Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
PistolPete

Eterna KonTiki GMT vs. Tudor North Flag

Eterna Kontiki Royal vs. Tudor North Flag  

168 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tudor bo:

- wydaje sie ponadczasowy, w przyszłości bedzie kultowy

- minimalizm mniej sie nudzi

- marka jako narka w tej kategorii cenowej bardziej do mnie przemawia (mimo, ze nosze standardowa Kontiki i znam dokonania Eterny)

Nie mam pojęcia tylko jak wypada porównanie jakości wykonania ?

Tudor....za większą surowość dizajnu.

ORIS Divers 65 Movember Edition

ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition

Tudor za estetykę i minimalizm na tarczy. Idealny na EDC.

pozdrawiam

Marcin

Guest cypkenzie

Zdecydowanie eterna z białym blatem. Jest zachwycająca. Piękne wykonanie drobnych elementów.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tudor. Argumenty zostały już wypowiedziane przez Kolegów :)

avid

Oba miałem w ręce. Zdecydowanie bardziej przemówiła do mnie Eterna. Ja się nie dopatrzyłem niedoróbek o których ktoś wcześniej pisał.

Tudor na zdjęciach zrobił na mnie ogromne wrażenie, a na żywo cały czar prysł. Jakiś taki nijaki... Bez polotu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tudor. Nawiązanie do poprzednika. Można rzec ze to tańszy rolex z bdb jakością wykonania .eterna również świetny zegar jak i historycznie jest czym się szczycić lecz jakość i wartość =tudor

W pierwszym odruchu Eterna, ponieważ ten model już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Przed zagłosowaniem chwila wahania i już nie było tej pewności. Rzeczywiście te dwa zegarki mają ze sobą więcej wspólnego niż by się wydawało na pierwszy rzut oka.

Teraz już na spokojnie po dłuższym zastanowieniu pozostaje Eterna, koniecznie na bransolecie. Górę wzięły moje skłonności ku klasyce.

Eterna wygrywa bezapelacyjnie, chyba będzie moim kolejnym zakupem

Mój głos na Tudora. Widziałem na żywo i jest genialny. Eterna wypuściła tylko jeden udany model (wiem, bo mam ;) ), taki:

8296380987_8fb70e1e7d_b.jpg

(Mam nadzieję, że autor zdjęcia nie obrazi się, ze go użyłem)

Edited by pmborek

Piotr

Guest TigerBear

Temat pewnie nieaktualny już, ale...

Jak dla mnie Eterna, za projekt i rozmiar.

Miałem kiedyś Kontiki gmt. Mam słabość do tej marki, to tak na marginesie.

Jak dla mnie bezdyskusyjnie Eterna, Ciekawsza tarcza i wydaję się bardziej męski :)

Jak dla mnie bezdyskusyjnie Eterna, Ciekawsza tarcza i wydaję się bardziej męski :)

A widziałeś north flaga na żywo?

Na zdjęciach wygląda tak sobie, ale na żywca zyskuje zdecydowanie.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By RR_05
      Cześć,

Poszukuję zegarka z trochę wyższej półki, ale jednocześnie marki, która jest mniej znana.
      Moją uwagę przykuł ostatnio Tudor Prince Date + Day 36 mm z białą tarczą.

Jednak jak pewnie wiecie aktualnie nie jest on produkowany. Jako "następcę" tego modelu polecono mi Tudor Glamour Date + Day, już z 39 mm tarczą, która mi odpowiada.

https://wkruk.pl/zegarki/tudor/zegarek-tudor-glamour-date-day

Co myślicie o modelu Glamour? Czy warto rozważyć jego zakup?

Ewentualnie, czy możecie polecić inny zegarek, w podobnym stylu, za cenę nie wyższą niż wspomniany Tudor, z jasną tarczą 39-41 mm i co ważne marki mniej rozpoznawalnej na pierszy rzut oka?

Z góry dzięki!
    • By Jakub P.
      Dzień dobry. 

Około dwa miesiące temu w jednym z bardziej znanych salonów wrocławskich zakupiłem zegarek Eterna Super KonTiki. 

Zegarek bardzo mi się podoba i był przemyślanym zakupem, niemniej dostrzegam dwa, być może powiązane problemy, z czego jeden z nich jest przedmiotem niniejszego tematu. 

Otóż według informacji producenta, zegarek posiada 65h rezerwę chodu. Nie jest to mój pierwszy automat, dlatego jestem świadomy, że sprężyna musi być nakręcona, a zegarek "chodzony". 

Niestety pomimo, że jak to z nowym nabytkiem, niemal nie zdejmuję czasomierza z nadgarstka w ciągu dnia, kiedy dam mu odpoczać np. w weekend, obserwuję rezerwę na poziomie 30 h.

