Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Elektyk to jest mordęga, musisz pchać, nie ma mocy. Mój sąsiad męczył ogród 400m trawy przez wiele lat elektrykiem, kosił zawsze na raty. Teraz dostał w prezencie spalinową, i kosi "na raz" w godzinkę ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a jak z serwisem? Bo słyszałem,ale może to fejk, że stiga lubi sprzedać ale potem problem z cząstkami jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj także o regulacji wysokości. Nowej generacji silniki spalinowe już nie mają regulowanej ręcznie mocy silnika...

1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

Mariusz, a jak z serwisem? Bo słyszałem,ale może to fejk, że stiga lubi sprzedać ale potem problem z cząstkami jest. 

Zero problemów a przy trawniku 400/500m2 wystarczy serwis raz na dwa lata. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nie psuła. To dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kosę spalinową Stiga. Z jakością u mnie raczej kiepsko. Już prosto z pudła była niezdatna do użytku. W świecy przygięty był element i w ogóle nie było iskry. Dopiero po odgięciu zadziałała.

Potem też sprawowała się raczej słabo. Kiepski, niewygodny pojemnik na żyłki, zbiornik na paliwo przeciekający przy korku, nawet po wymianie korka itp... Natomiast, jak już działała, to kosiła porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stiga specjalizuje się w kosiarkach - tu są b. mocni i nie robią lipy. Oczywiście, że zawsze można trafić na feler, raz na 0,1%...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za 1000 zł to porządnej spalinówki się nie kupi. Chyba że jakiegoś NACa z marketu bez napędu.

A ja mam pytanie o krety. Macie jakieś sprawdzone sposoby bo mnie już krew zalewa. Ostatnio zakupiłem takie urządzenie dźwiękowe wtykane w ziemię. Miało odstraszać kreta a kret ryje pół metra od tego. Próbowałem już chyba wszystkiego. Karbid, świece dymne, jakieś specyfiki w płynie. Nic nie pomaga. Najgorzej jest pod agro włókniną i kamieniami albo pod korą gdzie jest stale wilgoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Niehumanitarnie, niezgodnie z prawem ale niestety kretołap Target. Z mojego doświadczenia wynika, że użycie 2-3 petard i niestety wysłanie 2-3 kretów do krainy wiecznych korytarzy podziemnych😁 załatwia sprawę. Nie wiem czy jakoś wyczuwają krecie nieboszczyki czy jak ale po uzyciu Targetu na wiosnę (dwie petardy odpalone) już inne nie przyszły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kreci Cyklon B (na krety i nornice), - po dwie tabletki do każdej dziury po kopcu. Otwierać tylko z wiatrem, nie w pomieszczeniach zamkniętych, zawsze w rękawicach gumowych. Martwy kret musi zostać w korytarzu, by odstraszał nowe krecie rodziny. 100% zadowolenia. 

5f4c39a6480cb3303d2fd1e5f176


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepławo trochę. Na u mnie

 

 

DSC_0106.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w słońcu :)

 W cieniu to chyba jakieś   -5  ??

:)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słońcu. Patelnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jajecznicę zrobić  :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na masce😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Christo, od 2 miesięcy mam taką spalinówkę. Sprawuje się dobrze, duża regulacja, kilka funkcji ( w tym mulczowanie), duży kosz. Polecam. Elektrycznej w życiu bym nie wziął (przez mordęgę z kablem i brak napędu).

 

https://greentiger.shop/kosiarki/26-kosiarka-spalinowa-gt-lc139-46-green-tiger-5908283576500.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię Wam, że kabel nie jest dla mnie przeszkodą, brak napędu także. Mam dużo zawijasów i zakamarków w ogrodzie i lepiej manewrować czymś lżejszym i mniejszym.

