Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie poprawili, nie mam nad czym :)

 

Oj tam, oj tam. Może już lepiej niech nie poprawiają, bo jeszcze spartolą... Jak napisał Piotr, wskazówki to jego wielki atut. Snowflake czy mercedes były zajęte ;) Bardzo fotogeniczny i świetnie wykonany. Kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Wygląda bardzo obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green Trójząb pokaż twarz..nie wstydź się :) Bo nie masz czego. Super zegar. Moim zdaniem duża konkurencją dla innych swiss diverów :)

 

Emocje trzeba dawkować... ;) Przy okazji, pasior potrzebny. Pech chciał, że bardzo podoba mi się czarny, przytarty od BB. Ktoś wie, gdzie takowy można zdobyć? (ale może nie w cenie oryginalnego do BB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, pochwal się koniecznie zdjęciami i wrażeniami, jestem ciekaw jakości kajdana i w ogóle całego Twojego Tridenta. NB: z tego wątku powoli robi się klub CW...:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić iż już jest to klub :) I sadzę że tytuł niech zostanie taki jaki jest ,bo brzmi dostojniej niż samo"Klub miłośników CW". Mam nadzieję też kiedyś dołączyć do tego klubu "dżentelmenów z aspiracjami". A teraz koledzy pomóżmy dla Tomka znaleźć ten pasek ;) Sądzicie że jakiś "paskorób" dałby radę odzwierciedlić pasek BB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, pochwal się koniecznie zdjęciami i wrażeniami, jestem ciekaw jakości kajdana i w ogóle całego Twojego Tridenta. NB: z tego wątku powoli robi się klub CW...:-)

 

Zdjęcia w drodze, jak lepsze światło będzie. Kajdana u mnie nie ma. Wziąłem zwykłego na NATO, bo nie noszę na bransoletach, a szkoda aby się walały po szufladach. Choć ost. próbuję się przyzwyczaić i shakować koncepcję desk-divingu. ;) Jest na tyle dobrze, że pewnie dokupię bransoletę, ale nie o tym... Patrząc po jakości wykonania zegarka, bransoleta musi miażdżyc ale niech lepiej Piotr się wypowie. 

 

Zegarek jest taki jak go opisują: "Bang for the Buck": http://www.outsideco...60-bond-review/ Zdjęcia, które są w sieci w oficjalnych materiałach, to nie retusz. To się dzieje naprawdę! To, że Chr.Ward robił porównanie do BB, to nie chwyt marketingowy. Oni naprawdę to zrobili: doskonała jakość w takiej cenie.

 

http://www.wristwatchreview.com/2015/03/30/christopher-ward-c60-trident/

http://www.watchtime.com/blog/dive-watches-hands-on-with-the-new-christopher-ward-trident-600/

http://www.outsidecontext.com/2015/02/24/christopher-ward-c60-trident-pro-600-review/

 

Dobra, znalazłem: W zastępstwie moich, popatrz na detale: http://www.watchitallabout.com/christopher-ward-c60-trident-pro-600-watch-review/ Tak to wygląda na żywo!

 

Przez jakość wykonania, ceramiczny bezel i jego typografię, zmianę indeksów ten zegarek odcina się od klasycznych milsubów i myślę, że raczej pożeglował w kierunku Seamasterów. Dobrze czy źle, nie wiem. Mnie dał parę dni na ochłonięcie i bardzo cieszy. Do parki będę jeszcze polował na bardziej klasyczny i może z dokładniejszym mechanizmem (niż 2824/SW200) ale bez GMT. Wiem, czepiam się! ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w drodze, jak lepsze światło będzie. Kajdana u mnie nie ma. Wziąłem zwykłego na NATO, bo nie noszę na bransoletach, a szkoda aby się walały po szufladach. Choć ost. próbuję się przyzwyczaić i shakować koncepcję desk-divingu. ;) Jest na tyle dobrze, że pewnie dokupię bransoletę, ale nie o tym... Patrząc po jakości wykonania zegarka, bransoleta musi miażdżyc ale niech lepiej Piotr się wypowie. 

