Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
zasadas

Twój ogród

Recommended Posts

U mnie na mszyce dobrze się sprawdza Kohinor 200SL. Najlepiej jest zrobić zdjęcia chorych liści, owadów i podjechać do profesjonalnego centrum ogrodniczego, z pewnością coś doradzą. 

3330bde41930c270c581de844ad8a7a4.jpg&key=ce7e521c2304cea3b48633283e9c5aa8db9e4d6ca22720a79502380c90d4926fad2ad07e444cc7e71e37505a320149ca.jpg&key=2eb58f41ddae6fad04f5e8e20771f6f7e3013d1653fa6287ccc11698d2565a89

Jak już masz galasy, to trochę będziesz musiał powalczyć...

Ładnie to wygląda. Czy w tym stawiku masz stałą cyrkulację wodną?

3 godziny temu, mario1971 napisał:

Ładnie to wygląda. Czy w tym stawiku masz stałą cyrkulację wodną?

Tak, żyją tam rybki, swego czasu przez długie lata był nawet żółw ;)

Piękny zbiorniczek.

@Mario1979 ładna gruba kora, może dzięki temu mniej jej będzie fruwało po działce ;)

1 godzinę temu, rmak napisał:

Piękny zbiorniczek.

@Mario1979 ładna gruba kora, może dzięki temu mniej jej będzie fruwało po działce ;)

Miała być gruba w dobrej cenie, ale w paru workach była ledwo średnia i trochę łyntów ;)

Nie myślałeś żeby zasadzić je gęściej? Ja kilka lat temu posadziłem ale przesadziłem z odległościami między nimi. Teraz ani dosadzić ani przesadzić.

Te z przodu mają służyć jako element ozdobny, stąd posadziłem je co 1m. Mam też z boku posadzone Wojtki, naprzeciwko dużego okna w jadalni, z widokiem na okna sąsiada. I te posadziłem do 60cm, by docelowo stworzyły ścianę ogradzającą mnie od niepożądanych oczu... 

41 minut temu, mario1971 napisał:

Miała być gruba w dobrej cenie, ale w paru workach była ledwo średnia i trochę łyntów ;)

Jak to zwykle bywa. Ale widzę, że masz płasko i małego pieska, to może się utrzyma, jak już się trochę "uleży". U mnie na płaskim jest w miarę, ale na pochyłościach właśnie powymieniałem na tłuczeń granitowy, bo już nie miałem nerwów do sprzątanie tego z kostki i alejek.

27 minut temu, akaen napisał:

Nie myślałeś żeby zasadzić je gęściej? Ja kilka lat temu posadziłem ale przesadziłem z odległościami między nimi. Teraz ani dosadzić ani przesadzić.

Ja znowu przesadziłem z gęstością i po kilku latach zrobił się busz.

A dla potwierdzenia zbyt dużego zagęszczenia poniżej kilka zdjęć. Jak to zwykle bywa, zaraz po posadzeniu wydaję się, że jest ok, a nawet rzadko, ale 12 lat później okazuje się co innego.

No i trawnik marnie koegzystuje z dużym psem i o efektach, jakie ma @zasadas można tylko pomarzyć.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Podczas słonecznych dni wygląda to nieco ładniej, ale przy dzisiejszym zachmurzeniu trochę bardziej ponuro, więc ostatnie zdjęcie na rozjaśnienie.

Kiedyś miałem dużego psa (Berneńczyka). Zero krzewów czy kwiatów - wszystkie próby nasadzeń kończyły się totalnym rozkopaniem bądź pogryzieniem. Sama trawa i płotki drewniane, które chroniły resztki terenów zielonych przed całkowitą dewastacją. Teraz mam małego pieska i mogę wszystko ?

@rmak ładnie to wygląda!

@rmak 

gęste różnorodne nasadzenie ma też swój urok. Mi się bardzo podoba, choć u mnie powstały miejsca o dużym zagęszczeniu i wolne trawiaste przestrzenie. 

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Rmak jest super. Dojrzały ogród z licznymi zakątkami. Ja lubię takie naturalistyczne założenia. Pieknie. 

Dziękuję wszystkim za dobre słowo. Ja w sumie też lubię takie naturalistyczne zarośnięcie, które stanowi dzisiaj bazę do gniazdowania dla ptaków (jak one teraz pięknie śpiewają). Natomiast żona preferuje takie rozwiązania, jak u @mario1971

Mam w ogrodzie taki własnie kacik dla ptaków. Mianowicie tarninę plus kilka drobniejszych krzewów. Na początku planowałem tarninę ściąć, bo raczej wielkiej wartości estetycznej ze sobą nie niesie, Potem doszedłem do wniosku, ze ten kąt i tak jest za garażem, nie będe z niego korzystał. I znalazłem tam dodatkowo stare gniazdo (prawdopodobnie kosa) Tak wiec krzaki zostaly i w tym roku ptaki również mają tam gniazda (nie zaglądam tam zbytnio, aby ich nie męczyć).

Niestety mam problem z trawnikiem, sporo na nim chwastów. Co byście polecili na dwuliścienne? Zależy mi na środkach ekologicznych https://sklepdlaogrodu.pl/pl/c/Zwalczanie-chwastow/2281573 . 

Edited by Antap

Może niekoniecznie związane z ogrodem, ale wysiłek lepszy niż na siłowni, a i zimą frajda niesamowita. Ciepło, nastrojowo i satysfakcja, że i swój udział w tym jest. Ułożone może stanowić element dekoracyjny ogrodu. 362a01f7f40fc2312fe0c160570aa11c.jpg8da9bb0258642d29fc1f04644096dad5.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Tylko co Ty z tymi wszystkimi trocinami zrobisz ;) ?

Żarłoczne stwory. Biorą się tylko za najmłodsze listki. Trzeba pryskać młode buki.4959b1fae34be2a1015dc0e4ec121553.jpg&key=5bd76f7758ccfe8ff7f43957ed8435b8ab845924ac5d3caf14193b31c68ab994695dc377c650ce0888742247aeb242cf.jpg&key=b1342c039876503eb156627d3340fea712a43ad879e2a4fa724942c2c658a64c

a8715e2c7c9a9b130fb9b54f807f8c47.jpg