Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Jako blokowiec też posadziłem swój ogród w samodzielnie wystruganej donicy. Fajne ogrody i ta przestrzeń super.08ed3f0d80433d513d3734c1c24bb6ab.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu też super, mały ale własny i to cieszy.

 

Staszku, u mnie tak naprawdę jest jednak przewaga krzewów, ale skoro Ty zacząłeś od kwiatów to ja również


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnolia też pokaźnych rozmiarów? Pięknie musi kwitnąć wiasną.

 

 

Rzeczywiście Magnolia w tym roku obudziła bardzo pięknie ogród. Nie jest to tak całkiem oczywiste, bo wystarczy mały przymrozek, a z kwiatów nici. W tym roku aura sprzyjała. 

 

@rmak

jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu, piękny i kolorowy. Czy na ostatnim zdjęciu to jakaś odmiana akacji?

post-57210-0-10060200-1433534077_thumb.jpg

post-57210-0-21480900-1433534078_thumb.jpg

post-57210-0-36995500-1433534079_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa.

post-57210-0-49811000-1433534120_thumb.jpg

post-57210-0-67554300-1433534121_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Staszku.

Tak to robinia akacjowa, bardzo dekoracyjna, a przy tym powtarzająca kwitnienie dwu a nawet trzykrotnie w ciągu roku. Niestety równocześnie bardzo krucha.

 

Pięknie zakwitła Twoja magnolia, widać, że wybrałeś dla niej dobre stanowisko.

Dlaczego twierdziłeś, że musiałeś zrezygnować z klonów palmowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego :(, działka też się nie powiększa, a rośliny tworzą pewnego rodzaju skupiska pozostawiając część działki jako wolną przestrzeń. Taka była koncepcja przy zakładaniu ogrodu i taka mi odpowiada. Poza tym chciałbym utrzymać ogród w różnych stadiach dojrzałości, dokładając co roku nowe rośliny, więc może kiedyś.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmak, już nieraz chwaliłem Twój ogród który wygląda imponująco

Jak patrzę na zdjęcia to zastanawiam się ile on ma lat i czy to jedynie złudzenie, czy rzeczywiście nasadzenia robione były dość gęsto.

 

Ja z żoną tak jak Staszek, co roku coś dosadzam nie licząc oczywiście kwiatów jednorocznych.

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Mariusz raz jeszcze.

Tak, masz rację, rośliny są dosyć gęsto. Posadzone były w stosunkowo dużej ilości, chociaż na małych roślinach wygląda to oczywiście nieco inaczej. Ogród ma już ponad 6 lat. Niemniej lubię takie gęste skupiska roślin, tym bardziej, że oddzielane są ścieżkami i trawnikiem. Aczkolwiek moja żona nie do końca zgadza się z tą koncepcją i jest zwolenniczką intensywniejszego cięcia. Jednak nawet i przy mniej intensywnym to kilka m3 wyciętych roślin co roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz ogród zaczęliśmy robić 3 lata temu i co roku się coś dosadza i przeprojektowuje.

Z koncepcją mam podobnie ja Ty, wolę gęściej :)

 

Właśnie dziś dokupiłem agrowłókniny i przywiozłem tonę grysu a w najbliższym czasie musimy dzieciaki

"ożenić" którejś babci i wybrać się do naszego ulubionego szkółkarza :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też co raz coś dosadzałem i bardzo lubiłem moment wybierania roślin i później ich sadzenia, ale od już co najmniej dwóch lat nic nie dokładam, bo po prostu nie ma już gdzie.

Jeśli chodzi o agrowłókninę, to byłem jej gorącym zwolennikiem, ale do czasu. Przekonałem się, że niestety ma tyle samo zalet, co wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pod grys jeśli się nic nie położy to będzie dramat z pieleniem, nie za bardzo sobie to wyobrażam. Jakie wady masz na myśli?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytko rozwijający się system korzeniowy drzew i krzewów (wilgoć pod powierzchnią, ale konsekwencją tego jest słabe "zakotwiczenie" w gruncie), a także doskonałe warunki dla rozwoju grzybni i chorób grzybowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no fajne te wasze ogrody.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By zachować chronologię pokazywania kwitnących krzewów, należy po Magnolii pokazać Tawułę, która w tym roku zakwitła mało okazale. 

post-57210-0-27444200-1433601631_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Magnolia wygląda zjawiskowo! Bardzo lubię ten krzew i im większy tym piękniejszy.

Nie wiem czy też macie drzewa, ale bardzo ładnie kwitnie jabłoń z tzw "rajskimi jabłkami" fachowej nazwy nie pamiętam.

Zdjęcie zrobione u moich rodziców.

3b16f660e1f8649a42fbb174a4158c2e.jpgc182b680440474c161403cb78acb0aea.jpg

 

Niestety zdjęć owoców nie mogę się dokopać ale są wielkości mniej więcej śliwki mirabelki... (ałyczy)

Drzewo pięknie kwitnie i owoc wygląda ładnie a z owocu wyrabiam takie coś....

