Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jasności - strach na ptaki to ten po prawej 😁

 

 

DSC_0034.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w świątecznym klimacie, ale przy pierwszym śniegu.

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy - 27,teraz - 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał:

Dziś w nocy - 27,teraz - 22

Tak myślałam, że rekord wcale nie był w Gołdapi, i wcale że nie było to tylko -25°C 😉 

Najniższa temp. jaką pamiętam, to było -36°C w sezonie 2011/2012. Pewnie wcześniej bywały niższe, ale nie zwracałam uwagi😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Skoro o roślinach doniczkowych mowa... ;)

Kojarzy ktoś nazwę poniższej roślinki? Wiedziałem, zapomniałem. Teraz walczę z czerwcami - na razie mechanicznie, ale dosyć upierdliwe to jest. Chciałbym spróbować chemii, ale nie wiem czy roślina wytrzyma. Chciałbym poczytać :)

rC2Ac6G.jpgrC2Ac6G.jpg

 

Dzięki :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta roślinka to wygląda jak coś z cytrusowatych, ale nie jestem pewien bo rośliny domowe to nie mój konik. A te szkodniki to tarczniki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Raczej jakiś fikus prowadzony kiedyś na bonsai.

porcelanowy - pokaż liście z robactwem w zbliżeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fikusie tez myślałem, ale trochę te liście mnie mylą. Fikus ma bardziej sztywne i gładkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

 Teraz walczę z czerwcami - na razie mechanicznie, ale dosyć upierdliwe to jest. Chciałbym spróbować chemii, ale nie wiem czy roślina wytrzyma.

Dzięki :)

 

Spróbuj pan zrobić tak. Trzeba nazbierać kiepów od papierosów (im więcej tym lepiej). Następnie wrzucasz je Pan rozumiesz do garnka, zalewasz wodą i zaparzasz je Pan jak zwykłe ziółka typu rumianek, szałwia czy cóś. Następnie, odcedzasz pan wywar, przelewasz go Pan do sprejówki i psikasz Pan to pasqdztwo. Roślinie nic nie powinno się stać bo nikotyna to substancja roślinna a jest to sakramencka trucizna na robale.

nie ma zaco


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary sposób "Babci" prze Pana, i sprawdzony przy przędziorkach tyż....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Z dumą powiem, będę musiał zbierać pod przystankiem, bo w domu nikt nie pali ;)

Albo kupię. Popularne bez filtra jeszcze sprzedają? :D

Rozważę. Bo patrząc na cenę paczki papierosów to mi podobnie wychodzi jakiś środek owadobójczy :)

 

p.s. Roślina to radermachera sinica.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś jakiegoś palacza o dwie "fajki"- to wystarczy do sporządzenie "nalewki" ( nie muszą być "niedpałki" tu chodzi o tytoń i nikotynę ...

Dla domowników przynajmniej zdrowsze niż chemia... :)

 Nawet nie czuć w mieszkaniu papierochów  po opryskach..

 ( chemię czuć :( )_


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować wody z czosnkiem.
75g ( ok. 15 ząbków) zgniecionego czosnku, zalać 10 litrami gorącej wody. Przykryć. Po ok 30 minutach tą woda spryskac roślinę. Ilość trochę "przemysłowa" ale pewnie można dostosować proporcje do własnych potrzeb...

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, polewoj napisał(-a):

75g ( ok. 15 ząbków) zgniecionego czosnku, zalać 10 litrami gorącej wody. Przykryć. Po ok 30 minutach tą woda spryskac roślinę. I

 i czekać i czekać ............................................na policję, bo sąsiedzi zawezwą  :) , bo będzie capić czosnkiem....

