Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie stary C65 dzisiaj:

Pjona 024992ab0af9648e37fab5d6932c1bbb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok odkąd dołączyłem do waszego forum kupiłem kilka zegarków za blisko 10 tys. Ale od jakiegoś czasu tylko jeden nosze, reszta leży,  pewnie sprzedam. Myślę że odnalazłem jak wy to mówicie święty grall : ) i chyba czuje się wyleczony z waszej choroby hehe

Z resztą jest tyle innych nałogów, że w sumie nie powinienem nazywać się zdrowym. Ale czuję że zegarki mi przeszły  trzeba tylko zachować bezpieczny odstęp od waszego forum i będzie dobrze :)

A wracając do zegarka, to ten c63 gmt jest po prostu świetny, kapitalnie się go nosi,  wygodnie,  pasuje do wszystkiego, wystarczy tylko zmieniać paski. No i ten rozmiar poniżej 40mm to była najlepsza zegarkowa decyzja, zasługa forum.

 

20230127_170844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Amator87 i Sealanderze - nie idźcie tą drogą! Wygląda rozsądnie, ale to ślepa uliczka! Jeden zegarek do wyboru rano to... zbyt dużo czasu na refleksję egzystencjalną, która wkrótce doprowadzi do depresji, a tak dylematy, co założyć, zaprzątają skutecznie niedobudzone myśli:-)

 

IMG-2226.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ledr napisał(-a):

Kolego Amator87 i Sealanderze - nie idźcie tą drogą! Wygląda rozsądnie, ale to ślepa uliczka! Jeden zegarek do wyboru rano to... zbyt dużo czasu na refleksję egzystencjalną, która wkrótce doprowadzi do depresji, a tak dylematy, co założyć, zaprzątają skutecznie niedobudzone myśli:-)

 

IMG-2226.jpg

Nawet nie kuscie mnie panowie, bo ten że zdjecia jest przepiękny też. Ale to jest drogie hobby, a po tym christopherze Wardzie który mam musiałbym kupować już tylko cos podobnego jakościowo żeby czuć zaspokojenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Amator87 said:

Przez rok odkąd dołączyłem do waszego forum kupiłem kilka zegarków za blisko 10 tys. Ale od jakiegoś czasu tylko jeden nosze, reszta leży,  pewnie sprzedam. Myślę że odnalazłem jak wy to mówicie święty grall : ) i chyba czuje się wyleczony z waszej choroby hehe

Z resztą jest tyle innych nałogów, że w sumie nie powinienem nazywać się zdrowym. Ale czuję że zegarki mi przeszły  trzeba tylko zachować bezpieczny odstęp od waszego forum i będzie dobrze :)

A wracając do zegarka, to ten c63 gmt jest po prostu świetny, kapitalnie się go nosi,  wygodnie,  pasuje do wszystkiego, wystarczy tylko zmieniać paski. No i ten rozmiar poniżej 40mm to była najlepsza zegarkowa decyzja, zasługa forum.

 

Fajnie... natomiast nie dążył bym do bycia jednozegarkowcem. Choć sam mam pewien problem jak jest za dużo zegarków, to czasem mojego, starego i wiernego psa lubię zamienić na jakiegoś króliczka z pudełka, aby tym chętniej wrócić do niego. 

 

20230127_203736.thumb.jpg.8fbcb0ba05b0907634cf56d3f08985cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Amator87 napisał(-a):

Nawet nie kuscie mnie panowie, bo ten że zdjecia jest przepiękny też. Ale to jest drogie hobby, a po tym christopherze Wardzie który mam musiałbym kupować już tylko cos podobnego jakościowo żeby czuć zaspokojenie :)

 

Zawsze można mieć dwa Wardy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Tylko ten porysowany jakiś ;)

Prawdopodobnie poprzedni właściciel nieumiejętnie się z nim obchodził...😅


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to i ja ze swoją 300 dołączę 

 

JOLpsUf.jpegq

QDpVGSO.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz sobie do tematu Krzysia z myślą o jakimś nowym zakupie a tu ... zonk 🙆 

Czytając po łebkach zrozumiałem że tanio to już było i żadnych rabatów nie będzie a co gorsza zaczynają zrzynać 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Wchodzisz sobie do tematu Krzysia z myślą o jakimś nowym zakupie a tu ... zonk 🙆 

Czytając po łebkach zrozumiałem że tanio to już było i żadnych rabatów nie będzie a co gorsza zaczynają zrzynać 🤪

No i teraz Tomek co lepsze zostawić ceny i zabrać rabat czy rabat zostawić i podnieść ceny 😀

 

Te 100 funtów to przy 300 jakieś 11% było. 

