Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Mam eulita. Strasznie twardy, niezbyt przyjemny. Potrafi wbijać się w skore na brzegach gdy zbyt ciasno zapięty. Kupiłem, bo po zdjęciach myślałem, że to taki fajny mięciutki, a tymczasem to jest twarde tworzywo sztuczne.

Na tyle nieprzyjemny, że kurz zbiera. Nie miałem go na nadgarstku ze dwa lata.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego samego się spodziewałem po swoim pierwszym perlonie. Ze zdjęć wydaje się mięciutki i delikatny, a w rzeczywistości to kawałek sztywnego "plastiku", ale ponoć na tym polega cała funkcjonalność perlonu. Z założenia ma być wytrzymały i szybko wysychać - i tak właśnie jest :)

Pomimo niemiłego zaskoczenia podczas oględzin organoleptycznych perlona od Eulita, mam go na dwóch zegarkach i muszę przyznać, że jest bardzo wygodny, nic mi się nie wbija, nic się nie wpija, nie obciera i wytrzymuje póki co próbę czasu.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz przelot czy dwuczłonowy? idzie wepchnąć w niego teleskopy wspomniane wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perlony Eulita to moje najlepsze odkrycie okołozegarkowe ever i jak słyszę jakieś utyskiwania na nie to nie jestem w stanie tego zrozumieć. Na dzień dobry jest sztywny, ale po założeniu i ułożeniu go pod siebie to najlepszy możliwy pasek i nigdy nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, a mam ich chyba 6 sztuk. Zbierają kurz? Dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dobre wrażenia z użytkowania perlonu od Eulita ( dwuczęściowy). Bardzo wygodny i praktyczny pasek. Mnie nic nie gniecie i nie ciśnie. Zakładam z przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem no, mnie ten perlon od eulita nie podszedł, ale wiadomo - kwestia gustu. Najwygodniejsze jakie dotąd miałem to kolejno:

1. Elastyczny od TheWarchSteward https://www.thewatchsteward.com/22mm-straps.html
2. Elastyczny Paratrooper od CNS https://cnswatchbands.com/collections/paratrooper-straps
3. Marine Nationale od CNS (tylko uwaga, bo wypadają krótkie, nadgarstek 17,5 cm ledwo wchodzi) https://cnswatchbands.com/collections/marine-nationale-straps
4. Inne NATO BluShark itd.
5. Mięciutki skórzany od Christopher Ward C65
6. Dopiero ten perlon od eulita
7. Reszta tanioszek ze zbyt dużego już pudełka na paski

Od CNS chętnie spróbowałbym jeszcze ich ribbed NATO i cotton. Mogą być też wygodne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Krygo i @Perpetuum Mobile za opinię. Zamówiłem perlona i nato. Perlona wziąłem dwuczęściowego. Jak mi quick release nie wejdą to kupię jakieś standardowe teleskopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RoKoKo napisał(-a):

masz przelot czy dwuczłonowy? idzie wepchnąć w niego teleskopy wspomniane wyżej?

 

Dwuczęściowy. Obawiam się, że może być problem z teleskopami "quick release", bo pasek jest dość gęsto tkany, a przeszycie w okolicy teleskopu uniemożliwia swobodne rozsuwanie "włókien". Z tego, co pamiętam, to w komplecie powinieneś otrzymać również teleskopy.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 09:48, Miszkolc napisał(-a):


https://a.aliexpress.com/_mMglMqw
https://a.aliexpress.com/_mKQDnKI
Te przetestowałem i są ok.
Co do Ali, to musisz patrzeć na okucia, jak okucia nie są tandetne, to reszta też będzie ok.

Jak potrzebujesz gumy to patrz na fluororubber, inne oznaczenie FKM np.
https://a.aliexpress.com/_mPxpuUI
Ten jest trochę profilowany i dobrze się układa z CW na nadgarstku.

 

Dobrze wiedzieć, że człowiek znowu dał się wy****ać na kasę. https://www.zuludiver.com/products/set-of-5-professional-zuludiver-herringbone-nylon-watch-strap?variant=38032833642692 

Zestaw 5 w identycznym stylu i zakładam, że podobnej jakości. 70 EUR plus podatek plus 25 EUR za wysyłkę. Jakiś chyba dodatkowy kod -10% albo -15% miałem ma na pierwsze zakupy, ale to dalej niesamowita przebitka.

