Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
STARUSZEK

Klamry - czy jest zainteresowanie ?

Recommended Posts

Cieszę się że klamerki się podobają - Mirek - jedną już masz albo będziesz miał w najbliższym czasie - Mik Ci dostarczy :D , panowie - sprawa jest następująca - klamry są - jakie są - na razie trwają moje negocjacje na zastrzeżenie wzoru :lol: :wink: więc tak jak napisałem wcześniej - sprawa w toku do poniedziałku , możliwe że Ktoś będzie miał wyłączność na określony wzór - więc na razie nic więcej nie mogę powiedzieć - ale bądżcie dobrej myśli , Klamry są na ośkę zaciskaną - więc - raczej wszywane ale można dostać bez zaciśniętej ośki i rozklepać końce po założeniu na pasek lub każdy zegarmistrz to wykona bez problemu , ale na razie trwają negocjacje co do wzoru - zastrzeżonego - wiec jeszcze troszkę cierpliwości.

Cenowe negocjacje też w toku :!: co prawda to ja jestem producentem ale ze sobą też można negocjować ;)

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Mirek - jedną już masz albo będziesz miał w najbliższym czasie - Mik Ci dostarczy :lol:

To ja już z góry Wam dziękuję, czekam niecierpliwie i życzę powodzenia w biznesie ;)

Mirek

Guest mik
Mirek - jedną już masz albo będziesz miał w najbliższym czasie - Mik Ci dostarczy :lol:

To ja już z góry Wam dziękuję, czekam niecierpliwie i życzę powodzenia w biznesie ;)

Mirek

widze, że PM nie dotarł, wysyłam raz jeszcze.

Na fotkach które zamieścił mik, języczki klamer są źle wyprofilowane. Maja garba podobnego do linii wygięcia klamry, a powinny być wygięte w takie jakby rozciągnięte ''S''. Na fotkach staruszka wygląda to trochę lepiej, ale też za mało. Będzie problem przy grubych paskach, bo tak ukształtowany języczek będzie powodował ''wygarbianie'' paska i rozpychanie dziurki wdłuż, a nie ułożenie się na płasko w klamrze. Ale wiem, że to prototypy. W produkcji seryjnej poprawkę zróbcie. Dobrze jest przyjrzeć sie jakiejkolwiek klamrze fabrycznej i porównać wygięcie języków.

Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Osobiście nie testowałem wygięcia języczków klamerek - natomiast jednego jestem pewien języczki można dogiąć bezproblemowo a jak już zauważyłeś to serie próbne :!: co do odstawania i rozpychania paska - weż pod uwagę że klamra ma na końcu grubość 4mm więc pasek będzie układał się troszkę inaczej niż w tradycyjnych - typowych a wszystko zależy oczywiście od wielkości i kształtu otworu a ja jedynie mogę powiedzieć że następne będą duuużo lepiej wykonane :)

Piotr.

No to czekam niecierpliwie (i nie tylko ja pewnie) w takim razie :)

Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

brawa dla MISZCZA!!! bo tak to na prawdę ;-) wygląda:

...

i tak:

post-2536-0-15409700-1330644725.jpg

Wielkie dzięki Piotrze

Chylę czoła przed warsztatem, jest świetna.

:) 8)

"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Na tej fotce jest rozmiar 22 - też z serii testowej - na razie pracuję na jakością wykonania - gdyż nie jest to jeszcze to o co chodzi .

Piotr.

post-2678-0-91698400-1330644730.jpg

post-2678-0-98989400-1330644738.jpg

post-2678-0-79297400-1330644743.jpg

post-2678-0-70755900-1330644749.jpg

17xt6.jpg

Jak widać na fotach - autorstwa HemiGa :) wiele brakuje jeszcze mojej klamerce - ale moje oczy już są za stare :) aby dojrzeć takie niuanse na żywo więc nie sądzę abym mógł coś gruntownie poprawić - ręczna robota i już jedna jest lepsza a inna gorsza - ale staram się aby wszystkie trzymały poziom :!:

Piotr.