 

A ta zrzynka to naprawdę ta Certina czy jednak ten GMT podobny do czegoś innego?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

No i teraz Tomek co lepsze zostawić ceny i zabrać rabat czy rabat zostawić i podnieść ceny 😀

 

Te 100 funtów to przy 300 jakieś 11% było. 

 

A ta zrzynka to naprawdę ta Certina czy jednak ten GMT podobny do czegoś innego?? 

Ja zrozumiałem że ceny podnoszą a rabat zabierają :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Ja zrozumiałem że ceny podnoszą a rabat zabierają :D 

No tak chyba nie ale tych rabatów też szkoda.

Chociaż jednak CW trzyma niezły poziom może bardziej jest to microbrand ale pewnie dalej będzie zainteresowanie marką 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny podnieśli na początku zeszłego roku roku a teraz zniknął rabat. W zasadzie przedział cenowy Tissota czy Certiny już dawno opuścili. Teraz z cenami w większości przypadków między 1.000 - 1.500 EUR to stoją pod względem cen w jednym rzędzie z Nomosem albo Stową i powoli pukają do Longinesa. Hydroconquest (nowa referencja z ceramicznym bezelem) kosztuje teraz oficjalnie 8.300 PLN. Można dostać rabat 20%, czyli realnie jakieś 6.916 PLN. To daje jakieś 1.470 EUR. C60 Trident Pro 600 na bransolecie kosztuje 1.185 EUR (w funtach trochę taniej). To już powoli przestają być dwa odrębne światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ceny podnieśli na początku zeszłego roku roku a teraz zniknął rabat. W zasadzie przedział cenowy Tissota czy Certiny już dawno opuścili. Teraz z cenami w większości przypadków między 1.000 - 1.500 EUR to stoją pod względem cen w jednym rzędzie z Nomosem albo Stową i powoli pukają do Longinesa. Hydroconquest (nowa referencja z ceramicznym bezelem) kosztuje teraz oficjalnie 8.300 PLN. Można dostać rabat 20%, czyli realnie jakieś 6.916 PLN. To daje jakieś 1.470 EUR. C60 Trident Pro 600 na bransolecie kosztuje 1.185 EUR (w funtach trochę taniej). To już powoli przestają być dwa odrębne światy.

Cenowo może tak ale rozpoznawalnie to chyba dalej dwa światy ☺️ 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Cenowo może tak ale rozpoznawalnie to chyba dalej dwa światy ☺️ 

 

 

Dokładnie o to mi chodzi.

ChW zawsze był atrakcyjną cenowo alternatywą dla marek z trochę wyższej półki (takich z historią i z mocną i rozpoznawalną marką). Dobra jakość, mniej znana marka, atrakcyjna cena.

Z rosnącymi cenami, bez kuponów i z wyprzedażami dużo mniej atrakcyjnymi niż kiedyś, ChW może przestać być tak atrakcyjną alternatywą. Znacznie łatwiej być alternatywą dla (na przykład) Longinesa za pół jego ceny niż za 80% ceny. Powinni to sobie dobrze przemyśleć, bo właśnie taka droższa wersja ChW, stworzona przez tych samych ludzi, czyli Tribus - nie utrzymała się przecież na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia ChW to porządne i ciekawe zegarki, ale czy aby nie za "mocno" się poczuli? Wedlug mnie podjęli spore ryzyko odnośnie polityki cenowej i sam jestem ciekaw w którym kierunku to pójdzie, no i jak się skończy.... Pewnie czas pokaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rynek zweryfikuje  ich podejście dotyczące kuponów rabatowych. Albo stanie się inaczej. Taki Longines, Nomos, czy Stowa podniosą ceny jeszcze bardziej, bo skoro klienta stać na kupno ChW w cenie 1500 euro, to czemu ma nie być stać na kupno ich produktu za 2500 euro ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy podnoszą ceny bo... inni też podnoszą. I tu jest pies pogrzebany. Jakość się nie poprawiła, design ten sam, a koszty przypuszczam, że wzrosły ale czy aż o tule ile podnoszą? Tu wydaje mi się, że nie, ale inni też podnoszą itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie już przekonali do szukania alternatywy. Szukałem czegoś edc, nadającego się na każdego typu pasek, czegoś co jak stuknę to nie popłaczę się siedząc w kącie :). Planowałem 

 

https://www.christopherward.com/watches/c60-trident-pro-300/C60-38ADA31S0KK0-B0.html

 

jak wywalili rabat, to zostaje mi 10 % na pierwszy zakup. Teraz realnie zastanawiam się nad 

 

https://jubitom.com/zegarki/certina/ds-2/zegarek-certina/c0244071804100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.