Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Bump!

 

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident GMT na nadgarstku prawie cały czas od dwóch miesięcy. Jest całkiem dokładny, wiem że nie o to chodzi w zegarkach mechanicznych, ale mam takie skrzywienie, że rano w pracy sprawdzam i ewentualnie synchronizuje. Tylko raz wyszedł poza COSC jak go zostawiłem koronką do góry na noc złapał -7. Jestem bardzo zadowolony i zazdroszczę ludziom którym udało się złapać wersję na bransolecie taniej niż ja na podstawowym pasku.

944d0719c440a66dd048c02a30c34f3f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powie mi ktoś czy w bransolecie od wersji 38mm jest jakiś system mikroregulacji, taki, że działa to podobnie jak w subie(glidelock) czyli bez przekładania pinów itp. Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć.

 

 

Poniżej fotki zapięcia mojego tridenta 300 38mm Quartz. Kupiony jesienią 2015.

post-66338-1458296260,0684_thumb.jpg

post-66338-1458296273,8343_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka! Gratuluję!
 

Trident GMT na nadgarstku prawie cały czas od dwóch miesięcy. Jest całkiem dokładny, wiem że nie o to chodzi w zegarkach mechanicznych, ale mam takie skrzywienie, że rano w pracy sprawdzam i ewentualnie synchronizuje. Tylko raz wyszedł poza COSC jak go zostawiłem koronką do góry na noc złapał -7. Jestem bardzo zadowolony i zazdroszczę ludziom którym udało się złapać wersję na bransolecie taniej niż ja na podstawowym pasku.


Czemu nie chodzi? Według mnie właśnie chodzi i na tym polega cała sztuka! Co mi po ładnym zegarku mechanicznym, który nie trzyma czasu? Miłe, że ta ETA daje radę. Dla mnie jedynym powodem GMT jest właśnie ten werk, choć szczerze mówiąc, bardzo bym się nie obraził jakby 2892 było w wersji nie GMT, tak jak np robi w swoich zegarach Bill Yao i spółka, wkładając do swoich milsubów bez daty 2834 (sic!). 

 

Nie masz co zazdrościć, tylko cieszyć się z fajnego czasomierza. Cóż, prawa współczesnej ekonomii i marketingu... Jeden cieszy się, że zrobił interes życia, drugi marudzi, że zapłacił cenę regularną czyli za dużo. Jakbyś nie policzył zawsze będzie nie tak więc... "The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a f*?" Jak tylko cieszy i podoba się, to warto było, czyż nie?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka! Gratuluję!

 

 

Czemu nie chodzi? Według mnie właśnie chodzi i na tym polega cała sztuka! Co mi po ładnym zegarku mechanicznym, który nie trzyma czasu? Miłe, że ta ETA daje radę. Dla mnie jedynym powodem GMT jest właśnie ten werk, choć szczerze mówiąc, bardzo bym się nie obraził jakby 2892 było w wersji nie GMT, tak jak np robi w swoich zegarach Bill Yao i spółka, wkładając do swoich milsubów bez daty 2834 (sic!).

 

Nie masz co zazdrościć, tylko cieszyć się z fajnego czasomierza. Cóż, prawa współczesnej ekonomii i marketingu... Jeden cieszy się, że zrobił interes życia, drugi marudzi, że zapłacił cenę regularną czyli za dużo. Jakbyś nie policzył zawsze będzie nie tak więc... "The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a f*?" Jak tylko cieszy i podoba się, to warto było, czyż nie?!