Dobra Staruszku, zamiast się krygowac powiedz lepiej kiedy zrealizujesz zamówienia :twisted:

Radek

Guest crategus

no wlasnie... zapewne wszyscy wstrzymali swoje produkcje w oczekiwaniu na jakies wiesci.. :)

Ja w kazdym razie czekam.

Chetnie nawet zakupie prototypowe 20mm :)

Na tej fotce jest rozmiar 22 - też z serii testowej - na razie pracuję na jakością wykonania - gdyż nie jest to jeszcze to o co chodzi .

Osiemnastki będiesz robił?

J.

Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Realizacja zamówień - to nie problem , Krygować - aż musiałem zerknąć do słownika - i jest to dosyć kiepskie określenie - z mojego punktu widzenia a odnosi się zazwyczaj do kobiet :!:

Jak już wspomniałem zamówienia to nie problem - problemem jest duży nakład pracy a co za tym idzie - cena - będzie znana w poniedziałek - i nie będzie niska - oczywiście to sprawa względna :roll: ale na pewno w granicach 40- 48 zł za sztukę więc sami widzicie że - nagle się okaże że zamówień - brak :lol: ale poniżej tej ceny nie zejdę - robota jest paskudna a paluszki bolą - niestety i cała operacja trwa w sumie ok 1 godz i15-30-SZTUKA min. i to przy kilku sztukach na raz do tego materiał itp. :!: a do tego wszystkiego nie da się tego robić w domu , więc jak już kiedyś wspomniałem - zrobić można wszystko - tylko czy jest sens. Choć z drugiej strony - duuużo gorsze wykonania i mniej potężne - kosztują od 20 $ wzwyż ale takiej lub choć zbliżonej nie widziałem, ale oczywiście nie próbuję się tłumaczyć - jak nie będzie chętnych - to wcale a wcale nie będę czuł się winny - rozdałem kilka sztuk Kolegom .

Piotr.

Klamra którą pokazałeś - jest trzy razy prostsza od mojej - to raz

dwa - na razie klamer w rozmiarach 24 i 26 nie obiecuję - gdyż możliwe - już o tym wspominałem że zagwarantuję Komuś wyłączność na te rozmiary

Trzy - bez urazy osobistej - ale Twoje Paneraie to podróby lub jak kto woli repliki a ja może i nie mam BMW i nie jestem przystojny ( nietypowa uroda ) ale mam pewne zasady - których nie złamię nawet dla chęci zysku :!:

Więc raczej nie .

Mam nadzieję że Cię nie uraziłem - wykorzystałem tylko Twoje słowa.

Piotr.

Chyba kiedyś wspomniałem, że stać mnie na oryginalnego PAM-a. Nie jestem jednak zboczony na ich punkcie i nie muszę mieć wszystkich oryginalnych. Więc jeden lub dwa z nich to oryginały, zgadnij które... Reszta to repliki. I mam to w d*pie, co i kto o tym myśli. Jak nie wiesz, to nie pisz głupot. Bo akurat ten PAM jest 100% oryginalny, wielki znawco. A jak taki przewrażliwiony jesteś na punkcie podrób, to wymyśl coś innego niż popularny kształt klamerki Panerai i nie podrabiaj tego, znanego już wzoru. Stwórz własną klamrę, na punkcie której ludzie zleją się z wrażenia. Dasz radę? Bez urazy...

FREUDE AM FAHREN

Pomysł kształtu itd. nie jest mój i nigdy tak nie twierdziłem ale sam wyrób to oryginał mojego wykonania wymiary i kształt nie są zastrzeżone w przeciwieństwie do znaku firmowego na twoich podróbach OP , znawcą też nie jestem :!: sam przecież wspominałeś kilka razy o swoich "replikach " , ale widzę że bardzo łatwo wyprowadzić cię z równowagi - w przeciwieństwie do ciebie - mi nie chodzi o to aby panienki klękały na mój widok a z wrażenia sikały po nogach - jak o tym wspomniałeś - niektórzy mają inne cele w życiu.

Piotr.

