Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rainman

atlantic worldmaster kierunek wschód???

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za upierdliwą aktywnośc na forum 8) ale nie daje mi spać stwierdzenie że "Worldmastery są kierowane na rynki Europy Wschodniej"

Czy oznacza to że :

1.są gorzej / mniej starannie wykonane?

2.firma która produkuje, nie chce/nie może zaistnieć na rynkach Zachodu

3.po prostu nie są kupowane, bo inne są "lepsze","ładniejsze", bardziej renomowane i ogólnie jakościowowo cool?

 

Jak ten rynek szwajcarsko/niemiecki jest kierowany?Które firmy mają popyt wschód a które zachód?

nie wiem

:?

Nowe Worldmastery Art Deco osiągnęły to co Stowa , czyli własna linia z unikatowym rozpoznawalnym wyglądem tarczy (chociaz Nomos ...) co budzi szacunek, bo za oryginalność design`u trzeba placić ojojoj : Patki i inne szaleństwa :)

co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za upierdliwą aktywnośc na forum 8) ale nie daje mi spać stwierdzenie że "Worldmastery są kierowane na rynki Europy Wschodniej"

 

Atlantiki widywałem w różnych sklepach w Niemczech i Francji, przy Grand Royal w Luksemburgu też. I sądzę, że więcej ich tam schodzi, niż w Polsce, Czechach i Węgrzech razem wziętych. I nie zabardzo rozumiem dlaczego spośród firm oprawiających "ebosze" akyrat Atlantic miełby być zegarkiem dla "polaczków". Chyba ktoś sobie coś przedłuża...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest faktycznie tak jak pisze rainman (nie podważam tej opini, bo nie wiem) to prawdopodobnie wynika to z tego, że Atlantic ma dużą renomę w naszej części Europy dzięki kilkudziesięcioletniej obecności jako jedna z niezbyt wielu szwajcarskich firm.

Przypuszczam, że faktycznie nie jest to specjalnie rozpoznawalna firma na świecie - wystarczy porównać ilośc sprzedawanych zegarków Atlantic na Ebayu (kilkanascie sztuk na całym świecie, chyba, że coś źle szukałem) do ilości zegarków tej marki na Allegro (prawie sto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Atlantic jest bardziej popularny i ceniony w Polsce niż w Europie Zachodniej. W czasach dawnej Polski był jednym z nielicznych zegarków szwajcarskich obecnych na naszym rynku, dlatego stał się synonimem bardzo dobrej, szwajcarskiej roboty. Niemniej jednak nie przesadzałbym, że jest kompletnie nieznany na Zachodzie. Może faktycznie na eBay nie ma jakiegoś zalewu Atlanticów, ale ceny osiągają godziwe, porównywalne do jakości i miejsca jakie faktycznie prezentują.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłosników ATLANTICÓW. Poszukuje oryginalnych wskazówek i sekundników do WORLDMASTERA. Moze ktoś posiada na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie otwierać nowego tematu - a wyszukiwarka nie działa :cry: proszę moze wie ktoś cos o werku w Art Deco z naciągiem ręcznym. w automacie jest 2824 a w manualu nie mam pojęcia. Zainteresował mnie odkąd jest wersja z nibywypukłym szkłem szafirowym, ale nie mam pojecia co siedzi w srodku - bo nie unitas ani peseux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszV70

Ja rowniez jestem zwolennikiem Atlanticow i Delban bo uwazam ze wlasnie te dwie firmy sa w polsce na rynku od bardzo dawna.Uwazam ze wykonanie i jakosc nie odbiega od wykonania innych zegarkow Szwajcarskich tej klasy a mechanizmy ktore sa w tych zegarkach sa rowniez zabudowywane w zegarkach bardziej znanych i drozszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantica uważam za bardzo dobrą markę - zarówno te stare jak i współczesne są faktycznie wykonane na bardzo dobrym poziomie. Co do Delbany to mam już mieszane uczucia - mam jedną współczesną i jest to jeden z moich ulubionych zegarków, ale te stare, bardzo popularne mają bardzo marniutkie koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paru znajomych z poza branży w Szwajcarii i nikt z nich o takiej marce jak Atlantic nie słyszał. W Niemczech, zwłaszcza DDR są cenione.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszV70

Zgadzam sie Wocio ze Atlantic mial i ma ciut lepszy dobor materialow na koperty chociaz i delbana miala i ma modele w ktorych ich jakosc nie odbiega od Atlantica.Mam rowniez pare Delban tych tak powiem "roboczych" jak i troche bardziej "lepszych".Moj ostatni zakup to wlasnie Delbana Classic-mechanizm 2804-2 wiec ten ktory jest uzywany w wielu innych bardziej renomowanych markach (rowniez w Atlanticu)i za duzo mniejsze pieniadze.A wyglad ,forma,itd.itp to wedlug mnie zawsze sprawa gustu.Mnie sie podoba.

post-0-0-23053600-1330647187.jpg

post-0-0-01758100-1330647188.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszV70
post-0-0-87787100-1330647196.jpg

post-0-0-07548900-1330647193.jpg

post-0-0-19708700-1330647194.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
Mam paru znajomych z poza branży w Szwajcarii i nikt z nich o takiej marce jak Atlantic nie słyszał.

