Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzalonyJackPirat

Dugena Precision

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dzisiaj na rynku staroci zakupilem zegareczek za 6€ :)

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Zegarek jest w podejrzanie swietnym stanie, recznie nakrecany, sprawny. Z tylu na deklu jest napis i data, sugerujacy, ze zegarek byl prezentem dla kogos. Szkielko pleksi, delikatne ryski, na dole oznaczenie T swiss made T

Moze mi ktos cos wiecej powiedziec o tym zegareczku? Z ktorego to roku, co to za firma itp? Nie ukrywam, ze bardzo mi sie spodobal ale ciekawosc co to za firma nie da mi spokoju.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Cook.

Na moim werku napis Dugena jest napisany na tym Trybiku (nie wiem jak sie precyzyjnie to nazywa), a na foto z uhrforum jest wybity nad napisem swiss made. Jakies pomysly dlaczego? Druga sprawa, na innych Dugenach nie widzialem swiss made na tarczy, a na mojej jest.

Na kopercie jest wybite 5808, to nr seryjny czy oznacza cos innego?

Wybaczcie pytania ale to moj pierwszy vintage.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Cook.

Pozostaje mi juz nie meczyc ;) Was pytaniami tylko cieszyc sie swoim 49 letnim szwajcarem i do tego w niemal idealnym stanie :)

Musze dokupic mu jakis fajny pasek, a z tym to ja mam problemy co widac czasami w nadgarstkowych :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania. Ile wynosi rezerwa chodu w tym werku? Szukalem na necie i nie moglem znalezc, ktora to dokladnie Helvetia? Oraz jak go nakrecac? Pierwszy to moj zegar z recznym naciagiem i boje sie, ze cos zepsuje.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook jestes nieoceniona pomoca. Wielkie dzieki :)

Ta Helviete juz widzialem tylko na niej jest oznaczenie 997, a na moim 998 i nieco roznia sie wygladem. Ale skoro mowisz, ze to ten to wierze :)

Zegarek pojdzie oczywiscie na spa tylko nie wiem czy tu u mnie (drozsza opcja) czy jak w lipcu bede w PL to tam. Jest jakis zegarmistrz godny polecenia w okolicach Stalowej Woli?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w mojej jest ten FHF 96 inaczej Dugena cal.998?

Badz co badz bardzo mi sie podoba :)

Nie sadzilem, ze vintage tyle radosci sprawi tym bardziej, ze jedzie do mnie nowy swiss made i jakos o nim mniej mysle :)

Jako ciekawostke dodam, ze widzialem wczoraj chyba na chrono24 albo ebay, podobna Dugene, rowniez z takim grawerem jak moja dla kogos innego z roku 1971. Niestety mie moge znalezc informacji jaka firma dawala na odchodne te zegarki.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.