Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

Klon strzępiastokory lub cynamonowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, jaki piękny landszafcik😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie trzeba było grabić to byłoby pięknie.

IMG_20211022_142858.jpg

IMG_20211022_142845.jpg

IMG_20211022_142829.jpg

IMG_20211022_142809.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zdrowo. 😁 na powietrzu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu kolory jesieni

 

spacer.png

spacer.png

 

A grabienie liści to oczywiście ta ciemna strona posiadani ogrodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pisałem, że trochę też przerabiam ogród. Kilkunastu roślin brakowało kupić na jesień. Posadzę na wiosnę kilka miskantow, piwonie i jaśmin biały karzeł. Część dość mała a funkie już obcięte. We wtorek sadziłem dwie brzozy bo żonie się marzyły. Moje będą liście. 

 

 

HH2rcX1.jpeg

 

 

AoGx0Er.jpeg

 

Ia367rj.jpeg

jHg2fPC.jpeg

 

muntkTt.jpeg

 

xKmL2lV.jpeg

 

sFtVQPA.jpeg

 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kornel bardzo ładnie. Nie mój klimat, ale podoba mi się. I dwie uwagi-jaśminowiec bo jaśmin u nas nie "wytrzymie" 😁. I druga bardziej techniczna - funkii się nie ścina jesienią. Zostawia się to wszystko na zimę (wiem, że to brzydko wygląda) i sprząta na wiosnę. Lepiej wschodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50

Dzięki. To prawda jaśminowiec 😀

Co do funki to zobaczymy bo ja obciąłem w tym roku wiosną, mama na jesień i u niej były dużo większe i bardziej rozłożyste dlatego chciałem spróbować. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kornel chodzi o to, że funkii w ogóle się nie tnie. Zostawiasz liście i łodygi na ziemi a na wiosnę wygrabiasz to co się nie rozłożyło. Okazałość roślin zależy od gleby(wilgotno), stanowiska(cień), nawożenia i odmiany a także wieku. . Ja mam taką spora rabatę z hostów w cieniu, postępuję z nimi tak jak napisałem i co roku są coraz bardziej rozłożyste i rozrośnięte. Na następny sezon zrób tak jak mówiłem i sprawdź. A patrząc na Twoje zdjęcia-to chyba cienia za dużo nie masz😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację i tak zrobię. No cień to dopiero tuje zrobią 😀

Kilka miałem w słońcu razem z hortensjami a teraz mam posadzone jeszcze 34 sztuki. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka odmian na słońce, ale to wyjątki. Większość to rośliny cieniolubne. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klon japoński. Piękny. Ale to w tropikach można miec😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Klon japoński. Piękny. Ale to w tropikach można miec😁😁

Zastanawiam się, czy okrywać go na zimę. Bo to jest jego pierwszy sezon w ziemi.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Mariusz, że powinieneś go okryć. Za ładny jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od lokalnych warunków.

Ja  u siebie ( Podkarpacie ) przez pierwsze lata owijałem klony palmowe agrowłókniną.

Od kilku lat przestałem i dają sobie radę. Jeden jest osłonięty od wiatru ścianą z żywotnika zachodniego ( Tuja szmaragdowa).

Dwa inne wymagały przesadzenia ( żyły , ale nie rosły). Trafiły na wschodnią stronę domu i tutaj szybko zaczęły się rozwijać .

Generalnie to stanowisko lepiej im odpowiada.

Moim zdaniem możesz przez pierwsze lata owijać pień.

Na moich starszych egzemplarzach znalazłem na dole pnia pęknięcia od mrozu .

Ale potraktowałem je maścią ogrodniczą i wygląda na to że jest ok.

 

W ramach eksperymentu w tym roku posadziłem dwa kolony palmowe w dużych donicach. Stały przy tarasie.

Będę chciał je zabezpieczyć na zimę i mam nadzieje, że na wiosnę odżyją.

Planuję odizolować je od podłoża ( styropian) ustawić w miejscu osłoniętym od wiatru i owinąć włókniną.

Słyszałem, że to powinno pozwolić im przetrwać. 

Zobaczymy na wiosnę ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć z przezimowaniem w wielkopolskich warunkach atmosferycznych nie ma z nimi problemów. Najgorzej jest wczesną wiosną, gdy wschodzą pierwsze pąki, wtedy nocny przymrozek -1C może je "spalić". Tak miałem w tym roku, gdy wyszły pierwsze listki (roślina stała jeszcze w donicy - świeżo po zakupie), a w nocy przyszedł mróz. Zdążyłem je opatulić geowłókniną, ale te listki, które stykały się z geowłókniną - zmarzły, i w ciągu paru dni uschły.

 

Okrywać będę tradycyjnie róże i hortensje.    


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Zastanawiam się, czy okrywać go na zimę. Bo to jest jego pierwszy sezon w ziemi.

 

Mam taki klon na tarasie - przeżywa zimy bez problemów. Dostaje jedynie dodatkowe okrycie donicy i delikatne okrycie włókniną ogrodniczą (chociaż wydaje mi się, że i bez tego spokojnie dałby sobie radę. U mnie klimat pogranicza Beskidu wyspowego od strony Krakowa. Jak znajdę to wrzucę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki klona - jest około 3 m nad poziomem ziemi i w zimie, z lekkim okryciem, radzi sobie całkiem dobrze (pomimo, że wystawiony na całkiem mocne, zimowe wiatry). Trzecie zdjęcie to dziś z terenu "ogródka" - teren utrzymuję w stanie półdzikim. Drzewa, które nie rokowały, były sukcesywnie wycinane w okresie kilku ostatnich lat (oczywiście po uzyskaniu stosownych zezwoleń) a obecnie jedynie okresowe, niezbyt częste, przycinanie trawy kosą spalinową + pielęgnacja drzew.

 

foto02.jpg

foto03.jpg

foto01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klon piękny... Gratuluję.
Mam takiego w gruncie.
Wysokość ok 2,5 m.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - ten ma wymiary korony około 2,5x1,2 metra. Nie dopuszczam do nadmiernego wzrostu w górę przez przycinanie.

Niestety, nie mam możliwości wsadzenia go w grunt - zające by go załatwiły w parę nocy. Kiedyś posadziłem w gruncie odmianę red sunset - nie ustał nawet tydzień, został kompletnie okorowany.

Edytowane przez ps1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.