Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Gonzo39

ZEGAREK AUTOMATYCZNY DO 2000-3000 dylemat

Recommended Posts

Witam wszystkich,

stoję przed wyborem zegarka codziennego o klasycznym wyglądzie z naciągiem automatycznym (mój pierwszy automat). Aktualnie zastanawiam się nad dwoma zegarkami :

1. Roamer Superking

2. Certina First DS

Co o tym sądzicie ? Może padną jakieś inne propozycje w tej stylistyce ?

Pozdrawiam Gonzo39

Osobiście wybrałbym coś mniej banalnego niż Certina First DS. To oczywiście udana konstrukcja, ale również bardzo popularny model. Jeśli wolisz być oryginalny to wybierz Citizen NP4020-01E.

537_1.jpg?__no=1

907_6.jpg?__no=1

Jaki jest poziom wykonania - to widać na zdjęciach. Cena jest bardzo atrakcyjna i z założonego budżetu starczy Ci jeszcze na Seiko SARB lub Orient Star.

Oferta jest na bazarku. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121664-citizen-np4020-01e-automatic-nowy/?do=findComment&comment=1482342

Bardzo mi się podoba Twoja propozycja. Szkoda tylko, że nie jest na branzolecie, ale wtedy straciłby swój urok..

Czekam jeszcze na inne podpowiedzi, fajnie gdyby zegarek był na branzolecie, gdyż paski z założenia mnie odrzucają. Ot taki mój estetyczny urok :)

Nie ma sensu ograniczać się tylko do bransolety. Sam mam zegarki zarówno na pasku, jak i bransolecie. Ludzie ubierają się różnie w zależności od okazji, więc warto mieć oba rozwiązania.

Poza tym, bransoletę zawsze možna dokupić. Owy Citizen ma 22 mm między uszami, więc to nie byłby problem.

Nie oczekuj, że użytkownicy rzucą Ci się na ratunek. Takich tematów były dziesiątki, a Ty zaproponowałeś jakiegoś banalnego Roamera. Współczesne modele tego producenta, w moim odczuciu, są brzydkie na żywo (zupełnie, jak Doxa).

Miałem ostatnio podobny dylemat i kupiłem Davose Lumis Blue, ale nie wiem czy nie bedzie zbyt sportowy jako codzienny o klasycznym wygladzie. Codzienny jest, ale klasyczny nie :-)

W tym budżecie masz juz w czym wybierać. Roamery jakościowo i technologicznie w tych cenach są jak najbardziej OK, ale niestety na żywo wyglądają bardzo opustowo - za duzo polerki.

Zerknij na Certine DS1 powermatic - moze Ci sie spodobać, ma bardzo dlugabrezerwe chodu 80 godzin. Taki typowy budżetowy Szwajcar, ale na pierwszy zegarek będziesz super zadowolony.

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i propozycje ! Zapewne niebawem coś wybiorę.

Pozdrawiam !

Na bazarku masz klasyczna certine ds1 w bardzo dobrej cenie

Swoją droga dziwi mnie, ze nikt tego Tissota w takiej cenie nie chce ?

Guest anger76

Cena świetna, zegarek zupełnie bez wyrazu.

Bez wyrazu czy z wyrazem - rzecz gustu a o nich się ponoć nie dyskutuje.

W Tissot Luxury powermatic koperta całkiem ciekawa, bransoleta również na plus, tarcza bym powiedział ascetyczna ale taki był pewnie zamysł. Moim zdaniem może się podobać.

No i się "wafelek" podoba. Zastanawiam się, czy drugiego - dla odmiany z czarną tarczą nie kupić.

Szkoda, że ten na bazarku jest identyczny z moim.

Taniej wyjdzie tarczę wymienić na czarną. Reszta taka sama.

O! I to jest jakiś pomysł :)

Witam wszystkich,

jeszcze się zastanawiam. Może dołożę do przedziału 3000-3500.  Seb71 jaki to model Seiko, który masz w swym profilu ? 

Pozdrawiam !

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By vJu
      Cześć,

Szukam nowego damskiego zegarka (za bazarek dziękuję). Powinien być:

- automatyczny (najważniejsze, żeby był cichy);
      - okrągła tarcza, im mniejszy tym lepiej, ale większe też rozważę;
      - dyskretny, tzn bez kryształków czy 3 dodatkowych "ekranów" - sama tarcza, niewielkie oznaczenia godzin (kropeczki lub maleńkie cyfry arabskie, jakoś nie podchodzą mi grubsze kreski ani cyfry rzymskie), ewentualnie małe okienko z datownikiem, jak najbardziej minimalistyczny (chyba że jakieś dyskretne nawiązania "astronomiczne"), przeszklenie do mechanizmu - bardzo chętnie, ale raczej z tyłu;
      - ze skórzanym / materiałowym, gładkim paskiem, na pewno nie jakikolwiek metal / marmur / cokolwiek twardego (tzn. przeczytałam zakazany przewodnik i nie rozumiem, czemu mam zawsze kupować na bransolecie, ale ok, jeśli da się potem zamienić na pasek to niech będzie)
      - kolory neutralne (srebro, czerń, biel, beż), ale nie złoto.

Moje preferencje: idealny jest Moser Vantablack i Marloe Derwent Sundial (ale chyba jest już nie do dostania).

Wiem, że to dość dużo, ale może ktoś kojarzy coś co by pasowało?

PS. zegarek nie ma nikomu imponować, znam zegarki Orient / Seiko / Certinę / Atlantic. Większość była na zasadzie: no dobra, okej, ale wolałabym coś innego. Akceptuję, że za tę kwotę kupię "woła roboczego" Zeppeliny są urocze, ale chyba szukałabym czegoś odrobinę bardziej... nowoczesnego. Nic z poradnika "Wybór nowego automatu do 2000 zł" mi nie podeszło.

PS2. Mam 28 lat, nie maluję się, nie chodzę w szpilkach ani garsonkach, więc proszę bez propozycji typu "dla starszej, eleganckiej pani"

PS3. Przejrzałam wszystkie damskie automaty ze sklepów zegarownia.pl, zegarek.net, otozegarki.pl, fabrykazegarkow.pl, zegarkicentrum.pl, luxtime.pl i swiss.com.pl i tylko Junghansy form A i max bill były takie, że jakkolwiek bym się nimi zainteresowała.

Pomocy, proszę.
    • By jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.