 

Zegarek jest taki jak go opisują: "Bang for the Buck": http://www.outsideco...60-bond-review/ Zdjęcia, które są w sieci w oficjalnych materiałach, to nie retusz. To się dzieje naprawdę! To, że Chr.Ward robił porównanie do BB, to nie chwyt marketingowy. Oni naprawdę to zrobili: doskonała jakość w takiej cenie.

 

http://www.wristwatchreview.com/2015/03/30/christopher-ward-c60-trident/

http://www.watchtime.com/blog/dive-watches-hands-on-with-the-new-christopher-ward-trident-600/

http://www.outsidecontext.com/2015/02/24/christopher-ward-c60-trident-pro-600-review/

 

Dobra, znalazłem: W zastępstwie moich, popatrz na detale: http://www.watchitallabout.com/christopher-ward-c60-trident-pro-600-watch-review/ Tak to wygląda na żywo!

 

Przez jakość wykonania, ceramiczny bezel i jego typografię, zmianę indeksów ten zegarek odcina się od klasycznych milsubów i myślę, że raczej pożeglował w kierunku Seamasterów. Dobrze czy źle, nie wiem. Mnie dał parę dni na ochłonięcie i bardzo cieszy. Do parki będę jeszcze polował na bardziej klasyczny i może z dokładniejszym mechanizmem (niż 2824/SW200) ale bez GMT. Wiem, czepiam się! ;)

Strasznie mnie już teraz korci, żeby zobaczyć i dotknąć:-)Tridenta na żywo! Miałem go (dokładnie tego zielonego!) już w koszyku przy tej wyprzedaży, ale po pierwsze wydałem za dużo kasy ostatnio na inne zabawki, a po drugie oprócz Kontiki FH moim "realistycznym" Graalem jest rzeczony wcześniej Black Bay ale z czerwonym bezelkiem:-) Mógłby być ostatecznie Trident z czerwonym, podobał mi się też czerwony z biała tarczą, ale już go nie mają, może te nowe Tridenty będą w takiej kolorystyce - zobaczymy. Tak czy inaczej, trzeba będzie poczekać do następnej wyprzedaży i liczyć, że czerwone nie będą dobrze schodziły;-)

Swoją drogą widać różnicę we wzorowaniu się na ikonach branży - CW nie robi homage'ów niemal 1:1 jak np. Steinhart ale twórczo reinterpretuje i ma swój własny styl od początku. Dział designu w Londynie moim zdaniem zasługuje na duże słowa uznania.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie już teraz korci, żeby zobaczyć i dotknąć:-)Tridenta na żywo! Miałem go (dokładnie tego zielonego!) już w koszyku przy tej wyprzedaży, ale po pierwsze wydałem za dużo kasy ostatnio na inne zabawki, a po drugie oprócz Kontiki FH moim "realistycznym" Graalem jest rzeczony wcześniej Black Bay ale z czerwonym bezelkiem:-) Mógłby być ostatecznie Trident z czerwonym, podobał mi się też czerwony z biała tarczą, ale już go nie mają, może te nowe Tridenty będą w takiej kolorystyce - zobaczymy. Tak czy inaczej, trzeba będzie poczekać do następnej wyprzedaży i liczyć, że czerwone nie będą dobrze schodziły;-)

Swoją drogą widać różnicę we wzorowaniu się na ikonach branży - CW nie robi homage'ów niemal 1:1 jak np. Steinhart ale twórczo reinterpretuje i ma swój własny styl od początku. Dział designu w Londynie moim zdaniem zasługuje na duże słowa uznania.

 

Leszku, nic prostszego. Jakiś podstolik możemy "zmanageować". Przez ceramiczny bezel zielony faktycznie jest zielony,  czerwony czerwony. Jak gralem jest BB, to nowy Trident Cię rozczaruje. Jest po prostu bardzo nowoczesny. Mnie przez BB powstrzymuje przede wszystkim to co ma w środku... (uzupełnienie: BB Bronze będzie miał inhouse).