Potwierdzam. Sam mieszkam w Szwajcarii od kilku lat.

Zresztą pisałem o tym w innym wątku o Atlanticu.

Jednak zwróćcie uwagę na fakt, że od lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku Polska (i inne kraje bloku wschodniego) obok Argentyny, Chile, Kuby, Arabii Saudyjskiej, Kuweitu, Afryki Wschodniej to były główne rynki, gdzie sprzedawano zegarki Atlantic.

Potem w latach osiemdziesiątych firma podupadła (wraz z upadkiem komunizmu :wink: ) i obecna ATLANTIC-WATCH PRODUCTION to nowa firma powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ta nowa firma odbudowuje markę Atlantic nawiązując do "starego" Atlantica.

Obecnie te zegarki są oferowane w USA, Niemczech i na innych rynkach. Lecz wszędzie tam (może w wyjątkiem d. DDR) jest to nowa, wcześniej nie znana marka (polecam np. dyskusje o marce Atlantic na anglojęzycznych forach o zegarkach). Jeśli spece od marketingu Atlantica mają głowę na karku to powinni być w stanie budować piękne wyniki sprzedaży w Polsce opierając się na tam dobrym kojarzeniu tej marki w naszym kraju.

Widzę, że produkcja Worldmaster'a Art Deco jest ukłonem w kierunku lojalnych klientów tej firmy.

Nie jestem specem od jakości i staranności wykonania zegarków, lecz z tego co czytałem to są to dobre, solidne zegarki. Zaś relacja jakości do ceny jest bardzo zadowalająca.

Zatem fakt, że firma upatrywała (upatruje?) sobie Europę Wschodnią jako ważny rynek zbytu w tym przypadku brzmi dla mnie bardziej jak docenienie lojalności polskich klientów, niż jak sygnał o braku staranności produkcji. Oczywiście w sprzedaży lojalność to nie jest kwestia osobistej sympatii szefa Atlantica do Polaków, lojalność to obroty handlowe, a te przynoszą pieniądze, które są krwiobiegiem rozwoju firmy.

Zaś wypromowanie nowej marki na nieznanych rynkach to droga i długotrwała sprawa. Więc przypuszczam, że mimo apetytu Atlantica na USA to Polska jest wciąż ważnym rynkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF

Poprosiłem Polaków mieszkających w Szwajcarii, aby zapytali swoich lokalnych znajomych i krewnych czy kiedykolwiek słyszeli o zegarku Atlantic.

Ich wypowiedzi znajdziecie tutaj:

http://forum.polacy.ch/viewtopic.php?t=2822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLF - jestem ciekaw jak wypadnie sonda. szkoda, że na razie jest mało wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucius Licinius Lucullus

Atlantic jak na markę o "tak"ugruntowanej pozycji na rodzimym rynku, to traktuje nas (klientów) trochę na "odwal się". Mam i miałem sentyment do tej marki, pamiętam ją jeszcze z nadgarstka Dziadka... dlatego zawsze chciałem mieć Atlantica, a za nim trafiłem na to forum to nawet upatrzyłem sobie model Atl. Mariner/ Barel Automatic, szczególnie urzekła mnie wskazówka sekundnika... wg mnie może się podobać, po wielu trudnościach dowiedziałem się, że ma mechanizm eta2728-2, szafirowe szkło i w kilku z salonów pewnej firmy na Z, która rozprowadza Atl w Polsce jest niedoobejrzenia a sprzedawcy dowiadywali się odemnie, że istnieje ;-)(znali tylko wersje quartz), na forum informacje o Atl. też szczątkowe w efekcie zrezygnowałem z zakupu, jeżeli tak wygląda odbudowywanie pozycji na kluczowym rynku to jakiś dowcip, na stronie internetowej informacje ograniczają się do nic nie mówiących sloganów, sprzedawcy niedoszkoleni... swoją drogą napiszcie coś przy tej okazji o eta-2728-2, jak się ma do 2824-2, czy ten sam mechanizm jest w worldmasterach i skiperach? z góry dziękuję, cały czas mnie coś korci, ale nie wiem czy to nie takie wyidealizowane cacko z dzieciństwa i moge sbie tylko popsuć wspomnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
.... wg mnie może się podobać, po wielu trudnościach dowiedziałem się, że ma mechanizm eta2728-2, szafirowe szkło i w kilku z salonów pewnej firmy na Z, która rozprowadza Atl w Polsce jest niedoobejrzenia a sprzedawcy dowiadywali się odemnie, że istnieje ;-)(znali tylko wersje quartz), na forum informacje o Atl. też szczątkowe w efekcie zrezygnowałem z zakupu, jeżeli tak wygląda odbudowywanie pozycji na kluczowym rynku to jakiś dowcip, na stronie internetowej informacje ograniczają się do nic nie mówiących sloganów, sprzedawcy niedoszkoleni...

