Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zorka-5

JLC Master Control Date vs. Universal Genève Microrotor UG 101

Zegar w stylu Jaeger-LeCoultre Master Control Date  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Odkąd pojawił się czarny JLC Master Control Date byłem pewien, że, gdy tylko trochę pozbieram się finansowo sprawię go sobie...

 

SIHH2015JLCMUTDate3_zps2rufzytb.jpg

 

SIHH2015JLCMUTDate5_zpsvx6gekm9.jpg

 

Ale w życiu nie można być niczego pewnym i parę dni temu zobaczyłem Universal Genève Microrotor UG 101...

 

home_image.2420178.jpg

 

home_image.2420188.jpg

 

Ja akurat oglądałem czarnego. Mówię Wam jakie to ładne :)

 

Podpowiedzcie, proszę, czy warto myśleć o UG w odniesieniu do JLC? Tylko bez "pustaków" typu "JLC to klasa sama w sobie". Rzeczowo proszę - co "za", co "przeciw". Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowo:-) -proszę bardzo -jeden i drugi są klasowe ( ładne ,koperty,piękne zdobienia mechanizmu) , dopracowane detale....

 

Wybrać masz oczywiscie ten ktory TOBIE sie bardziej podoba- bo technikalia obu raczej znasz:-)

 

Nigdy nie zrozumiem fenomenu tego typu pytań:-) -zasadne mogą byc tylko w obrębie jednej marki,który model,wersja etc..

A zakladanie ankiety który wybrać,wybacz ale przypomina reality show z nominacjami-kto odchodzi a kto zostaje..celebrytą :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak dla mnie UG to porażka. Kształt koperty, niespójność zdobień tarczy, jej przeładowanie.

Szkoda, bo UG, ale stare modele, to jedna z moich ulubionych firm.

JLC proste aż do bólu.

Ale jednak ten micro w UG ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę nieobiektywny bo 3 dni temu zakupiłem JLC Master Control :) ale w prostocie siła , zwłaszcza gdy poszukuje się garniturowca . Jeszcze rok temu oglądając ten model na zdjęciach w necie raził mnie szeroki bezel , ale gdy obejrzałem go na żywo , przymierzyłem , to się zakochałem i tylko czekałem na dobry deal na JLC ze srebrną tarczą . Zegarek niesamowicie lekki , wygodny , cieniutki 8.5 mm więc pięknie mieści się pod mankiet koszuli . Bardzo lekko i delikatnie chodzi koronka , jakbym miał się na siłę do czegoś przyczepić to mógłby mieć trochę dłuższą rezerwę chodu .Wersja w kopercie z różowego złota jeszcze bardziej wymiata ale ....wiadomo :) .

UG nie znam bliżej marki , modelu nie widziałem na żywo więc nie będę się wymądrzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę nieobiektywny bo 3 dni temu zakupiłem JLC Master Control :)...

No to gratulacje, plan zrealizowany :)

 

Wracając do postawionego pytania.

Patrząc na tarczę to jednak JLC, ale jeśli patrzymy na dekielek to zdecydowanie ładniej prezentuje się UG


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to absolutna kwestia gustu co wybrać, takie samo pytanie można zadać, jakie lody dziś zjeść: Truskawkowy sorbet czy malinowy ?.

 

Są podobnego przeznaczenia i stylem zbliżone do siebie.

 

Ja osobiście nie kupiłbym żadnego, najprędzej JLC - Reverso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej podoba mi się prostota JLC ale plecy UG. Jeśłi micro rotor poza walorem estetycznym i świadomością że to UG przecierała szlaki w tym zakresie daje faktycznie cieńszy zegar to niech sobie będzie. Ponieważ jednak przez 90% czasu widzę tarczę wolę tą z JLC. W czarnej wersji nabrała sportowego charakteru i ten MC już nie jest taki zwyczjany jak srebrny ( dwa razy do niego podchodziłem i wybrałem ostatecznie Reverso )

Choć obydwa zegary to funcjonalnie takie same 3 wskazówkowce z datą to jednak estetycznie są mocno różne. Dla mnie tarcza UG jest spójna ale faktycznie bogata, trochę starodmodna - taki styl. Słabo widzę ten zegar do mniej formalnego stroju podczas gdy JLC da radę. No i rozpoznawalność marki może być argumntem za lub przeciw - czasem fajnie jest mieć zegarek którego marka nie budzi żadnych skojarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spójrzcie na UG z czarną tarczą:

 

mtr_universal_geneve_09_0709_microtorug1

 

mtr_universal_geneve_09_0709_microtorug1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie JLC ( bardziej odpowiada mi srebrny ) . W tym przedziale cenowym to wyjątkowo mocny zawodnik .