Bardzo dobre podsumowanie . I przyłączam się do gratulacji. Sztuka bardzo ładna. Nie ma co zazdrościć bo... bo często się tak zdarza, że się po czasie znajdzie jeszcze lepsza ofertę. Sam to przerabiałem. Oficjalna cena Tridenta nie jest ani z kosmosu ani skandaliczna. A patrząc na twoje zdjęcie zaczynam myśleć czy nie warto było domówić jednak bransolety pół polerowanej... . Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynam się łamać, czy jednak nie zielony bezel... A miał być czerwony! Wtedy nie miałbym już żadnego pretekstu nawet do oglądania zdjęć Black Baya Red w necie;-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Jak myślicie za rok będą nowe tridenty? Tak częste przeceny dają do myślenia. W dodatku zauważyłem, że po przecenie dany model już całkowicie wypada z obiegu-nie można już go zakupić. Brak gmt w nowych modelach też świadczy według mnie o możliwości wprowadzenia odświeżonej wersji ich divera z tą kompilacją. W kwietniu z tego co kojarzę miną dwa lata od premiery ceramicznych tridentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogólności ceny zegarków są abstrakcyjne, jak za funkcjonalność, którą obecnie cokolwiek jest w stanie zastąpić... ;) Ale to już wszyscy wiemy.

 

BB to kompletnie inny zegarek. Ostatnie zmiany sugerują, że któreś wersje stracą na cenie, choć w tych nowych 70h rezerwy chodu, kontra 120 wygląda biednie... pod warunkiem, oczywiście, że ktoś lubi nowoczesny styl w nowych Tridentach.

 

W przypadku zielonego bezela zostaje Ci póki co zakup z drugiej ręki.

 

Mam wrażenie, z ktoś tam w CWL w koncu poszedł po rozum do głowy i zaczął ucinać pomysły na tą ilość wariacji kolorystycznych, zwłaszcza że jak to u Anglików większość to nieporozumienie. I tego konsekwencją, oprócz zmiany modelu są wyprzedaże. Myślę, że Trident jest coraz lepszy i nie liczył bym na kolejną zmianę modelu za szybko, bo i po co? To, że tak mało Tridentów wraca na rynek, to zasługa świetnego wykonania i ceny. Sam się na to złapałem. Nie sądzę też aby takie szaleństwa z czyszczeniem w ciągu paru godzin stanu były, jeżeli ceny wyprzedażowe będą wyższe, bo juz nie będzie czego się do zera pozbyć. Powstanie buiku i wlasne patenty sugerują, że CWL ma trochę większe aspiracje niż bycie tylko "poor man Omega/Rolly"... ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu dżentelmenów, dzisiaj w końcu znalazłem coś, co jest mi potrzebne, czyli zegarek z GMT (mieszkam jedną nogą w U.K., a drugą w Japonii). Ujrzałem Tridenta 2 gen. GMT, zakochałem się i kupiłem od razu. Jak tylko dotrze, to wrzucę foto i opiszę wrażenia. Coś czuję, że obok SARB017 będzie to kolejny zegarek, który pozostanie ze mną na wieki. Wahałem się pomiędzy ChW, a Squale - przeważyła dostępność ChW  z białą tarczą +GMT. Mam sporo pasków 20mm, liczę, że będą dobrze współpracowały z tym modelem.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu dżentelmenów, dzisiaj w końcu znalazłem coś, co jest mi potrzebne, czyli zegarek z GMT (mieszkam jedną nogą w U.K., a drugą w Japonii). Ujrzałem Tridenta 2 gen. GMT, zakochałem się i kupiłem od razu. Jak tylko dotrze, to wrzucę foto i opiszę wrażenia. Coś czuję, że obok SARB017 będzie to kolejny zegarek, który pozostanie ze mną na wieki. Wahałem się pomiędzy ChW, a Squale - przeważyła dostępność ChW  z białą tarczą +GMT. Mam sporo pasków 20mm, liczę, że będą dobrze współpracowały z tym modelem.

Witamy serdecznie - domyślam się po pasku, że wybrałeś rozmiar 38. A tak z ciekawości: jak jest z rozpoznawalnością marki CW w Japonii? Przebija się w ogóle na tamtym rynku, czy nic im nie mówi?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :) Ciekawostka z obserwacji mojego Tridenta GMT - na nadgarstku trzyma czas znacznie lepiej niż leżąc. 12 godzin w ruchu to +/- 2 sekundy max, z reguły mniej. 12 godzin na półce +/- 5.

