Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Trawę koński włos wydałem, bo za bardzo się rozrosła, a w to miejsce nasadziłem karłowatą jodłę koreańską Oberon.
A tak wygląda aktualnie cały ten mały fyrtel. :)e18e7527a66b1d789f68380b95a25075.jpg21f5a1156c2e691276cc2b8f8b8ca3f8.jpgb5a4f30a88e455cd5a8105409b668156.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0284.JPG

DSC_0285.JPG

DSC_0286.JPG

DSC_0287.JPG

DSC_0288.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOCO

 przy takim terenie usypał byś sobie kulochwyt. i miał własną strzelnicę do treningów :)

 To tylko zgoda wójta i zatwierdzenie "Regulaminu Strzelnicy"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak😁, ale 4 km ode mnie jest strzelnica. Karabin sznurkiem do ramy i rowerem za chwilę jestem 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 12 latach w końcu zostałem podłączony do kanalizacji miejskiej. Szambo zostało wyciągnięte, a studzienka wkopana i uruchomiona. Teraz mogę w końcu ruszyć przód ogrodu. Całą ziemię z gliną wrzucę do pustego zbiornika, wybiorę jej na 40cm - powinno wystarczyć. Później przeprowadzę z ulicy światłowód, nawiozę nowej ziemi i będzie trochę zabawy z urządzeniem tej części ogrodu. Za miesiąc może dwa, pochwalę się efektami tych prac. b706ceec61eb427b85879aafbc461b8e.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Trzymam kciuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 09:42, mario1971 napisał(-a):

Moja Brewera ma także parę obeschłych pędów, ale ogólnie przyjęła się po nasadzeniu całkiem dobrze.0924f55971d2ee26d261a28895f79004.jpg

Przyszły upały i niestety drzewo musi swoje odchorować. W końcu było wyciągane z gruntu i 2/3 korzeni zostało odciętych.20210718_202255.thumb.jpg.8ad94cefe989508f7d5a37dc64ef0c12.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, loco50 napisał(-a):

DSC_0284.JPG

DSC_0285.JPG

DSC_0286.JPG

DSC_0287.JPG

DSC_0288.JPG

Się ulokowaneś... 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz lej wodę, świerki lubią i sypnij nawozu od brązowienia igieł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wody, Adam jak Ty podlewasz te swoje hektary? Masz system nawadniania czy latasz ze szlauchem? 🙈

Ja mam nieduży ogródek, ale podlewanie takim zraszaczem „prostokątnym” zajmuje mi do 3h (muszę go 8 razy przestawiać).

Myślę o zamontowaniu automatycznych zraszaczy, korzysta ktoś? Polecicie jakąś firmę ze śląska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latałem z wężem w garści 😁 przez 3 lata. Efekt był taki sobie a do tego tak mnie to "wrukwiało", że założyłem system nawadniania. Oczywiście nie po całości tylko wokół domu i linie kroplujące do sadu i rododendronów. Wokół stawu jakoś to wytrzymuje bez lania. 

A auto nawadnianie obowiązkowo, zwłaszcza do niedużego ogrodu. Roboty nie będzie dużo a i koszty rozsądne. U mnie chodzi system Rainbird. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi podpowie, co to może być? Liście moich grabów posiniały. 0bd5697e1160c96f33d90747a17410b3.jpg49a58966671415b0fa2c0b4ad8572f07.jpg244b029c729f09fe5153e25b456b422b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, może być pordzewiacz grabowy(taki szpeciel), ale on mikro i raczej go nie widać. Natomiast od dolu liści białe coś widać, a więc albo przedziorki albo mszyce. Spróbuj coś na przedziorki, szpeciel i mszyce. Zrób miks. Ponadto grab lubi zasadowo i dość wilgotnie. Sypnij wapna i lej wodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, byłem w ogrodniczym u specjalisty - to są przędziorki. Nabyłem Nissorun Strong 250SC i zrobiłem oprysk. Niestety zaczęło padać i będę musiał jutro powtórzyć. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wyglądało z tą siateczką. Dobrze, że jest diagnoza. Muszę zapisać nazwę trucizny bo nie słyszałem. A parę Grabków mam, więc może się przydać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak wyglądało z tą siateczką. Dobrze, że jest diagnoza. Muszę zapisać nazwę trucizny bo nie słyszałem. A parę Grabków mam, więc może się przydać. 
ce259617eed233cf12a546099fbefd02.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super, dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My ogrodnicy musimy sobie pomagać. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franz, my psy musimy się trzymać razem😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

Franz, my psy musimy się trzymać razem😁

Będę wysyłał zapytanie i próbki do Uniwersytetu Przyrodniczego w sprawie swojego niedorozwiniętego buka. Zobaczymy, co mi odpowiedzą. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to będzie ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogrodzie takie stworzenia grasują i strasznie sraja, nic nie można poradzić bo są pod ochrona + teraz maja swój czas wylęgowy, moje dzieci je łapią i wynoszą przed dom

AD6F348E-10B4-4F7B-A379-0B8F7F5738B2.jpeg

874F6E02-391A-4319-A46B-0538A4274975.jpeg

146541F7-7CB2-43B7-85F4-19CA92E97FD5.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich deszczach zrobiło się fajnie, ciemnozielono.f5c50bb6dae0d8d45191dbd80195cca4.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.