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bransolety mogę potwierdzić, że jest bardzo ale to bardzo dobrze wykonana. Zwłaszcza jeżeli spojrzymy na cenę ok. 100£. Osobiście nie miałem do czynienia z tak fajna w tym przedziale cenowym. Nie jest aż tak świetnie skręcona jak np. w Tudorze (najlepsza jaką miałem na codzien) ale nie kosztuje też tyle :-). Ogólnie oceniam ją na 5-5+. Uwaga pisałem, że na drugiej bransolecie do 38ki było od nowości (ofoliowana) parę micro zastosowań. Znając CW można bylo spokojnie zareklamować. Tyle że wiedzialem, że żona zaraz nowych narobi :-). PS. Fajne zapięcie z grubej blachy a nie jak np w Tagu F1.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, nic prostszego. Jakiś podstolik możemy "zmanageować". Przez ceramiczny bezel zielony faktycznie jest zielony,  czerwony czerwony. Jak gralem jest BB, to nowy Trident Cię rozczaruje. Jest po prostu bardzo nowoczesny. Mnie przez BB powstrzymuje przede wszystkim to co ma w środku... (uzupełnienie: BB Bronze będzie miał inhouse).

No właśnie mnie w Tudorze kręci ta patyna w stylistyce, kroju wskazówek, grze kolorów, doborze paska, trochę oldskulowej, niedużej kopercie (jak na divera)... Będę szukał starych Tridentów jeszcze na forach angielskich i amerykańskich, a może jakaś super okazja się trafi na BB w nieprzyzwoitej cenie, bo ponad 2K$ raczej nie dam rady :(.

Na oglądanie Tridenta do Krakowa zawsze chętnie się wybiorę (bywam czasami tak czy inaczej), a zapraszam też serdecznie na Śląsk (lub w okolice Sosnowca). Tu mamy już całkiem spore grono Hamiltonowców - może to ma coś wspólnego ze śląskim umiłowaniem wolności ;)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/13/2016 at 2:50 PM, ledr said:

No właśnie mnie w Tudorze kręci ta patyna w stylistyce, kroju wskazówek, grze kolorów, doborze paska, trochę oldskulowej, niedużej kopercie (jak na divera)... Będę szukał starych Tridentów jeszcze na forach angielskich i amerykańskich, a może jakaś super okazja się trafi na BB w nieprzyzwoitej cenie, bo ponad 2K$ raczej nie dam rady :(.

Na oglądanie Tridenta do Krakowa zawsze chętnie się wybiorę (bywam czasami tak czy inaczej), a zapraszam też serdecznie na Śląsk (lub w okolice Sosnowca). Tu mamy już całkiem spore grono Hamiltonowców - może to ma coś wspólnego ze śląskim umiłowaniem wolności ;)

 

Popatrz jeszcze na wersję Vintage, poza tym... masz jeszcze Tridenta w wersji 38mm. Ten model, jest mniej popularny ale myślę, że sam się i w taki mniejszy zaopatrzę i wybiorę jeden z dwóch. Tak mnie właśnie podczas ost. wyprzedaży nosiło aby wziąć i 38, ale za długo się zastanawiałem. Moja strata ale myślę, że co się odwlecze... Zresztą, widzę, że wersja Classic też jest niczego sobie, a jeżeli jakościowo tak dobra jak diver, to plany zegarkowe mam wypełnione... Kurcze, a miałem się nie rozpraszać w drodze do... ;)

 

W kontekście ostatniego wysypu BB na bazarku, jest w czym wybierać. ;) ale, oczywiście Trident lepszy. ;) Mnie jeszcze nosi na Kingstona lub Nassau ale ceny odfrunęły w kosmos. Podsumowując, widzę, że Kolega tą samą drogą idzie co ja. 