 

Na sąsiednim forum jest Trident 300 kwarc na bransolecie za 999 PLN jeśli ktoś chciałby sprawdzić markę. Gdyby nie inne plany to bym go wziął na okazję gdzie nie chcę trząchać moimi mechanicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu dżentelmenów, dzisiaj w końcu znalazłem coś, co jest mi potrzebne, czyli zegarek z GMT (mieszkam jedną nogą w U.K., a drugą w Japonii). Ujrzałem Tridenta 2 gen. GMT, zakochałem się i kupiłem od razu. Jak tylko dotrze, to wrzucę foto i opiszę wrażenia. Coś czuję, że obok SARB017 będzie to kolejny zegarek, który pozostanie ze mną na wieki. Wahałem się pomiędzy ChW, a Squale - przeważyła dostępność ChW  z białą tarczą +GMT. Mam sporo pasków 20mm, liczę, że będą dobrze współpracowały z tym modelem.

 

Jaką masz wielkość nadgarstka do tej "trzydziestki ósemki"? Mogę prosić o jakieś zdjęcie nadgarstkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.ledr - tak, 38mm, wszystko powyżej 40 jest na mnie zbyt wielkie i niewygodne. CW w Japonii nie istnieje, niekwestionowanym liderem jest tutaj Seiko ze swoimi JDM oraz GSami - najsłynniejsze szwajcary są oczywiście znane, aczkolwiek i tak zdecydowana większość, to zegarkowi patrioci i wolą wybrać swoje.

 

Kol.tts mam niecałe 17cm. Posiadałem 42 innego producenta i nie podobało mi się. Wolę bardziej dyskretne, mniejsze modele - chociażby jak mój SARB017, na którego wielu kręci nosem, "że ładny,ale za mały" - dla mnie ideał.  Zdjęcia wrzucę, jak zegarek dotrze od producenta - myślę, że jeszcze przed świętami powinienem się wyrobić. Do zegarka kupiłem jeszcze ekstra pasek - biały perlon.

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 17,5 cm i 38mm GMT odesłałem. Oczywiście to też kwestia kształtu, ale zaokrąglone uszy źle leżały mi na nadgarstku.

0d886f93f1c53e1eb5689098a318a1a9.jpg

Też bym nosił 38mm gdyby nie to (i gdyby miał 11mm grubości :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Dziękuję. Nie kombinujemy zatem z rozważaniami czy 38 nie będzie lepsza... Argument o uszach i wys. koperty mnie też popchnął do 42 (aka 43).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na przesyłkę, okazuje się, że TGV właśnie zrecenzował C60 (bez GMT) :)

 


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziwiło mnie, że dotychczas tego jeszcze nie zrobił :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja taka sobie (ten montaż) ale 38 ma zalety:

1.data bliżej krawędzi,

2. indeksy i napisy mają taką samą powierzchnię więc zajmują większą część tarczy

3. wskazówka sekundowa ładniej płynie, mniej widać skok.

 

Może przy okazji odświerzenia GMT powstanie 40mm z grubością poniżej 13mm i sensownie wycenionym mechanizmem JJ. Pomarzyć można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tridenty C65 Classic dołączyły do wyprzedaży. Z powodu zastąpienia nowszym modelem! Nowy Trident 300m na horyzoncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nowa 300 się szykuje, ale 600 Pro na pewno już na swoim miejscu... :)

 

4690324_20160324_072751-1.jpg

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka :)

 

Przez skromność nie zaprzeczę... ;) Wyścigowa zieleń z poł. z soczystym brązem, to jest to! A nawet jeżeli nie, to przynajmniej "po angielskiemu"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

tts pięknie Ci to wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.