A teraz do rzeczy. Nawet wówczas, gdy zegarek jest na punktualnym chodzie i rano precyzyjnie pokazuje np. godz. 09.00, data się nie zmienia. Zegarek miał prawidłowo ustawianą datę, zgodnie z ogólnymi zaleceniami. Po pierwsze nie istnieje tu możliwość pomylenia 12 w nocy z 12 w dzień. Po drugie, data zaczyna się zmieniać ok. godz. 00, po czym na drugi dzień po 16.00 (godzina pokazywana idealnie zgodnie z rzeczywistością) nadal trwa proces zmiany. Mocne poruszenie zegarkiem na nadgarstku powoduje, że zegarek zmienia datę.

Zegarek zachowuje się jakby nie miał "siły" przekręcić tarczki z cyferkami daty. Sklep proponuje wysyłkę na serwis, jednakże w pierwszej kolejności chciałbym poprosić o opinię bardziej doświadczonych Kolegów z forum. 

Pozdrawiam, 
      Jakub 

• By Rorter
      Cześć!
      Zacznę od końca: Dziękuję Wam - pasjonatom, za to forum, które przyciąga jak magnes i zatrzymuje na dłużej niczym odkryta skrzynia ze skarbami.
      Wróćmy do tematu. Miałem dłuższą kilkuletnią przerwę od czasomierzy którymi były głównie sportowe kwarce, a od jakichś 2 lat usiłuję kupić zegarek jako wejście w temat na poważnie i jednocześnie jako pamiątkę zakończenia studiów i zdobycia wymarzonej pracy. Dopiero dzięki forum udało mi się zawęzić swoje poszukiwania.
      Przeznaczenie: Biznes i smart casual
      Jestem dość szczupły, wysoki, <30 lat, szerokość nadgarstka 60mm.
      Przejrzałem wiele tematów, celuję raczej w mechanizm automatyczny niż ręcznie nakręcany, głównie z podziwu dla kunsztu mechanizmu i przezroczystego dekla. Jednocześnie czytając porady na forum, powinienem szukać zegarka z branzoletą, bo fabryczne paski w większości się nie nadają. Jeśli pasek to z zapięciem motylkowym.

Wcześniej moją uwagę przykuły:
      Aviator Airacobra P45 Chrono na kwarcu (tak, wiem..) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-aviator-airacobra-p45-chrono-v-2-25-0-169-5
      Stowa Antea https://www.stowa.de/en/Antea/ - minimalistyczne wzornictwo bauhausu jest ciekawe, ale czcionka cyfr wydaje mi się nieco vintage
      Fortis Pilot Classic https://www.fortis-swiss.com/watches/sky/pilot-classic/chronograph-2/ - nie wyróżniał się niczym na tle innych pilotów
      Louise Erard Escellence https://www.louiserard.com/creations/excellence/excellence-chronograph/ - Bardzo podobają mi się niebieskie akcenty, jednak ponownie czcionka wydaje mi się vintage
      Ostatecznie trafiłem na Eterna. Skłaniam się ku pierwszemu:
      1. Eterna KonTiki Chronograph Automatic 1241.41.41.0217 https://dolinski.pl/eterna-kontiki-chronograph-1241.41.41.0217
      2. Eterna Adventic GMT wersja z pomarańczowymi wskazówkami https://www.timeandwatches.com/2015/03/eterna-adventic-gmt.html - tu nie ma branzolety, oryginalny pasek strusia od razu kwalifikuje się do wymiany na ciemny. GMT choć nie jest konieczny, będzie nawiązywał do podróżniczego trybu pracy.

i tu zaczynają się właściwe pytania:
      1. Czy ktoś wie dlaczego strona Eterny jest niekompletna pod kątem modeli - aż tyle było zmian w ostatnich latach, czy to efekt kolejnej zmiany właścicieli?
      2. Który z tych 2 modeli Eterna byście polecili - Adventic ma firmowy mechanizm 3914A, KonTiki natomiast ETA 7750 Valjoux.
      3. Dostępność obu jest mocno ograniczona, czy macie polecane miejsca w jakich szukać? Widziałem na bazarku Advntic z branzoletą, ale bez pomarańczowych wskazówek.
      4. Przygarnę wszelkie wskazówki, porady, a może ktoś ma inną równie ciekawą propozycję. Budżet chciałbym zawęzić do 6000zł, cena KonTiki ze strony powyżej jest z kosmosu i nagina budżet, niestety jeszcze nie znalazłem innych źródeł, będę musiał polować.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.