Wczoraj znów pożyczyłem od mamy tego chińczyka 1200W i ogarnąłem cały ogród w godzinkę z okładem. Także wybiorę coś podobnego tylko z większą mocą i jakiejś normalnej marki 😉

Dziękuję wszystkim za wyrażenie swojej opinii i pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bijemy rekordy 

 

 

DSC_0115.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego że elektryczna kosiarka jest dużo lżejsza, łatwiej manewrować, można ciszej się zachowywać na działce, a elektryczne automaty koszące dają radę z dużo większymi trawnikami, to ja polecam kosiarkę z silnikiem spalinowym, napędem na koła, mocnym silnikiem i dużym koszem. Nie zawsze koszenie jest przyjemnością, nieraz jest obowiązkiem. Od 14 lat używam Stigę, na koniec sezonu wymiana oleju i ostrzenie noża. Niezawodna kosiarka.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 15:05, Christo napisał(-a):

No dobra, zdefiniuj "porządną" 🙂

Jaka firma, jaki rozmiar, czym się kierować?

Od lat używam tylko Stihl piły do drewna i kosiarki właśnie elektryczne. Na aku nic nie kupuj bo to nieporozumienie. Warto pamiętać że w markowych sprzętach 1200 czy 1400 wat jest lepsze od nie markowych 2000wat po prostu parametry nie są naciągane. 

Teraz w stihl mają w promocji taką niedużą 1200 wat za 499zł w tamtym tygodniu kupiłem właśnie z myślą o żonie - kosiła już i jest bardzo zadowolona bo lekka a darła nawet trawę 15cm.centralne podnoszenie wszystkich kół naraz, sekunda roboty. Tania i naprawdę dobra. 

Dodam tylko że nigdy nic że stihl mi się nie zepsuło a piły naprawdę lekko nie mają czasami. 

18 godzin temu, zasadas napisał(-a):

Pomimo tego że elektryczna kosiarka jest dużo lżejsza, łatwiej manewrować, można ciszej się zachowywać na działce, a elektryczne automaty koszące dają radę z dużo większymi trawnikami, to ja polecam kosiarkę z silnikiem spalinowym, napędem na koła, mocnym silnikiem i dużym koszem. Nie zawsze koszenie jest przyjemnością, nieraz jest obowiązkiem. Od 14 lat używam Stigę, na koniec sezonu wymiana oleju i ostrzenie noża. Niezawodna kosiarka.

Wszystko zależy od ogrodu - jak są długie proste to tak ale jak dużo krzewów, zakrętów, skalniaczkow to kobieta a nawet mężczyzna taką kosiarką z napędem się zarypie. 

Teraz stiga oferuje elektryczne z jednym kołem z przodu do lepszego manewrowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nam Vikinga spalinowego na jednym kole z przodu. Jeżdżę nas zablokowanym bo jest bardziej sterowalna. Jak odblokujesz kółko to prowadzi się sama. Gdzie chce. Ona, nie ja😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kosiarki..

 Ogródek mam jakieś 250-280m kw.

 Niestety mieszkam na piętrze i  zawsze kłpot kablem do kosy, czy kosiarki elektrycznej.

 Spalinowa znowu odpada, bo ... te z marketów ( tańsze , to chińczyk)

Syn mnie przestrzega przed tym, bo serwisował takowe  i kończylo się , że klient kupował następną, bo naprawa był nieopłacalna.. lub brak części..

 

Dobra to na marginesie..

 Co myślicie o akumulatorowej?

ps. nie chcę wydac majątku... czyli jakieś 500- 700 zeta, bovi nczej to już wolę ciągać przedłużacze :) z balkonu

 

 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a doradźcie proszę co kupić Ojcu na działkę. Obecnie ma elektryka na aku. Ale działka ma jakieś 4 tysiące metrów z czego trawy wyjdzie pewnie z 3. Lepiej jakiś traktorek czy spalinowa z napędem? Sprzęt na być porządny, cena to sprawa drugorzędna. Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3k trawy - to już jakiś traktorek by się przydał.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario tak właśnie myślę. Tym bardziej że jeździ na działkę na weekend i praktycznie cały czas spędza na koszeniu. A jakieś modele, producenci. Bo ja jestem zupełnie zielony w tym temacie. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie pomogę, bo ja mam małą działkę i mi kosiarka spalinowa starcza. Z tego co pamiętam, to @zasadas używa traktorka.
 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.