 

No ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

 Uratujesz roślinkę i wamiry oraz wilkołaki będą omijać Twoje mieszkanie szerokim łukiem  :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym spróbował metody na google :)

Daje takie rezultaty - np:

Jak pozbyć się szkodnika
Najlepszym sposobem, by roślina nie została zaatakowana jest dokładne obejrzenie rośliny przed samym zakupem. Czerwce często potrafią dobrze zamaskować się i stają się częścią rośliny. Naturalnym sposobem walki z tym szkodnikiem jest częste przemywanie liści np. wodą z mydłem, trzeba jednak często zmieniać wodę, by nie spowodować rozprzestrzeniania się szkodnika. Zamiast mydła można również użyć wacika nasączonego alkoholem metylowym.
Gdy zawiodą tradycyjne metody zwalczania szkodnika można użyć specjalnego chemicznego preparatu, skutecznym będzie np. Confidor 200 czy Mospilan 20 SP. Należy jednak uważać, by nie uszkodzić rośliny.

 

albo:

 

Domowe sposoby walki z czerwcami

Zwalczanie czerwców możliwe jest na różne sposoby. Jedną z metod jest zastosowane mydła z wodą, za pomocą których można spróbować usunąć z liści większe skupiska tych szkodników. Dotyczy to jednak jedynie tych odmian roślin, które charakteryzują się mocnymi liśćmi. Mogą to być zatem na przykład storczyki, figowce lub na przykład cytryny. Dobrym sposobem jest także zastosowanie alkoholu metylowego. Zimą często stosuje się także olej smołowy - na roślinie mogą bowiem zimować czerwce.

Chemiczne sposoby walki z czerwcami

Innym sposobem jest zastosowanie dostępnych na rynku środków chemicznych, takich jak na przykład dimetoat lub butoxycarboxim. Warto jednak pamiętać jednak o tym, iż wiele roślin nie toleruje w ogóle insektycydów, są one bowiem dla nich absolutnie toksyczne. Może zatem nie tylko nie pomóc danej roślinie, ale także jej wręcz zaszkodzić. Wśród roślin, w wypadku których należy mieć to na uwadze można wymienić choćby niektóre rodzaje paproci lub prymulce.

Wśród chemicznych produktów, które można bez problemu zakupić w specjalistycznych sklepach ogrodniczych warto wymienić między innymi Mospilan 20 SP. Ich zakupu dokonać można zarówno w tradycyjnych sklepach stacjonarnych, jak i w wielu sklepach online. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto przeczytać opinie na jego temat. Można je odnaleźć na witrynach internetowych i wielu forach, które służą jako miejsce wymiany doświadczeń osób zorientowanych w tym temacie. Można oczywiście także poprosić o poradę eksperta - choćby na przykład w sklepie ogrodniczym.

Warto przy stosowaniu chemicznych środków pomóc roślinie w walce ze szkodnikiem przemywając jej liście wspomnianą już wodą z mydłem. Trzeba pamiętać jednak, by podczas tego procesu często zmieniać wodę. W innym wypadku można pomóc szkodnikowi w rozprzestrzenieniu się na resztę rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranek za płotem na łące sąsiada. 12 szt. 

 

 

 

 

DSC_0551.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne stado. A ja myślałem, że już na podwórku podziałam. To zdjęcie z 5 marca. W piątek ściąłem miskanty a dzisiaj śnieg pada. Może nie dużo ale kilka centymetrów jest i znowu delikatny mróz w nocy pewnie będzie - 5 stopni. 

 

fjm2u6B.jpg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy w tym roku nabytek do ogrodu. W weekend jadę na grube zakupy.

20210325_172502-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tam u Ciebie lato😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackie lato ?  Lampki na domu powiesił i choinkę kupił, pewnie niedługo śnieg spadnie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New maszyna

 

 

DSC_0591.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruszarka do badyli?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jes ser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, loco50 napisał(-a):

New maszyna

 

Super sprzęt i bardzo przydatny. Nie wyobrażam sobie prowadzenia ogrodu bez tego typu maszyny.😀


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50 u mnie taka kruszarka skończyła jako rozdrabniacz marchwi i buraków pastewnych dla kóz. Z cienkimi gałązkami ni cholery sobie nie radziła - zamiast szatkować po prostu je mięła - gałązka nadal była w jednym kawałku, tylko połamana.

 

Dziś posadziłem 123 sadzonki karagany syberyjskiej. W kolejce wierzby, ewodie, śnieguliczki, lipy, akacje, amorfy i trochę innego chwasta też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.