Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Recommended Posts

Wracając do naprawy reklamacyjnej mojego zegarka , CHW odpisał, że zegarek mieści się w tolerancji , ale moje domniemanie, że nic nie zrobili

okazały się na wyrost, jednak coś pogmerali i podregulowali. W tej chwili cztery doby są w przyzwoitej dokładności, a piąta ..... no cóż to już tak musi

chyba być, nawet stawiany za wzór R3235 w trzeciej dobie mocno siada z precyzją.

Screenshot_20201004-102643_Gallery.jpg

Edited by tomek123er

Muszę sobie tą aplikację zainstalować do pomiaru..

A u mnie zmiana koloru na kopercie.. Powrót do rzeczywistości i zapuszczam się

na naturalną patynę.

IMG_20201004_123619.jpg

Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Ładny :)

Mój C65 Trident Vintage Diver w końcu wrócił z serwisu :D Na razie wszystko wydaje się OK. No może po za tym, że chyba nieumiejętnie go otwierali, bo zostawili dwie ryski na dekielku. I chyba niedokładnie zapakowali, bo jak otworzyłem pudełko to jedna z części paska nie była wpięta w zaczep, więc teoretycznie zegarek mógł uderzać się o brzegi pudełka, gdy kurierzy rzucali paczką :( No, ale na razie działa, więc będę "jeździł, obserwował" 

Edited by Najki

57 minut temu, clusca napisał:

Chyba nowość od Krzyśka - nie widziałem w tym wątku przynajmniej: https://www.christopherward.com/dive/c60-chronograph/C60-42ACH3-S0KK0-B0.html

Wygląda świetnie. Kurcze, chyba będę musiał polubić chronografy, bo do tej pory mi nie podchodziły ;)

Wygląda świetnie, nie mam nic przeciwko chronografom, ale popatrz na grubość - ponad 17mm. Trochę się boję, że rękę trzeba będzie jeszcze na zabezpieczającym temblaku nosić, żeby to ogarnąć rozmiarowo...:-)

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

3 minuty temu, ledr napisał:

Wygląda świetnie, nie mam nic przeciwko chronografom, ale popatrz na grubość - ponad 17mm. Trochę się boję, że rękę trzeba będzie jeszcze na zabezpieczającym temblaku nosić, żeby to ogarnąć rozmiarowo...:-)

Dokładnie. Zamiast WR600 mogłoby być WR300 albo WR200 ale za to jakieś 3mm mniej na grubości i zegarek dużo by zyskał.

Po co komu abstrakcyjny WR, który zwykle uzyskuje się kosztem grubości?

To teraz jakis ogolny trend - nie wiem skad i dlaczego, taki wyscig zbrojen na WR.

Certina robi np. serie DS-2 z WR 100m ale dzieki podwojnej uszczelce w koronce i dodatkowej na walku (zapewniajacej wodoszczelnosc nawet w przypadku odciagnietej koronki) jest to wiecej niz dosc.

OK, rozumiem ze dla divera 200m to niejako standard i wyglada lepiej niz 100m ale jesli przez to mam 1 czy 2 mm wiecej to jak dla mnie mija sie to z celem, 17 mm grubosci to juz cegla po prostu jest 😕

Co by nie mówić to C-60 Chronograph jest kolejnym świetnie wyglądającym projektem od ChW. Osobiście z prawdziwą radością nosił bym 80% z nich.

Panowie, chrono i jeszcze w automacie ma swoją min wysokość. Pamiętam, że X-Wind miał ok 15mm, a tu jeszcze grube szkło dochodzi.  17mm w nurku to jeszcze nie jest tragedia. Popatrzcie na niektóre PO w chrono. Jak są warunki nadgarstkowe i się podoba to...

No fajny jest, faktycznie grubasek, ale jak ktoś ma odpowiednią łapę to czemu nie. W sumie to moja Certina DS-1 ma prawie 15mm grubości i da się ją nosić, a nie ma chrono i do tego WR100 😛

Cokolwiek powyżej 13-13,5 mm jest już klockowate i nie ma co zaklinać rzeczywistości :)

2 hours ago, cordi7 said:

Cokolwiek powyżej 13-13,5 mm jest już klockowate i nie ma co zaklinać rzeczywistości :)

No to spróbujmy! ;) Kwestia proporcji i profilu koperty.  Tej ślicznotki raczej bym nie podejrzewał o klockowatość ;)

https://omegaforums.net/attachments/img_4949-png.288790/

1 minute ago, Balansujący Na Osi said:

Trzeba przyznać, że te 2 mm to już jest coś..

Zgoda, co ciekawe widziałem już chrono na V7750 z kopertą mniejszą niż 40mm i wyglądało dobrze... Tylko co to było? ;)

Edited by tts

Zdjęcia ładne, a i modelka niczego sobie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

19 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Trochę zdjęć mojego C65, zrobionych dzisiaj z nudów:

DSC01746_3000_2000.thumb.JPG.61aceb69c3ed7d508815006814b59fe3.JPG

DSC01751_3000_2000.thumb.JPG.4430523daebcb85501068d2e0a3acc62.JPG

DSC01758_3000_2000.thumb.JPG.b80a458bcb1941ecc88883ddbbf1dfa4.JPG

DSC01769_3000_2000.thumb.JPG.bedb5f2321a7a42915a33afa94cdd956.JPG

DSC01784_3000_2000.thumb.JPG.bd748514088e55ab28320353e66f7352.JPG

DSC01785_3000_2000.thumb.JPG.43f977911db8cc8105f1ed120e275fbe.JPG

DSC01788_3000_2000.thumb.JPG.972b3fa7449c2486619270fc4d36485c.JPG

DSC01792_3000_2000.thumb.JPG.dc84bd2551fee362127f7b46448db03e.JPG

Dla mnie ten zegarek jak i cała linia 6X - petarda!

Edited by Volturi

Czas jest moim sprzymierzeńcem.

26 minut temu, Volturi napisał:

Dla mnie ten zegarek jak i cała linia 6X - petarda!

Tak jest. Piękne zegarki. I ten najnowszy, C60 Lympstone też bardzo mi się podoba.

I ten pasek w C65 vinage oak też im się udał.  Najczęściej jest tak że jak kupuję zegarek to pasek idzie do wymiany A tutaj został oryginalny i bardzo mi się podoba.