SEAMASTER wyluzuj troszke :lol:

Pozatym bylbym chetny na klamre 18mm.. musze tylko

orientacyjnie znac cene..:lol: pozdro!

Pozdrawiam, Dawid

Guest ŻÓŁTODZIUB
niektórzy mają inne cele w życiu.

np zrobić biznes na klamerkach? - sorry Staruszek ale jesteś strasznie żałosny w tych swoich wywodach a Twoja pseudo szlachetność jest definicją faryzeizmu. Poza tym za 15 baksów można mieć ciekawą klamerkę i nie wciskaj publice kitu że jest inaczej.

wybacz ale musiałem to napisać - poprostu nie toleruję cwaniactwa a szczególnie tego made in "warszafka"

pozdro

Wyprowadzić z równowagi może mnie jedynie moja kobieta. Poza tym nie wstydzę się tych replik, tym bardziej, że są one lepiej wykonane niż niektóre oryginały. A wolę podróbę z napisem IWC, Panerai itp. niż niemieckiego Breitling'a z napisem Sinn lub ruskiego Panerai'a z napisem Poljot. Zakończmy już temat podrób i nie obrażajmy się nawzajem. Nawet niechcący.

FREUDE AM FAHREN

ŻÓŁTODZIUB napisał:

np zrobić biznes na klamerkach? - sorry Staruszek ale jesteś strasznie żałosny w tych swoich wywodach a Twoja pseudo szlachetność jest definicją faryzeizmu. Poza tym za 15 baksów można mieć ciekawą klamerkę i nie wciskaj publice kitu że jest inaczej.

wybacz ale musiałem to napisać - poprostu nie toleruję cwaniactwa a szczególnie tego made in "warszafka"

pozdro

I z tym się do końca niestety nie zgodzę bo wg mnie sprzedawanie klamerek to nie jest życiowy cel czy życiowy interes tylko hobby związane z zegarkami.

Ktoś akurat potrzebuje a ktoś nie a jak nie odpowiada temat to idz do off-topic pogadac o byle pogodzie :evil:

Się wydaje ale gadżety zegarkowe mogą i kosztują czasem więcej niż sam zegarek...masz wybór kup zegarek automatyczny i zostaw go w szafce albo kup rotomat za ponad 4000 bez zegarka i trzymaj go na szafce a potem powiedz co ci się bardziej podoba :shock:

I prosze przestanmy sie miedzy soba klocic i nadawac bo to nie ma sensu :!:

Pozdrawiam

Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Oczywiście widzę do czego to wszystko zmierza, Seamaster - oczywiście masz rację - dyskusja dalsza jest bezcelowa - przepraszam jeśli Cię uraziłem - nie miałem tego na celu , Żółtodziub - oczywiście krytyczne spojrzenie jest bardzo przydatne - szczególnie takie jak Twoje - które uświadamia Innym że każdy ma wolny wybór - co do interesu na klamerkach - to wybacz ale nie sądzę abyś chciał się ze mną zamienić :!: tzn. sam zrób coś co inni będą chcieli, pomysł klamerek zrodził się na spotkaniu podstolika warszawskiego - jak zobaczyłem na żywo różne klamerki i opinie że takie to a takie są świetne a nikt nie robi np. takich - to powiedziałem że nie ma problemu - zrobię , a że wymaga to sporo pracy i zaangażowania to moja cena jest podana w widełkach a liczę się z tym że nikt - tzn. prawie nikt nie będzie jej chciał i tyle . Przykro mi tylko że tyle różnych posądzeń spotyka mnie z powodu jednej - kilku klamerek.

Piotr.

Guest ŻÓŁTODZIUB
I prosze przestanmy sie miedzy soba klocic i nadawac bo to nie ma sensu :!:

Pozdrawiam

a teraz idź przed lustro powiedz sobie to samo i zapewniam Cię że wszystko będzie ok. A stwierdzeniem że zegarkowe gadżety czasami kosztują Ameryki kolego nie odkryłeś.

pozdro

adam

Myślę, że w taki właśnie, bardzo kulturalny sposób powinniśmy zakończyć ową dyskusję.

FREUDE AM FAHREN