szeroki w uszach. No nic, zonbaczy się. Miałem 22 mm w Teidencie PRO i nie narzekałem, a i jakość, jak dla mnie, była w porządku. W razie czego, nato Vintage Bond, bo wydaje mi się, że jest całkiem paskolubny ;-)

Edited by fidelio

W ciągu 2 dni sam powinienem się o tym przekonać ;-)

Znając Twoje wypowiedzi z innych wątków - jakbyś porównał jakość CW do Orisa?

Guest fidelio

Miałem Ch. Warda już dość dawno temu - był to Trident Pro 600 Vintage. O ile pamiętam, zapłaciłem za niego poniżej 3000 pln i w tym budżecie, biorąc pod uwagę jakość wykonania, to nie widziałem dla niego rywala. Oris to jednak nieco inna półka cenowa - mam tu na myśli aktualnie posiadanego przeze mnie Aquisa i w mojej ocenie jednak Aquis jest zegarkiem lepiej wykonanym. Nie jest to jednak jakaś wielka, spektakularna różnica. Nie tego rodzaju, by można powiedzieć, że jakością wykonania "Oris zjada Ch. Warda" :-)

Na bazarku chyba jakiś jest jeszcze w cenie wyprzedażowej po ostatniej promocji -50%

Założyłem, że przed powrotem do manuala najpierw dam szansę GMT.

Założyłem, że przed powrotem do manuala najpierw dam szansę GMT.

Chyba kiedyś wrzucałem tutaj fotke tudora i c65 gmt Pepsi. Dla mnie kolory chw do bani. Ten czerwony leci mardzo mocno w róż. Kumpel ma jak coś, może by podrzucił na jakieś fotki

Informacja dość ważna, a nikt nie pisze, że z początkiem roku Chris Ward odszedł z firmy.

Ano, ważna. Dzięki za zwrócenie uwagi!

źródło: https://www.christopherwardforum.com/viewtopic.php?t=53355#p799217

Edited by tts

Informacja dość ważna, a nikt nie pisze, że z początkiem roku Chris Ward odszedł z firmy.

Szykuje się interesujący czas dla firmy, odejście założyciela, brexit. Bardzo ciekawy jestem jak będzie wyglądał CW za rok.

Chwilę nam zajęło, zanim się zaprzyjaźniliśmy (zwłaszcza z paskiem), nawet myślałem o odesłaniu. Na szczęście odczekałem "chwilę", policzyłem do dziesięciu i absolutnie nie żałuję. Świetny zegarek :)

49383691628_513304aff3_c.jpg

Edited by clusca

A zamówił ktoś może tego khaki? Ja miałem na niego chęć, jednek brak bransolety mnie zastopował, ale ciekawy jestem jak ten kolor się prezentuje na żywo.

A zamówił ktoś może tego khaki? Ja miałem na niego chęć, jednek brak bransolety mnie zastopował, ale ciekawy jestem jak ten kolor się prezentuje na żywo.

Też mnie kusił :) Może być ciekawie. Czarna tarcza, jak się okazało, jest jednak dla mnie za smutna.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Opalamy się... przy kuchence mikrofalowej ;)

Zielony kusił za pół ceny, ale niebieski daje radę.

IMG-20200114-143726.jpg

retrolook.jpg

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Niebieski chyba najciekawszy. Przynajmniej na zdjęciach tak wygląda, bo na żywo nie miałem przyjemności go jeszcze oglądać.

Mnie w ogóle trafiła się jakaś dziwna wersja paskowa, bo zdaje się pasek Vintage Oak w kolorze "tan" inaczej zupełnie na zdjęciach się prezentuje niż ten mój sprzed kilku postów. Pierwsze wrażenie - fatalny, ale jak się dłużej przyjrzeć, to czarny i jasny brąz na pasku świetnie korespondują z tarczą i indeksami.

Edited by clusca

Niebieski chyba najciekawszy. Przynajmniej na zdjęciach tak wygląda, bo na żywo nie miałem przyjemności go jeszcze oglądać.

Mnie w ogóle trafiła się jakaś dziwna wersja paskowa, bo zdaje się pasek Vintage Oak w kolorze "tan" inaczej zupełnie na zdjęciach się prezentuje niż ten mój sprzed kilku postów. Pierwsze wrażenie - fatalny, ale jak się dłużej przyjrzeć, to czarny i jasny brąz na pasku świetnie korespondują z tarczą i indeksami.

Kolorystycznie fajnie to u Ciebie wygląda, czarna tarcza też jest ciekawa, myślę, że jeszcze się do niej przekonasz w różnych warunkach oświetleniowych. A paski skórzane CW niestety nigdy mi do końca nie odpowiadały albo fakturą, albo grubością, albo wykonaniem, itp. Co innego bransolety i gumy. Do wyprzedażowych egzemplarzy zwykle dają najzwyklejsze paski, chciałem kiedyś dopłacić, żeby mi wymienili, ale Wera (jak jeszcze w dziale sprzedaży pracowała i się tym zajmowała) powiedziała, że na wyprzedaży to są już zestawy nie do rozddzielenia...

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

No ok, ale przecież mieli kilka wersji na wyprzedaży różniących się właśnie rodzajem i kolorem paska. Do mnie doszła oficjalnie wersja VT, a pasek wygląda jak coś w stylu Vintage Oak Italian Leather Tan Distressed, który był dołączany do zupełnie innego modelu zegarka.

Czarny daje radę, jeszcze więcej klimatu „vintage”. :P

Ja mam mały problem z tym zegarem (oczywiście żona twierdzi, że przesadzam, ale kobiety nie mają oka do takich detali ;)). Bezel nie centruje idealnie z indeksem na 12, a sam indeks jest trochę krzywo nałożony i nierówny. Nie jest to coś z czym nie można żyć (zwłaszcza za połowę ceny), ale minie trochę nim się przyzwyczaję, a do tego czasu będzie mnie ten drobny defekt drażnił. :P

Macie jakieś takie niedoróbki w swoich egzemplarzach? Ciekaw jestem czy to cecha modelu, marki (pozdrowienia dla fanów seiko :P), czy zwyczajnie miałem pecha. ;)

Edited by ntcm

Guest fidelio

Ja w swoim opisanych przez Ciebie niedoróbek nie dostrzegam.

Edited by fidelio

Mój C7 natomiast posiada chyba najgłośniejszą Sellitę jaką miałem do tej pory :)

Nie mówie o "cykaniu" ale o "słyszalności" mechanizmu jak się ręką mocniej porusza.

Zegarek jako całość super, tyle że teraz muszę sprzedać innego wakacyjniaka :lol: .