Prezencja , świetny mechanizm  , kultowa firma o trudnych do przecenienia zasługach dla całej branży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna mi się podoba


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny UG to inna bajka. Ten biały jest tragiczny. Wygląda dla mnie odpustowo i nie ma mowy o żadnej klasie. Czarny jest OK.

 

Z obu zegarków nie kupiłbym i nie kupię żadnego. JLC Master Control do niedawna był dla mnie celem nr 1. Przymierzałem w Aparcie może z 3-4 razy. Dzisiaj już wiem, że nie. Za szeroka luneta, nieproporcjonalnie szeroka, sztucznie poszerzona do 40 mm z wersji 37 albo 38 mm. Takie poszerzenie lunety jest do bani. Sorry za mocne słowa, ale od JLC oczekiwałbym, żeby do obecnych standardów powinno wpasowywać się z należną firmie JLC klasą, a nie po bandzie. Poszerzenie tarczy, cieniutka luneta i mielibyśmy zegarek ideał. Za 25 tys nie szukałbym przez 10 lat następnego zegarka garniturowego. Mierzyłem też ultra thin, ale jest bez centralnej sekundy niestety i wygląda na umarły. No i cena już jakby wyższa odrobinę (jakieś 8 tys).

 

W UG jest to samo - za szeroka luneta. No nie da się na to patrzeć. Na zdjęciu jeszcze jako tako, ale spojrzałem na założonego na nadgarstek JLC z podobnymi proporcjami szerokości lunety do wymiaru tarczy to byłem bliski płaczu. Oj nie tak panowie w JLC, nie tak... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare wersje tego JLC były piękne, teraz podzielam zdanie przedmówcy. Dodatkowo ten datownik przesunięty w stronę środka tarczy. Jednak patrząc na konkurenta w postaci tego modelu UG to już lepiej JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jeśli porównamy czarne tarcze wygrywa UG...ten Master Control zaczyna przypominać Marka Spitfire ;-)

post-55792-0-01297000-1433530582_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zastanawiam się co nie tak jest ze spójnością tarczy w UG. Nie dopatruję się jednak natłoku elementów. Co więcej, moim zdaniem jest bardzo ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiego stroju przede wszystkim chcesz nosić ten zegarek, bo jeśli chcesz go traktować jako typowego garniturowca to wg. mnie UG jest trochę przeładowany patrząc na tarczę. Szkoda również, że datownik nie jest w odwrotnej kolorystyce tzn. czarna tarcza i biała a najlepiej srebrna czcionka.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na odblaski na tarczy podejrzewam, że srebrny UG na żywo prezentuje się dużo efektowniej niż na zdjęciach. W JLC  delikatne uszy, subtelność wystroju tarczy w połączeniu z wizualnie "pancernym" bezelem tworzą spory dysonans. Tak więc dużo bardziej podoba mi się Microtor ( nie micROrotor jak w temacie :) ), za jego konsekwencję i spójność stylistyczną. Skojarzenia odnośnie marek - zdecydowanie wygrywa JLC.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na ten "pancerny" bezel, zwróciłem uwagę na te dwa zegarki i zestawiłem je ze sobą. Ja akurat lubię siermiężne bezele, które dodają zegarkowi solidności i sprawiają, że nie kojarzy się tylko z garniturem ale również z "casualowym" zastosowaniem :) No dobrze, a jesli coś innego to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Master Calendar?

 

744a9c9bb96e.jpg

 

Różnica w cenie znaczna, ale ilość komplikacji to wynagradza.

Pasuje do garnituru, jak i luźniejszego stroju. Na tarczy trochę się dzieje, ale wszystko idealnie uporządkowane.

Piękny jest, co tu dużo pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Omega i Rolex odpadają?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając ceny proponowanych zegarków brałbym UG. Myślę, że ok 10 000 zł za nowy zegarek tej klasy to bardzo dobra oferta, nie ma zbyt wielu alternatyw - inhouse - może eterna, może Frederic Constant. Więc zaglosowałem na niego.

 

 

Za JLC trzeba wylozyć ok 2 razy tyle, a to otwiera możliowości na wiele cieawych zegarków, choć sam JLC dalej byłby jednym z liderów:

 

3141956gross.jpg?v=1

 

Propozycja w podobnym stylu, którą dodaję od siebie to np. Zenith Captain central second black - do wyrwania nówka za ok 13 000 zł:

 

zenith10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, że ktoś napisze o tym Zenicie. Tak, to świetny zegar w dobrej cenie. I ten czerwony fragment wskazówki sekundnika. Ale... wygląda delikatniej z cieńszym bezelem.