 

Miło wiedzieć, zatem pozostaje nam się po prostu spotkać czy to w Krk czy na Śląsku i pooglądać błyskotki. ;)

 

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Vintage rzeczywiście super, jak dla mnie głównie ze względu na matowy bezel i podobieństwo do Omegi Spectre. Nie wiem tylko, czy zrezygnowałbym z tłoczonej tarczy w pozostałych wariacjach. Dodatkowo w mocnym świetle standardowe Tridenty chyba wyglądają korzystniej, bo się bardziej mienią. Dla porównania:

 

Vintage vs Zwykły

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind dzięki za zdjęcie Vintage'a, ten bezel bardziej mi pasuje, chociaż teraz ceramika w modzie i pewnie już się nie uniknie... Z drugiej strony faktura tarczy z falami jest świetna, to taki przyjemny smaczek, z którego musiałem zrezygnować, kupując Orisa Aquisa po facelifcie - starsza wersja miała jeszcze przetłoczenie, a nowa już nie. Dlatego przy Tridencie już nie odpuszczę i koniecznie chcę z falami :) No chyba że wcześniej ktoś zwariuje na tyle, żeby mi sprzedać w dobrym stanie BB po cenie Tridenta ;) 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej przemawia wersja vintage mimo ceramicznego bezela w zwykłej, a już odlotem byłaby wersja vintage z indeksami z wersji 1. Może jak z kolorami szaleli, to poszaleją również z wersjami tarczy i bezeli... "Mienienie się" tarczy z falami jest tłumione przez wewn. AR. Bardziej bezel i ceramika na nim daje po oczach. ;) 

 

Leszku, myślę, że takie wariactwo da się załatwić, jeżeli myślisz o Tridencie w wersji COSC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór będzie w 38mm. Tylko nadal nie wiem który lepszy. Czarny bardziej uniwersalny, ale czerwony ciekawszy dla oka.

 

83b6396040dcc587gen.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór będzie w 38mm. Tylko nadal nie wiem który lepszy. Czarny bardziej uniwersalny, ale czerwony ciekawszy dla oka.

 

Jeżeli to coś pomoże, w słońcu lub przy dobrym świetle, nie licz na taki ładny stonowany kolor czerwieni. ;) Którego nie wybierzesz, nie będziesz żałować. Może oba? ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem czerwony..... nie żałuje bo piękny odcień :) On jest taki stonowany nawet w pełnym słońcu, to zdjęcie dobrze go oddaje imho.

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem czerwony..... nie żałuje bo piękny odcień :) On jest taki stonowany nawet w pełnym słońcu, to zdjęcie dobrze go oddaje imho.

O! Super, dobrze wiedzieć. Zielony z kolei nie jest taki stonowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis pogoda w Londku dopisala wiec sie podziele: 

bgs4fd.jpg

 

xatitc.jpg

 

2vx3swj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w zasadzie zdjęcia kolegi właśnie przesądziły. Na amen :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis pogoda w Londku dopisala wiec sie podziele:

Zatem rozstrzygniesz kwestię czerwieni, bo mi się jednak widzi, że w słońcu wychodzi z niej intensywny kolor... ;)

 

No to w zasadzie zdjęcia kolegi właśnie przesądziły. Na amen :)

Czyli jak jest, bo się pogubiłem?

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony się dobrze komponuje z białą tarczą, przez kontrast wydaje się ciemniejszy. Szybkie nadgarstkowe, więc jakość wiadoma...

02a28a3bed2f5a64da8b90b4cead3011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta czerwień pasuje i w słońcu i po ciemku też pewnie będzie ;)

Do zielonego nic nie mam ale... brakuje mi po zimie karotenu, wziąłbym nawet pomarańczowy, gdyby jeszcze robili w automacie :P A COSC za drogi...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli jak jest, bo się pogubiłem?

 

Będzie czerwony. To niewątpliwie jest żywa czerwień, ale nie rażąca w oczy. Zegarek przynajmniej się czymś wyróżnia. W pełnej czerni mogę kupić coś innego.

 

Byłoby super, jakby mieli promocję na wersję GMT. Pomarańczowa wskazówka robi swoje :P

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.