Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Recommended Posts

U mnie wczoraj po problemach z kurierem DHL dotarł. Z opłatami

Najpierw kurier nie zastał mnie niby w poniedziałek mimo iż cały dzień byłem w domu, więc w związku z tym zmieniłem dostawę na Service Point. I wczoraj niespodzianka, status -> odmowa przyjęcia paczki.

Dzwonię na infolinie i tam się okazuje że nie mogą zostawiać paczek z opłatami w punkcie odbioru i tak właśnie się dowiedziałem że VAT i cło doliczone.

Złożyłem reklamację i miałem dwie opcje - albo nie odbieram paczki i czekam na wyniki reklamacji, wtedy cofnięcie zegarka na magazyn albo płacę kurierowi i DHL odda mi niesłusznie naliczony podatek.

Czekam teraz na zwrot ponad 500zł

Szybkie pytanie. Na jaki kraj i jaką walutę miałeś ustawienia przy kupowaniu? Bo teraz między GBP i EUR różnica może być nie tylko w cenie, ale też w podejściu do wysyłki i procesu wysyłkowego i w efekcie klops przy odprawie. Dla sprzedaży w GBP sprzedawca mógł nie określić, że sam rozlicza VAT.

18 minut temu, clusca napisał:

No więc jest, nareszcie. Ale oczywiście do samego końca całej akcji zakupowej musi towarzyszyć napięcie. Już myślałem, że Pani w Pickup Poincie nie wyda mi przesyłki:

Ja: Co pani ode mnie potrzebuje?

Pani: Dowód.

Ja: Proszę.

Pani: Ale to jest na firmę?! (nie wiem, czy to było pytanie, czy stwierdzenie)

Ja: Nie, na osobę prywatną.

Pani: Ja tu mam, że na firmę.

Ja: Ale na jaką firmę?

Pani: Jakiś Hristofer.

Ja: Christopher Word?

Pani: Tak.

Ja: Ale oni są nadawcą.

Pani: Ja tu mam, że odbiorcą.

kJa: A kto jest nadawcą.

Pani: Hristofer Vord.

Ja: No ale to oni są nadawcą, a ja odbiorcą.

Pani: Oni są nadawcą i odbiorcą...

...

...

...

Pani: Ale zaraz, tutaj w rubryce odbiorca jest tez Pana nazwisko. Bo w etykiecie elektronicznej są tylko oni. Moment...

...

...

...

No i się udało. Rzeczywiście w rubryce "odbiorca" jest wpisane: (moje imię i nazwisko) c.o. Christopher Ward London ;)

Aha, i bez opłat w moim przypadku.

A dla tych, co przebrnęli przez tą mrożącą krew w żyłach opowieść, nagroda w postaci zdjęcia. Może pomoże przejść przez ten dłużący się okres oczekiwania :)

Kurcze ta jajecznica na żywo świetnie wygląda, gratulacje. Szkoda, że ja się na tą wersję na kajdanie nie załapałem :(

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Gratulację dla pierwszych szczęśliwych :)

Ja nadal czekam :)

Dziękuję Panowie :)

A ja już dokonałem wstępnej selekcji.

3 godziny temu, traczu napisał:

Taki to Trident :) najgorsze że nie ma chemii między nami, więc leci na sprzedaż.

U mnie na 100% właśnie ten zostaje. Chciałbym zostawić jeszcze jednego, ale nie mogę się zdecydować między żółtkiem a C65 Trident Diverem auto z czarną tarczą. Oba bardzo fajne, chociaż żółtą tarczę wyobrażałem sobie nieco inaczej. Myślałem, że będzie mega matowa, a ona w taki lekko metaliczny odcień leci. Chyba się muszę z nimi, znaczy z tym przespać ;)

44 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Szybkie pytanie. Na jaki kraj i jaką walutę miałeś ustawienia przy kupowaniu? Bo teraz między GBP i EUR różnica może być nie tylko w cenie, ale też w podejściu do wysyłki i procesu wysyłkowego i w efekcie klops przy odprawie. Dla sprzedaży w GBP sprzedawca mógł nie określić, że sam rozlicza VAT.

Normalnie na Euro, kupowałem przez domenę .com

Dodatkowo na fakturze która jest dołączona do paczki jest podana rubryka VAT plus na fakturze jest podany numer płatnika VAT. 

Wszystko jest tak jak być powinno, po prostu chcieli przygrać w kulki, ale na szczęście już dostałem korektę faktury, mają zwrócić kasę w ciągu 14 dni.

Nie mniej gdybym się nie upomniał to kasa by poszła w błoto, więc jak ktoś będzie miał taką samą sytuację, trzeba walczyć o swoje.