 

JLC Master Calendar nieee... Odpust na tarczy i paskudne przyciski z boku koperty do ustawiania kalendarza. To nie dla mnie.

 

Rolex na pewno nie. Omega? Jesienią zobaczymy Globemastera - kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, osobiście, ten Universal za bardzo przypomina mi Patka Calatravę 5127 - szczególnie charakterystycznym kształtem koperty(przede wszystkim uszy, profil, "osłony" koronki, jak i całościowo), choć ten ma mechanizm z centralnym dużym złotym rotorem, a Universal ma mikrorotor. 

 

Oba są in-house, jednak za JLC stoją murem długie lata tworzenia najlepszych po Rolex'ie mechanizmów z naciągiem automatycznym, począwszy od legendarnego JLC cal. 920, który był w pierwszym Patku Nautilusie(dla Patka był znakowany jako cal. 28-255) czyli legendarnym i poszukiwanym Ref. 3700, pierwszym Vacheron'ie Overseas Ref. 222(dla VC to był cal. 2120/2121/2122) oraz pierwszym i również legendarnym i najbardziej z wszystkich APRO poszukiwanych, czyli Audemars Piguet Royal Oak A-series Ref. 5402.

 

Ja sam mam JLC Master Control Ultra thin i jestem z niego bardzo zadowolony. To piękny, klasyczny, prosty i zawsze elegancki zegarek odpowiedni na wiele sytuacji ;) A mechanizmy JLC, te "podstawowe" mimo że nie są aż na poziomie wykończenia VC czy PP otrzymujących wyłącznie Genewskie pieczęcie jakości(Geneva Seal), to poziom wykończenia jest im, w większości aspektów, przybliżony do VC PP AP IWC Breguet i Blancpain, a JLC ma ten atut, że to ONI robili mechanizmy dla wszystkich tych manufaktur, a nie na odwrót. Przy czym żadna z firm nie zawiodła się na współpracy z nimi, podobnie jak ich użytkownicy. 

 

 

O, znalazłem ciekawy link, moim zdaniem to jest dobre opracowanie autorstwa szanownego Walt'a Odets'a z TimeZone -> http://people.timezo...686780396906210


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Nigdy nie zrozumiem fenomenu tego typu pytań:-) -zasadne mogą byc tylko w obrębie jednej marki,który model,wersja etc..

A zakladanie ankiety który wybrać,wybacz ale przypomina reality show z nominacjami-kto odchodzi a kto zostaje..celebrytą :-)

 

Mistrz tego typu tematów jest tylko jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, bez urazy Panowie, ale jesteśmy w dziale "ZABAWY i KONKURSY", więc nie ma co się napinać. Poza tym pytając o opinię w sprawie dwóch zegarków, w których sami Forumowicze znaleźli pewne podobieństwa nie było bezsensem. Ponadto, zestawienie JLC za 20 tys. PLN z UG za 10 tys. PLN jest ciekawe, bo pokazuje, że można mieć bardzo ciekawy zegar z in-housem już za bardzo przystępną cenę. No mnie w każdym razie nikt nie odwiódł od UG i dla mnie wciąż jest faworytem tego zestawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - to, ze znalazles tansza alternatywe w stosunku do szanowanej i jednak z gornej polki marki zegarkowej nie znaczy, ze pojedynek jest bez sensu, jednak jak przy kazdym tego typu wyborze licza sie rozne wzgledy i emocje. Kazdy z nas kieruje sie innymi przeslankami i dla jednych wazniejsze jest np. aby nie przeplacac (i ci np. wybiora Skode, a nie VW czy Audi ;) i ja tak mam z samochodami czego nie moge powiedziec o zegarkach :P ), a dla drugich zaslugi marki i swiadomosc posiadania czegos bardziej wyjatkowego i prestizowego. Nie zapominajmy bowiem, ze zegarki za ponad 10k pln naleza juz do towarow luksusowych, wiec niczym dziwnym jest fakt, iz prestiz jest ceniona wartoscia przy tego typu wyborach i niekoniecznie nosi znamiona snobizmu (szczegolnie wsrod pasjonatow i swiadomych klientow).

 

Jesli brac Twoj wybor pod katem czystko finansowym/racjonalnym i uzytecznym, to oczywiscie, ze nie ma po co przeplacac szczegolnie, ze oba te zegarki sa do siebie podobne i jesli jednakowo sie Tobie podobaja, to wybor jest prosty. Mnie jednak w tej szalonej pasji bardziej cieszy posiadanie czegos wyjatkowego, czyli w tej sytuacji zegarka z gruba historia, wspanialymi werkami produkowanymi nawet dla najlepszych, stad doplata do JLC nie wydaje mi sie czyms abstrakcyjnym a uzasadnionym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.