Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzalonyJackPirat

Paski zulu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam problem z tymi paskami. Strasznie mi sie podobaja, sa grube i wygladaja solidniej od nato ale sa tez strasznie sztywne. Na mojej chudej lapie strasznie to wyglada. Tu pojawia sie pytanie.

Znacie jakies sposoby na zmiekczenie tychze paskow, zeby lepiej przylegaly do reki i byly miekksze? Wypranie takiego w pralce cos pomoze czy tylko go zniszczy?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz z tym.. to nylon. Będą minimalnie podatniejsze jak się trochę znoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda. Sprobuje wyprac w pralce, moze to cos pomoze choc mam obawy, ze sie "zmechaci".


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj płóciennych (canvas ) - kolorystycznie mniejszy wybór ale mimo porównywalnej grubości układają się miękko na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, poszukam. O ile tego typu paski sa swietne to zulu jest za sztywne, a nato ma tendencje do rozciagliwosci dziurek. Ponosze kilka dni swoje zulu, moze zmieknie troszke.

A czym sie roznia perlony od zulu/ nato?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam chudą łapę ale z zulu nie mam żadnych problemów, zwykłe nato za to wygląda jak sznurówka na ręce. Do czego to Zulu? Jak w Rayu to powinno przecież być ok bo ma dość krótkie uszy, do mnie w przyszłym tyg powinien dość pomarańczowy Zulu do Raya. Perlon też do mnie idzie razem z Zulu to będę mógł porównać. Na foto perlon wydaje się dużo "subtelniejszy" niż zulu, powinien być miękki i jeżeli o to Ci chodzi to powinien dobrze przylegać do ręki, ale to pewnie też zależy z czego jest wykonany. Miałem kupić pomarańczowego z myślą o Rayu ale wątpię, żeby wygrał z Zulu który pewnie na długo zagości między uszami Raya. Perlon u mnie będzie chyba dość dużym eksperymentem, pochwalę się jak przyjdzie :P No i perlon nie ma dziurek  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trollu daj potem jakieś fotki. Sam chętnie zobaczę takie zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foty będą jak tylko paski dojdą  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu odstaje mi od reki przy uszach. Wyglada to dosyc komicznie i optycznie strasznie powieksza zegarek. Jedyna opcja, w ktorej lezy dobrze to mocno zacisniety, ale dla mnie to niewygodne jest i mam wrazenie, ze teleskopy pourywa. Idzie do mnie nowe nato do Steinharta wiec porownam sobie. Co do perlonow, bardzo fajne paski ale wygladaja jak zrobione z bawelny i za chwile mialyby sie rozleciec.

Jak dostaniesz swoj to zrob fotki i opisz jakosc tego paseczka.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paski dostałem wczoraj ale zdążyłem tylko założyć, cyknąć foty i w drogę.

po otworzeniu koperty ujrzałem takie cuś :P

DSC_0556.jpgmałe porównanie z innym zulu, widać nieco inne rozmieszczenie ringów, długość różni się minimalnie

DSC_0557.jpga po chwili:

DSC_0559.jpgkilka fot:

DSC_0560.jpgDSC_0562.jpgna ręce:

DSC_0563.jpgDSC_0565.jpgDSC_0568.jpgDSC_0569.jpgi jeszcze SSA na starym zulu

DSC_0570.jpgDSC_0571.jpg

 

spostrzeżenia:

perlona pierwszy raz miałem w ręce, jest wykonany z nylonu więc jest dość sztywny ale przez to, że jest cienki dość dobrze układa się na ręce, nic nie odstaje, chyba w każdym 1-częściowym pasku tak jest. Jest trochę za długi, będę musiał go skrócić. Przy ściąganiu zegarka trzeba uważać bo jak chwycimy "za zły koniec" to zegarek pofrunie ku podłodze. To też pewnie "wina" teleskopów. Porównywałem umieszczenie teleskopów w SSA i Ray'u i w SSA są na równo z deklem, Ray ma nieco wyżej teleskopy przez co bardziej zagina pasek. Z tego powodu widać też małą różnicę przy zulu, w SSA przestrzeń między paskiem a ręką pod uszami jest nieco mniejsza. Perlon ogólnie fajny, miałem nadzieję na mięciutki pasek ale nie jest źle, kolor tak jak pisałem to eksperyment, chciałem zobaczyć jak będzie się komponować z białymi wskazówkami i indeksami. Tak czy inaczej dla mnie dużą wadą perlona (i innych 1 częściówek) jest - nawiązując do innego tematu o nato - to że podczas ściągania z ręki możemy stracić zegarek - nylon jest śliski, stalowe teleskopy również a nic nie zabezpiecza zegarka przed samowolnym opuszczeniem paska jak jest to w nato. Ale że często chodzę w białych t- shirtach to perlon, przynajmniej przez jakiś czas nie wyląduje w szufladzie ;)

Co do pomarańczy to nie ma co dużo pisać - jest super :lol:  kolor jest taki jak powinien, na foto niestety tego nie widać, robione telefonem więc szału nie ma. Długość ok chociaż mógłby być odrobinę dłuższy, szczególnie jak ktoś ma grubszy nadgarstek a nie taki patyk jak ja ;)  Ma małą wadę czyli przycierkę na jednym z ringów ale prędzej czy później pewnie przybędzie takich rys, pomarańcza robi u mnie za EDC więc nie ma co płakać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.