58 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

To ja rozwieję jeszcze wątpliwości dotyczące powiązania waluty płatności i VATu. Płaciłem w GBP, na fakturze mam kwotę VAT w GBP i brak opłat, więc nie ma to na szczęście związku :)

2 minuty temu, Rikimaru75 napisał:

Wszystko co lepsze już poszło 😞

Koledzy działa wam link do śledzenia przesyłki ??

asdf1.jpg

Tiaaaaa.... u mnie dokładnie to samo ;) 

8 minut temu, Rikimaru75 napisał:

Wszystko co lepsze już poszło 😞

Koledzy działa wam link do śledzenia przesyłki ??

asdf1.jpg

U mnie też nie działało. 

Ten żółty może okazać się kontrowersyjny, chociaż na zdjęciach wzbudza zainteresowanie.

Ciekaw jestem opinii posiadaczy po oswojeniu się z zegarkiem. 

Luz, ja mam przysyłki już u siebie, a link jak nie działał, tak nie działa ;)

Ale jak się skopiuje numer przesyłki, i wklei w international DHL tracking, to działa. Z tym, że numer przesyłki dopiero dostałem w mailu od DHL.

Edited by clusca

Jak wklejałem linka to były jeszcze dostępne C65 black$gold, c65 czarny manual, c65 trident vintage na pasku i na gumie.

Ale to dosłownie kilka minut i znowu wyczyszczone, pewnie pojedyńcze sztuki były.

24 minuty temu, clusca napisał:

Luz, ja mam przysyłki już u siebie, a link jak nie działał, tak nie działa ;)

A ten numer paczki można gdzieś odnaleźć poza sms-em? Bo link do śledzenia jak u każdego mi nie działa, a dodatkowo jak wyżej pisałem miałem literówkę w numerze telefonu, której nie poprawili i SMS-a z numerem paczki nie uświadczę.

43 minuty temu, michszy napisał:

A ten numer paczki można gdzieś odnaleźć poza sms-em? Bo link do śledzenia jak u każdego mi nie działa, a dodatkowo jak wyżej pisałem miałem literówkę w numerze telefonu, której nie poprawili i SMS-a z numerem paczki nie uświadczę.

Ja właśnie dostałem info o przesyłce na telefon.  Na maila nic nie przyszło. 

2 minuty temu, Rikimaru75 napisał:

I ja znowu dokładnie to samo - teoretyczna dostawa do końca jutrzejszego dnia, ale średnio mi się chce w to wierzyć. 

45 minut temu, michszy napisał:

1 minutę temu, Rikimaru75 napisał:

Sorry, może wprowadziłem nieco zamieszania, bo pamiętałem o mailu od DHL, ale teraz spojrzałem, że to był jedynie ten mail z Agencji Celnej DHL i tylko w przypadku pierwszego zamówienia. Kolejne zamówienie było potwierdzone jedynie sms-em w dniu poprzedzającym dostawę, więc nici ze śledzenia.

3 minuty temu, clusca napisał:

Sorry, może wprowadziłem nieco zamieszania, bo pamiętałem o mailu od DHL, ale teraz spojrzałem, że to był jedynie ten mail z Agencji Celnej DHL i tylko w przypadku pierwszego zamówienia. Kolejne zamówienie było potwierdzone jedynie sms-em w dniu poprzedzającym dostawę, więc nici ze śledzenia.

Musiałeś wysyłać jakieś dokumenty do odprawy celnej ?

Ja tez dostalem info z DHL , ze jutro bedzie w Polsce 😃 Jak gladko pojdzie, to jutro powinienem swoja sztuke odebrac :)

Zadzwoniłem do gościa na numer który błędnie podałem w zamówieniu (dwie ostatnie cyfry przestawione w stosunku do mojego numeru). Na szczęście trafiłem na spoko człowieka i przesłał mi SMS, który dostał od DHL-a z numerem paczki 😃

Edited by michszy

@Rikimaru75

Poprosili mnie o screen zamówienia i potwierdzenia płatności. Później jeszcze o fakturę od ChW, której rzecz jasna nie miałem, bo jest w paczce z zegarkiem. Ale tylko przy pierwszej przesyłce. Później ChW przywołał ich chyba do porządku, bo dużo osób się skarżyło, że DHL żąda dokumentów, a Krzyśkowi ludzi ponoć im już wszystko dostarczyli ;) Także sądzę, że teraz już przesyłki będą przychodzić bez zbędnych formalności.

3 minuty temu, michszy napisał:

Zadzwoniłem do gościa na numer który błędnie podałem w zamówieniu (dwie ostatnie cyfry przestawione w stosunku do mojego numeru). Na szczęście trafiłem na spoko człowieka i przesłał mi SMS, który dostał od DHL-a z numerem paczki emoji16.png

Oby nie zmienił adresu dostawy, jak dostanie kolejnego sms-a od DHL ;)

Edited by clusca

20 minut temu, clusca napisał:

Oby nie zmienił adresu dostawy, jak dostanie kolejnego sms-a od DHL ;)

weź nie strasz 😀, jutro rano zadzwonię do dhl, może będą w stanie zmienić nr telefonu.

U mnie też info z DHL, że jutro ma dotrzeć. Zobaczymy...