Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gonzo39

ZEGAREK AUTOMATYCZNY DO 2000-3000 dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

stoję przed wyborem zegarka codziennego o klasycznym wyglądzie z naciągiem automatycznym (mój pierwszy automat). Aktualnie zastanawiam się nad dwoma zegarkami :

 

1. Roamer Superking

 

2. Certina First DS

 

Co o tym sądzicie ? Może padną jakieś inne propozycje w tej stylistyce ?

 

Pozdrawiam Gonzo39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym coś mniej banalnego niż Certina First DS. To oczywiście udana konstrukcja, ale również bardzo popularny model. Jeśli wolisz być oryginalny to wybierz Citizen NP4020-01E.

 

537_1.jpg?__no=1

 

 

907_6.jpg?__no=1

 

Jaki jest poziom wykonania - to widać na zdjęciach. Cena jest bardzo atrakcyjna i z założonego budżetu starczy Ci jeszcze na Seiko SARB lub Orient Star.

 

Oferta jest na bazarku. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121664-citizen-np4020-01e-automatic-nowy/?do=findComment&comment=1482342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twoja propozycja. Szkoda tylko, że nie jest na branzolecie, ale wtedy straciłby swój urok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na inne podpowiedzi, fajnie gdyby zegarek był na branzolecie, gdyż paski z założenia mnie odrzucają. Ot taki mój estetyczny urok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ograniczać się tylko do bransolety. Sam mam zegarki zarówno na pasku, jak i bransolecie. Ludzie ubierają się różnie w zależności od okazji, więc warto mieć oba rozwiązania.

Poza tym, bransoletę zawsze možna dokupić. Owy Citizen ma 22 mm między uszami, więc to nie byłby problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj, że użytkownicy rzucą Ci się na ratunek. Takich tematów były dziesiątki, a Ty zaproponowałeś jakiegoś banalnego Roamera. Współczesne modele tego producenta, w moim odczuciu, są brzydkie na żywo (zupełnie, jak Doxa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny dylemat i kupiłem Davose Lumis Blue, ale nie wiem czy nie bedzie zbyt sportowy jako codzienny o klasycznym wygladzie. Codzienny jest, ale klasyczny nie :-)

 

W tym budżecie masz juz w czym wybierać. Roamery jakościowo i technologicznie w tych cenach są jak najbardziej OK, ale niestety na żywo wyglądają bardzo opustowo - za duzo polerki.

 

Zerknij na Certine DS1 powermatic - moze Ci sie spodobać, ma bardzo dlugabrezerwe chodu 80 godzin. Taki typowy budżetowy Szwajcar, ale na pierwszy zegarek będziesz super zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i propozycje ! Zapewne niebawem coś wybiorę.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku masz klasyczna certine ds1 w bardzo dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz może jeszcze (nie zaszkodzi) na Tissoty Luxury Automatic. Masz tam wspomniany już mechanizm ETA C07.111 Powermatic 80.

http://www.zegarki.zgora.pl/oferta/6_738_Tissot_Luxury_Automatic/

 

Mój pierwszy automat to właśnie taki Tissot z białą tarczą i na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za okazaną pomoc !!!

 

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga dziwi mnie, ze nikt tego Tissota w takiej cenie nie chce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Cena świetna, zegarek zupełnie bez wyrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wyrazu czy z wyrazem - rzecz gustu a o nich się ponoć nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tissot Luxury powermatic koperta całkiem ciekawa, bransoleta również na plus, tarcza bym powiedział ascetyczna ale taki był pewnie zamysł. Moim zdaniem może się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się "wafelek" podoba. Zastanawiam się, czy drugiego - dla odmiany z czarną tarczą nie kupić.

Szkoda, że ten na bazarku jest identyczny z moim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup tego taniego. później kup w sklepie z czarną tarczą i zwróć ten tani, twierdząc że zły kolor wysłali :P

 

<traktować jako żart>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie tarczę wymienić na czarną. Reszta taka sama.

O! I to jest jakiś pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jeszcze się zastanawiam. Może dołożę do przedziału 3000-3500.  Seb71 jaki to model Seiko, który masz w swym profilu ? 

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.