 

3056e90675b39712134095c694745ffc.jpg

 

I nic się nie marnuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym się właśnie różni dorosłość (dojrzałość?), że nie ocenia się różnych zachowań wyłącznie z punktu widzenia utylitarności, a rośliny i zwierzęta, to nie tylko pożywienie. Ale wydawało mi się, że miłośnicy zegarków, czyli kompletnie niepraktycznego wydawania pieniędzy, powinni to rozumieć ;)  

 

Z tym utylitaryzmem troszeczkę przestrzeliłeś. Co do dojrzałości emocjonalnej - chyba nie będzie mi dane doświadczyć tego stanu.

Mój wpis miał być żartobliwy, oddaje jednak uprzedzenie do tego hobby, spowodowane tym, że wbrew własnej woli musiałem w nim partycypować.

 

Gatuluję Panom ogrodów i życzę dalszych sukcesów na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnolia wygląda zjawiskowo! Bardzo lubię ten krzew i im większy tym piękniejszy.

Nie wiem czy też macie drzewa, ale bardzo ładnie kwitnie jabłoń z tzw "rajskimi jabłkami" fachowej nazwy nie pamiętam.

Zdjęcie zrobione u moich rodziców.

 

 

Niestety zdjęć owoców nie mogę się dokopać ale są wielkości mniej więcej śliwki mirabelki... (ałyczy)

Drzewo pięknie kwitnie i owoc wygląda ładnie a z owocu wyrabiam takie coś....

 

 

 

I nic się nie marnuje...

 

No patrz, też mam to drzewko, a kwiaty i owoce traktowałem czysto dekoracyjnie i nawet nie pomyślałem o takim zastosowaniu, hmm ...

 

Z tym utylitaryzmem troszeczkę przestrzeliłeś. Co do dojrzałości emocjonalnej - chyba nie będzie mi dane doświadczyć tego stanu.

Mój wpis miał być żartobliwy, oddaje jednak uprzedzenie do tego hobby, spowodowane tym, że wbrew własnej woli musiałem w nim partycypować.

 

Gatuluję Panom ogrodów i życzę dalszych sukcesów na tym polu.

 

Nigdy nie mów nigdy, też kiedyś byłem na nie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie zrobiłem kilka fotek więc zamieszczam

 

39701228229022093651.jpg

 

warzywniaczek czyli kilka odmian pomidorków koktajlowych i jak widać poziomki 

 

07249078171093977690.jpg

 

skalniak 

 

18788451811436444427.jpg

 

moje ulubione drzewko czyli perukowiec

 

17168645540073904511.jpg

 

a tu taka fajna choinka ca ma jakby gumowe igły 

 

55671643560489801905.jpg

 

97476176847890160110.jpg

 

wierzba 

 

15072831562612017536.jpg

 

i na koniec sunia prosi a zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielkości drzew i krzewów to ogród w wieku 6-8 lat, fajnie izoluje od sąsiedztwa, część warzywna imponująca, a perukowiec dość rzadko spotykany w ogrodach. Gratuluję swojego zielonego azylu. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 6 lat od założenia, wprowadziliśmy się w wigilię 2008 a na wiosnę zaczęły się prace ogrodnicze :)  brawo Stanisław, masz oko i sporą wiedzę 

a co do warzywniaczka to tylko 7 krzaczków ale w sierpniu siteczko pomidorków dzienne będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

55671643560489801905.jpg

 

 

 

 

Bardzo ładny ogród.

Czy na zdjęciu powyżej dobrze rozpoznaję tawlinę jarzębolistną w tle (bo nie udało mi się powiększyć zdjęcia)

 

Po wielkości drzew i krzewów to ogród w wieku 6-8 lat, fajnie izoluje od sąsiedztwa, część warzywna imponująca, a perukowiec dość rzadko spotykany w ogrodach. Gratuluję swojego zielonego azylu. 

 

Nie taki znowu rzadki, sam mam trzy  :P  (chociaż w wersji krzewiastej) i spotykałem je też w ogrodach znajomych. Natomiast również go lubię, ze względu na dekoracyjne liście i efektowne kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty masz perukowca, ja i inni koledzy lubiący mięć różnorodności w ogrodach, nie czyni perukowca pospolitym krzewem. Sposób w jaki kwitnie jest rzeczywiście odmienny. 

post-57210-0-23776600-1433705345_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie twierdziłem, że jest pospolity, a jedynie, że nie zaliczyłbym go do rzadkich. Natomiast w ramach lakonicznej charakterystyki wynikającej z obserwacji, najefektowniej prezentuje się na nasłonecznionych stanowiskach (na zdjęciu poniżej ten czerwony krzew na drugim planie)

2015-06-05%2012.36.10_zpsbyjbxeyb.jpg

 

i dla równowagi jeszcze jedno zdjęcie, tym razem bez perukowca  B)

2015-06-05%2012.36.02_zpskc8jfusc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo okazały ten Twój perukowiec. Ten mój jakiś taki koślawy. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, oczywiście do zdjęcia wybrałem najładniejszy  :D

 

Z pewnością nie nazwałbym Twojego "koślawym", ale może sąsiednie rośliny nieco go zacieniają i utrudniają równomierny wzrost. Moje rosną w towarzystwie niższych krzewów, a jeden, którego z jednej strony nieco osłaniają wyższe żywotniki, swoją ekspansję kieruje wyraźnie w stronę przeciwną.

Edytowane przez rmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.