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zagapiłem się i kupiłem w CW C63 Sealander ze standardową bransoletą - jakoś nie ogarnąłem że można ją było od razu dopasować. Wszedłem do losowego zegarmistrza w swojej okolicy i stwierdził, że mi jej nie skróci, bo boi się że popsuje. Czy to jest rzeczywiście tak trudne? Trzeba odsyłać do UK czy po prostu kwestia znalezienia ogarniętego zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mycroft napisał(-a):

Cześć, zagapiłem się i kupiłem w CW C63 Sealander ze standardową bransoletą - jakoś nie ogarnąłem że można ją było od razu dopasować. Wszedłem do losowego zegarmistrza w swojej okolicy i stwierdził, że mi jej nie skróci, bo boi się że popsuje. Czy to jest rzeczywiście tak trudne? Trzeba odsyłać do UK czy po prostu kwestia znalezienia ogarniętego zegarmistrza?

To nie jest trudne, ale jak nie czujesz się na siłach sam, to poszukaj po prostu porządnego zegarmistrza, a nie zmieniacza bateryjek. Nie ma absolutnie potrzeby odsyłania do UK, po prostu źle trafiłeś  na zegarmistrza - tyle dobrze, że ocenił swoje możliwości i odpuścił, bo mógł porysować kajdana i dopiero się poddać.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury rzecze, sam po zakupie link dokładałem. A jest to mój pierwszy automat 🙃

 

Cud, że śrubokręt miałem w tym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, zagapiłem się i kupiłem w CW C63 Sealander ze standardową bransoletą - jakoś nie ogarnąłem że można ją było od razu dopasować. Wszedłem do losowego zegarmistrza w swojej okolicy i stwierdził, że mi jej nie skróci, bo boi się że popsuje. Czy to jest rzeczywiście tak trudne? Trzeba odsyłać do UK czy po prostu kwestia znalezienia ogarniętego zegarmistrza?

Każdy sensowny zegarmistrz to ogarnia na poczekaniu. Ja sobie sam dopasowuję. Wystarczy mieć chiński gadżet do wypychania pinów i obejrzeć wcześniej jakiś instruktaż na YouTube.
A jak bransoleta z wkręcanymi pinami to nawet gadżet niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne są 2 wkrętaki. Ja na wszelki wypadek owijam branse w jedną warstwe folii spożywczej
A najlepiej poproś kogoś, aby ci pomógł i przytrzymał jeden wkrętak.
Dwa wkretaki, gdyż śrubki są skrecane ze sobą i nie mają stałego połączenia z ogniwami. Przez co luźno obracają się w ogniwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycroft, nie odsyłaj. Dopasować można nawet samemu, to kwestia dobrego narzędzia i odrobiny umiejętności manualnych. Jak nie dysponujesz którymś z nich to poszukaj kogoś kto dysponuje i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dziś mój CW - jest piękny, na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach :). Zamówiłem 28 rano, dziś dostałem przesyłkę... Pierwsza fotka z bliska szeroki kąt - wygląda jak 44mm ;) dwie kolejne z oddali i wykadrowane

IMG_4702.jpg

IMG_4703.jpg

IMG_4704.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, pepe_b napisał(-a):

Dotarł dziś mój CW - jest piękny, na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach :).

 

Bo to bardzo porządne zegarki są. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt I pasuje :)

Niech dobrze służy.

 

Ale nedobrze, bo coraz bardziej podobają mi się białe tarcze A obiecałem sobie że w tym roku Jeśli coś kupię to maksymalnie tylko jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Bo to bardzo porządne zegarki są. Gratulacje.

Dzięki :)

33 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Dobry sprzęt I pasuje :)

Niech dobrze służy.

 

Ale nedobrze, bo coraz bardziej podobają mi się białe tarcze A obiecałem sobie że w tym roku Jeśli coś kupię to maksymalnie tylko jeden ;)

Dlatego fora tematyczne to zło... ;) namówią Cię na więcej i pomogą przekroczyć budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.