Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Recommended Posts

Posted (edited)

dubel - sorry

Edited by ledr

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Posted (edited)

No ładny jest :) Ciekawe jsk bedzie wyglądał na pasku?

Gdyby taki się pojawil prośba o foto.

Edited by Balansujący Na Osi
Coś nie zadziałało i zapisała sie wiadomość  kilka razy. 

W morzu czy na szlaku... do "zapachu niedźwiedziego mięsa" jak zwykle pasuje C60....

20210717_203028.thumb.jpg.1136d18e196254ea5b69fb9c7a8aad9f.jpg

20210719_091439.thumb.jpg.1da577617a27135485081fed4977ad7a.jpg

DSC_8422.thumb.JPG.130dbd8433f6658733aec481ebcb07f2.JPG

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Nomos Club ref. 703 | Seiko SPB143J1 | Casio G-Shock DW-5610

Pierwszy CW, jakościowo rzeczywiście super sprawa w swojej cenie. Tylko Ball mu dorównywał jakościowo z moich doświadczeń.

Ale nie wiem czy się polubimy na dłużej bo na co dzień noszę vintage max 37mm, a tu 41mm i jakoś mam wrażenie, że mimo 47 l2l jest za spory. Nie zmienia to faktu, że jest na co patrzeć i się zachwycać :) 

PXL_20210810_104637483-2.thumb.JPG.ac77ee598468f3252910445543881ce5.JPG

Posted (edited)

Dzień dobry.

Mam pytanie do osób  uczestniczących w tym wątku, które z całą pewnością lepiej się znają na temacie ode mnie.

Dostałem w prezencie: image.jpeg.b24f8bb1ef7904960a2d90f9d6078a37.jpeg

Zegarek nakręca się podczas noszenia. Pozostawiony w działającym rotomacie np.na 4-5 dni przestaje działać tak jakby nie następowało nakręcanie. Co może być powodem? Kwestia ustawienia rotomatu (zbyt mało, zbyt rzadkie obroty)?

Czy zegarek ten mogę nakręcać dodatkowo za pomocą koronki? 

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

Edited by Strycho

Tam jest Sellita SW200 COSC, którą możesz dokręcić.

Czy rotomat jest sprawny (albo dobrze ustawiony) czy nie można łatwo stwierdzić, po prostu nosząc zegarek.  Już ok. 8h noszenia w normalnych warunkach powinno wystarczyć do 100% nakręcenia.

Dzięki za odpowiedz.

próbowałem dokręcać i zastanawiam się ile obrotów? Ile przy tym jak się zatrzyma wystarczy doboelnego nakręcenia?

Nakrecaj do pierwszego oporu.

Potem lepiej odpuścić bo można uszkodzić naciąg. Kilku kolegów odsyłało zegarek z tego powodu do serwisu. Chyba było o tym w tym wątku.

W dniu 15.08.2021 o 08:38, Strycho napisał(-a):

Zegarek nakręca się podczas noszenia. Pozostawiony w działającym rotomacie np.na 4-5 dni przestaje działać tak jakby nie następowało nakręcanie. Co może być powodem? Kwestia ustawienia rotomatu (zbyt mało, zbyt rzadkie obroty)?

Problemy zdarzały się z wersją z ręcznym naciągiem SW210. Tu jest automat SW200 więc dokręcać możesz a wyraźnego oporu nie poczujesz.  Jak mechanizm będzie już dokręcony, to włączy się sprzęgiełko i po prostu dalej będziesz kręcił bezproduktywnie.

Jeżeli w rotomacie działał przez 4-5 dni, to znaczy, że się nakręca i że jest OK. Gdyby się nie nakręcał to stanąłby po około 40 godzinach. Po prostu zbyt mało obrotów jest ustawionych na rotomacie i zegarek szybciej tracił rezerwę chodu niż rotomat go dokręcał. Dlatego to trwało aż 4-5 dni. Wrzuć kolejny bieg w rotomacie i wszystko będzie OK.

Swoją drogą bardzo fajny zegarek w kopercie z brązu i bardzo ładny prezent. Chyba już nie produkowany i niedostępny na stronie producenta. Gratulacje.

Posted (edited)

Dobrze kolega Perpetum Mobile pisze. Sprawa naciągu w SW210 tak mnie przeraża, że tego pięknego tridenta automatycznie skojarzyłem z naciągiem ręcznym..

Edited by Balansujący Na Osi
Literki

20 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Twoje fotki śmiało mogą konkurować i wygrywać z ich fotami. emoji106.png

Widzę to trochę inaczej, ale bardzo dziękuję za miłe słowa - staram się :)