Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, PiotrekL napisał(-a):

Obecnie ma elektryka na aku.

 Jak się to sprawuje?

A... i jakiego?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam traktorka, zwykła Stiga z napędem ale ja mam tylko jakieś 1,6k trawnika.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrekL napisał(-a):

Mario tak właśnie myślę. Tym bardziej że jeździ na działkę na weekend i praktycznie cały czas spędza na koszeniu. A jakieś modele, producenci. Bo ja jestem zupełnie zielony w tym temacie. 

Tak trochę poszperałem i wszędzie rekomendują Stigę Estate 2084.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak się będzie sprawować za... powiedzmy 10 lat :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktor z koszem i szerokim kosidłem, żeby w obkosić jak najmniejszą ilością nawrotów. Ja mam w tej chwili al-ko bez kosza bo używam go do koszenia łąki wokół stawu i pokos zostawiam Szerokość kosidła 105 cm. Silnik 650 cm3- pędzi jak dziki😁. Kiedyś miałem McCullocha i go zarżnąłem, ale na 3 tys m taki lub podobny powinien być ok. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki Panowie za podpowiedzi. Wiem już czego szukać. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0118.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50, właśnie czytam o armagedonie nad Augustowem, nie zalało cię? Byłam wczoraj nad Sajnem, ale udało się w porę uciec🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Augustów zalany, w parku katastrofa. Ja mieszkam na wsi leśnej pod więc woda wsiąkła w las. Parę drzew padło ale drogi już przejezdne. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy betonowanie miast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. To samo rano dziś mówiłem. 

Augustów - stolica sportów wodnych

 

 

 

 

signal-2021-06-23-221733.jpg

signal-2021-06-23-221733 (1).jpg

signal-2021-06-23-221733 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Litus napisał(-a):

 

 

 

Suuuper 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To 14 lat pracy, oczywiście niektóre, najstarsze drzewa już były. Postaram się wieczorem wrzucić zdjęcie z 2007 i obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Litus napisał(-a):

IMG_20210627_184446.thumb.jpg.2e78e2e6435eac95cb1dbfc0a3d6a7de.jpg

Jak w kompleksie parkowym Połanieckich 😁

Ładnie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2007 vs. 2021, Paweł w przeciwieństwie do Połanieckich tutaj 100% własnej pracy 😉

 

70228948_Ogrd.thumb.jpg.786a00f1b00254ebb066a8fe620a7a9f.jpg

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No PANIE 👍👍


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Litus napisał(-a):

2007 vs. 2021, Paweł w przeciwieństwie do Połanieckich tutaj 100% własnej pracy 😉

 

70228948_Ogrd.thumb.jpg.786a00f1b00254ebb066a8fe620a7a9f.jpg

… patrząc po efektach- to i ciężkiej. Naprawde możesz sie chwalic i być dumnym z tego co zrobiłeś.

Ja na razie tylko trawnik i kilka roślinek w doniczkach….. brak czasu eliminuje prace w ogrodzie….. szkoda 😠😟

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie przyznaję, że w większości jest to praca mojej żony. Mamy taki podział, że ja dbam o nasz spokój finansowy (niestety - również "po godzinach"), a ona o dom i ogród. Z tego powodu mogę angażować się w tę pasję głównie w weekendy i tylko czasami w tygodniu. Syn ma już 18 lat i dzielnie pomaga. Gdyby nie tak poukładane obowiązki, sam mógłbym pomarzyć o takim efekcie, po prostu zabrakłoby mi czasu. Ona z kolei ma 24h zmiany i dwa dni wolego po każdej zmianie, więc z zapałem oddaje się swojej pasji. Ja koszę, sprzątam i wykonuję ogólnie cięższe czynności, ona pielęgnuje, sadzi, rozsadza itp. Team work ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Litus napisał(-a):

IMG_20210627_184446.thumb.jpg.2e78e2e6435eac95cb1dbfc0a3d6a7de.jpg

 

Łaał. Wspaniałe. W głowie mi się nie mieści ogarnąć taki ogród własnym sumptem.

 

Powiedz proszę czym jest wyłożona/wysypana alejka do spacerowania? bo też bardzo ładna i może bym skopiował pomysł


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mich to bardzo proste i względnie tanie rozwiązanie - korytowanie na ok. 35cm głębokości, geowłóknina drogowa na spód - dość gruba, przypominająca filc. Nie sprawdzałem gramatury ale prawdopodobnie ok. 200g/m2. Podobno można jej nie dawać, ale chciałem mieć pewność dobrej separacji warstw. Na geowłókninie położone kruszywo drogowe frakcji 0-64 stabilizowane mechanicznie i ostatnia warstwa to kliniec dolomitowy frakcji 8-16mm o całkowitej grubości 3-5cm z pobliskiej kopalni kruszyw drogowych. Taka konstrukcja jest na podjeździe wokół domu i zapewnia wygodny podjazd samochodem pod garaż, nie rozjeżdża się i kompozycyjnie płynnie przechodzi w ścieżki. Czasem przyjedzie jakaś ciężarówka i też jest ok. To jedyna rzecz wykonana w ogrodzie przez firmę zewnętrzną, nie ma co marzyć o ogarnięciu samemu, bo potrzebny jest ciężki sprzęt - natomiast dalsze ścieżki w tylnej części ogrodu, przy warzywniku, robiliśmy już sami i dość dobrze sprawdza się sam kliniec 8-16mm na agrowłókninie przeznaczonej pod ścieżki ogrodowe, którą można kupić w każdym markecie ogrodniczym. Wcześniej oczywiście trzeba zdjąć humus, ale bez głębokiego korytowania, ca. 10cm, do ogarnięcia szpadlem. Grubość wierzchniej warstwy klińca na tych tylnych ścieżkach to jakieś 5 max 8 cm, nie więcej, bo inaczej będziesz czuł, że rozpływa Ci się pod stopami. Boki wszystkich ścieżek i podjazdu są separowane kotwionymi obrzeżami typu Ekobord o wysokości 45 mm. To ostatnie jest dość ważne, bo zapewnia odpowiednią sztywność obrzeży. Nic cieńszego nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój ogród jest bardzo młody :)

1b8a52be4a624ba7930d9864465e41f9.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne piwo! Bardzo je lubię.
Ogród tez może być


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.