Czy mozesz mi na priva napisac, w ktorych salonach Zibi rozmawiales nt. Atlantica? Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucius Licinius Lucullus

Witam, po lekturze m.in. tego wątku i wymianie zdań z BLF, wrócił mi dość mocno pomysł sprawienia sobie Atlantica. Jednak w związku z tym mam kilka wątpliwości do rozwiania.

1. czy istnieje wersja Mariner Barrel Chrono z automatycznym naciągiem

2. na forum znalazłem info, że istnieje Mariner Chrono z valijoux 7750, czy ktoś wie ile może kosztować i gdzie szukać?

3. gdzie kupować Atlantica, żeby nie przepłacać :-) (z mojego rozeznania wynika, że USA odpadają)

Z niecierpliwością czekam na informacje :?: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem chyba trzy razy - w tym raz na żywo Marinera na 7750 ale to było już kilka lat temu w salonie Zibi , jakieś pół roku temu był na allegro poszedł coś pomiędzy 3200- a 3500 o ile dobrze pamiętam - ale od tamtej pory więcej już nie widziałem :roll:

po prawej pierwszy

http://www.uhrenonlineguide.de/data/2000/css/2000.htm

http://www.ceasurielvetiene.ro/pagina37.htm

http://www.21o.ru/watchdetail.phtml?idw=5613

http://ju-ho.co.kr/shopping/goods/good_vie...G_code=S0100006

http://www.righttime.com/rt/atlantic/9705.41.12.htm


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
1. czy istnieje wersja Mariner Barrel Chrono z automatycznym naciągiem

Na Twoim miejscu napisałbym do ludzi w Grenchen ([email protected]) i zapytał. Oni tam powinni być kumaci po angielsku, niemiecku, francusku i pewno też po włosku (bo tu w niemal każdej firmie jest przynajmniej jeden Włoch :wink: ).

Ja widziałem bardzo mało informacji o Mariner Barrel Chrono i być może sami ludzie z Atlantic-Watch będą musieli się chwilę zastanowić co to jest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi że ma być Barrel :oops:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
BLF - jestem ciekaw jak wypadnie sonda. szkoda, że na razie jest mało wypowiedzi.

Wiesz, Wocio, tam towarzystwo jest dość rozleniwione. Dla ożywienia dyskusji mógłbyś tam wpaść i coś napisać dla pobudzenia dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucius Licinius Lucullus

Postanowiłem zgłębić temat w salonie Z, dowiedziałem się, że barrel w wersji automatic (eta 2824-2) był pół roku temu i nie wiadomo kiedy znowu się pojawi :-( nie ma go nawet w ulotce Atlantica dystrybuowanej przez Z, niestety sprzedawca nie miał żadnej możliwości żeby sprawdzić czy będzie, ile kosztuje, czy dostępna jest wersja chrono automatic barrel, ani nawet klasyczny chrono automatic :evil: napisałem też do jednego ze sklepów internetowych i nic. Jeżeli to wszystko tak samo wygląda w Szwajcarii to wcale się nie dziwię, że nikt o tej marce tam nie słyszał. Wygląda na to, że Atlantic to mała manufaktura, składająca krótkie serie, która uważa że marketing to niepotrzebna nikomu fanaberia :x czym więcej trudności tym bardziej chce ten zegarek, może to jest właśnie ich sposób na zwiększenie sprzedaży :idea:

Czy znacie kogoś kto odpowiedzialnie zajmuje się tą marką u nas, czy zostaje mi wyłącznie producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF
... napisałem też do jednego ze sklepów internetowych i nic. [...]

Czy znacie kogoś kto odpowiedzialnie zajmuje się tą marką u nas, czy zostaje mi wyłącznie producent?

Ja od początku radziłem, abyś napisał do producenta.

To jest nietypowy model i uważam, że pisanie do dystrybutorów nie ma większego sensu, bo oni i tak musieli napisać do producenta, aby się czegoś dowiedzieć.

Tak, Atlantic-Watch to jest (i była) mała firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucius Licinius Lucullus

Szwajcarzy są szybcy i konkretni, jeśli również komuś się ta informacja przyda to nie istnieje wersja autoamtyczna chronografu Mariner Barrel Atl, wyłącznie quartz, który oczywiście nie ma podstawowej zalety jaką jest wskazuweczka sekundnika płynnie przesuwająca się po tarczy :lol:

Co do firmy na Z, zorientowałem się właśnie, że salony są w trakcie zmiany szyldu, mam nadzieję że pod nową marką nie będzie niektórych niedociągnięć, jakość usług przy sprzedaży produktów co tu dużo mówić luksusowych w gospodarce rynkowej jest przecież tak ważna jak cena :mrgreen:

Pozdrawiam dzięki za zmierzenie się z tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁukaszA

Witam :)

Jeśli chodzi o model Worldmaster MECHANICAL, to nie ma większego problemu z jego dostaniem. Sam ostatnio sobie taki sprawiłem - koperta pozłacana PVD, szafirowe szkło z antyrefleksem i oczywiście nakręcany ręcznie mechanizm ETA 2804.2.

Osobiście uważam, że jest to jeden z najpiękniejszych zegarków oferowanych obecnie na rynku.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów,

Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.